kader değişir mi?

literallyd3vil

Kayıtlı Üye
Parapsikoloji alanında uzmanlaşmış bir arkadaşım kaderimin pek de iyi olmadığını söyledi, değiştirmenin bir yolu var mıdır? Mesala ikili ilişkilerde sürekli üzülen taraf olacakmışım ve asla hayatıma birisi girmeyecekmiş sizce ne kadar doğru anlayan başka birisi de beni yönlendirebilir mi?

Lilyan8

Kayıtlı Üye
Parapsikoloji alanında uzmanlaşmış bir arkadaşım kaderimin pek de iyi olmadığını söyledi, değiştirmenin bir yolu var mıdır? Mesala ikili ilişkilerde sürekli üzülen taraf olacakmışım ve asla hayatıma birisi girmeyecekmiş sizce ne kadar doğru anlayan başka birisi de beni yönlendirebilir mi?

Bunu söyleyenin bunu söylemesi bile yanlış. Böyle bir şey bu şekilde söylenmez. Kaldı ki söyleyen de sizin gibi bir insan. Sizden üstün değil. Bazı yetileri olabilir, lakin kaderinizi belirleyemez. Bu böyle olacak diyemez.
İşin ehli biri tarafından yıldıznamenize baktırabilirsiniz ama hayatınızı ona göre şekillendirmeniz doğru olmaz.
Kader değişir mi sorusuna da şahsen ben tecrübe ettiğim için şu kadarını söyleyebilirim: dua, azim, istikrar ve samimiyet ile bazı şeyler gerçekten değişebiliyor.

Umutla kalın.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Mesala ikili ilişkilerde sürekli üzülen taraf olacakmışım ve asla hayatıma birisi girmeyecekmiş sizce ne kadar doğru anlayan başka birisi de beni yönlendirebilir mi?
Çocukken yaşanan psikolojik travmalar sonucunda bir takım bloklar oluşuyor bilincaltinizda. Bazı travmatik olaylar sizin bilincaltiniza zararlı programlar yerleştirmiş olabilir. Örneği " bütün erkekler domuzdur" gibisinden. Bundan dolayı, sizi mutsuz edecek erkeklere ilgi duyuor olabilirsiniz. Nasıl mı? Bilinçaltımız aslında herşeyi bilir ve herşeyi görür.
Gerçekten ilginç bir olay. Kimse mutsuz olmak istemez, ama bı bakıyorsun karşına hep aynı tip erkekler veya kadınlar çıkıyor.

Bunun değişmesi tabiki mümkün. Travmatik olayları tespit edip işlemek. Ve bilinçaltına yazılan zararlı kodları yok ederek. Ve de onların yerine yararlı kodları yerleştirmek.

latynce

Banlı Kullanıcı
Buna inanıp bilinç altınıza sokarsanız çekim yasası sayesinde bunları diyen kişi kaderinizi baştan yazmış olucaktır :') çoğu falcınında kullandığı yöntemdir aslında bu.

cathrine

Kayıtlı Üye
@literallyd3vil Hiç kimse ne senin kaderini ne de kendi kaderini bilemez!O kadar gizemli,sırlı bir dünyadayız ki...İnsanlar bazen bir tahminde bulunur,sezgileri kuvvetlidir ve dedikleri doğru da olsa bir iki günde gerçekleşebilen olaylardır...Ama bir insan bütün hayatı kapsayan ,gelecekle ilgili kadersel tahminleri yapamaz.Bir düşünün!Bütün insanlar aynı şekilde yaratılmış ama bazılarına kaderle ilgili bilgiler verilmiş olabilir mi?Zaten hayatın güzelliği de burada,kimsenin hayatıyla ilgili bir durumdan,kaderden hiç bir zaman tamamen emin olamaması...Herkes kendi yoluna odaklansa,kimse de kimsenin kaderiyle ilgili yorum yapmasa keşke!Eğer yapacaksa da olumlu yorumlarda bulunulmalı...O kişi size karşı iyi niyetli olsa böyle olumsuz bir yorumda bulunmazdı...Beynimize iyi telkinlerde bulunmanın önemini bugün bilimsel makalelerde bile okuyoruz.Bir rüya görüldüğünde ''hayra yor''derler.Boşuna değil...
Arkadaşlar kaderinizi olumlu yönde etkilemek istiyorsanız kendinizden başkasını dinleyerek o yorumlara enerji yüklemeyin.''Kendi kendini gerçekleştiren kehanet''sözünü çoğumuz bilir...Başka birinin yorumları bizim hissettiklerimizin ya da planladıklarımızn önüne geçmemeli.Aileniz bile olsa lütfen kendinizi etiketlememeye dikkat edin!Örneğin:İş konusunda seçiciyseniz''tembel''ya da insanlar konusunda dikkatliyseniz ''ömür boyu yalnız kalır,evlenmez'',çocuk sahibi olma konusunda daha özenli davranıyorsanız aileleriniz,arkadaşlarınız,ebeveynleriniz hep olumsuz etiketlerle sizleri kodlarlar...Siz bu kararları alana kadar bu şekildeki yaklaşımlardan dolayı hayatınızı farkında olmadan geciktirirsiniz...Bu da onların söylemlerini doğru çıkarır ,olay bundan ibaret.Kimseye hatta kendinize bile olumsuz yorumlarda bulunmamanızını tavsiye ederim..Olumsuz özelliklerini kabul edip kendinizi olumlu yönde bir değişime ,gelişime açmak başka olumsuz etiketlenmek başka,bu ikisini de ayırt edelim...
@literallyd3vil O kişi senin iyiliğini isteyen biri olsaydı seni bu şekilde şüpheye düşürmezdi.Bazı insanlarla daha az görüşüp konuşsanız,hatta mümkünse uzak dursanız hayatınızdaki değişimlere asıl o zaman inanamayacaksınız!

