Kendi falınıza kendiniz bakın; beraber yorumlayalım

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Babaannemin sağlığı nasıl olacak diye sordum ve üç kart çektim, sırasıyla tılsım üçlüsü, kader çarkı ve adalet açıldı, hepsi düz. Kader çarkı ve adaleti sağlığının iyi gideceğine yorumlayabilirim ama tılsım üçlüsünü anlamadım? Bir şeyleri onaylatmak, sunmak anlamına gelmiyor mu?

Sağlığına kavuşması için, tıbbı olarak yardım alması gerekiyormuş, ameliyat, kemoterapi, fizik tedavi gibi rahatsızlığı ne ise o konu da alacağı tedavi ( ilaç tedavisi değil ama bir süre hastane de yatması gerekiyor) şifa bulmasına sebep olacakmış

Herkese iyi forumlar tarotla yeni ilgileniyorum elimden geldiğince pratik yapıyorum şimdi kendim için açtığım iş hayatimda nasıl davranmalıyım basarıya ulasmak için nasil bir tavir sergilemeliyim sorusuna basit bir haç yöntemiyle acilim yaptım kartlar sırasıyla kılıc kralicesi kader
carki adalet ve jokerdi. Kendi yorumumla; kılıç kralicesi iş ortaminda atak cevremi gözlemleyen ögrenme istegimin yoğun oldugunu gösterir yeniliğe her zaman acigımdir.
Kader carki benim basariyi elde etmem icin kendime hep bir vaktim var benimde zamanım gelicek diyerek kendimi ispatlamak yerine kendimi kanitlama potansiyelimi kadere ve zamana biraktigimi gösterir.
Adalet kartiysa yaptigim iste is arkadaslarima ve yaptıgım ise hile katmadan kibar ve güven vererek gercekten adaletli bir sekilde davranarak basarıya bir sekilde ulasabilicegimi gosterir.
Sonuc karti olan joker karti ise üzerimdeki ise gösterdigim umursamaz havayi yarattigimi yada isleri tam ciddiyetle kavrayamadigimin isaret eder bu yüzden daha yaptigim isin daha farkinda ve bilincinde olarak icimden gelen o atakligi bastirmayarak kendimi işime vermenin benim yararima olacagini gosterir.
Ben kendimce bu sekilde yorumladim hatali eksik yada tümüyle yanlış bir yorumlama olmuş olabilir lütfen yanlis buldugunuz kısmı bana söyleyip bana açıklayabilir misiniz tüm içtenligimle rica ediyorum asla gocunmam ben pratik yaparak kendi basima kitaplardan türlu kaynaklardan arastirarak ögrenmeye calisiyorum simdiden çok teşekkür ederim. Sevgi ve ışıkla kalın..

Kader çarkından sonra joker gelirse bakım yapılmaz. Zira kader karşı geleceğe ait bir karttır. Joker Kartı ise bize ondan sonra gelen kartlar ile zaman konusunda çıkarım yapmamızı sağlar. Yani 0 olduğu için öncesi ve sonrası diye yorum yaparız. Jokerden sonra elbette kart çekilerek, joker öncesini geçmiş olarak yorumlayıp, sonra çeviğimiz kartları gelecek olacak yorum yapabilirdik lakin kader çarkı jokerle birlikte geçmiş alanında çıkarsa, yorum yapmayız

Soru hatalı,
Soru yanlış zaman da soruldu
Soru sırasında başka bir şey düşünüldü
Açılıp yapılan yerde bir sorun vardı
Yağmur yağıyordu Vs vs gibi sebeplerle Tarot cevap vermemek istemiş.

Uygun şartları oluşturup hataları düzeltip yeniden açılım yapınız.

