Kendi falınıza kendiniz bakın; beraber yorumlayalım

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
İsmine "serbest dalış" dediğim bir modelleme biçimi ile çalışıyorum. Kişiyi kartlara adapte ettikten sonra: kartları bir miktar karıştırıp kendi rızası ile 3 parçaya kesmesini rica ederim.
Kestikten sonra bu üçlü dededen tek tek alarak ilk üçlüsünü açar ve temeli atarım bundan sonra ki 3lü kombinasyonlar temelde ki olay ile bağlantılı, gidişat ve gidişatı etkileyen durumlar, ek olasılıklar birbirini takip eder. Kişiden kişiye göre değişen 3lü sayısı değişkenlik gösteriyor. Mesela Ahmet için 9 adet 3lük yeterli gelirken Mehmet için açılan 3lü sayısı 21 olabiliyor. Karşıdakinin enerjisini ne kadar alabildiğim ile alakalı birazda.
Neden böyle yaptığım konusuna gelirsekte 3lü 6lı 9lu veya keltte Herşeye sistematik yani bir sınırlandırma var. Ben enerjiye hükmeden ve kısıtlayan olmak yerine onun ne kadar cömert olup bana verdiği izine göre hareket ederim. Burada yoruma açık bırakmam biraz külfetli olur.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Partnerim beni seviyor mu diye bir soru sordum desteme, umarım soru çok genel veya yanlış değildir.
Geçmiş kupa ası
Şimdi ters kupa dokuzlusu
Gelecek ay
Benim yorumum şu, güzel bir başlangıcı olan, duygusal hayatımda yeni bir sayfa açan ilişkide doyumsuzluk karamsarlık, duygusal hayatında sorunları olan kişi benim, seviliyorum ama tatmin olamadığım bir nokta var bulamıyorum, belki hala kafamda soru işaretleri var ilişkiye dair çünkü sevdiğinden veya beni kullanıp kullanmadığım dan emin olamıyorum, su elementiyle başlayan iyi bir süreç suyun negatif yönleriyle devam etmiş, bilinçaltına gömülmek gibi. Bu arada partnerim de yengeç burcu yani ay kartıyla ilişkili, bana birde aldatılmak korkusu ekleniyor bu kartı görünce çünkü bu kartta korkularla yüzleşmek de var baya karmaşık oldu üstadlardan yardım bekliyorum.
@URUMHAMATAHAYİL

4

43887

Partnerim beni seviyor mu diye bir soru sordum desteme, umarım soru çok genel veya yanlış değildir.
Geçmiş kupa ası
Gelecek ay
Benim yorumum şu, güzel bir başlangıcı olan, duygusal hayatımda yeni bir sayfa açan ilişkide doyumsuzluk karamsarlık, duygusal hayatında sorunları olan kişi benim, seviliyorum ama tatmin olamadığım bir nokta var bulamıyorum, belki hala kafamda soru işaretleri var ilişkiye dair çünkü sevdiğinden veya beni kullanıp kullanmadığım dan emin olamıyorum, su elementiyle başlayan iyi bir süreç suyun negatif yönleriyle devam etmiş, bilinçaltına gömülmek gibi. Bu arada partnerim de yengeç burcu yani ay kartıyla ilişkili, bana birde aldatılmak korkusu ekleniyor bu kartı görünce çünkü bu kartta korkularla yüzleşmek de var baya karmaşık oldu üstadlardan yardım bekliyorum.
@URUMHAMATAHAYİL

