İstanbul Amerikan Gemisi gelmesi ve deprem olması?

Atiha

Banlı Kullanıcı
Böyle bir teknoloji yok. Bu tarz paylaşımlar insanları daha derin travmalara itiyor, yapmayın.
Siyasi mesajlar bu şekilde verilmez. Ülkeler de bu şekilde işgal edilemez zaten. İşgallerde savaşlarda ya da uyarılarda sadece politik bilim değil birçok bilimin alt dalları söz sahibi olur. Yetkililer de gelişigüzel değil bu bilim ışığında stratejik hareket ederler. Alanım o yüzden konuşuyorum. Bu ülkede acilen bilimin ciddi bir şekilde ele alınması gerekiyor. Aşılarla çip yerleştirilmesi, deprem tetiklenmesi vs deli saçması şeyler. Biz zaten bir afet ülkesiyiz. Kimsenin bir şeyi tetiklemesine gerek yok.
Bu ülkenin halkı cahil. Üniversite mezunu olup ekinoksu gece gündüz sürelerini bilmeyen insanlar var. Karaciğerinin yerini gösteremeyen insanlar var. Kolon kesme dersin ne olacak der keser. Buraya bina dikilmez dersin diker. Emniyet kemeri tak dersin "emniyet kemeri de öldürüyor ama" diye cevap verir. Suçluyu başka yerde aramak yerine önce bu cehalete odaklanmak gerekiyor. Bize bir yıkım yaşatmak için gemiye ya da herhangi bir teknolojiye ihtiyaçları yok. Biz zaten toplumsal olarak yıkımı yaşıyoruz yıllardır.
Kusura bakmayınç

Atiha

Banlı Kullanıcı
Böyle bir teknoloji yok. Bu tarz paylaşımlar insanları daha derin travmalara itiyor, yapmayın.
Siyasi mesajlar bu şekilde verilmez. Ülkeler de bu şekilde işgal edilemez zaten. İşgallerde savaşlarda ya da uyarılarda sadece politik bilim değil birçok bilimin alt dalları söz sahibi olur. Yetkililer de gelişigüzel değil bu bilim ışığında stratejik hareket ederler. Alanım o yüzden konuşuyorum. Bu ülkede acilen bilimin ciddi bir şekilde ele alınması gerekiyor. Aşılarla çip yerleştirilmesi, deprem tetiklenmesi vs deli saçması şeyler. Biz zaten bir afet ülkesiyiz. Kimsenin bir şeyi tetiklemesine gerek yok.
Bu ülkenin halkı cahil. Üniversite mezunu olup ekinoksu gece gündüz sürelerini bilmeyen insanlar var. Karaciğerinin yerini gösteremeyen insanlar var. Kolon kesme dersin ne olacak der keser. Buraya bina dikilmez dersin diker. Emniyet kemeri tak dersin "emniyet kemeri de öldürüyor ama" diye cevap verir. Suçluyu başka yerde aramak yerine önce bu cehalete odaklanmak gerekiyor. Bize bir yıkım yaşatmak için gemiye ya da herhangi bir teknolojiye ihtiyaçları yok. Biz zaten toplumsal olarak yıkımı yaşıyoruz yıllardır.
Kusura bakmayın özürdilerim

Atiha

Banlı Kullanıcı
HAARP gibi bir silahın olamayacağının farkındayım olsa bile ki olamaz böyle bir deprem yaratamaz yani zaten yaratmasıda saçma olurdu en fazla tetikler ama oda düşük ihtimal ve sadece teoriler konuşmayı seviyorum kusura bakmayın deprem için bende. üzgünüm.

Alakan

Kayıtlı Üye
HAARP gibi bir silahın olamayacağının farkındayım olsa bile ki olamaz böyle bir deprem yaratamaz yani zaten yaratmasıda saçma olurdu en fazla tetikler ama oda düşük ihtimal ve sadece teoriler konuşmayı seviyorum kusura bakmayın deprem için bende. üzgünüm.
Yok yahu ne kusuru ben sizin için yazmadım mesajı siz zaten ilk başta belirtmişsiniz size inandırıcı gelmediğini. Ben olabileceğini söyleyenlere yönelik yazdım. Bu konuların tartışılmasına karşı değilim aksine tartışılsın ama akıl çerçevesinde. Yani frekanslarla bunun yapıldığı söyleniyorsa bunun küçük çaplı bir örneğinin gösterilmesi lazım. Fay hatları şeklinde maket bir sistem oluşturup frekansları denesinler bakalım maket sistemi harekete geçirebilecekler mi ya da ne tip hareketler gözlemlenecek.

Retro

Kayıtlı Üye
Evet evet bunun benzeri bir videoydu sanırım.