Metehan890

Kayıtlı Üye
kelt haçı açılımı yapıyorum.
Belirleyici kartım: Para prensi
1.kart:Güç
2.kart:Joker
3.kart: Değnek Şövalyesi
4.kart:Şeytan
5.kart: (gelecek diye açtığım)Asılan adam ters
6.kart: (geçmiş '' '')Kupa onlusu ters
7.kart:Kılıç kralı ters
8.kart:İmparatoriçe ters
9.kart:Kupa Şövalyesi
10.kart:Kılıç prensi

kendi yorumum:
Şuan özgüvenim ile cesur hareketler göstermekteyim,endişesiz mutlu bir hayat sürmekteyim lakin bazen kararlarım çok uçlarda olabilmekte ve dengesiz olabiliyorum.
Geçmiş hakkında karanlıkta kalmayı seçmiş ve olacaklardan korkmuşum.ve kupa onlusu kartına göre duyguların fazlasıyla birikmesi ve arkadaş kaybı olmuş ki bu kadar doğru olmasına şaşıyorum.
Gelecek hakkında ahlaki zayıflık ve egoizm görünüyor ruhsal rahatsızlık ve iç sesi dikkate almama ve bazı gerçekleri görmezden gelme(acaba bunları değiştirebilir miyim?)
Kişiliğim entellektüel hırslar bilgi saklayan vicdansız bir uzman
Kader kartı: düşünceler olayların detaylarına inmek ve haber görünüyor.

ana sorum beni neler bekliyor çalışması mıyım ya da gidişata mı bırakayım ve ileride kötü bir haber görünüyor mu?

sormak istediğim bir soru var bu kadar kraliyet kartı çıkması ne anlama geliyor?
şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Sorunuzu yazmamışsınız. Be sorduğunuzu da ekleyiniz lütfen. Saraylı kartlar küçük kahanetlerde bulunur ve genel de bakış açısı, karekter ve kişiler üzerine yorum yapar. Sorduğunuz soru kişi ya da kişiler ile ilgili ise saraylar kartlar daha çok çıkmıştır.

Beşinci hayal ettiklerinizi umduklarınızı beklentilerinizi altıncı kart ise yakın geleceği bildirir. Sorunuza göre yeniden yorum yaparım.

Metehan890

Kayıtlı Üye
Sorunuzu yazmamışsınız. Be sorduğunuzu da ekleyiniz lütfen. Saraylı kartlar küçük kahanetlerde bulunur ve genel de bakış açısı, karekter ve kişiler üzerine yorum yapar. Sorduğunuz soru kişi ya da kişiler ile ilgili ise saraylar kartlar daha çok çıkmıştır.

Beşinci hayal ettiklerinizi umduklarınızı beklentilerinizi altıncı kart ise yakın geleceği bildirir. Sorunuza göre yeniden yorum yaparım.
düzenledim bir de şey sorum olacak ben bu açılımı yaptım ama kartların yerlerine göre yorumlamaktan ziyade genel soruya göre mi yorumlamalıyım?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Evet sorunuz ile birlikte kartların yerlerine göre yorum yapılacak. Aynı zaman da kombinasyonlara göre.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bir arkadaş benim gelecekte hastalığımın olup olmayacağını sormuş, kartlar sırasıyla: kule, ters kılıç üçlüsü, mahkeme. @URUMHAMATAHAYİL
Bir de bu kartlar için özel bir ritüel gerekmez mi öyle fabrikadan çıkan her deste herkesin elinde sonuç verir mi?

Öncelikle soru hatalı. Tarota olumsuz soru sorulmaz.

İkimcisi herkes bir şekilde hastalık yaşar diyelim ki olumsuz soru sorabildik bu durumda nasıl bir hastalık olduğunu belirmek gerekir. Üçüncü olarak da gelecek çok büyük bir alan. Tarot ortalama bir yıl içinde olacakları gösterir.

Üçlü sistem bir gün ya da evet hayır gibi basit sorulara cevap olmak için kullanılır.

Daha uzun gelecek yorumları için, kelt haçı, joker açılımı, ağaç açılımı gibi daha geniş yorum yapma imkanı olan açılım sistemleri kullanılır.

Sağlığım ile ilgili beni neler bekliyor diye sorup pentagram ya da kelt haçı yöntemini kullanmak gerekir. Kartların yerleri ve yetilerine göre kombinasyonları bambaşka anlamlar taşır.