Bu tip sorularda ilişki açılımı yapmak daha verimli cevaplar almanızı sağlar. Sorunuz bağlantılı açılımda ise kartı partnerinize yönelik sormussunuz. Ancak kendi hal durumunuzdan da bahsetmissiniz. 3lü bir açılım ve partnere yöneltmisseniz açılan kartlar partner yönelikli yorumlanır. Diğer türlü ikili yorumlar için ilişkimiz de bizi bekleyen potansiyeller, gelişim seyri, devamlılığı, engeller varsa sorunu ve çözümü ile ilgili sorular yönetilebilir. Karşılıklı hisler duygular için ise ilişki açılımı uygundur.
Partnere soru sorduğunuz için ilk kart Kupa Ası, ilişki için şartların oluştuğu bir dönemden geçildigini fırsat şans oluştuğunu, senden yana teklif adım atıldıgı, çünkü kupa ası kisiye gelen aşk itirafı teklif şanstır. Bir başlangıç oluşmuştur. Ancak seyri şu an ve gelecekte belirlenir. Devamında şu an ki kart ters Kupa 9 lusu kişinin ilişki de umduğunu bulamama durumu ilişkide güven eksikliğinin tatminsizlik duygularını deneyimlediğini işaret ediyor. Ayrıca kartları bütünsel baktığımızda gizli saklı şeylerin yaşandığını da vurguluyor. Karşılıklı duygular paylasılamamış. Ki Birinci ve ikinci kart su elementi + Ay kartı da su elementi negatif. Fırsat değerlendirilememiş, sanıldığı gibi bir ilişki oluşmamış. Seyri de belirsiz.
İlk kart Kupa As 1 sayısı, kupa 9 ve Ay kartı sonuncu kartlardan.. Başlangıcı olan ama devamı gelmeyen bir birliktelik. Verimli değil. Büyük arkana olan Ay kartı da gelecek kartı olarak geçmiş ve şimdiye yön ve yol gösteriyor. Partnerinle ilgili birliktelikte sorunlar olduğunu ve yüzleşmen gereken netlik kazanması gereken durumların oluşacağını isaret ediyor. Seviyor mu sorusuna kartlar olumsuz cevap veriyor.
Not: Bir ilişki durumu oluşmuşsa kartlara ona göre soruluyorsa yorum farklılaşır. Platonik takılıp soru yöneltiliyorsa farklılık gösterir. @hazaR sen yorumunda birliktelik oluşmuş gibi yordugundan düzeltmeleri ona göre yazdım. Hayrınıza şekillensin.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Teşekkür ederim, acaba ben ne zaman böyle yorumlayabilcem kartları..

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İlişki açılımı yaptım
İlk kart ben ters değnek onlusu
İkinci kart partnerim kupa sekizlisi
İlişkinin ne anlam ifade ettiği kupa şövalyesi
İlişkinin geleceği ters tılsım onlusu

Benim kartımda kısır bir ilişki gözüküyor, bir sorun var ilişkide ama kimse çözmek için adım atmıyor, yada görmezden geliyor bu sorunu ben biliyorum ve bu konuda biraz tembellik ediyorum çünkü gerçekle yüzleşmek beni yoruyor yada çünkü üstümde bir yük var, bu sorun enerjimi tüketiyor bizimki sağlıklı bir ilişki değil bunu biliyorum,
Partner kartı, bu bir gidiş kartı, bariz bir şekilde hevesi kaçmış daha iyisini aramak için yola koyulmak isteyen veda edixek veya ayrılacak olan birine işaret ediyor ama benim için çok üzücü daha fazla bir şey diyemiyorum
3.kart bu kart benim için hayallerimde ki erkeği temsil ediyor gibi, yorumlamakta zorlandım ama güçlü bir kişilik var belkide aşık olduğum kişiyi de temsil ediyordur, belki ilişkimizdeki sorunlar çözüme varabilir ama sanmıyorum bu daha çok benim için ne ifade ettiği o kişinin, donanımlı bilgili karizmatik VS biri ama bu kartta da bir gidiş var bence
Ters tılsım onlusu yine bitişe yaklaşmayı işaret ediyor sanırım bu ilişki çok uzun sürmeyecek çünkü bizim göz ardı ettiğimiz çok şey var, belli amaçlar için birlikteyiz ama bu bile tam bir doyum sağlamıyor bize kartlar yavaş yavaş vedalaşmam gerektiğini söylüyor :(

Anosia

Kayıtlı Üye
Bir arkadaşım "Haziran'da mezun olacak mıyım?" diye sordu. Açılan kartlar sırasıyla; Tılsım 8'lisi - Değnek Kralı - Kılıç 2'lisi idi (hepsi düz). Çok çalışması gerektiğini söyledim, tarotta kralları belli döngülerin bitişiyle ilişkilendiririm, değnek kral ve kılıç ikilisi aniden bir seçim yapması gerektiğini gösteriyor sanki. Mezun olacak ama okuduğu işi yapmayacak, o dönemde farklı bir alana yönelecek diyesim geldi. Kılıç ikilisi kafamı karıştırdığı için bir kart daha çektim, düz Kupa ikilisi geldi ama orada da beynim fire verdi zira hiçbir bağlantı kuramadım :D açılımı baştan mı yapmalıydım?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
'x kişisi neden beni sevmiyor' açılımı.
Geçmiş: Ters şeytan
Şimdi : Ters savaş arabası
Gelecek: Kupa onlusu
Bu kişi partnerim değil, bir aile dostu.Yakın zaman içinde üzücü bir durum yaşadım.Beni sevmiyor mu diye sormuş olmam biraz duygusal bir yaklaşım, belkide seviyor ama enerjimiz uyuşmuyor.
Açılımdan anladığım şu, beni çok yersiz yönsüz başkasına bağımlı aşırı duygusal buluyor.Ona aşıkmış gibi davranıyorum sanki bir ilişkideymişiz gibi.Ancak böyle değil, Bir zamanlar pozitif bir yakınlığımız olmuş çünkü beni olgunlaşmış biri zannetmiş.Benikötürüm bırakan şeyleri hayatından çıkarabilen biri, karanlıktan çıkmış yolu ve yönü belli.Ama şuan fazla kararsız bir tutum gösterdiğim için bana bir parazit muamelesi yapıyor.
Gelecek kısmını yorumlamıyorum.

