Majinin Teşhis Edilmesi

aris

Kayıtlı Üye
Büyünün Teşhis Edilmesi

Büyü bozduğunu öne süren herkesin önündeki en zor soru bir büyünün hangi kriterlere dayanarak teşhis edileceğidir. Gerçek bir tedavinin en önemli önkoşulu doğru teşhistir.

Fakat söz konusu büyü olduğunda konu o kadar karmaşık bir hal alır ki işin uzmanları bile kolaylıkla çuvallayabilir. Çünkü büyünün ortaya çıkardığı etkiler ya ciddi psikolojik rahatsızlıklara neden olur ya da tam tersine ciddi bir psikolojik rahatsızlık büyü maskesi ardına saklanabilir. İşin daha da kötü tarafı, büyünün etkileri ile psikololojik kaynaklı rahatsızlıkların etkilerinin hemen hemen aynı olmasıdır.

Peki aradaki fark nedir? Net olarak söyleyebiliriz ki, aradaki tek fark aurik bedende ortaya çıkan enerji dengesizliğidir. Buraya çok dikkat edilmesi gerekir: Psikololojik kaynaklı bir rahatsızlık sahibi olan insanın enerji dengesi tamamıyla normaldir fakat kendisine büyü yapılan insanın enerjisi yoğun olarak negatiftir.

Ne yazık ki enerjiyi ölçmek zannedildiği kadar kolay değildir. Bu farkı hiç hesaba katmadıkları için psikolog ve psikiyatristler tüm hastaları psikolojik kaynaklı hastalar sınıfında değerlendirir ve büyünün varlığını katiyyen kabul etmezler. Takındıkları bu muhafazakar tutum adına çalıştıkları bilime uygun olmamakla birlikte hastaların iyileşmesine de engel teşkil eder.

Diğer yandan büyüyü tedavi edenler gördükleri her belirtiyi büyüye bağlayarak psikolojik kökenli rahatsızlıkları ciddiye almaz ve psikolog ile psikiyatristlerin yaptığının tam zıddını yaparlar ki, bu gerçekten çok tehlikelidir. Çünkü psikolojik kökenli bir rahatsızlığa sahip olan hastayı büyü bozarak tedavi etmek imkansız olup, hastayı daha beter bir hale getirmek ise an meselesidir.

Bu nedenle büyüyü tedavi etmeye girişecek olan şifacının her şeyden önce sağlam bir psikoloji bilgisine sahip olması ve aura ölçümü yapabilmesi gerekir.

Büyünün varlığından emin olmak için kesinlikle enerji ölçümü yapılması şarttır. Bununla birlikte büyünün karakteristik özelliği kişinin ruhsal dengesini bozmak olduğu için, kendisine büyü yapılmış hastanın enerjetik yoldan tedavisi de yeterli değildir. Hastanın üzerinde oluşan psikolojik dengesizlikler de mutlaka ciddiye alınmalı ve gerektiğinde ortaya çıkan problemlerin çözümünde yardımcı olacak uzman bir psikologa yönlendirilmesi gerekir.

Bununla birlikte, uzun süren ve şiddetli büyü atakları kişinin hormonal dengesini de bozarak, halüsinasyon, suicidal düşünce bozukluğu, paranoya ve hatta psikotik ataklar yaşamasına neden olabilir. Konuyla ilgilenen şifacının bunları çok iyi tespit etmesi ve bu tarz belirtiler gösteren hastaları uzaman bir psikiyatriste yönlendirerek tedaviye birlikte devam etmesi kaçınılmaz bir zorunluluktur. Çünkü büyü bozulsa dahi hastanın üzerinde bu tarz hasarlar bırakmışsa, hastanın sıkıntıları devam edecektir.

Büyünün bozulması ise hastanın ilaç kullanması (farmakoterapi) arasında çoğu zaman olumlu bir etkileşim vardır ve şifacının hastayı bu konuda kesinlikle kandırmaması gerekir.

Enerjetik yöntemler kullanarak psikiyatrik ve/ya psikolojik problemleri çözebileceğimize inanmak büyük bir gaflettir ve hem şifacı hem de hasta için büyük bir tehlike arz etmektedir.

Karşılıklı yardımlaşma ile, şifacı, psikolog ve psikiyatrist ortaklığı sayesinde çözülemeyecek çok az büyü vardır ve şifacının amacı her şeyden önce hastanın tedavi edilmesidir.