Diyelimki doğru soru sordunuz be doğru açılım yaptınız bu durumda da kartların yorumu şöyle olur.

Hastalıklı ya da ölü doğum yapmışmış, düşürülmeye çalışılmış bir çocukluk evresi olmuş ( eğer soru doğru olsaydı ve doğru açılım yapılsaydı net bir açıklama yapabilirdik bu açıklama gerçekle uyuşmayabilir bu yüzden)

Şimdiki zaman da ise Kalp sorunları yaşanmakta bu kalp sorunları fiziksel bir değil duygusal sorunlar lakin kalbe fazla baskı yapmak ilerde fiziksel sorunlara yol açabilir. Bu nedenle duygusal olarak özgürleşme çalışmaları yapılmalı.
Sonuç ise genetik olarak aile de görülen ( kadınlarda) bir hastalık sizde de olabilir.

Dediğim gibi soru hatalı açılım hatalı yorum yapılmaz normal de örnek olması açısından yazdım.

Tarot çok güçlü semboller içerir o yüzden aldığınız an çalışmaya başlar lakin zaman içinde tam gücüne ulaşır. Tarot içinde tabi ki ritüeller var.

Milkyway83

Kayıtlı Üye
43324970-1EE2-438E-AF73-CEED868AEC7E.jpegMerhaba açılımı erkek arkadaşımla devam etmeli miyim niyeti ile yaptım. Tarotta çok acemiyim ve kafamı karıştırdı. Aslında sorun gibi görünen şey, hayatın sonsuz seçeneklerinden biri, mevcudiyetteki potansiyelimi gerçekleştiremediğimi söylüyor. Ben bu kişiye adeta bağımlılık geliştirmişim, aslında fayda vermeyen bir ilişki. Gizli, entikalı ve yalanları aşmamız gerekiyor. Başarıyı kısa yoldan aramamalıyım. Ama artık topun bende olduğunu hissediyorum. Dengeyi yitirdiğimiz için beklediğimizi alamayacağız, hala aynı hataları yapmamalıyım. Bu kart kafamı karıştırdı çünkü uyumu temsil ediyor bu gelen yardım sanırım başka yerden.Ya da kabul ederek ortak kararla aşkta kaybettiğimizi kabul edeceğiz ve ayrılacağız?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
İlişkinin başlagınca taraflardan birinin hala kalbinde biri varmış. İlişkinin en temeli bu nedenle aslında sağlam başlamamış.

Çok hızlı ve romantik bir şekilde ilerletmiş kısa bir dönem süren uyum anlayış, ortak payda sevgi varmış. Bu iki tarafa da iyi gelmiş.

İçten içe taraflardan biri kendisine ya da kalbinde kalan kişiye haksızlık ettiğini düşünmeye başlamış. Ben ne yapıyorum sorgusu olmaya başlamış. Belli bir süre iyi gelen ilişkinin pozitif tarafları zaman içinde acı vermeye başlamış. Çünkü karşı tarafa da haksızlık ettiğini düşünmeye başmamış.

Ve düşünmeye başmamış en iyisi eskiyi unutmak yeni olana şans vermek ve ilişkinin halkını vermek daha iyi olacak bu dönem de ise biraz yalnız kalmak istemiş lakin bunu dile getirmek yerine iş ya da başka şeyler bahane edilerek uzak durulmuş.

Masum yalanlar yerini büyük yalanlara bırakmış. Bir taraf çok sevilmenin ya da arzu edilmenin zaferini yaşarken diğer taraf sorunlar yalanalar ve istediği gibi sevilmemenin verdiği hüzünle huzurluk ve belirsizliğin içine girmiş.

Aldatma da meydana gelmiş. Artık adı ilişki ama özü ilişki olmayan bir durum yaşanmaya başlamış. Sonuçta ilişki konuşarak ya da düzgün bir şekilde sonuçlanmayacak.

Anlamını yitirirken özünü kaybeden ilişki bir süre daha devam edecek.

Daha sonra ki bu ekim aylarına denk gelen süreçte isminde art ( a yerine i e u gibi sesli harflerde olabilir) bir kişi hayatınıza girecek bu yeni gelecek kişi ise gerçek aşk olmuş olacak .

