İyi hissedemiyorum ..

business woman

Kayıtlı Üye
İyi değilim. Odaklanamıyorum. Meditasyon yapamıyorum. Ellerim titriyor ve hasta gibi hissediyorum. Kafamın içinde hep birşey mi oldu acaba vesveseleri. Stres kaygı. Sürekli huzursuzluk sürekli ağlama. Hiçbir şey rahatlatamıyor beni bir haftadır. İntihar ve intikam arasında bi öfkedeyim. Herkesten herşeyden nefret ve tiksinti hissediyorum. Ne yapmalıyım? Nasıl yapmalıyım bilmiyorum. Yardım edebilir misiniz .?

business woman

Kayıtlı Üye
Adaçayı papatya tütsüleri aldım balmumlarıyla. Yapıyorum yaparken ağlamaya başlıyorum. Odaklanamıyorum. Kötü bşy olcakmış gibi sıkışır ya göğüs kafaseniz onunla aynı anda herşey yerle bir olsun diyen beyninizi aynı anda taşıdığınızı düşünün. Parçalanmış gibiyim.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Odaklanmaya gerek yok. Ağla istediğin kadar. Ya da ihtiyacın olduğu kadar. Bütün düşünceleri bir kağıda yazıp oku. Sonra yak, külleri rüzgara savur. Odaklanma, sadece boşalt ne varsa.

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Adaçayı papatya tütsüleri aldım balmumlarıyla. Yapıyorum yaparken ağlamaya başlıyorum. Odaklanamıyorum. Kötü bşy olcakmış gibi sıkışır ya göğüs kafaseniz onunla aynı anda herşey yerle bir olsun diyen beyninizi aynı anda taşıdığınızı düşünün. Parçalanmış gibiyim.

Özlediğin veya sana iyi gelecek bir insan yok mu? bu durumlarda bazen mekan değişikliği yapmak iyi gelebilir. Belki kendine küçük bir tatil armağan edebilirisin. İçinde sana sıkıntı veren o duyguyu en iyi sen bilirsin duyguyu doğru tanımla çözümü yine sende

business woman

Kayıtlı Üye
Özlediğin veya sana iyi gelecek bir insan yok mu? bu durumlarda bazen mekan değişikliği yapmak iyi gelebilir. Belki kendine küçük bir tatil armağan edebilirisin. İçinde sana sıkıntı veren o duyguyu en iyi sen bilirsin duyguyu doğru tanımla çözümü yine sende
O kısma geçmek istiyorum. Mesele o kısma geçmek zaten. Önce kafamın içinden çıkabilmek kendime gelebilmek. Bana iyi gelen şeyleri düşünebilmek bi yerlere gitmeyi istemek. 26 yaşında bi gencim ergen triplerine girdim.

business woman

Kayıtlı Üye
Odaklanmaya gerek yok. Ağla istediğin kadar. Ya da ihtiyacın olduğu kadar. Bütün düşünceleri bir kağıda yazıp oku. Sonra yak, külleri rüzgara savur. Odaklanma, sadece boşalt ne varsa.
Bunu birine daha önermiştiniz bi postun altında. Bunu yapmıştım. Bunu yazarken ne kadar kötü ne kadar lanet anım varsa beynimin içine doldu. Yanınca gitmiyomuş.

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
O kısma geçmek istiyorum. Mesele o kısma geçmek zaten. Önce kafamın içinden çıkabilmek kendime gelebilmek. Bana iyi gelen şeyleri düşünebilmek bi yerlere gitmeyi istemek. 26 yaşında bi gencim ergen triplerine girdim.

Olur bazen. İnsan karanlığın en dibini yaşıyormuş gibi gelir. Sana sıkıntı yaratan herşeyden uzak durmanı tavsiye ederim. Örneğin müzik dinlemek seni depresif hale sokuyorsa müzik dinleme, Kalabalık sıkıntı veriyorsa yalnız kal. Tanımadığın insanlarla dertleş. İyi olmayı gerçekten istersen iyi olursun.

business woman

Kayıtlı Üye
Olur bazen. İnsan karanlığın en dibini yaşıyormuş gibi gelir. Sana sıkıntı yaratan herşeyden uzak durmanı tavsiye ederim. Örneğin müzik dinlemek seni depresif hale sokuyorsa müzik dinleme, Kalabalık sıkıntı veriyorsa yalnız kal. Tanımadığın insanlarla dertleş. İyi olmayı gerçekten istersen iyi olursun.
Teşekkür ederim. Ama son çare buraya böyle bi post açacak kadar çok şey denedim.

