Kehanet

Ü

Üye silindi 70925

Bakın nasıl bir habere denk geldim.(Canlı Tv haberi) Virüsü kapıp daha sonra taburcu olanlarda başka sıkıntılar ortaya çıkmaya başlamış nefes nefese kalma gibi.
.
Bir YouTuber ise bu virüse bağışıklık kazanılmadığını söyledi. İyileşmiş gibi mi gözüküyor bu insanlar anlayamadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Psichi

Kayıtlı Üye
Bakın nasıl bir habere denk geldim.(Canlı Tv haberi) Virüsü kapıp daha sonra taburcu olanlarda başka sıkıntılar ortaya çıkmaya başlamış nefes nefese kalma gibi.
.
Bir YouTuber ise bu virüse bağışıklık kazanılmadığını söyledi. İyileşmiş gibi mi gözüküyor bu insanlar anlayamadım.
Youtuberları referans almak epey bir sağlıksız kaynak olur. Tabiri caizse o platformda ağzı olan konuşuyor. Çoğunun derdi beğeni almak izlenme sayısı. Bunun uğruna neler yaptıkları zaten malumunuz. Ayrıca virüsün en şiddetli etkisi solunum zorluğudur. Grip bile olduğunuzda iyileşir ayaklanırsınız ateşiniz düşer ama öksürük 1-2 ay devam edebilir. Elbet ki bu virüsle ilk kez karşılaşan bedenin bu hastalığın en şiddetli sendromu olan solunum zorluğunu risk gurubundan çıkarılıp taburcu edilsede kolay kolay atlatamaması çok doğaldır. Ayrıca her iyileşmenin arkasından virüs mutasyon geçirmediği sürece bağışıklık gelişir. Hiv gibi bir virüste hiç iyileşememe söz konusu yani durum hep daha kötüye gider. Oda bağışıklık sistemini çökerttiği için her geçen gün daha bir zayıf düşme söz konusudur. Ama daha şiddetli bir hastalık geçirirken kişinin kendisini toparlaması zaten ilacı olmayam bie hastalıktan bahsediyorsak bunun tek açıklaması kişinin bağışıklık sisteminin virüse karşı galip geldiğini göstermesidir. İyileşmesi epey bir zaman alacaktır. Eğer antibiotikler olmasaydı şu genel hastalıkları bie kaç haftada atlatmak mümkün olmaz aylarca belirtileri devam ederdi. Youtube platformlarında konu üzerinde yetkin bilgisi yetersiz olan insanların paylaşımlarına itibar göstermemenizi tavsiye ederim.

.
Kişi ilacı olmayan bir hastalığın tam olarak iyileşmesede hastalığın seyri daha kötüye gitmiyor veya stabil değilse en ufak gösterdiği iyileşme vaziyeti zaten vücudun savuma mekanizması ve bağışıklığının galip geldiğini gösterir. Bir çok sağlık uzmanının yaptığı açıklamada bu virüsü kapıp iyileşme gösterenlerin artık bu virüsle tekrar karşılaşması durumunda bağışıklık sistemi gripten bile daha kolay başedebileceği görüşündeler. Youtuberın sizce alanında uzman bir bilim insanı olmaması halinde, sağlık camiasınca ortak kabul görmüş bahsettiğim bu tezlerine karşı ileri sürdüğü bu anti tezi için sağlıklı bir kaynak belirtmiş mi acaba ?

Arkadaşlar çekirgelerden sonra karınca istilası başlamış. Arkasından meteor yaklaşıyor. Bu virüsü dert etmeyin daha sırada ne süprizler bizleri bekliyor :)

Ü

Üye silindi 70925

@Psichi Bahsettiğim kanalı güvenilir buluyorum. Araştırmadan ya da bilgisi olmadan bu kadar zor zamanda insanları kandıracak bilgiler vericeğini düşünmüyorum çünkü milyonlar tarafından izlendiğinin farkındadır diye tahmin ediyorum. Bir de yasak olduğu için isim veremedim. Ama isterseniz ismi size özelden atabilirim ve o videosunu. Tabi bu da yasak değilse.
.
Ve bana bahsettiğiniz kaynakları atabilir misiniz?

Psichi

Kayıtlı Üye
@Psichi Bahsettiğim kanalı güvenilir buluyorum. Araştırmadan ya da bilgisi olmadan bu kadar zor zamanda insanları kandıracak bilgiler vericeğini düşünmüyorum çünkü milyonlar tarafından izlendiğinin farkındadır diye tahmin ediyorum. Bir de yasak olduğu için isim veremedim. Ama isterseniz ismi size özelden atabilirim ve o videosunu. Tabi bu da yasak değilse.
.
Ve bana bahsettiğiniz kaynakları atabilir misiniz?
Söylediğim konu hakkında zaten tüm sağlık camiası aynı görüşleri paylaştı. İhtilafa düşen bilgi sizin söylediğiniz youtuberdan geliyor. Özellikle kaynak belirtmeme gerek yok. Yapacağınız küçük çaplı araştırma ile internetten rahatça ulaşabilirsiniz.

Ü

Üye silindi 70925

Söylediğim konu hakkında zaten tüm sağlık camiası aynı görüşleri paylaştı. İhtilafa düşen bilgi sizin söylediğiniz youtuberdan geliyor. Özellikle kaynak belirtmeme gerek yok. Yapacağınız küçük çaplı araştırma ile internetten rahatça ulaşabilirsiniz.
Anladım o halde haklısınız. Zaten forumdan da bilgi almak için yazmıştım. Teşekkürler.