Kötü babaların karmaya etkisi nedir?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Benim bildigim kimse kimsenin günahını yuklenmez... babaniz size gore kotu olsa bile perdenin arkasindaki gercegi bilemezsiniz... o yuzden kisi kendi eylemlerine ahlak ve etigine odaklanirsa daha onun icin daha iyi olur sahsi fikrim

Öyle tabi herkesin günahın kendine, yalnız yaşanılan olaylar DNA yı etkiler ve bazıları nesiller boyunca sürer, mesela suikasta kurban giden politikacıların oğullarının da o şekilde ölmesi gibi, Ruhun Deşifresi kitabında anlatılmıştı bu konu.

taroh

Kayıtlı Üye
@Enneagram bir çocuğu tüp bebekle zor meydana getiren bekar bir anne olarak çok çocuk zor gibi.bu evladimi annem bakıyor.baktim çocuğuna diye diye tekrardan evlenip yuva kurmaya çocuk yapmaya doyuruyor insanı.ustelik evinde çocuk bal büyüt ihtiyaçlarınızı karşılarım demeyi göze alacak adam.bu karmalari kirmak icim heralde başka metotlari arar bu yeni nesil

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Öyle tabi herkesin günahın kendine, yalnız yaşanılan olaylar DNA yı etkiler ve bazıları nesiller boyunca sürer, mesela suikasta kurban giden politikacıların oğullarının da o şekilde ölmesi gibi, Ruhun Deşifresi kitabında anlatılmıştı bu konu.

Sadece bir kitap bilgisiyle kesin bilgiye ulasilamaz @Mya
Dna nin mutasyonu zaten evrimsel bir surec ve tabiiki herseyin herseye etkisi var bu baska bir sey

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Günlük hayatta da gördüğüm örnekler var kişilerin yaptıkları çocuklarından çıkabiliyor.

Neyin ne sebeple oldugunu ne kesinlikte bilebiliriz ki su insan kotuydu o yuzden cocuguna bu oldu... gibi yaklasimda bulunma cesareti geliyor... ben bu noktada susuyorum

taroh

Kayıtlı Üye
Neyin ne sebeple oldugunu ne kesinlikte bilebiliriz ki su insan kotuydu o yuzden cocuguna bu oldu... gibi yaklasimda bulunma cesareti geliyor... ben bu noktada susuyorum
bende çocuklardan çıkan versiyonlara şahit oldum.mesela adam cimri mi cimri.para ile psikolojik baskı ve işkence yapıyor.bol bol beddua topluyor karısı çocuğu yada ona muhtaç olan birine.yada dolandırıcı biri diyelim.dolandırıp ah alıyor.sonra Allah ona bir evlat veriyor.erkek tabi erkek hegamonyası hakım adamda
Çocuk büyüse bile yaş boyut olarak.
-aklı basmıyor yada farkındalığı olmuyor.onu kandıranlarla nahoş maceralar tuhaf durumlar yaşıyor.
-zamanında babası baskalarının hakkını gaspettiği için şimdi onun hakkı gaspediliyor. Babası oğlu öyle bakakalıyorlar.
-babasının yaptıklarını yapacak insanlar karşısına çıkıyor oğlunun
-babası cimri ya oğluda anormal derecede eli açık oluyor.

birdgarden

Kayıtlı Üye
Baba olmayı beceremeyen babalar. Hayat karmasını nasıl etkiler yorumlarınızı bekliyorum.
böyle bir evebyn sahip ben sizi anlıyorum pek yapabileceğiniz bir şey yok affedip ona ait olmayan enerjiyi def edin aynı evde olsanız bile yargılamayında çünkü kınarsan aynı oluyorsunuz düşünemeyen yetisi olmayan yada bilinçli bilinçsiz kötü davranan evebeyn var ben deneyimledim şuurlu ,şuursuz evi bize zehir etti kötü olanda dört ayağın üstüne düştü sonra dedimki sadakam olsun merhametim allah ona en güzel cezayı kendi olarak vermiş yani kabul edeceksin kimse değişmez .kalıtsal aileden aldığı ahlak kendi huyları kendini bilmemek iyi evebyn edemiyor tabiat neyse odur.