Yanlış teşhis bizi felakete götürür. Bu önemli nokta bir an bile akıldan çıkartılmamalı ve hastanın tedavisi her türlü menfaatin ve kişisel kompleksin ötesinde tutulmalıdır.

Psikolog/psikiyatristlerin şifacıları reddetmeleri ne kadar yanlış ve kabul edilemez ise, şifacıların da bu müspet ilimleri reddetmeleri ve çalışmaları sırasında bu ilimleri ortaya koyduğu gerçekleri görmezden gelmeleri bir o kadar yanlış ve kabul edilemezdir.

Büyünün teşhisi noktasında yapılan bir diğer yanlış ise büyüyü kimin yaptığını söylemektir. Buna genellikle hastanın ısrarlı soruları neden olur fakat kesinlikle emin olunsa dahi (ki emin olmanın hiçbir geçerli yolu yoktur) hastaya kendisine büyü yapan/yaptıran kişi söylenmemelidir.

Bacağına göremediği bir yerden kurşun sıkılan hasta acil servisteki doktora kurşunu kimin sıktığını sormaz çünkü doktorun bunu bilmesine imkan yoktur. Doktorun görevi kurşunu çıkartmak ve hastayı sağlığına kavuşturmaktır.

Aynı şekilde şifacı da büyüyü tespit etmiş olsa bile bunu kimin gerçekleştirdiğini bilemez. Şifacının görevi büyüyü bozarak hastayı sağlığına kavuşturmaktır.

Ayrıca hastaya "sana şu kişi büyü yapmış" demek, kesin bir kanıt bulunmaksızın günahsız olma ihtimali bulunan bir insanı zan altında bırakmaktır ve insanlar arasında nefret oluşmasına, kavgalara küfürleşmelere ve hatta cinayetlere bile neden olabilir. Bu nedenle şifacının bu konudaki sorumluluğu gerçekten çok büyüktür.
alıntı

yazboz

Kayıtlı Üye
peki bu enerji ölçülmesi nasıl oluyor yada tedavi edilemeyen olamayan psıkolojık hastalığı olanlar ne yapmalı sebebi büyüyle mi ilgili?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
böyle bir enerji ölçümünü 'sıradan' kişiler yapamaz. reiki, kunatumcular, falılar, medyumlar. mistikler, ruhban sınıfları, psişik vampirler vs vs algılayabilirler.

ben bazı belirtileri sıralamaya çalışayım sizlerin de anlayabileceği;

1: rüyada köpek , iğne , bez bebek (mum bebek) görmek
2. koltuk altı kasık bölgesi, bel çevresi, popo bölgesinde isilik ve büyük ve birden fazla çıban
3. bilinç bulanıklığı (sürekli sadece belli yerde ve belli bir kişin yanında)
4. iktidarsızlık , cinsel soğukluk, (yaş ve pskikolojik sorun engel değilse)
5. saç dökülmesi (hormanlar normalse sorun yok)

daha başka belirtilerde var ama onlar çok muallak olduğu için yazamıyorum.

yeumyang

Kayıtlı Üye
ben buranın yeni üyesiyim konuları takip etmeye çalışyorum benimde bu konuyla ilgili problemlerim varda acaba bilgisi olan arkadaşlar bizi bilgilendiremezler mi .Ben çok uzun zamandır bir takım problemler yaşıyorum önceleri durumumun psikolojik olduğunu düşünüyordum ve bu yüzden de doktora başvurdum o gün bugündür de psikiyatri ilaçları kullanıyorum ama ne enteresandır ki sorunlarımda milim kadar azalma yok,daha sonrada belki başka şeyler vardır diyerek hocalara falan başvurdum sağolsunlar onlarda kafamı allak bullak ettiler.Kimi bana büyü yapıldığını kimi üzerimde cinlerin olduğunu kimi ümmüsübyan olduğunu söyledi birtakım şeyler verdiler tabi bu arada olan benim paralara oldu amahalen aynıyım.Şimdi ben ne yapacağımı bilmiyorum sorun eğer psikolojikse on yıldır kesintisiz ilaç kullanıyorum neden faydası olmuyor,eğer büyüyle yada bununla ilgili başka bir şeyse neden yapılan şeylerin faydası olmadı yoksa beni kobay olarak mı kullandılar bu hocalar bu işten anlayan gerçekten doğru insanı niye bulamıyorum yada varmı böyle insanlar varsalar nerdeler ben aramaktan yoruldum artık ....yani anlayacağınız ben artık sağlıklı düşünemiyorum .