Not: kendi açmadığım desteler için çok keskin yorum yapmayı doğru bulmuyorum. Sadece kart yorumu yaptım.

Kombinasyon yorumu çok yapmadım çünkü bazı kartlar arasında örüntü eksiği var.

Ben bu soru için kelt hacı yöntemini kullanır. Ve başlangıç kartını da ( yön) kullanırdım.

Ya da joker açılımı yapardım. Daha iyi yorum alabilmek için.

Milkyway83

Kayıtlı Üye
İlişkinin başlagınca taraflardan birinin hala kalbinde biri varmış. İlişkinin en temeli bu nedenle aslında sağlam başlamamış.

Çok hızlı ve romantik bir şekilde ilerletmiş kısa bir dönem süren uyum anlayış, ortak payda sevgi varmış. Bu iki tarafa da iyi gelmiş.

İçten içe taraflardan biri kendisine ya da kalbinde kalan kişiye haksızlık ettiğini düşünmeye başlamış. Ben ne yapıyorum sorgusu olmaya başlamış. Belli bir süre iyi gelen ilişkinin pozitif tarafları zaman içinde acı vermeye başlamış. Çünkü karşı tarafa da haksızlık ettiğini düşünmeye başmamış.

Ve düşünmeye başmamış en iyisi eskiyi unutmak yeni olana şans vermek ve ilişkinin halkını vermek daha iyi olacak bu dönem de ise biraz yalnız kalmak istemiş lakin bunu dile getirmek yerine iş ya da başka şeyler bahane edilerek uzak durulmuş.

Masum yalanlar yerini büyük yalanlara bırakmış. Bir taraf çok sevilmenin ya da arzu edilmenin zaferini yaşarken diğer taraf sorunlar yalanalar ve istediği gibi sevilmemenin verdiği hüzünle huzurluk ve belirsizliğin içine girmiş.

Aldatma da meydana gelmiş. Artık adı ilişki ama özü ilişki olmayan bir durum yaşanmaya başlamış. Sonuçta ilişki konuşarak ya da düzgün bir şekilde sonuçlanmayacak.

Anlamını yitirirken özünü kaybeden ilişki bir süre daha devam edecek.

Daha sonra ki bu ekim aylarına denk gelen süreçte isminde art ( a yerine i e u gibi sesli harflerde olabilir) bir kişi hayatınıza girecek bu yeni gelecek kişi ise gerçek aşk olmuş olacak .

Not: kendi açmadığım desteler için çok keskin yorum yapmayı doğru bulmuyorum. Sadece kart yorumu yaptım.

Kombinasyon yorumu çok yapmadım çünkü bazı kartlar arasında örüntü eksiği var.

Ben bu soru için kelt hacı yöntemini kullanır. Ve başlangıç kartını da ( yön) kullanırdım.

Ya da joker açılımı yapardım. Daha iyi yorum alabilmek için.
DAEF26FA-E32E-4A9B-ABED-AA4005C8994B.jpegKelt açılımını yapmaya çalıştım.Yine eskiye bağımlı ben çıkıyorum. Engel olarak Kupa 6lısını eski sevgili olarak yorumladım. Geçmişte gelen adalet kartı belki benim geçmişte yaptığı her hatayı yüzüne vurup, cezasını kesmemdi. Gelecekte düşmandan bir saldırı bekliyorum. Yüzüp kuyruğuna gelmişim ama çok yorulmuşum. Yeniliğe ve yeni bir ilişkiye direnç var. Ters kader çarkında da yine aynı tema var, değişime direnme. Bundan sonraki süreçte inzivaya çekilerek, iyileşme beklenilecek. Tavsiye niteliğinde olan tılsım 9lusu ben açarken yere düştü ters mi düz mü bilmiyorum orasını yorumlayamıyorum. Dış etkenler arasında kötü bir arkadaş grubu ve 3. Kişileri görüyorum. Bunu yine aldatıldım diye yorumluyorum. Bir aşk üçgeninde kalmış partner olarak düşündüm. Tılsım 8lisi sona gidiş konusunda uyarı yapıyor. Sonuçta ters gelen asılan adam var olan sorunların tek tek ele alınması gerektiğini söylüyor. Kartları sonuçla bağdaştıramadım yine sanırım..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Tarot ne bir şekilde sizi uyarıyor.
Eğer bu yaşadıklarınıza devam ederseniz, benzerlerini ve daha kötüsünü yaşamaya devan edeceksiniz. Bekleye bekleye sonunda acılı ve yalnız kalacağınız bir sürece gireceksiniz.

