Majiye nasıl uyumlanabilirim

Theboran

Kayıtlı Üye
majiye uyumlanma nasıl olur ve neler yapılır ?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bahsettiğiniz gibi birşey yok

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Çalışmam gerektiğini biliyorum ama hangi uygulamaları ve nasıl yapılacağını bilmiyorum
Öncelikle, kendinize bir maji türü seçmeniz gerekiyor. Sonra mümkünse bir öğretmen bulmalısınız. Ya da seçtiğiniz tür ile ilgili kitaplar alıp okumanızı.
Kitaplarda genelde zaten yazıyor yapılması gerekenleri.

Theboran

Kayıtlı Üye
Öncelikle, kendinize bir maji türü seçmeniz gerekiyor. Sonra mümkünse bir öğretmen bulmalısınız. Ya da seçtiğiniz tür ile ilgili kitaplar alıp okumanızı.
peki önerebileceğiniz kitaplar var mı

Diamond'

Kayıtlı Üye
Maji yapabilmek kişisel gelişimin son aşamalarından birisidir siz ilk basamakları sırasıyla başardınız da sıra maji yapabilmeye geldi mi? Şu halinizle yapmaya çalışsanız üstünüze çekecek olduğunuz negatif enerjiden başka bir sonuca ulaşamazsınız. O yüzden şansınızı zorlamayın bence.

Diamond'

Kayıtlı Üye

Kitaptaki bilgiler teorikten öteye geçmez , orijinal bir majisyen öldüğünde kitabını alıp uygumalaya çalışsanız yine bir sonuca ulaşamazsınız. Yanlış yönlendirdiğiniz insanların yaptığı yanlış işlerin sonuçları size de etki edebilir.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Kitaptaki bilgiler teorikten öteye geçmez , orijinal bir majisyen öldüğünde kitabını alıp uygumalaya çalışsanız yine bir sonuca ulaşamazsınız. Yanlış yönlendirdiğiniz insanların yaptığı yanlış işlerin sonuçları size de etki edebilir.
Okudum maji kitaplardaki hemen hemen hepsinde işe yarar uygulamalar vardı. Gerek yeteneği geliştirmek için egzersizler olsun, teorik bilgiler olsun, ritüeller olsun, maneviat olsun, maji kuralları olsun. Tek kitapta olmasada bulunuyor hepsi. Uyguluyor ve sonuca ulaşıyorum.
Yanlış yönlendirme yapmam. Kimsenin yanlışını de üstlemem.
Bana gelen negatif, sahibine eşantiyonlu olarak döner.

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Alakası yok. Maji belirli bir zümreye ait değildir. Çeşitli majisyenlerin kitaplarını okuyan teori ve pratikte bunun böyle olmadığını anlar.

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Maji belirli bir zümreye aittir :)
Üstad majisyenlerin kitaplarını okuyanlar çalışarak maji yapılacağını bilir. Ayrıca deneyen pratik yapan biri de zamanla başarıya ulaşır. Majinin olayı budur zaten deneyimler özeldir yoksa orada uygulama herkese aynı gözükür ama yaşanan farklıdır.

Franz Bardon, Aleister Crowley, Regardie, Bülent Kısa bu üstatlar ne olduğunu zaten anlatmışlardır.

Bu tamamen hakimiyeti ele geçirip yeni gelen insanların elini kolunu bağlamak için denir.

Benim yaptığım tesadüf olamayam emin olduğum maji çalışmalarım oldu o zaman ya ben yalan söylüyorum şizofrenim ya da pratik yapanlar majikal olarak gelişebilir. Herkes olimpiyata gitmez ama amatör olarak maça çıkabilir 🙂

Diamond'

Kayıtlı Üye

Sizin için siteye göz attım, çok güzel şekilde anlatmış durumu sayın yönetici okuyup okuyup anlamlar çıkarabilirsiniz. Zaten siteye geliş amacım aradığım bir desteyi bulmaktı, insanlara gönderilmiş bir uyarıcı da değilim herkesin kendi fikiri olabilir sonuçta , sevgi ve ışıkla

WhiteFriday

Kayıtlı Üye

Sizin için siteye göz attım, çok güzel şekilde anlatmış durumu sayın yönetici okuyup okuyup anlamlar çıkarabilirsiniz. Zaten siteye geliş amacım aradığım bir desteyi bulmaktı, insanlara gönderilmiş bir uyarıcı da değilim herkesin kendi fikiri olabilir sonuçta , sevgi ve ışıkla
Elbette ben sadece genel olarak referans aldığım kaynaklara göre dedim yoksa fikirler olabilir

Theboran

Kayıtlı Üye
Hangi maji türü seçtiğiniz?

Carlos Castaneda kitaplarıyla başlayabilirsiniz. Onlar Türkçe dilinde var. Başka ne önereceğimi bilemedim. Türkçe olarak hangi kitapların olduğu bilmedigim için.
ak maji yi öğrenmek istiyorum ilk sonra bilgi durumu ve başarıma gör kara majiyi öğrenirim diye düşünüyorum.