Karakedi96

Kayıtlı Üye
Diyelim ki çocukluk boyunca babadan fiziksel manevi şiddet gören bir çocuk var babayla bağı kesik evrenden alacağı mı oluyor yani babasının ona yaptığı şeylerin yaşadıkların karşılığı olarak evren olumlu bir dönüş yapıyor gibi düşünebilir miyiz hayatının kalan kısmında mesela çok iyi bir evlilik yapmak gibi yada hayatı böyle kötü mü gidiyor çocuğun yani aslında sorum şu babası başkalarında değil çocuğun kendisinde karma oluşturunca nasıl oluyor umarım anlatabilmişimdir 🙏🏼

birdgarden

Kayıtlı Üye
Diyelim ki çocukluk boyunca babadan fiziksel manevi şiddet gören bir çocuk var babayla bağı kesik evrenden alacağı mı oluyor yani babasının ona yaptığı şeylerin yaşadıkların karşılığı olarak evren olumlu bir dönüş yapıyor gibi düşünebilir miyiz hayatının kalan kısmında mesela çok iyi bir evlilik yapmak gibi yada hayatı böyle kötü mü gidiyor çocuğun yani aslında sorum şu babası başkalarında değil çocuğun kendisinde karma oluşturunca nasıl oluyor umarım anlatabilmişimdir 🙏🏼
Babam kaardeşlerine kötü davranmış karmasını birilerinde bana kötü davranmasında anladım yatacak yeri yok affetmedim sadece sadakam olsun iyiniyetim deyip hayata devam ettim kötü bir insan numune biri pislikten başka bişeyini görmedik ölünce hiç üzülmeyeceğim biri.

business woman

Kayıtlı Üye
Babam kaardeşlerine kötü davranmış karmasını birilerinde bana kötü davranmasında anladım yatacak yeri yok affetmedim sadece sadakam olsun iyiniyetim deyip hayata devam ettim kötü bir insan numune biri pislikten başka bişeyini görmedik ölünce hiç üzülmeyeceğim biri.
Bende üzülmicem. Ona öfkeliyken ihtiyacım olmadığını biliyorum. Ama üzgünken o kadar ihtiyaç hissediyorum ki. Şuanda sadece sussun ben sarıliim istiyorum. Sonra ağzını bi açıyor üzüntümü unutup öfkeye boğuluyorum. Dili kopsun ve asla konuşamasın istiyorum. Birkaç gündür ölmek istediğimi farkettim. Hiçbirşeyi yoluna koyamadığımı. Sonra tek başıma bu kadar oluyor diyorum. Sadece ölmek istiyorum.

birdgarden

Kayıtlı Üye
Bende üzülmicem. Ona öfkeliyken ihtiyacım olmadığını biliyorum. Ama üzgünken o kadar ihtiyaç hissediyorum ki. Şuanda sadece sussun ben sarıliim istiyorum. Sonra ağzını bi açıyor üzüntümü unutup öfkeye boğuluyorum. Dili kopsun ve asla konuşamasın istiyorum. Birkaç gündür ölmek istediğimi farkettim. Hiçbirşeyi yoluna koyamadığımı. Sonra tek başıma bu kadar oluyor diyorum. Sadece ölmek istiyorum.
başkası için acı çekmeyin kendniz için iyiyi isteyin güzel gelecek isteyin baba anne düzelmez kabul edip yolunuza bakın evebeyn ler değişmez farkına varın kendiniz iyi olun öfkelenmeyin enerjinizi ona vermeyin mutlu hayat isteyin kendinize .

business woman

Kayıtlı Üye
başkası için acı çekmeyin kendniz için iyiyi isteyin güzel gelecek isteyin baba anne düzelmez kabul edip yolunuza bakın evebeyn ler değişmez farkına varın kendiniz iyi olun öfkelenmeyin enerjinizi ona vermeyin mutlu hayat isteyin kendinize .
Böyle kendimi bi kaç hafta kandırabiliyorum sadece. Anlıyor musun bilmiyorum

Karakedi96

Kayıtlı Üye
Benim sormak istediğim o değildi aslında kişinin yaşadığının evrenden bir dönüşü oluyor mu onu merak ettim 🥲

birdgarden

Kayıtlı Üye
Benim sormak istediğim o değildi aslında kişinin yaşadığının evrenden bir dönüşü oluyor mu onu merak ettim 🥲
Şuan hayatta tüm kötülüğüne rağmen alttan aldım en son yaptığı bardağı taşırdı hayatta ölmedi ama benim tarafımdan yok sayıldı alanıma giremiyor bir insan kötüyse kötüdür ,hiç bir zaman inanamazsın babam öyle bir insandı aileden aldığı gerek kendi ailesinden aldığı terbiye genetik ahlak bu kadar adam manipülasyon,şiddet,hakir görme,arkamızdan konuşma,manevi zarar verme iyiniyeti kötüye kullanma yatacak yeri yok pislik malesef dört ayağın üstüne düştü hepimizden rahat yaşadı pislik kötü biriydi.