Kadere karşı direnmeyin ve kendi kaderinizi yazmayın.

Net bir şekilde söylenebilir ki bir ilişkiniz yok aslında. Hırs, saplantı, hakkınızı alma isteği, gibi duygular yüzünden bağlanmışsınız.

Karşı taraf aslında yok. İstediği zaman sizi her açıdan kullanan biri var.

Yaptıklarına maruz kalıyorsunuz sadece.

Aslında herşeyi biliyor ve farkındasınız. Duygu ve düşüncelerinize söz geçiremiyorsunuz. Uzun geleceği değil artık arayacak mı gelir mi gibi durumları merak ediyorsunuz. Zira sizde biliyorsunuz geleceğiniz olmadığını.

Kartlar arasında ki uyum sizi psikolojik hastalığa götürebilecek, her açıdan sorunlu bir ilişkiden kendiNizi kurtarmanız yönünde uyarması.

Elbette dışardan söylemek kolay lakin. Hayır demeniz gerekir kendinize ve ona.

Hayır kendime bunu yapmayacağım.
Hayır aramayacağım.
Hayır geldiğinde izin vermeyeceğim.

Hak ettiğimi bana verecek kişi bu değil. Yaptıklarını bana sevgi ilgi aşk ile ödemez. Bunu kabul etmeli ve ihtiyacım olan hak ettiğim ilgiyi sevgiyi yeniden alacağım demelisiniz.

Evrene havale edin. Bırakın evren sizin yerinize olayları çözsün. Değişime direndiğiniz de evrenin sundukların kabul etmediniz de siz sadece tekrar tekrar aynı şeyleri yaşamak zorunda kalabilirsiniz.

Kader çarkının enerjisine güvenin ve sizi değiştirmesine izin verin

Milkyway83

Kayıtlı Üye
Tarot ne bir şekilde sizi uyarıyor.
Eğer bu yaşadıklarınıza devam ederseniz, benzerlerini ve daha kötüsünü yaşamaya devan edeceksiniz. Bekleye bekleye sonunda acılı ve yalnız kalacağınız bir sürece gireceksiniz.

Kadere karşı direnmeyin ve kendi kaderinizi yazmayın.

Net bir şekilde söylenebilir ki bir ilişkiniz yok aslında. Hırs, saplantı, hakkınızı alma isteği, gibi duygular yüzünden bağlanmışsınız.

Karşı taraf aslında yok. İstediği zaman sizi her açıdan kullanan biri var.

Yaptıklarına maruz kalıyorsunuz sadece.

Aslında herşeyi biliyor ve farkındasınız. Duygu ve düşüncelerinize söz geçiremiyorsunuz. Uzun geleceği değil artık arayacak mı gelir mi gibi durumları merak ediyorsunuz. Zira sizde biliyorsunuz geleceğiniz olmadığını.

Kartlar arasında ki uyum sizi psikolojik hastalığa götürebilecek, her açıdan sorunlu bir ilişkiden kendiNizi kurtarmanız yönünde uyarması.

Elbette dışardan söylemek kolay lakin. Hayır demeniz gerekir kendinize ve ona.

Hayır kendime bunu yapmayacağım.
Hayır aramayacağım.
Hayır geldiğinde izin vermeyeceğim.

Hak ettiğimi bana verecek kişi bu değil. Yaptıklarını bana sevgi ilgi aşk ile ödemez. Bunu kabul etmeli ve ihtiyacım olan hak ettiğim ilgiyi sevgiyi yeniden alacağım demelisiniz.