Narkissoss

Kayıtlı Üye
Ahh canım parmesanım seni öyle iyi anlıyorum ki. İnsan önce kendine iyi gelebil meli. Girdiğin bu boşluğun içinden ancak yine kendini kendin çıkarabilir. Sana kötü gelen enerjini sömüren madde ve yaratıklardan önce bi kendini zihninle birlikte sıyır. beynini meşgul eden olay ve olguları sen daha iyi bilirsin üstesinden gelemediğini düşündüğün şeyleri (arkadaşlar belirtmiş zaten) yaz bi kağıda, ve 'nasıl üstesinden gelebirim' i düşün. Sonrasında o kağıdı yak. Küller Rüzgarda savrulup giderken yenilendiğini, tazelendiğini düşün. Zaten arkadaşlar arınmalar konusunda aydınlatmış. Fakat bunlar senin kendine yapabileceğin şeyler. Bazen biz ne kadar istesekte üstesinden gelemeyeceğimiz derinde yatan, böyle hisstememize neden olmayı bekleyen duygularımız vardır.
Ve tek başımıza o duyguları yenemeyiz. Belkide bu dönem yanı sıra psikolojik bi destek almayı deneyebilirsin. Umarım herşey yoluna girer. Gelişmelerden mahrum bırakma bizi. Kendini iyi hissettiğin günlerin yakın olması dileği ile. 🙏🏻

business woman

Kayıtlı Üye
Ahh canım parmesanım seni öyle iyi anlıyorum ki. İnsan önce kendine iyi gelebil meli. Girdiğin bu boşluğun içinden ancak yine kendini kendin çıkarabilir. Sana kötü gelen enerjini sömüren madde ve yaratıklardan önce bi kendini zihninle birlikte sıyır. beynini meşgul eden olay ve olguları sen daha iyi bilirsin üstesinden gelemediğini düşündüğün şeyleri (arkadaşlar belirtmiş zaten) yaz bi kağıda, ve 'nasıl üstesinden gelebirim' i düşün. Sonrasında o kağıdı yak. Küller Rüzgarda savrulup giderken yenilendiğini, tazelendiğini düşün. Zaten arkadaşlar arınmalar konusunda aydınlatmış. Fakat bunlar senin kendine yapabileceğin şeyler. Bazen biz ne kadar istesekte üstesinden gelemeyeceğimiz derinde yatan, böyle hisstememize neden olmayı bekleyen duygularımız vardır.
Ve tek başımıza o duyguları yenemeyiz. Belkide bu dönem yanı sıra psikolojik bi destek almayı deneyebilirsin. Umarım herşey yoluna girer. Gelişmelerden mahrum bırakma bizi. Kendini iyi hissettiğin günlerin yakın olması dileği ile. 🙏🏻
Teşekkür ederim bi yorum ancak bu kadar okurken iyi gelebilirdi 🥰 ben bi çok şeyi denedim. Çok fazla şey kendim için. Sıyrılamıyorum. Tam rahatlamak için bi frekans buldum meditasyona başlıcam beynimin içinde korku doluyo. Bi sürü öfke. Haketmediğinizi düşündüğünüz şeyler vardır ya hayatınız boyunca size yapılan zorbalıklar. Şimdiye kadar mücadele etmişsinizdir tek başınıza ama artık bi gün tahammül edemezsiniz ya yaşamaya. Hep bşy oldu ya da olacak hissi gelir. Tek bi savaşa daha gücünüz yoktur. Ölmek için bin sebep varken yaşamak için bir sebep arayanlardanım şu aralar. Gerçekten yapamıyorum. Yemin ederim çok deniyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
Sevgili Parmesan tam bir şeyler atıştırırken yakaladın beni bıraktım hepsini kenara yazayım dedim. Ben sana bu durumda dua, meditasyon, uygulama vs tavsiye edemiyorum.. Bana sorarsan sana şuan en iyi gelecek şeylerden birisi sıkı bir uğraş (çoğu kişi koşu veya farklı spor alanlarını tercih eder). Yorulmak ve odak dağıtmak bu tip durumlarda yapılabilecek en doğru şeylerden biridir. Her ne kadar içinden yapmak gelmese bile tercihen zorunlu ve yorucu bir aktiviteye katılman taraftarıyım. Yemene, içmene ve özellikle uyku düzenine dikkat etmelisin. Zaten kendini yordukça uyku probleminin üstesinden bir tık daha kolay gelirsin. Bir canın var onu da murdar etmelerine izin verme. Hepimiz zamanla bu dönemlerden geçiyoruz. Yaş ister 20 olsun ister 30 farketmiyor. Dediğim gibi benim sana önerebileceğim en en basit ve en etkili yöntem bu. Kendini seviyorsan yaparsın diyelim ve atıştırmaya devam edeyim. :) Sevgilerle...

