Kendi sembollerimizi oluşturabilir miyiz?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Semboller bu sistemin putlarıdır. Daha doğrusu şekil ve surete bürünmüş herşey, medet umma noktasında put hükmüne geçer. İşe yarar mı peki, e yarar, sürdürülebilir olmasa da işe yarar. Çünkü plasebo denen iç enerjini manipüle ederek, kendi öz gücünün gizemini aracıdan bilmene sürüklüyor seni.
O sembolleri yada tabiri caizse putları harekete geçiren de bizleriz.. o putlara ve putların temsil ettiği enerjilere/varlıklara tapmak ayrı, o sembolün enerjisini etkinleştirmek ayrı.. Allahtan daha fazla önemsediğin boyun eğdiğin her şey puttur.. Yani burada yaratıcıya ortak koşma durumu yokki.. Yaratıcı bizlere bazı güçler bahşetmiş biz de deneme yapıyoruz kendi kendimize.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
@Retro
Aklıma gelmişken söyleyeyim, bir yerde okumuştum, Arapların önceden taptığı putlar sadece put değilmiş, cinler o içine girip konuşuyormuş insanlarla alay etmek için.. bu nedenle puta tapıyorlarmış.. bana doğru gibi geldi, sen ne düşünüyorsun?

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Gül de bir semboldür, dört yapraklı yonca da.. Hatta kısa bir süre önce gülün enerjisinden yararlandık, toprağına dilekler iliştirdik. Gül, goncadan açılır. Ruhun tekamülünde Rabbi anlamaya giden her katmandır. Sevgidir..

Bana kalırsa, putlaştırmak ile faydalanmak terimini karıştırıyoruz.

Hallac "Ene'l Hakk" ile putlaştırıldı oysa Şibli der ki : Hallac'ın külleri bile Ene'l Hakk der. Bu gayba imandır. Ne kendini putlaştırmak ne de putlaştırılmaya izin vermektir.

Retro

Kayıtlı Üye
O sembolleri yada tabiri caizse putları harekete geçiren de bizleriz..

Evet, sembolü harekete geçirme noktasında içindeki gücü farkedebiliyorsan zaten ermişsindir.
O zaman da ermişlik imtihanı devreye girer ama. İçindeki gücün de put olduğunu anlaman ve ona göre davranabilmen beklenir. Çünkü serbest bırakamadığın herşey put konseptine giriyor. Put saplantı demektir.

o putlara ve putların temsil ettiği enerjilere/varlıklara tapmak ayrı, o sembolün enerjisini etkinleştirmek ayrı..

Buna katılıyorum.

Yaratıcı bizlere bazı güçler bahşetmiş biz de deneme yapıyoruz kendi kendimize.

Güzel bir yöntem, ben de deneye çarpıla öğrendim. :D

Öğrenmenin en iyi yolu, yaşamı tehdit eden yoğun baskıdır @Retro

Retro

Kayıtlı Üye
Fiyakalı bir laf M

Yaşadıklarını kendi başına mı açmıştın yoksa şeyh?

Sülale kavgalı bıçaklı idi. Huzur yoktu. Faili meçhuller vardı. Samanlık yakmalar, hayvan telef etmeler, büyücüler... Huzursuzluktan dolayı ana-baba rızası alınmadan inat uğruna yapılmış, kısa ömürlü, şiddetli bir evlilikten doğan biri olarak zaten 1 - 0 geriden başlamışım... Hayatım boyunca tüm saldırılara ve dışlanmalara karşı kendimi haklı olan taraftayım zannederken, gel gör ki acımasızca zulmeden, etrafını resmen boyun eğdiren taraftaymışım. Barışın sindirme ve infazlarla sağlandığı, hakkı yenen ve güçsüz düşürülenlerin ölüm döşeklerinde son nefesleri ile lanetleme hakklarını sonuna kadar kullanarak terk-i diyar eyleydikleri, ruhani intikam bekçilerinin kucağında doğarak sanırım 2. golü de yemiş oluyordum..

Tüm bu olup bitenlere anlam verebilecek olgunluğa erişene kadar sanırım isyan ve dine sövmelerimle biraz da ben bireysel karma taktım...
3-0..