Y

yay

Kader sadece ikili ilişkilerden mi müteşekkilmiş uzman arkadaşımıza göre? :D ve kader, değişince kader olmaktan çıkıyor muymuş? Değişen de bizim kaderimiz; büyüklerin güzel bir sözü var, "olan olmuştur olacak olan da olmuştur" denir, kaderi bu denli kısıtlı algılamamak lazım yoksa her yakışıklı üzebilir biz tatlı kızları :d

ruhname

Kayıtlı Üye
Bunu söyleyenin bunu söylemesi bile yanlış. Böyle bir şey bu şekilde söylenmez. Kaldı ki söyleyen de sizin gibi bir insan. Sizden üstün değil. Bazı yetileri olabilir, lakin kaderinizi belirleyemez. Bu böyle olacak diyemez.
İşin ehli biri tarafından yıldıznamenize baktırabilirsiniz ama hayatınızı ona göre şekillendirmeniz doğru olmaz.
Kader değişir mi sorusuna da şahsen ben tecrübe ettiğim için şu kadarını söyleyebilirim: dua, azim, istikrar ve samimiyet ile bazı şeyler gerçekten değişebiliyor.

Umutla kalın.
Bu yıldıznameyi düşünüyorum ama gerçekten işin ehli birini bulabilir miyim bilemiyorum ne tavsiye edersiniz? :)

M

Mew

Arkadaşların dediği gibi inanca göre kader şekilleniyor.Her gün bir kez de olsa kötü bir şey olacak denirse o gün kötü bir şey olmadan geçmiyor.Allahın hakkımızda yazdığını(Levh-i Mahfuz) şekillendirmesi sürüyor.Dua ile kötü olacak şeylerin üstünün çizilme olasılığı var.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Falciyi yerden yere vuranlar şaşırttı doğrusu.
Diyelim ki doktora gittiniz. Doktor da ağır bir hastalığın başlangıcı tehsis etti. Söylemesin mı yani? Daha yolun başındayken.... Çaresi varken... Tedavisi varken.... Gizlesin mı?
Kader değişir! Yter ki değiştirmeye cesaretiniz olsun!

Alex06

Kayıtlı Üye
Benim yakınım olan genç bir kadın var o da ilişkilerde hep üzülen taraf oluyor. Bana göre kendine değer vermediği kendi güzelliğinin zekasının kıymetini bilmediği için karşı taraf ona değer vermiyor. Karşı tarafın bize nasıl davranacağını biz belirliyoruz çünkü. Tavrını hayata bakışını değiştirirse kaderi değişecek. Bunu değiştirmek için psikoloğa mi gider. Enerji uzmanı işinin ehli birisi blokajlarini mi çözer. Iyi bir majisyen etkili bir ritüel mi yapar. Bu kişinin kendi bileceği iş. Kader değişir niye değişmesin.

Merinos

Kayıtlı Üye
Falciyi yerden yere vuranlar şaşırttı doğrusu.
Diyelim ki doktora gittiniz. Doktor da ağır bir hastalığın başlangıcı tehsis etti. Söylemesin mı yani? Daha yolun başındayken.... Çaresi varken... Tedavisi varken.... Gizlesin mı?
Kader değişir! Yter ki değiştirmeye cesaretiniz olsun!
Kader ancak dua ve caba ile degisir Allah dilerse. Gaybi ancak Allah bilir. Fal vs bunlar sirktir gunahtir kimse gelecegi bilemez gayb sirdir. Allah dilerse kuluna gosterir yalniz sanmamki bunu falcilara buyuculere gostersin.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Kader ancak dua ve caba ile degisir Allah dilerse. Gaybi ancak Allah bilir. Fal vs bunlar sirktir gunahtir kimse gelecegi bilemez gayb sirdir. Allah dilerse kuluna gosterir yalniz sanmamki bunu falcilara buyuculere gostersin.
Geleceği hem bilebilmisligim var hem degistirebilmisligim.