Karakedi96

Kayıtlı Üye
Şuan hayatta tüm kötülüğüne rağmen alttan aldım en son yaptığı bardağı taşırdı hayatta ölmedi ama benim tarafımdan yok sayıldı alanıma giremiyor bir insan kötüyse kötüdür ,hiç bir zaman inanamazsın babam öyle bir insandı aileden aldığı gerek kendi ailesinden aldığı terbiye genetik ahlak bu kadar adam manipülasyon,şiddet,hakir görme,arkamızdan konuşma,manevi zarar verme iyiniyeti kötüye kullanma yatacak yeri yok pislik malesef dört ayağın üstüne düştü hepimizden rahat yaşadı pislik kötü biriydi.
Bize bir dönüşü oluyor mu mesela hayatımızı çocukluğumuzu zehir ettiyse bunun bize güzel bir dönüşü olur mu hani bunları yaşadık ama evrende mesela çok güzel bir aşk evlilik verdi yada başka bir şekilde ödüllendirdi gibi

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Bize bir dönüşü oluyor mu mesela hayatımızı çocukluğumuzu zehir ettiyse bunun bize güzel bir dönüşü olur mu hani bunları yaşadık ama evrende mesela çok güzel bir aşk evlilik verdi yada başka bir şekilde ödüllendirdi gibi
Gözlemlediğim kadarıyla böyle bir ödül sistemi yok. Kazanmak istediklerin için çalışman, emek vermen gerekiyor. Kötü aileden çıkıp refah bir hayata kavuşanlar ya çok nitelikli, azimli kişiler yada çok kurnaz.. kurnaz olanlar başkalarının üstüne basara büyüyle entrikayla bir takım kazanımlar elde ediyorlar tabi elde ettikleri şeyler ne kadar kalıcı oluyor orası tartışılır işte :rolleyes:

Karakedi96

Kayıtlı Üye
Gözlemlediğim kadarıyla böyle bir ödül sistemi yok. Kazanmak istediklerin için çalışman, emek vermen gerekiyor. Kötü aileden çıkıp refah bir hayata kavuşanlar ya çok nitelikli, azimli kişiler yada çok kurnaz.. kurnaz olanlar başkalarının üstüne basara büyüyle entrikayla bir takım kazanımlar elde ediyorlar tabi elde ettikleri şeyler ne kadar kalıcı oluyor orası tartışılır işte :rolleyes:
Manevi anlamda bir ödülden bahsetmiştim ben sevgili rhea hani mesela baba konusu hayatında eksiktir ama çok iyi bir hayat arkadaşın olur yada başka bişey anlatabilmişimdir umarım 🙈

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Manevi anlamda bir ödülden bahsetmiştim ben sevgili rhea hani mesela baba konusu hayatında eksiktir ama çok iyi bir hayat arkadaşın olur yada başka bişey anlatabilmişimdir umarım 🙈
Yok oyle bir durum çünkü dünyada adalet yok. Yani ilahi adalet işliyor karma cezalandırıyor ama bunun istismar edilenlere bir faydası olmuyor sadece kötü cezasını çekiyor.

birdgarden

Kayıtlı Üye
Dönüşü şöyle oluyor muhakkeme yapıyorsun bu insan böyleyse bir aydınlanma geliyor ona benzememeliyim yargılamadan kabul ediyorsun kötü insanla baş etmek çok zor şeytan manipülasyonu iyi biliyorsa çok zor yok sayacaksın böyle insanı pislik insanla baş etmek gerçekten çok zor o insan kötüyse düz mantık ben öyle olmamalıyım deyip makul iyi insan olmayı seçeceksin model almadım rol modelim değil dışarda rehber harika insanlar var hep onları örnek model aldım ailemde malesef yoktu affetmedim sadece görmemeyi yok saymayı seçtim.