Kendi sembollerimizi oluşturabilir miyiz?

Devilwithin

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar her durum için kendi sembollerimizi yaratabilir miyiz? Örneğin aşk, para vs. Yoksa belirli sembolleri kullanmak şart mı?

Retro

Kayıtlı Üye
Kendi sembollerini oluşturabilirsin tabi ki.

Zaten sen oluşturmazsan kendi kendilerine oluşmaya programlılar.

Palyaço benim için korku sembolü mesela.

Muz pahalıydı ben çocukken benim için zenginlik sembolüydü(müș). Okula götürmezdik mesela. Rüyamda bir koçan 5 li muz yediğimi görmüştüm bir bayram arifesinde, o bayram da sürpriz bir şekilde Almanyadan çok uzak akrabalar gelmișlerdi, 500 dolar harçlık vermişlerdi. Bir anda ziyarete uğradık ve bu olay beni paraya doyurmuștu.. 🤑

Şimdi bilinç altı olaylara ve nesnelere zaten senin yerine anlam yüklemeye programlıdır yaşantının seyrine göre ilk ktistalize olan duygun artık fabrika ayarın gibidir. Sen istersen onları değiştirirsin istersen oldukları gibi bırakırsın.

Son düzenleme:

Devilwithin

Kayıtlı Üye

Muz pahalıydı ben çocukken benim için zenginlik sembolüydü(müș). Okula götürmezdik mesela. Rüyamda bir koçan 5 li muz yediğimi görmüştüm bir bayram arifesinde, o bayram da sürpriz bir şekilde Almanyadan çok uzak akrabalar gelmișlerdi, 500 dolar harçlık vermişlerdi. Bir anda ziyarete uğradık ve bu olay beni paraya doyurmuștu.. 🤑

Şimdi bilinç altı olaylara ve nesnelere zaten senin yerine anlam yüklemeye programlıdır yaşantının seyrine göre ilk ktistalize olan duygun artık fabrika ayarın gibidir. Sen istersen onları değiştirirsin istersen oldukları gibi bırakırsın.
Çok güzel yazmışsınız, sağ olun. Böyle düşünüyordum, ama siz daha farklı bakmamı sağladınız

Ü

Üye silindi 76175

Çocukken pazara gittiğimizde buruk gözlerle bakardım muz tezgahına, bazen nadiren de olsa lükse kaçıp bir adet alacak kadar paramız olurdu. Yıllar geçti aradan, hala daha muz alırken ya da yerken buruk bir tebessüm oturur yüzüme.

Gerçi alerjim de varmış sonradan öğrendim, karın ağrımın sebebi olduğunu geç anladım:)

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye

Çok ufkumu açtınız şu an benim. Acaba benim ne diye düşündüm:)

Retro

Kayıtlı Üye
Aynen. Ne muzlarmıș...
Okula muz getirenler öğretmene şikayet ediliyordu. Biri muz yerken ne hakla herkesin ortasında muz yeme cürreti gösterebilir gibisinden algılanıyordu.. Zina yaparken yakalanmış gibi kınanıyordun ağzına muz götürürken..)))

Bazen muzlar kararıyordu kısmen. En tatlı yeri diye yutturuluyordu bize. Halbuki kuruyup soluyorlardı)

)) ya da nemli yerde kaldıysa çürüyüp ekșiyorlardı. Herturlu yerdik. Çok ustaca kandırıldık.

Sonra güneye muz ekildi de muza doyduk hatta üstüne bir de ülkece kabız olduk muz sevdasına..

Ülkede komple muz travması varmış.

Son düzenleme:

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar her durum için kendi sembollerimizi yaratabilir miyiz? Örneğin aşk, para vs. Yoksa belirli sembolleri kullanmak şart mı?

Tabiki de yaratılabilir fakat belirli sembolleri kullanmak, yıllarca üzerinde birikmiş kolektif enerjiden yararlanmaktır ki daha hızlı sonuç almanız mümkündür.

Benim önerim ise hangi yöntemden yürüyeceğinize dair rüyalarınıza danışmanız olur. Dikkatle gözlemleyin, renkleri ayrıştırın. Soft-temiz bir görüntü elde etmeye çalışın. Tabi düş alemine dalmadan önce bilinçaltı arketiplerinizi de iyi bilmeniz gerekir.

İlahi kaynaktan akan bilgi size yol gösterecektir.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye

Bunlar hep Stephen King.

80'li yıllardan sonra doğanlar ve 90'larda çocuk-genç olanların bilinçaltı ne yazık ki pembe gözlük takamıyor.

Doğduğundan beri kabuslarla sınanan birinin Freddy Krueger / Elm sokağı kilidi olması gibi ( bknz ben )

Sarmallarımı sarmaladı, nöronlarımı çapraz çarpıştırdı, sese hassasiyetimi yükseltti.