Sevgili Merinos, ben bir cadiyim ve ezoterik inancliyim. Biz sizinle inançlar farklılığı yüzünden tartisamayiz. Benim yazımı alıntı yapmadan kendi dini fikirleri yazarsanız sevinirim.

Bütün dinlere saygılarımı sunarım.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,

Öncelikle şu kabullenmemiz gereken bir gerçektir ki; Yaradılanlar olarak yaradanın çizdiği kader doğrusunu tamamen değiştirebilmemiz mümkün değildir. Eğer ki bunu yapabiliyor olsaydık, yani bir canlının kader olgusuna hükmedebilseydik yetkimiz ve gücümüz Tanrıya denk olurdu. O zamanda tek tanrı değil tanrılar kavramından bahsediyor olurduk... Kader dediğimiz olgu; Arş ve Rahmet (Endirah) katında yaşadığımız fiziki boyuta gönderilmeden önce Tanrı tarafından belli kriterlere ya da sonsuzluk bazlı oluşturulan silsilelerdir. Her kaderin (yani kader kavramı içerisinde yaşanılan milyarlarca olayın) Kubbe katında alternatifleri ve yaşanması muhtemel, hiç yaşanmaması gereken (bu kriter çok uzatılabilir) trilyonlarca gerçeklikleri vardır. Şöyle anlatayım. Bir büyücü, cadı, itirafçı, medyum, medyum kökenli falcı, ruhani falcı, hiskapanlar gibi çeşitli özelliklere sahip varlıklar bir canlı hakkında geleceğe dair görüş bildirdiğinde ya da kehanette bulunduğunda aslında bildirdiği görüş, karşısındaki kişinin muhtemel ya da görülmesi zor alternatif gerçekliklerinden biridir. Bu gerçekliğin kişinin kader ağına, çizgisine girip giremeyeceğini bilemeyiz ya da bunun için ayrı bir çalışma metodu bulunmuyor. Mutlak ve ebedi kadere müdahale edilemez. Lakin muhtemel geleceğe anlık müdahelelerde bulunulabilir. MÖ 9800 lerde yaşamış olan ilk düzen torunu olan Aydıril şehrinin büyücüsü ve başitirafçısı "Gureya" halkına ve tüm doğa üstülere şöyle bir geri bildirim vermiştir. Bir büyücü, cadı, itirafçı ya da diğer doğaüstülerin hayatlarında yapacağı en büyük tek hata kubbenin bizler için belirlediğini izinsiz değiştirmeye çalışmak olur demiştir.

Saygılarımla.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
bir canlının kader olgusuna hükmedebilseydik yetkimiz ve gücümüz Tanrıya denk olurdu.
Gücümüzün Tanrıya denk olabilmesi için daha bir sürü niteliğe sihip olmalıyız. Zira Yaratanın bize geleceği değiştirme gücü vermediğini bilebilmemiz de mümkün olmuyor.

karşısındaki kişinin muhtemel ya da görülmesi zor alternatif gerçekliklerinden biridir. Bu gerçekliğin kişinin kader ağına, çizgisine girip giremeyeceğini bilemeyiz
Katılıyorum, gelecek çok versiyonludur. Fakat falcı belli olasılığı gördüğü ve söyledi zaman, o olasılın olma şansları kat be kat artar. İyi falcının falları yaklaşık %85 oranda tutar.

Merinos

Kayıtlı Üye
Geleceği hem bilebilmisligim var hem degistirebilmisligim.

Sevgili Merinos, ben bir cadiyim ve ezoterik inancliyim. Biz sizinle inançlar farklılığı yüzünden tartisamayiz. Benim yazımı alıntı yapmadan kendi dini fikirleri yazarsanız sevinirim.

Bütün dinlere saygılarımı sunarım.
Kusura bakmayin amacim saygisizlik degildi. Nazik tavriniz icin tesekkur ederim

kaderineboyuneğ

Kayıtlı Üye
Mutlak kader değişmez bunlar doğum, ölüm, evlilik gibi
Bir de değişebilmesi muhtemel kader vardır bu da kişinin duaları ile olur, cunku dua edilmesinden dolayı gaybın tek sahibi Allah'tır dua ve gayb ilişkisinden ötürü dualarla kaderiniz değişebilir o değişebilecek kader kısmında
Yoksa mutlak kader değişmez