Evrene havale edin. Bırakın evren sizin yerinize olayları çözsün. Değişime direndiğiniz de evrenin sundukların kabul etmediniz de siz sadece tekrar tekrar aynı şeyleri yaşamak zorunda kalabilirsiniz.

Kader çarkının enerjisine güvenin ve sizi değiştirmesine izin verin
Öyle teşekkür ederim dün devam etmeme kararı aldım tam da güneş tutulmasına denk geldi... 2 açılımda aynı şeylerin altını çiziyor, let it go ???

sealight

Kayıtlı Üye
sevgili @URUMHAMATAHAYİL benim size bir sorum olacak. ben kartların düz ve ters gelmesi konusunda takıntılıyım. şimdi elimizde 78 kartın 78i de düz diyelim ben hiçbirini ters çevirmeden tarot açarsam hepsi düz gelmeye devam edecek. kendi kendine ters dönecek halleri yok. bu ters düz işini nasıl ayarlayacağız? nasıl bir yol izlemeliyiz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Kartları eğer her seferinde düzeltirseniz ve hep sağdan sola ( ya da soldan sağa ) açarsanız düz gelir. Bunu kontrol etmiş olursunuz. Kontrol ettiğiniz içinde müdahale etmiş olursunuz.

Lakin kartları karıştırır. İçsel olarak sağdan sola ( ya da soldan sağa) veya aşağıdan yukarı ( ya da yukarıdan aşağı ) kartları açarsanız ve toplarken dikkat etmeseniz bu durumda kartlar ters ve düz olarak kendiliğinden gelirler. Müdahale etmemiz gerekiyor ki tarot kendi enerjisini yaysın.

Bazı tarot okuyanlar ( yorumlayalar) ters düz olarak Kartı yorumlamaz. Kartın ana anlamı ile içimden geldiği gibi okur

Ben tüm kartlarımı açtıktan sonra düz bir şekilde çevirim ve içsel olarak yorumlarım. Ters ve düz anlam kullanmıyorum. Sembol ve kombinasyon yorumu ağırlıklı olarak yapıyorum.

Tabi yıllarca ters ve düz anmalarına göre yorum yaptım. Zamanla sembol ve kart okumam geliştikçe ( kartlar benimle konuşmaya başladıkça kendi sistemim oturdu.

Harleybae94

Kayıtlı Üye
Ben eski sevgilimin benim hakkkimda ne dusundugunu sordum kartlara,herhangi bir sisteme baglayarak acilim yapmadim.Gecmis,an ve gelecek seklinde yorumlama yapiyorum ve anlamadigim zamanda aciklamasi icin kart cekiyorum fakat bunda kafam karisti acikcasi,kartlarin altindaki kartlari aciklamasi icin sectim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 12

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Ben eski sevgilimin benim hakkkimda ne dusundugunu sordum kartlara,herhangi bir sisteme baglayarak acilim yapmadim.Gecmis,an ve gelecek seklinde yorumlama yapiyorum ve anlamadigim zamanda aciklamasi icin kart cekiyorum fakat bunda kafam karisti acikcasi,kartlarin altindaki kartlari aciklamasi icin sectim.

Düşünce sorup dokuz kart çekmek çok fazla. Üst kartları sadece yorumlarsak ve geçmiş gelecek dizimizi soldan sağa doğru yaptığınızı var sayarsak;

Geçmişte onu duygusal ve bedensel olarak zorladığınızı düşünmüyormuş. Özgür hissetmiyormuş kendisini, kendisi olmadığı sizin kontrol ettiğinizi düşündüğü bir ilişki içindeyim. Sanki zorunlu gibi. Aşık olduğunuzu da düşünmüyormuş ona karşı saplantı olarak değerlenmiyormuş.

Şimdi zaman da ise iyi bir insandı dediğimiz tabiri kullanıyor. Tamam ilişkimiz pek iyi değildi lakin o iyi bir insandı diye bahsediyor.