business woman

Kayıtlı Üye
Sevgili Parmesan tam bir şeyler atıştırırken yakaladın beni bıraktım hepsini kenara yazayım dedim. Ben sana bu durumda dua, meditasyon, uygulama vs tavsiye edemiyorum. Bana sorarsan sana şuan en iyi gelecek şeylerden birisi sıkı bir uğraş (çoğu kişi koşu veya farklı spor alanlarını tercih eder). Yorulmak ve odak dağıtmak bu tip durumlarda yapılabilecek en doğru şeylerden biridir. Her ne kadar içinden yapmak gelmese bile tercihen zorunlu ve yorucu bir aktiviteye katılman taraftarıyım. Yemene, içmene ve özellikle uyku düzenine dikkat etmelisin. Zaten kendini yordukça uyku probleminin üstesinden bir tık daha kolay gelirsin. Bir canın var onu da murdar etmelerine izin verme. Hepimiz zamanla bu dönemlerden geçiyoruz. Yaş ister 20 olsun ister 30 farketmiyor. Dediğim gibi benim sana önerebileceğim en en basit ve en etkili yöntem bu. Kendini seviyorsan yaparsın diyelim ve atıştırmaya devam edeyim. :) Sevgilerle...
Ori çok güzelsin ama 🥰 kendimi sevmeye de çalışıyorum. Çok çabaladığıma inan lütfen yemin bile ettim. O kalkma isteğini yakalayamıyorum. Yakaladığımda yerini başka şeylere bırakıyor. Şuanda yürüyemeyen birine everste tırman der gibi geliyo zihnime🤗 tabi bırakmıcam kendimi. Ama vazgeçersem de burayı çok seviyorum sizleri de öyle. 😍

Ori

Kayıtlı Üye
Ori çok güzelsin ama 🥰 kendimi sevmeye de çalışıyorum. Çok çabaladığıma inan lütfen yemin bile ettim. O kalkma isteğini yakalayamıyorum. Yakaladığımda yerini başka şeylere bırakıyor. Şuanda yürüyemeyen birine everste tırman der gibi geliyo zihnime🤗 tabi bırakmıcam kendimi. Ama vazgeçersem de burayı çok seviyorum sizleri de öyle. 😍
İstek olmadığının farkındayım ama mecburiyetler yürümeyi bilmeyen birine bile emekleyerek gitmesini söyler. Hareket olmazsa berekette olmaz derler. Böyle devam edemezsin. O yüzden dansss ve renkk. :giggle:

business woman

Kayıtlı Üye
İstek olmadığının farkındayım ama mecburiyetler yürümeyi bilmeyen birine bile emekleyerek gitmesini söyler. Hareket olmazsa berekette olmaz derler. Böyle devam edemezsin. O yüzden dansss ve renkk. :giggle:
Yaa🤭 şuanda koşabilirim yalan yok. Ama oturup düşündüğümde acı çekiyorum 9.kattan atlayıp zeminde parçalanan bedenimi görmek istiyorum. Yada bi küvet suda sesimin kesildiğini duymak. Bu çok huzur verici olmalı. Sevgili ori. Anlaşılmamak çok kötü herkes tarafından. Orman yakan çalan insanları yaralayan kan akıtan korkmadan hakka girip iftira atan insanlar tanıdım. Öyle yaşam dolular ki. Hiç acısı çıkmadan büyük bi azimle yollarına devam edebiliyolar. Tek yara almadan hep bi amaçla yaşamaya devam edebiliyolar. Ben tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemekten korkup atanamayıp intihar eden yıllarca çabalayan insanların günahına girmemek için bi sürü teklifleri geri çevirdim diye dışlandım. Sözlü tacize uğradığım bi yerde olayı yüklü miktarda parayla kapatalım dediklerinde orda çalışan bir sürü kadının hakkına giremem deyip davamda dimdik durdum kazandım. Sonra ordan çıkan bi kadın beni dolandırdı. Bunlar daha minnacığı. Ve şimdi 550m²lik alanımın 35m²sinde saçımı başımı yoluyorum. Kendimi sığdıramıyorum.

