MAJİ Ve Mum

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
[color=yellow:23sznkpv]majide mumların kullanımı çok önemlidir
nasıl kullanacksınız bakın bakalım

Kirmizi : Enerji,güç,hirs,ates
Mavi : Yaraticilik,iletisim,bilgelik,tedavi,kor unma,su
Mor : Ruhsal ve fiziksel güç,kapasiteyi arttirmak,kavrayis,tutku
Gümüs rengi : Rüyalar,Tanriça’nin mumu,telapati,sezgi,bayansal güç
Pembe : Sevgi,huzur,romantizm,heyecan
Altinrengi : Tanri’nin mumu,saglik,mutluluk
Siyah : Ruhsallik,korunma,negatifligi disari atma
Bakir : Para,büyüme
Sari : Zeka,hatira ve rüyalar,isiga ulasma
Yesil : Bereketlilik,para,büyüme,kariyer,yarat icilik
Kahverengi : Arkadaslik,iyilik,tarafsizlik
Beyaz : saflik,temizlik,ruhsallik,baris,Tanriça
Turuncu : Çekim gücü,harekete geçme,kisisel güç,otorite,güç,tesvik,uyum yetenegi,mutluluk,ani degisiklik
Civit mavisi(açik mavi) : Duygularin temizligi,korkulardan kurtulma.kötü enerjiye karsi korunma

Yönler
Kuzey: Yeşil
Doğu: Sarı
Güney: Kırmızı
Batı: Mavi

Burçlar ve Mumlar

Koç: Kırmızı
Boğa: Kırmızı/turuncu
İkizler: Turuncu
Yengeçc: Sarı/ turuncu
Aslan: Sarı
Başak:Sarı/yeşil
Terazi:Yeşil
Akrep: Mavi/yeşil
Yay: Mavi
Oğlak: Mavi/eflatun
Kova: Eflatun
Balık: Kırmızı/eflatun

Günlere göre mumlar
Pazartesi : Beyaz mum - gümüş cam/kristal kandil
Salı :Kırmızı mum - demir kandil
Çarşamba : Turuncu /eflatun mum - gümüş kandil
Perşembe : Koyumavi mum - kurşun kandil
Cuma
icon_razz.gif
embe/yeşil mum - bakır kandil
Cumartesi :Siyah mum - kalay kandil
Pazar :Sarı/altın rengi mum - altın kandil

Mumlarla Maji nedir?
Mumlar belli bir amaç veya kisi için belli bir amaçla yakilabilirler,yukarida da görüldügü gibi
mumlar renklerine göre belli anlamalar tasir.Hangi amaca göre yakacaksaniz ona uygun bir mum seçersiniz.
Mumlar belli bir amaç veya kisi için belli bir amaçla yakilabilirler,yukarida da görüldügü gibi mumlar renklerine göre belli anlamalar tasir.Hangi amaca göre yakacaksaniz ona uygun renkte bir mum seçersiniz.

Malzemeler
Amaca uygun renkde mum
Mumu koymak için uygun bir kandil
Kibrit(yakmak için çakmak kullanilmaz)

Mumu avuçlarinizin içine alin,derin nefes alin,amacinizi gözünüzde canlandirin.
Kisisel enerjinizi avuçlarinizdaki muma verin,enerjinin muma geçdigini hissedin.
Olmasini istediginiz seyi tanimlayacak kelimeleri söyleyin.
Mumu mumluga yerlestirin.
Kibriti yakin ve mumun uzerinde tutun ve mumun ipi tamamen yanana kadar tutun.
Mumu söndürün ama bunu elinizi sallayarak yapin(üflemeyin)
Elinizi mumun atesinin etrafinda tutun ve enerjiyi hissedin.
Bir kere daha dileginizi göz önünde canlandirin.E n önemli detay,imgeleme yeteneginizdir.
Mumu islevini yerine getirmesi için yanar sekilde güvenli biryere birakin.