Gelecek zaman da ise: size karşı bir düşüncesi ya da hissi kalmayacak. Geçmiş bir anı olarak kalacağınız görünür.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Açıkçası konunun gidişatından çok memnunum bir sürü şey öğreniyorum. Yöneticilerimize teşekkürler.

Ayrıldığım ilişkimle alakalı bir açılım yaptım, sadece büyük arkana ile. İlişkiyi ben bitirdim ama üzülmüyornda değilim
İlk kart ben ters ay
İkinci kart o ölüm
Üçüncü kart İlişkinin ne ifade ettiği joker
Geleceği azize

Joker burda biraz kafamı karıştırdı. Açılıma göre acı çeken ben değil o gözüküyor ben ise artık bazı şeyleri aşmış gözüküyorum. Bu ilişkinin bitmesi kimizin içinde bir sil baştan olmuş gibi. Ama maalesef ayrılırken kırıcı sözler de duydum. Ancak azize ve joker e anlam veremedim.

sealight

Kayıtlı Üye
Kartları eğer her seferinde düzeltirseniz ve hep sağdan sola ( ya da soldan sağa ) açarsanız düz gelir. Bunu kontrol etmiş olursunuz. Kontrol ettiğiniz içinde müdahale etmiş olursunuz.

Lakin kartları karıştırır. İçsel olarak sağdan sola ( ya da soldan sağa) veya aşağıdan yukarı ( ya da yukarıdan aşağı ) kartları açarsanız ve toplarken dikkat etmeseniz bu durumda kartlar ters ve düz olarak kendiliğinden gelirler. Müdahale etmemiz gerekiyor ki tarot kendi enerjisini yaysın.

Bazı tarot okuyanlar ( yorumlayalar) ters düz olarak Kartı yorumlamaz. Kartın ana anlamı ile içimden geldiği gibi okur

Ben tüm kartlarımı açtıktan sonra düz bir şekilde çevirim ve içsel olarak yorumlarım. Ters ve düz anlam kullanmıyorum. Sembol ve kombinasyon yorumu ağırlıklı olarak yapıyorum.

Tabi yıllarca ters ve düz anmalarına göre yorum yaptım. Zamanla sembol ve kart okumam geliştikçe ( kartlar benimle konuşmaya başladıkça kendi sistemim oturdu.
Çok teşekkür ederim ??

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Açıkçası konunun gidişatından çok memnunum bir sürü şey öğreniyorum. Yöneticilerimize teşekkürler.

Ayrıldığım ilişkimle alakalı bir açılım yaptım, sadece büyük arkana ile. İlişkiyi ben bitirdim ama üzülmüyornda değilim
İlk kart ben ters ay
İkinci kart o ölüm
Üçüncü kart İlişkinin ne ifade ettiği joker
Geleceği azize

Joker burda biraz kafamı karıştırdı. Açılıma göre acı çeken ben değil o gözüküyor ben ise artık bazı şeyleri aşmış gözüküyorum. Bu ilişkinin bitmesi kimizin içinde bir sil baştan olmuş gibi. Ama maalesef ayrılırken kırıcı sözler de duydum. Ancak azize ve joker e anlam veremedim.
Kombinasyon olarak bakalım:

Ay ve ölüm: kötü olan değişime sebep verecek ve iyiye dönmesine vesile olacak yani silkenelenme sonucu farkındalık kazanma.

Joker ve Azize: çok kısa bir süre ilişki yeniden başlatacak. Doğru iletişim ile. Yeni bir düzen içinde iki tarafa da hayal şeartlarına uygun şekilde. Yani olgunlaşma sonucu sağlıklı denge de ve kendi kuralları olan ( şartlara uygun olarak anlaşma sağlama).

Aslında çok güzel bir örüntü sağlamış. En temel anlamları ile sadeleştirelim.

Ay: karmaşıklık deneni ile düzenin bozulması
Ölüm: eski kötü olanın ölüp. yeniden iyi olarak doğması
Joker: çok az zaman kalması
Azize: bütünselleşme. Maddi ve manevi alemin dengelenmesi, duygu ve mantığın dengesi, olgunlaşaması ve olabilecek en iyi hale gelmesi