Ben bu videoyu çok defa kullandım ; benzer enerjilerin birbirine duyarsız kalamadığını anlatırken, aynı frelanstaki kişilerin birbirlerini kendileri üzerinden anladıklarını örnek vermek için kullanırdım. Yeni tanıştığın yabancı birini sanki eskiden beri tanıyormuş hissi aldığımız zamanlar için kullanırdım bu videoyu. Çünkü benzer enerjiler birbirini etkiler.

Ama sonradan farkettim ki, sadece insanın değil, evrenin bir frekanslar cinsinden bir değeri var. Hatta tabiatın, meleklerin, cinlerin, toprağın, kayaların.. Herseyin.

Retro

Kayıtlı Üye
Evet H.A.A.R.P. var ama sandığı gibi değil o denli büyük bir güce sahip değildir.

Bir hikaye anlatayım ana fikrimi anlayın :

Turkiyedeki bir fabrikaya yurt dışından çok gelişmiş bir üretim makinası getirmișler. Çok pahalı ama çok ta başarılı bir ürünmüș.

Derken bir gün bu makine bozulmuș.
40 usta 40 gün uğrașmıșlar ama onarmayı bașaramamıșlar.

Sonra üretici ülkeden usta çağırmışlar. Usta gelmiş, bir tornavida ile bir çipin vidasını sıkıp onarmıș makineyi.

Ülkesine dönmüş ve 100.000 dolarlık bir fatura yollamış onarma maliyeti olarak.

Bizimkiler itiraz etmişler, akıllarınca da ayrıntılı fatura dökümü istemişler. Köşeye sıkıştıraraklar ya 😀

Ayrıntılı fatura gelmiş :

İșgücü maliyeti : 10 dolar
İșgücünü makinenin neresine uygulayacağını bilmenin maliyeti : 990.000 dolar

Bizim durumumuz bu malesef biraz da

Ori

Kayıtlı Üye
insanlar neyle uğraşıyor siz saçma sapan komplo teorilerini düşünüyorsunuz 5 yaşındaki çocuk bile bu saçmalığı düşünerek zaman kaybetmez
İnsanların ne düşünüp düşünmeyeceğine siz karar veremezsiniz. Herkes saygı çerçevesinde konuşup tartışıyor. Sizin gibi edebi bozuk insanlardan bıktık usandık. Her şeye maydanoz olmayın.

Retro

Kayıtlı Üye
insanlar neyle uğraşıyor siz saçma sapan komplo teorilerini düşünüyorsunuz 5 yaşındaki çocuk bile bu saçmalığı düşünerek zaman kaybetmez

İnsanlar neyle mi uğraşıyor?
İnsanlar sen o 5 yaşındaki çocuk gibi sorgulamadan kal diye uğraşıyorlar neyle uğraşacaklar başka.

O senin bildiğin İnsanlar sen daha da refah ve medeniyet içinde yaşa diye uğraşıyor sanıyorsun ya hani; halbuki onlar sana o rafahı satarak seni sömürmek için uğraşıyorlar aslında.

Retro

Kayıtlı Üye
Evet H.A.A.R.P. var ama sandığı gibi değil o denli büyük bir güce sahip değildir.

O denli büyük gücü haarp silahı üretmiyor ki.

O güç zaten yer altında basınç olarak birikiyor.

Arabayı anahtar mı çalıștırıyor sanıyorsunuz? Hayır. Mekanizma zaten hazır. Keramet anahtarda değil otomobilin düzeneğinde saklı.

Bir sivilce gibidir deprem. Yeteri kadar büyümeden ne kadar da zorlasanız patlatamazsınız. Ama o sivilce olgunlașıp iyice yüzeye çıkınca 5 gramlık bir dokunuşla bile kendini atar.

DEPREM silahı da öyledir. Şartlar olgunlaștıkça, stres bindikçe işler de kolaylașır. Bunu böyle anlamak lazım.

star53

Kayıtlı Üye
Yerin bilmem kaç km altında bir anahtar deliği olduğunu sanmıyorum. Doğru, fay hareket edeceği zaman üflesen oynar fakat bu zamanında tespit edilebilse insanlar ölmezdi zaten. Ayrıca Amerikan gemisinden de çokça korkulduğunu görüyorum. Arkadaşlar uçak gemileri tek başına şehir gibidir, o geminin orada olması zarar değil fayda. Savaş ilanı verecek en son ülke de ABD'dir. Bunun nedenlerini bol bol yazmaya gerek yok, okuma yazması olan herkes nedenlerini görebilir arkadaşlar. Yani içiniz rahat olsun. Sorun şu an bazı "din kardeşlerimiz", başka bir şey değil.