Yoksa ben ne atomlar parçalardım da.. Olmadı mı olmuyor işte 😒

Devilwithin

Kayıtlı Üye
Tabiki de yaratılabilir fakat belirli sembolleri kullanmak, yıllarca üzerinde birikmiş kolektif enerjiden yararlanmaktır ki daha hızlı sonuç almanız mümkündür.

Benim önerim ise hangi yöntemden yürüyeceğinize dair rüyalarınıza danışmanız olur. Dikkatle gözlemleyin, renkleri ayrıştırın. Soft-temiz bir görüntü elde etmeye çalışın. Tabi düş alemine dalmadan önce bilinçaltı arketiplerinizi de iyi bilmeniz gerekir.

İlahi kaynaktan akan bilgi size yol gösterecektir.
Teşekkür ederim, rüyalarımı dikkate alacağım.

Retro

Kayıtlı Üye

Ben bu fikre katılmıyorum. @Rhea da benzer bir fikir beyan etti.

Sembollere göre değil enerjilere göre tasarlanmış bir sistemden bahsediyoruz.

Semboller bu sistemin putlarıdır. Daha doğrusu şekil ve surete bürünmüş herşey, medet umma noktasında put hükmüne geçer. İşe yarar mı peki, e yarar, sürdürülebilir olmasa da işe yarar. Çünkü plasebo denen iç enerjini manipüle ederek, kendi öz gücünün gizemini aracıdan bilmene sürüklüyor seni.

Enerjiye ulaşabilen insan , enerjinin kendisinden medet umabilir. Ama yol tabelası hükmündeki bir sembol, yolu bilmiyorsan hiçbir işe de yaramaz. Üzerinde enerji de birikmez. Sen üzerinde enerji birikti zannettiğin için, iç motovasyonun manipülasyona uğrayarak iştahlanır, hissettiğin sadece bu hevestir ve bunun devamında da kendi sırrını aslında orijininden ıskalarsın.

Namaz da bir semboldur. Birinin havalı gözükmek için yaptığı saç traşı da. Ama namazını bitse de gitsek diye kılan milyonlarda insan var artık. Ayetler de semboldur. Ayet demek zaten türkçe karşılığı ile "işaret" demektir. Yani sana bir şeye yönelme ve o perspektiften görerek derinleşmen için işaret ediyor. Ama sen ayetin metnini kutsallaştırmada fazla ileri gittiğin için aklen geri kalıyorsun. Metni zaten Allah koruyacam diyor. Sen işaretin nereyi gösterdiğini takip edeceğin yerde, işaret tabelasına takıntılı hale geliyorsun.

Kuran (bana göre anonim kadim bilgelik) evvela aracıların şekil ve suretlerine takılı kalma gaflatinden arındırıyor. Putperestlik tabi ki bir tercihtir. Ama sürdürülebilir değildir. Bir gün bir putun enerjisini tüketirsin , sonra onla işin biter çünkü sürdürülebilir değildir keyfine göre takıldığın için ve sen sürekli kazanma ve kayıp vermeme algını yenemediğin için, kayıp verdiğinde tekamül edeceğin yerde put değiştirip ve başka bir puta yönelirsin. O yüzden de 100 lerce put tadavüle sokulur. Asıl inanç tüccarlığı aslında pusperestlikten doğar.

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 76175

Ben bu fikre katılmıyorum. @Rhea da benzer bir fikir beyan etti.

Semboller bu sistemin putlarıdır. Daha doğrusu şekil ve surete bürünmüş herşey, medet umma noktasında put hükmüne geçer. İşe yarar mı peki, e yarar, sürdürülebilir olmasa da işe yarar. Çünkü plasebo denen iç enerjini manipüle ederek, kendi öz gücünün gizemini aracıdan bilmene sürüklüyor seni.

Enerjiye ulaşabilen insan , enerjinin kendisinden medet umabilir. Ama yol tabelası hükmündeki bir sembol, yolu bilmiyorsan hiçbir işe de yaramaz. Üzerinde enerji de birikmez. Sen üzerinde enerji birikti zannettiğin için, iç motovasyonun manipülasyona uğrayarak iştahlanır, hissettiğin sadece bu hevestir ve bunun devamında da kendi sırrını aslında orijininden ıskalarsın.

Namaz da bir semboldur. Birinin havalı gözükmek için yaptığı saç traşı da. Ama namazını bitse de gitsek diye kılan milyonlarda insan var artık. Ayetler de semboldur. Ayet demek zaten türkçe karşılığı ile "işaret" demektir. Yani sana bir şeye yönelme ve o perspektiften görerek derinleşmen için işaret ediyor. Ama sen ayetin metnini kutsallaştırmada fazla ileri gittiğin için aklen geri kalıyorsun. Metni zaten Allah koruyacam diyor. Sen işaretin nereyi gösterdiğini takip edeceğin yerde, işaret tabelasına takıntılı hale geliyorsun.