Keira

Moderator
Seni sevmeme durumda senin netliğe kavuşacağını düşünüyorum. Bu insanla ilişkin ya düzelecek, barış sağlanacak ya da sen artık bu insanın hayatında olmasını istemeyeceksin. Hangisi olursa olsun sen mutlu olacaksın ama.
Bir de soru sorarken olumsuz sorma, beni neden sevmiyor değil de bana karşı ne hissediyor ya da aramız düzelecek mi gibi.

Not: Tarot benim ilgi alanım değil sadece hissettiğimi söyledim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
'x kişisi neden beni sevmiyor' açılımı.
Geçmiş: Ters şeytan
Şimdi : Ters savaş arabası
Gelecek: Kupa onlusu
Bu kişi partnerim değil, bir aile dostu.Yakın zaman içinde üzücü bir durum yaşadım.Beni sevmiyor mu diye sormuş olmam biraz duygusal bir yaklaşım, belkide seviyor ama enerjimiz uyuşmuyor.
Açılımdan anladığım şu, beni çok yersiz yönsüz başkasına bağımlı aşırı duygusal buluyor.Ona aşıkmış gibi davranıyorum sanki bir ilişkideymişiz gibi.Ancak böyle değil, Bir zamanlar pozitif bir yakınlığımız olmuş çünkü beni olgunlaşmış biri zannetmiş.Benikötürüm bırakan şeyleri hayatından çıkarabilen biri, karanlıktan çıkmış yolu ve yönü belli.Ama şuan fazla kararsız bir tutum gösterdiğim için bana bir parazit muamelesi yapıyor.
Gelecek kısmını yorumlamıyorum.

Hazarcım soru hatalı. Tarota negatif soru sorulmaz. Neden sevmiyor değil benim hakkımda ne hissediyor. O şekilde sorup pentagram ya da kelt hacı açılımı yaparsan yeniden daha sağlıklı olur.

Hatalı soru ile çekilen kartlar yorumlamaz lakin ben doğru soru sorulmuş varsayıp kartların kombinasyonunu anlatayım.

Kişi sosyal yapı ile iç dünyası arasında bir savaş veriyor. Yani toplumda ya da yaşadığı kendi çevresinde kabul görmeyen duyguLara sahip, bu Duygular İLE de savaşıyor. Çünkü bu duygular kötü , sen de ona göre bu kötü duyguları temsil eden kişisin. Yani sorunu seninle değil, değer ve inanç sistemi ile ilgili. Eğer bu sorunlar olmasaydı seninle kuracağı iletişimden memnun olurdu. Daha derin ilişkiler kurabilirsiniz

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
X kişisi benim hakkımda ne hissediyor açılımı-Pentagram
1.kart : Ters tılsım dörtlüsü
2.kart : Dünya
3.kart : Ters Tılsım ikilisi
4.kart : Kupa dörtlüsü
5.kart : Asa ası

En ufak bir şey anlamadım,

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
X kişisi benim hakkımda ne hissediyor açılımı-Pentagram
1.kart : Ters tılsım dörtlüsü
2.kart : Dünya
3.kart : Ters Tılsım ikilisi
4.kart : Kupa dörtlüsü
5.kart : Asa ası

En ufak bir şey anlamadım,

Tılsım dörtlüsü, sosyal, ekonomik, duygusal, fiziksel güçü temsil eder. Kişi mevcut durumunda rahatta ve güvendedir. Sahip olduğu bu değeri kaybetmek istemez onlara sıkı sıkıya bağlıdır. Eğer sistem dışı hareket ederse bu sahip olduklarını kaybedeceğini düşünür ve o düzen dışında hareket etmez.