Retro

Kayıtlı Üye
Bence, "Big data" olayını, sadece sosyal medya kullanım verilerinin, Google aratma geçmişinin birilerinin eline geçmesi ile sınırlandırmak ta konunun özünü ıskalamak olur.

Fay haritanı ele geçiren bir teknoloji şirketi ile, saç telini ele geçiren bir büyücü arasında da fark görmüyorum ben. Sonuçta biri berber biri stajyer olabilir. Ikisinin de nelere muktedir olduğunu asla bilemezsin.

Retro

Kayıtlı Üye
Savaş ilanı verecek en son ülke de ABD'dir. Bunun nedenlerini bol bol yazmaya gerek yok,

Doğru. Katılıyorum.

Amerika savaș ilan etmez. Gelirse barış getirmek için gelir. Seni korumak için gelir.

Ukrayna örneğinde de gördüğümüz gibi seni resmen yem ede ede koruyan, korudukça yok eden, yok ettikçe koruyan bir Amerika neden savașsın ki.

İstediğini alamayan savaşır. İstediğini alabilenin savaştığını ben hiç görmedim

star53

Kayıtlı Üye
Doğru. Katılıyorum.

Amerika savaș ilan etmez. Gelirse barış getirmek için gelir. Seni korumak için gelir.

Ukrayna örneğinde de gördüğümüz gibi seni resmen yem ede ede koruyan, korudukça yok eden, yok ettikçe koruyan bir Amerika neden savașsın ki.

İstediğini alamayan savaşır. İstediğini alabilenin savaştığını ben hiç görmedim
Bu bakış açısıyla ABD kimseye yardım etmesin o zaman. İsrail de etmesin, Rusya da etmesin, Yunanistan da etmesin, diğerleri de etmesin. Devlet düzeyinde çıkarlar vardır, her zaman da bu böyle devam edecektir. Bu yüzden panik durumuna gerek yok. Böyle bir senaryoda işgal mümkün olmadığı gibi NATO üyeliği dolayısıyla herhangi bir müttefiğin saldırması söz konusu değil. Bu Birleşik Devletler olsa bile. Savaş senaryosunun olduğu bir durumun olduğunu varsayalım. Yine de saldıran taraf dediğiniz gibi ABD olmayacaktır, onun yerine suriyede emirlerindeki terörist gruplar oldukça yeterli. (Ki hatırlarsanız bir yere saldırdılar depremden sonra fakat geri püskürtüldüler)
Sözün özü, şu anki durumda korkulacak bir şey yok. O gemi ve diğer gemiler zaten yıllardır etrafımızda dolaşıyor. Yardım için gönderilmesi de bu nedenle doğal. Aynı durum farklı bir ülkede olsa yine oraya gemi gönderilir. Savaş hukukunun temel prensiplerini, savaş suçu sayılan durumları öğrendiğinizde daha da sakinleşebilirsiniz.

Retro

Kayıtlı Üye
Komplo ; av ile avcı arasındaki mümkün olan her münasebettir diyor rahmetli Aytunç Altındal.

Komplo teorileri heryerde herkesle konușulmamalı o halde. Sonuçta MİT'e bilgi toplamıyoruz. Bu konular huzursuzluk oluşturuyorsa konuşmayalım yahu nedir yani.

star53

Kayıtlı Üye
Tabii ki teorilerimizi paylaşmalıyız, sonuçta bu insanın doğasında var. Ben sadece neden olamayacağını belirtmek istedim ki insanları panik haline sürüklemeyelim. Yazdıklarım size saldırgan bir tutum gibi geldiyse özür dilerim. Maksadım insanların içini rahatlatmak.

Atiha

Banlı Kullanıcı
İnsanların ne düşünüp düşünmeyeceğine siz karar veremezsiniz. Herkes saygı çerçevesinde konuşup tartışıyor. Sizin gibi edebi bozuk insanlardan bıktık usandık. Her şeye maydanoz olmayın.
Teşekkür ederim veremediğim cevabı verdiğiniz için.

Atiha

Banlı Kullanıcı
Tabii ki teorilerimizi paylaşmalıyız, sonuçta bu insanın doğasında var. Ben sadece neden olamayacağını belirtmek istedim ki insanları panik haline sürüklemeyelim. Yazdıklarım size saldırgan bir tutum gibi geldiyse özür dilerim. Maksadım insanların içini rahatlatmak.
Evet haklısın.

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Bir sivilce gibidir deprem. Yeteri kadar büyümeden ne kadar da zorlasanız patlatamazsınız. Ama o sivilce olgunlașıp iyice yüzeye çıkınca 5 gramlık bir dokunuşla bile kendini atar.

DEPREM silahı da öyledir. Şartlar olgunlaștıkça, stres bindikçe işler de kolaylașır. Bunu böyle anlamak lazım.