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
ben buranın yeni üyesiyim konuları takip etmeye çalışyorum benimde bu konuyla ilgili problemlerim varda acaba bilgisi olan arkadaşlar bizi bilgilendiremezler mi .Ben çok uzun zamandır bir takım problemler yaşıyorum önceleri durumumun psikolojik olduğunu düşünüyordum ve bu yüzden de doktora başvurdum o gün bugündür de psikiyatri ilaçları kullanıyorum ama ne enteresandır ki sorunlarımda milim kadar azalma yok,daha sonrada belki başka şeyler vardır diyerek hocalara falan başvurdum sağolsunlar onlarda kafamı allak bullak ettiler.Kimi bana büyü yapıldığını kimi üzerimde cinlerin olduğunu kimi ümmüsübyan olduğunu söyledi birtakım şeyler verdiler tabi bu arada olan benim paralara oldu amahalen aynıyım.Şimdi ben ne yapacağımı bilmiyorum sorun eğer psikolojikse on yıldır kesintisiz ilaç kullanıyorum neden faydası olmuyor,eğer büyüyle yada bununla ilgili başka bir şeyse neden yapılan şeylerin faydası olmadı yoksa beni kobay olarak mı kullandılar bu hocalar bu işten anlayan gerçekten doğru insanı niye bulamıyorum yada varmı böyle insanlar varsalar nerdeler ben aramaktan yoruldum artık ....yani anlayacağınız ben artık sağlıklı düşünemiyorum .
Öncelikle acil şifalar temenni ediyorum size, üzücü bir dönemden geçmişsiniz ve hala geçmektesiniz ilaçların yada hocaların yaptıgı işlemleri olmadı sanmayın belkide olmuştur siz göremediniz zira şuan ki içinde bulundugunuz buhrandan çok daha fazla agır bir dönem içindede olabilirdiniz bu baglamda belki o işlemler sonucu tertemiz yapmasada bir hayli temizlemiştir, ancak size tavsiyem odur ki asla ümit kesmeyin dogru teşhis ve dogru tedavi yöntemi sizi sonuca ulaştıracaktır.. Durumunuzu Urum'a bildirebilir ondanda yardım talebinde bulunabilirsiniz eger uygun görürse kendisi degerlendirecektir..

yeumyang

Kayıtlı Üye
Sayın Kontejyan ilginiz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkürederim önemsendiğini ve anlaşıldığını bilmek gerçekten güzel bir duygu çevrenizdeki herkes paylaşamıyorsunuz sorunlarınızı paylaşsanız bile insanlar size tuhaf tuhaf bakıyorlar sanki bu durumda olmayı ben kendim istemişim gibi.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sayın Kontejyan ilginiz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkürederim önemsendiğini ve anlaşıldığını bilmek gerçekten güzel bir duygu çevrenizdeki herkes paylaşamıyorsunuz sorunlarınızı paylaşsanız bile insanlar size tuhaf tuhaf bakıyorlar sanki bu durumda olmayı ben kendim istemişim gibi.
Estagfurullah iyi temennide bulunmak ve kardeşlerimizi önemsemek insani bir duygudur bence, hayatınızın her alanında başarılar dilerim tekrar selam ve dua ile

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,büyünün yerini bulma duası yada vefk varmı?

salça

Kayıtlı Üye
İş
TEACHER
Bende büyü olabilirmi? 20 yıllık evliliğim bitiyor.4-5 senedir ayrı yataklarda yatıyorduk.Aynı yatakda yatamıyorduk.Aşırı para kayıplarımız oldu.Birbirini çok seven 2 insan birbirimizden nefret eder hale geldik.2 yıldır ayrıyız.Mahkemeden 1 gün önce sapasağlam olan ben mahkeme günü hastalanıp yatağa yapışıyorum,aşırı halsizlik,baş dönmesiyle.4-5 MAHKEMEYE GİDEMEDİM.Hakim avukatıma kendisini hiç görmedimki demiş.

Ayrıca siyah çizgiler,hareketli siyah örümcek görüyorum,sadece AYETELKÜRSİ ile kaybolan.