Ters olması sahip olduklarına karşı aşırı bağlılığını ve aynı zaman da düzenini bozacak özelikleri gizlenerek yaptığını ifade ediyor. Yani kişinin bir ailesi var ve o kişi bundan memnu, aynı zaman da eşi dışında başka kişileri de arzu ediyor o zaman düzeni bozulmaması iÇin ya bunu yaşamayacak kendi içimde kalacak ya da gizli gizli yapacak demektir. Konu duygular olduğu iÇin bu örneği verdim.

Dünya yine sahip olduğumuz tüm hayatı kapsar. Yakın geçmişte kişi hayatından ve sizden de memnun olduğunu ve sevdiğini görüyoruz. Yani aslında hayatının en iyi evrelerinden birine sahipmiş yakın geçmişte.

Şimdi ki zamanda ise aranız önemli bir sebep olmadan bozulmuş. Artık sevmediğini düşünmenize neden olan soğukluk, uzaklık ve konuşmalar geçmiş. Yani bu kişi ile yakın zaman da kadar aranız iyimiş.

Kupa dörtlüsü de bize neden bunların olduğunu söylüyor. Duygusal karmaşa, sahip oldukları ve istekleri arasında verilen savaşta düzenin sağlanamaması nedeniyle duygularını terk ediyor. Yani aslında kişi sizi seviyor lakin geçmişimdeki düzeni ve güveni özlediği için onu yoran yıpratan duygularını terk edip var olan düzenine geçmek istiyor. Çünkü sizin olduğunuz yer karmaşa, sorun ve ikinci bir düzeni getiriyor buna gücü yok. Artı sizinle olan iletişimi ya da yaşadıkları eksik bıraktığı insanlara sebep olduğu iÇin o insanlar kişiyi zorluyor. Bizimle ilgilen diye.

Sonuç olarak bu kişi ( erkek ya da erkeksi özelileri yoğun olan kadın) erk olmak istiyor. Siz onun üstün, üstte erk olmasını engellemiş oluyorsunuz. İkilik onu yıpratıyor. İkilik istemiyor.

Kişi sizi seviyor lakin sizinle olduğun da kendisini ve yaşantısını sevmiyor

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Tılsım dörtlüsü, sosyal, ekonomik, duygusal, fiziksel güçü temsil eder. Kişi mevcut durumunda rahatta ve güvendedir. Sahip olduğu bu değeri kaybetmek istemez onlara sıkı sıkıya bağlıdır. Eğer sistem dışı hareket ederse bu sahip olduklarını kaybedeceğini düşünür ve o düzen dışında hareket etmez.

Ters olması sahip olduklarına karşı aşırı bağlılığını ve aynı zaman da düzenini bozacak özelikleri gizlenerek yaptığını ifade ediyor. Yani kişinin bir ailesi var ve o kişi bundan memnu, aynı zaman da eşi dışında başka kişileri de arzu ediyor o zaman düzeni bozulmaması iÇin ya bunu yaşamayacak kendi içimde kalacak ya da gizli gizli yapacak demektir. Konu duygular olduğu iÇin bu örneği verdim.

Dünya yine sahip olduğumuz tüm hayatı kapsar. Yakın geçmişte kişi hayatından ve sizden de memnun olduğunu ve sevdiğini görüyoruz. Yani aslında hayatının en iyi evrelerinden birine sahipmiş yakın geçmişte.

Şimdi ki zamanda ise aranız önemli bir sebep olmadan bozulmuş. Artık sevmediğini düşünmenize neden olan soğukluk, uzaklık ve konuşmalar geçmiş. Yani bu kişi ile yakın zaman da kadar aranız iyimiş.

Kupa dörtlüsü de bize neden bunların olduğunu söylüyor. Duygusal karmaşa, sahip oldukları ve istekleri arasında verilen savaşta düzenin sağlanamaması nedeniyle duygularını terk ediyor. Yani aslında kişi sizi seviyor lakin geçmişimdeki düzeni ve güveni özlediği için onu yoran yıpratan duygularını terk edip var olan düzenine geçmek istiyor. Çünkü sizin olduğunuz yer karmaşa, sorun ve ikinci bir düzeni getiriyor buna gücü yok. Artı sizinle olan iletişimi ya da yaşadıkları eksik bıraktığı insanlara sebep olduğu iÇin o insanlar kişiyi zorluyor. Bizimle ilgilen diye.