Bir mumu kullanılabilir hale getirmek için yapılması gerekenler:
Malzeme:
10 damla yağ (zeytinyağı/bebe yağı)
3 damla venus yağı, örneğin Cuma gününün mumu için.
Mumu sol elinize alın. Bu enerjiyi getirmeye yöneliktir.
Sol elin işaret parmağını yağa batırın ve mumun üst kısmından aşağıya doğru sürün ve mumunuzu kutsayın:
Mum güçle dolu,
Bu ritüele kırmızı rengi görene kadar devam edin ve bunu yaparken de şunları söyleyin:
Kutsallık ve kutsal tören için
Kutsallığın içinde ve Tanrı ve Tanrıçaların kutsal isimleri için
NOT:Fitili yağlamayın![/color:23sznkpv]

angeleyess

Kayıtlı Üye
Örneğin hayatınızdaki bir ilişki için garantili barış ve mutluluğu evinizde daima beyaz mumlar yakarak sağlayabilirsiniz.

Başka bunun gibi örnekler var mı?

Çok güzel bir paylaşım. Teşekkürler

Şaman

Kayıtlı Üye
mum majisi kelt kökenli bir maji die biliyorum ve mumların renklerinin sihri olduğuna inanılıyor.mumların yanarken ateşin o renklerin gücünü etrafa yaydığına ve majikal bir güç oluşturduğuna inanılıyor.

duam

Kayıtlı Üye
Urumcuğum benim burcum aslan mumum sarı oluyor ve günüm pazar fakat ben para için yakacağımm hangi mumu hangi gün ve hangi yağla yakacağımm bana yardımcı olsan cevabını bekliyorum teşekkürler

ohooo...Kimse girmiyor siteye son zamanlarda sanırım, ben mi sahiplensem ne..:D:D

PUNKY

Kayıtlı Üye
ohooo...Kimse girmiyor siteye son zamanlarda sanırım, ben mi sahiplensem ne..:D:D

Nezaket icabı cevap vermiyorum...Mumunuzun rengi bakır veya yeşil olacak, yağ olarak yeşil renkli bitkilerin yağını kullanabilirsiniz...Mentol, çam yağı okaliptus uygundur...

frigya16

Kayıtlı Üye
mum üzerine tisan alfabesiyle yazı yazabilirmiyiz?

Artemis*

Kayıtlı Üye
Yağlar hep farklı mı oluyor misal para için yeşil renkli yağ başka bişey için farklı yağlarmı?

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Venüs yağı dediğiniz yağ, sandal ağacı yağı, misk yağı ve birkaç malzemeyi daha karıştırarak yapılan bir yağ mı? Venüs yağını duymuştum; ancak aynı yağdan mı bahsediyoruz bilemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Artemis*

Kayıtlı Üye
Cevap verebilecek olan arkadaşlar cevap verebilirlermi lütfen ve evet venüs yağı tam olarak nedir nasıl yapılır?

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Gül, yasemin ve misk kullanabilirsiniz. Ayrıca Venüs yağı; Venüs bitkilerinden elde edilir.

Ailuros

Banlı Kullanıcı
Venüs yağı bitkileri;

İçindekiler;Yeşil Civan perçemi,mersin,bergamot nane,Palmarosa(cymbopogon martinii)solucan otu ,bitkilerinin tatlı badem yağıyla karışıtırlmasıyla oluşan bir yağdır.

Mersin;Afrodit yani Venüs tanrıçasını temsil eder.
Bergamot ve nane; ruh dengeleyici özelliği vardır ve sakinleştirici bir etki eder.
Palmarosa:Kokulu bir bitkidir.Tanrıçayı anımsatmak için yağ içinde kullanılır.
Yeşil civan perçemi;Genellikle kehanetli ilgili olduğu düşünülen bir bitkidir.Geçmişte bu bitki evlerde koruyucu olarak kullanılırdı.
Solucan Otu;Bu ot bir çok kültürde ölüm ile ilişkilidir,ve bu nedenle bu formülasyonda tanrıçanın ölümle olan ilişkisini temsil eder.