Kuran (bana göre anonim kadim bilgelik) evvela aracıların şekil ve suretlerine takılı kalma gaflatinden arındırıyor. Putperestlik tabi ki bir tercihtir. Ama sürdürülebilir değildir. Bir gün bir putun enerjisini tüketirsin , sonra onla işin biter çünkü sürdürülebilir değildir keyfine göre takıldığın için ve sen sürekli kazanma ve kayıp vermeme algını yenemediğin için, kayıp verdiğinde tekamül edeceğin yerde put değiştirip ve başka bir puta yönelirsin. O yüzden de 100 lerce put tadavüle sokulur. Asıl inanç tüccarlığı aslında pusperestlikten doğar.
Anonim kadim bilgelik kısmını biraz açar mısın?

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Sembolün bir enerjiyi temsil etmesi gerekir.Enerjiyle bağlantin yoksa.Sembolde bişeyi ifade etmez.

Kuran sembolllerden oluşun bir kitaptır.Harfler birer semboldür.Harfler enerji sistemini kontrol eder.Bir harf bir çok şeye çağrısim yapar.Atifta bulunur.Sonu olmayan bir kuyudur.Örneğin Sin harfi İnsan demektir.Ya-Sin derken Ey İnsan demiştir.İcersinde bütün harflerin bulduğu bir kitap.Bütün kainatın metafizik olaylarını temsil eder.Kuran Kerim zahirî bize bir çok şeyi anlatıyor.Sembolik olan tarafı yani batıni tarafı ise bütün kâinati anlatıyor..

Elnora_alila

Kayıtlı Üye

İki cümle arasında fark göremiyorum Retro. Derin manayla bakarsak, insan bedeni de materyal sistemde mana aleminin sembolüdür.

Maya doktrini der ki ; yaşamdaki tüm şekillerin kendi varlıkları veya kendi doğaları yoktur. Yalnızca birbirleriyle ilişkilidir.

Bir nesne varsa, bir düşünce de vardır. Ve o düşüncenin kendi yarattığına tapıp tapmaması, var edilmiş nesnenin kendinden kaynaklanmaz. Temelde kişinin düşüncesine ve egosal benliğine dayanır.

Buradaki kilit nokta yine aciz insandır.

Retro

Kayıtlı Üye
Sembolün bir enerjiyi temsil etmesi gerekir.Enerjiyle bağlantin yoksa.Sembolde bişeyi ifade etmez.

Kuran sembolllerden oluşun bir kitaptır.Harfler birer semboldür.Harfler enerji sistemini kontrol eder.Bir harf bir çok şeye çağrısim yapar.Atifta bulunur.Sonu olmayan bir kuyudur.Örneğin Sin harfi İnsan demektir.Ya-Sin derken Ey İnsan demiştir.İcersinde bütün harflerin bulduğu bir kitap.Bütün kainatın metafizik olaylarını temsil eder.Kuran Kerim zahirî bize bir çok şeyi anlatıyor.Sembolik olan tarafı yani batıni tarafı ise bütün kâinati anlatıyor..

Evet katılıyorum. Kuran sembollerden oluşan bir kitaptır. Bununla birlikte en dış katmanından bakarsan dahi, mümine şifa olduğu, kafirin ise anca hastalığını ve garezini arttırdığını da söyler Kuran kendisi için.

Yani Kuran mucizevi bir şekilde kimsenin kendisine karşı notr kalamayacağı bir varoluşsal tılsımdır. Seni, tarafını seçmen için mecbur bırakır. Ya seversin Kuranı seni çeker, ya da nefret benzeri bir itme hissettirir. Sen de okunan yerde duramaz ve uzaklaşmak, kaçmak, sonra onları perişan etmek ve gerekirse inançlarından doğan gücü ellerinden almak istersin. Ortası yoktur.

Rukye ile tedavi neden etkili oluyor ? Çünkü Kurana karşı ruhani bir bağışıklığın var mı yok mu ona bakılıyor ve ruhun bu muayeneye tepkisini iki şekilde verebiliyor. Ya şifa oluyor sana dengeye ve fıtratına (fabrika ayarlarına) çekiliyorsun, ya da seni daha da kudurtan ve sabote olan bir hale sürüklüyor. Yani metafizik ortaklarına ızdırap vererek seni onlardan ayırmaya çalışıyor. Ama benlik verilmedi ise sana bilincinde metafizik varlık hayat bulduğu için asla huzur vermiyor sana.

Yani ortası yok. Aslında var. Ama bir süre maruz kaldın mı mecburen iç hesaplaşmalarınla buluyorsun kendini.