Ori

Kayıtlı Üye
Yaa🤭 şuanda koşabilirim yalan yok. Ama oturup düşündüğümde acı çekiyorum 9.kattan atlayıp zeminde parçalanan bedenimi görmek istiyorum. Yada bi küvet suda sesimin kesildiğini duymak. Bu çok huzur verici olmalı. Sevgili ori. Anlaşılmamak çok kötü herkes tarafından. Orman yakan çalan insanları yaralayan kan akıtan korkmadan hakka girip iftira atan insanlar tanıdım. Öyle yaşam dolular ki. Hiç acısı çıkmadan büyük bi azimle yollarına devam edebiliyolar. Tek yara almadan hep bi amaçla yaşamaya devam edebiliyolar. Ben tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemekten korkup atanamayıp intihar eden yıllarca çabalayan insanların günahına girmemek için bi sürü teklifleri geri çevirdim diye dışlandım. Sözlü tacize uğradığım bi yerde olayı yüklü miktarda parayla kapatalım dediklerinde orda çalışan bir sürü kadının hakkına giremem deyip davamda dimdik durdum kazandım. Sonra ordan çıkan bi kadın beni dolandırdı. Bunlar daha minnacığı. Ve şimdi 550m²lik alanımın 35m²sinde saçımı başımı yoluyorum. Kendimi sığdıramıyorum.
İntihar çözüm değildir. Sadece çözüm gibi görünür. Bu da en savunmasız anlarınızda olur. Kötü insanların var olması iyi insanların yok olmasını gerektirmiyor. Zaten hayat dediğimiz şey kurtlar sofrasıdır ve çoğu şey göründüğü gibi değildir. Bu yüzden dediğiniz tiplerin bu denli huzurlu olduklarını sanmıyorum. Bir parmağınız incindi diye yakınırsanız bu da kişiye derttir. Çoğu zaman insanların derdini küçümsememeye ve büyük görmemeye çalıştım. Sadece kişilerin bunların üstesinden gelebilirliğini sorguladım. Doğru veya yanlış ne yaparsak yapalım yine sonucuna katlanan şahsımız olur. Yaptıklarınızın genel bir çerçevede hemen sonuç bulmaması hiç bulmayacak anlamına gelmez. Bu arada dediğimi dini algılamayın. Fakat bu yaptıklarınız ve dik duruşunuzu bilen siz olduğunuz sürece kendinizle gurur duymalısınız. Bakın toplum kanser gibidir. Yavaşça sarar ve sizi yuttuğunda şahsi olarak kurtulması zordur. Biraz olsun onlar demek yerine ben demeyi benimsemelisiniz. Çünkü odak noktanız siz olmalısınız. Bu bencillik değildir, önlemdir. Bakmayın benim samimi ve içten olduğuma dışarıda böyle değilimdir. Eğer dışarıda somurtkan ve acayip ciddi bir şey görürseniz, yaklaşıp ori sen misin diyebilirsiniz. Belki benimdir. Ben çalışmaya gidiyorum. Şimdilik hoşçakalın. :giggle: Ah şu kapitalizm şiiri benden sisteme gelsin.

business woman

Kayıtlı Üye
İntihar çözüm değildir. Sadece çözüm gibi görünür. Bu da en savunmasız anlarınızda olur. Kötü insanların var olması iyi insanların yok olmasını gerektirmiyor. Zaten hayat dediğimiz şey kurtlar sofrasıdır ve çoğu şey göründüğü gibi değildir. Bu yüzden dediğiniz tiplerin bu denli huzurlu olduklarını sanmıyorum. Bir parmağınız incindi diye yakınırsanız bu da kişiye derttir. Hiçbir zaman kimsenin derdini küçümsememeye ve kimsenin derdini büyük görmemeye çalıştım. Sadece kişilerin bunların üstesinden gelebilirliğini sorguladım. Doğru veya yanlış ne yaparsak yapalım yine sonucuna katlanan şahsımız olur. Yaptıklarınızın genel bir çerçevede hemen sonuç bulmaması hiç bulmayacak anlamına gelmez. Bu arada dediğimi dini algılamayın. Fakat bu yaptıklarınız ve dik duruşunuzu bilen siz olduğunuz sürece kendinizle gurur duymalısınız. Bakın toplum kanser gibidir. Yavaşça sarar ve sizi yuttuğunda şahsi olarak kurtulması zordur. Biraz olsun onlar demek yerine ben demeyi benimsemelisiniz. Çünkü odak noktanız siz olmalısınız. Bu bencillik değildir, önlemdir. Bakmayın benim samimi ve içten olduğuma dışarıda böyle değilimdir. Eğer dışarıda somurtkan ve acayip ciddi bir şey görürseniz, yaklaşıp ori sen misin diyebilirsiniz. Belki benimdir. Ben çalışmaya gidiyorum. Şimdilik hoşçakalın. :giggle: Ah şu kapitalizm şiiri benden sisteme gelsin.
Teşekkür ederim ori ciddi görünmen insanların içine dokunmana engel değilmiş 🥰 şimdiden sonra hiçbşy kolay olmayacak şimdiye kadar olmadığı gibi. Ben güçlü değilim ve korkuyorum. Bu hayatta yol almak istediğimden emin değilim. Ama daha bitmedi ☺️ kıymetli yorumların için minnettarım benim için iyi ki varsın .

S

SoldierO

Teşekkür ederim ori ciddi görünmen insanların içine dokunmana engel değilmiş 🥰 şimdiden sonra hiçbşy kolay olmayacak şimdiye kadar olmadığı gibi. Ben güçlü değilim ve korkuyorum. Bu hayatta yol almak istediğimden emin değilim. Ama daha bitmedi ☺️ kıymetli yorumların için minnettarım benim için iyi ki varsın .
Neden yol almak istediğinden emin değilsin?