Yabancı bir kaynaktan kendi çevirimdir.

St.Raven

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
arkadaşlar ufak bir bilgi vreyim bu bahsettiğiniz yağlar çoğu aktarda mevcut küçük şişelerde satılıyor ama bunlar o bitkilerin saf yağları değiller sadece özütleri karıştırılıyor. örneğin gül yağı diyelim bunu bilmem kaç gram gülyağı için yüzlerce kilo gül kaynatılır.ve gramajları dahi aşırı pahalıdır litresi 6000 $ civarında ve büyük parfüm üreticileri satın alır genelde.o yüzden o aktarlardaki 3-5 tl lik bitki yağlarını gerçek sanmayın :) çalışmalarınızda yağın özelliği önemlimi bilmiyorum ama önemliyse dikkate alın derim :)

Jasminum

Kayıtlı Üye
Malesef doğru.. Aktarlarda artık sahte çok şey var. Fakat bir noktaya kadar kendimiz üretim yapabilsek de kendimiz üretemediğimiz malzemeler de mutlaka oluyor. Açıkçası ben buna bir çözüm bulamadım. :)

St.Raven

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
ben bitki yağlarını saf olarak evde kendim üretmek için özel bir sistem hazırlıyorum bugünlerde.maliyetinden ziyade teknik kısımlar üzerinde çalışmaktayım.her tür bitkinin yağını alabileceğim bir sistem.bitirdiğimde ihtiyacı olanlara yağ yada sistem konusunda yardımcı olabilirim. benim daha çok tılsımlar ve iksirler uzmanlık alanım olduğu için kendi ihtiyaçlarım yönünde çalışıyorum.

origanum

Yönetici
ben bitki yağlarını saf olarak evde kendim üretmek için özel bir sistem hazırlıyorum bugünlerde.maliyetinden ziyade teknik kısımlar üzerinde çalışmaktayım.her tür bitkinin yağını alabileceğim bir sistem.bitirdiğimde ihtiyacı olanlara yağ yada sistem konusunda yardımcı olabilirim. benim daha çok tılsımlar ve iksirler uzmanlık alanım olduğu için kendi ihtiyaçlarım yönünde çalışıyorum.

Böyle bir sistem zaten var, yeniden icat etmenize gerek yok. En yakınınızdaki eczaneye gidin, vakti varsa size eski ders notlarından bulup anlatacaktır. Düzenek için malzemeler de medikalci firmalarda satılıyor.

St.Raven

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Böyle bir sistem zaten var, yeniden icat etmenize gerek yok. En yakınınızdaki eczaneye gidin, vakti varsa size eski ders notlarından bulup anlatacaktır. Düzenek için malzemeler de medikalci firmalarda satılıyor.

biliyorum. ben icat ettiğimi söylemedim çalışıyorum dedim.belkide farklı bir sistem bulurum çalışırken. gerek yok diye düşünmemek olmaz.ayrıca o medikalcilerdeki düzenekler sadece ayrımsal damıtma yapıyor. 50 gramlık kaplarla tuzu şekerden yada alkolü sudan ayırmaya calışmıyorum ben.büyük basınçlı kazanlarla çalışıyorum.ve bunlar medikalcilerde bulunmuyor malesef kendim yapmak zorundayım.

origanum

Yönetici
Yoo köylüler bile damıtma kazanları kuruyor, küçük çapta üretim yapıp satıyorlar. Minik fabrikalar bile var. Zaten kolay bir şekilde elde etmek yöntemi bilinirken niye başka bir sistem bulunmaya çalışıldığını anlamıyorum. Amacınız bilimsel bir yöntem, farklı bir metod oluşturmaksa tabi neden olmasın. Ben yıllardır kendi yağlarımı kendim elde ederim, eczacı yöntemiyle, daha pratik bir yöntem oluşturursanız biz de faydalanmış oluruz.