Maji ve inisiyasyon

Exoyeen

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Teorik bilgilerden ziyade majikal ritüel nasıl yapılır.. inisiyasyon şart ise nasıl inisiye olunur.. gelin sohbete...

YEDİ7

Kayıtlı Üye
. Nokta koyalım da etkili bir yöntem yazan olursa... Bildirim gelsin

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
inisiyasyon şart ise
Kesinlikle şart değil.
nasıl inisiye olunur..
Bilinen insiye ritüelleri inceleyebilirsiniz.
Hristiyanlık ta vaftiz ritüeli. İslam'da bebeği ilk ayle büyü kucağa alıp dua okuyup ismini kulağına fısıldar o dur.
Asker olurken bir tören düzenleniyor bayrağa yeminler falan okunuyor. Bu da asker inisiye. Doktorlar Hipokrat yemini ediyor. O da doktor inisiye.

Doktor Hipokrat yemini etmese doktorluk yapabilir mı?
Şart değil yani.

Exoyeen

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kesinlikle şart değil.

Bilinen insiye ritüelleri inceleyebilirsiniz.
Hristiyanlık ta vaftiz ritüeli. İslam'da bebeği ilk ayle büyü kucağa alıp dua okuyup ismini kulağına fısıldar o dur.
Asker olurken bir tören düzenleniyor bayrağa yeminler falan okunuyor. Bu da asker inisiye. Doktorlar Hipokrat yemini ediyor. O da doktor inisiye.

Doktor Hipokrat yemini etmese doktorluk yapabilir mı?
Şart değil yani.
El alınırsa gelişim çok daha hızlı olur doktor örneğinde olduğu gibi yani kendi başına 10yıllar boyu öğrenemeyeceği teorik ve uygulamalı bilimleri 6 sene içerisinde işin uzmanları ile beraber minimum risk ile öğreniyor :)

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
El alınırsa gelişim çok daha hızlı olur doktor örneğinde olduğu gibi yani kendi başına 10yıllar boyu öğrenemeyeceği teorik ve uygulamalı bilimleri 6 sene içerisinde işin uzmanları ile beraber minimum risk ile öğreniyor :)
Burada birçok şey karıştırmış siniz. El almak - ölmek üzere olan majisyenden varlıkları almak demektir. Varlıklarla birlikte yetenek ve bilgi geliyor.

İnsinasyon bir tören. Hani doktorların Hipokrat yemini gibi. Okuma süreci tabirki şart, insinasyon bir yemindir.

Şöyle oluyor tahrikatin içinden bir kişi sizi o tahrikatin üst düzey varlıklara tanıtıyor ve sizden yemin alınıyor. O varlıklara bağınızı güçlendirilmiştir. Artık onların hizmetinde oluyorsunuz. Veya başka değiş ile onların yolunda ilerliyorsunuz. Değiş farklı olsa da icerik değişmiyor. Karşılığında size bir veya birkaç tane alt düzey varlıklardan verebilirler.
Yani eğitim almak ile inisiye olmak arasında fark var.

Darkon

Kayıtlı Üye
Burada birçok şey karıştırmış siniz. El almak - ölmek üzere olan majisyenden varlıkları almak demektir. Varlıklarla birlikte yetenek ve bilgi geliyor.

İnsinasyon bir tören. Hani doktorların Hipokrat yemini gibi. Okuma süreci tabirki şart, insinasyon bir yemindir.

Şöyle oluyor tahrikatin içinden bir kişi sizi o tahrikatin üst düzey varlıklara tanıtıyor ve sizden yemin alınıyor. O varlıklara bağınızı güçlendirilmiştir. Artık onların hizmetinde oluyorsunuz. Veya başka değiş ile onların yolunda ilerliyorsunuz. Değiş farklı olsa da icerik değişmiyor. Karşılığında size bir veya birkaç tane alt düzey varlıklardan verebilirler.
Yani eğitim almak ile inisiye olmak arasında fark var.
Alt düzey varlıklar neler oluyor tam olarak?

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Varliklarin siralamasini nasil ve neye gore yapabiliriz
Güçlerine, zekalarina ve imkanlarına göre. Ben enerjileri hissediyorum, bu yüzden varlığın gücünü de anlayabiliyorum direk.
Konuşabilenler direk soru sorabilirler. Dürüst cevap vermek zorundalar, ama bilgiyi eksik verebilirler. Dikkatli olmak gerekiyor.
Hangi varliklarla iletsime gecebiliriz
Kontrol edebilfiklerimizle. Gücümüzün varlığı zapt etmek için yetmiyorsa eğer. O varlıktan uzak durmaya terci ediyorum. Tanrılar hariç. Onlar yanlış yapmazlar.

Exoyeen

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Güçlerine, zekalarina ve imkanlarına göre. Ben enerjileri hissediyorum, bu yüzden varlığın gücünü de anlayabiliyorum direk.
Konuşabilenler direk soru sorabilirler. Dürüst cevap vermek zorundalar, ama bilgiyi eksik verebilirler. Dikkatli olmak gerekiyor.

Kontrol edebilfiklerimizle. Gücümüzün varlığı zapt etmek için yetmiyorsa eğer. O varlıktan uzak durmaya terci ediyorum. Tanrılar hariç. Onlar yanlış yapmazlar.
Varlıkların her zaman doğru cevap verdiğine inanmıyorum yalan söyleyenleri de denk geldi ama sordugum zaman dogru soylediklerini iddia ediyorlar

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Düz bir soruya düz bir cevap alırsınız. Ama ölüler için geçerli değil. Onlar başka.

xrunko42

Kayıtlı Üye
Majiye nereden ve nasıl başlanır, bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz?
Bahsettiğiniz varlıklar ile nasıl iletişime geçiliyor acaba?

Darkon

Kayıtlı Üye
Majiye nereden ve nasıl başlanır, bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz?
Bahsettiğiniz varlıklar ile nasıl iletişime geçiliyor acaba?
Biraz sizin yeteneğiniz neye yatkın ona bağlı bence. "Kitap okumaya nereden başlanır?" gibi soru olmuş. Sitede bununla ilgili aynı sorular sorulmuş daha önceden arama yerine yazıp konuları okuyabilirsiniz.