Bu cenderede tımarhanede veya hapishanede olmamak bile başarı benim için.
Şeytan tüyüm de var denebilir. Varlıkları bedenime hapsedip beraber ölüme yürüme talebimden sonra bazıları kaçtı bazıları tılsımım oldu. Şu an akli melekelerim dengeli seyrediyor ama uzaktan izlendiğimi de görebiliyorum. O karma bir nesilde temizlenmez çünkü. Çok keskin ferasetli bir evlat nasip olmazsa büyük ihtimalle soyumdan devam eder.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 76175

Sülale kavgalı bıçaklı idi. Huzur yoktu. Faili meçhuller vardı. Samanlık yakmalar, hayvan telef etmeler, büyücüler... Huzursuzluktan dolayı ana-baba rızası alınmadan inat uğruna yapılmış, kısa ömürlü, şiddetli bir evlilikten doğan biri olarak zaten 1 - 0 geriden başlamışım... Hayatım boyunca tüm saldırılara ve dışlanmalara karşı kendimi haklı olan taraftayım zannederken, gel gör ki acımasızca zulmeden, etrafını resmen boyun eğdiren taraftaymışım. Barışın sindirme ve infazlarla sağlandığı, hakkı yenen ve güçsüz düşürülenlerin ölüm döşeklerinde son nefesleri ile lanetleme hakklarını sonuna kadar kullanarak terk-i diyar eyleydikleri, ruhani intikam bekçilerinin kucağında doğarak sanırım 2. golü de yemiş oluyordum..

Tüm bu olup bitenlere anlam verebilecek olgunluğa erişene kadar sanırım isyan ve dine sövmelerimle biraz da ben bireysel karma taktım...
3-0..

Bu cenderede tımarhanede veya hapishanede olmamak bile başarı benim için.
Şeytan tüyüm de var denebilir. Varlıkları bedenime hapsedip beraber ölüme yürüme talebimden sonra bazıları kaçtı bazıları tılsımım oldu. Şu an akli melekelerim dengeli seyrediyor ama uzaktan izlendiğimi de görebiliyorum. O karma bir nesilde temizlenmez çünkü. Çok keskin ferasetli bir evlat nasip olmazsa büyük ihtimalle soyumdan devam eder.
Göçtüğün yerin benimkinden farklı olduğunu bilmesem, soyadımız aynı mı? Derdim.

Kendi şeytanlarıma karşı zalimleşmiştim onlar ölmeden önce, artık sakin bir serseriyim yaralarımla birlikte.

Rabbimin yardımı üzerimden hiç eksik olmadı. Davetlerimi bozdurdu, kendi elimle teslim etmeye niyetlendiğim irademi, her seferinde ölümün kapısından aldı ısrarlı isyanlarıma rağmen.

Hamdolsun âlemlerin rabbi olan Allah'a.

cathrine

Kayıtlı Üye
Kendi sembollerini oluşturabilirsin tabi ki.

Zaten sen oluşturmazsan kendi kendilerine oluşmaya programlılar.

Palyaço benim için korku sembolü mesela.

Muz pahalıydı ben çocukken benim için zenginlik sembolüydü(müș). Okula götürmezdik mesela. Rüyamda bir koçan 5 li muz yediğimi görmüştüm bir bayram arifesinde, o bayram da sürpriz bir şekilde Almanyadan çok uzak akrabalar gelmișlerdi, 500 dolar harçlık vermişlerdi. Bir anda ziyarete uğradık ve bu olay beni paraya doyurmuștu.. 🤑

Şimdi bilinç altı olaylara ve nesnelere zaten senin yerine anlam yüklemeye programlıdır yaşantının seyrine göre ilk ktistalize olan duygun artık fabrika ayarın gibidir. Sen istersen onları değiştirirsin istersen oldukları gibi bırakırsın.
Her zaman bilinçaltı kilitlerini blokalarını çözme taraftarayım ama bir insan çok varlıklı olduğu halde muzu ala zeninlik işareti olarak görüyorsa ya da bazı korkularının üstesinden gelip güce ulaştığı halde palyaçoyu korku işareti olarak görüyorsa bu durumlar bizi nasıl etkiler?Konuyla alakasız ama merak ettiğimden soruyorum...