Sonuç olarak bu kişi ( erkek ya da erkeksi özelileri yoğun olan kadın) erk olmak istiyor. Siz onun üstün, üstte erk olmasını engellemiş oluyorsunuz. İkilik onu yıpratıyor. İkilik istemiyor.

Anladım sayın yöneticim.Evet kendisi şuan ailesel problemler yaşayan bir erkek.O da bilmiyor, eşiyle ayrı ama tam ayrı değiller, aldattığını da biliyorum.Aslında onun maddi durumu vs de oldukça yerinde.Ve yine evet kısa süre önce aramız da iyiydi.
Belki de beş kere okudum ama sonunda o kadar iyi anladım ki tamemen doğru olduğunu.Çok teşekkür ederim, Benim tarotumun bu seviyeye gelmesi için on yıllar var herhalde.

makssenberg

Kayıtlı Üye
Bir arkadaş benim gelecekte hastalığımın olup olmayacağını sormuş, kartlar sırasıyla: kule, ters kılıç üçlüsü, mahkeme. @URUMHAMATAHAYİL
Bir de bu kartlar için özel bir ritüel gerekmez mi öyle fabrikadan çıkan her deste herkesin elinde sonuç verir mi?

sealight

Kayıtlı Üye

Ben ciddiyim bu kadar net yorum görmedim hayranım yorumlama şeklinize. Öğrenciniz olmak isterim...

sealight

Kayıtlı Üye
Bu arada hazır tarot ile ilgiliyken bir soru yönelteceğim; destemizle bağımızı über güçlendirmek için tavsiyeleriniz var mıdır? Hani öyle bir şey olmalı ki.. anlatamadım siz anladınız

fataleque

Kayıtlı Üye
Herkese iyi forumlar tarotla yeni ilgileniyorum elimden geldiğince pratik yapıyorum şimdi kendim için açtığım iş hayatimda nasıl davranmalıyım basarıya ulasmak için nasil bir tavir sergilemeliyim sorusuna basit bir haç yöntemiyle acilim yaptım kartlar sırasıyla kılıc kralicesi kader
carki adalet ve jokerdi. Kendi yorumumla; kılıç kralicesi iş ortaminda atak cevremi gözlemleyen ögrenme istegimin yoğun oldugunu gösterir yeniliğe her zaman acigımdir.
Kader carki benim basariyi elde etmem icin kendime hep bir vaktim var benimde zamanım gelicek diyerek kendimi ispatlamak yerine kendimi kanitlama potansiyelimi kadere ve zamana biraktigimi gösterir.
Adalet kartiysa yaptigim iste is arkadaslarima ve yaptıgım ise hile katmadan kibar ve güven vererek gercekten adaletli bir sekilde davranarak basarıya bir sekilde ulasabilicegimi gosterir.
Sonuc karti olan joker karti ise üzerimdeki ise gösterdigim umursamaz havayi yarattigimi yada isleri tam ciddiyetle kavrayamadigimin isaret eder bu yüzden daha yaptigim isin daha farkinda ve bilincinde olarak icimden gelen o atakligi bastirmayarak kendimi işime vermenin benim yararima olacagini gosterir.
Ben kendimce bu sekilde yorumladim hatali eksik yada tümüyle yanlış bir yorumlama olmuş olabilir lütfen yanlis buldugunuz kısmı bana söyleyip bana açıklayabilir misiniz tüm içtenligimle rica ediyorum asla gocunmam ben pratik yaparak kendi basima kitaplardan türlu kaynaklardan arastirarak ögrenmeye calisiyorum simdiden çok teşekkür ederim. Sevgi ve ışıkla kalın..

Anosia

Kayıtlı Üye
Babaannemin sağlığı nasıl olacak diye sordum ve üç kart çektim, sırasıyla tılsım üçlüsü, kader çarkı ve adalet açıldı, hepsi düz. Kader çarkı ve adaleti sağlığının iyi gideceğine yorumlayabilirim ama tılsım üçlüsünü anlamadım? Bir şeyleri onaylatmak, sunmak anlamına gelmiyor mu?

Seuta

Kayıtlı Üye
Geçmiş kupa ası
Gelecek ay
@URUMHAMATAHAYİL
Hic bilmem fal bakmayi ama bu acilim sizin içinse bence partnerden çok kendi hislerinizi yansıtmışsınız buraya?