"İSLAM" kardeşlik mi, krallık mı?

magicex

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese merhaba,

Konuyu nasıl yazıcam diye düşünürken aşağıdaki yazı denk geldi nette.

islamı yaşamayan devletler (milletler) aç kaldıklarında kendileri dışındaki tüm devletleri sömürmek ve yok etmek için çalışacaklardır, bunu bilmeyen ahmaktır zira Allah (cc)'ı, Peygamber (sav)' ve Hz.Kur'an'ı tanımayan topluluklar barbardır ve kendileri dışındaki toplulukları hesapta yaşamak için yok etmeleri gerektiğine inanırlar...bunu yaşayarak göreceğiz, bizim eski insanlarımız zaten bunu eskiden yaşamışlar, zulmü görmüşler...bize yutturulan batı medeniyeti diye bi medeniyet yoktur, sadece küffar medeniyeti vardır, karşısında da islam medeniyeti vardır, bu kadar basittir...müslüman geçinen salaklar bunu böyle bilmezlerse, tıpkı Osmanlı çöküp, cumhuriyet kurulurken amerikan veya İngiliz mandası isteyen zavallılar durumuna düşmüşlerdir...aynı hatalara düşmeyelim derim...

Benim tespit edebildiğim kadarıyla islamiyet birlik, beraber, kardeşlik dini diye bir algı var? Corona virüsü ile ilgili veriler paylaşılırken Çin' liler yarasa falan yiyor ondan oldu tarzında haberler yayıldı. Tahmin ediyorum ki adamlar kaynak yokluğundan hayatta kalabilmek için ne bulsa yiyorlar, yanlış isem düzeltebilirsiniz.

Şimdi bütün Çin halkı müslüman olsa hepsine yetecek kadar islami üsullere uygun büyükbaş ve küçükbaş hayvan temin edilebilinir mi yani kardeşlik, paylaşmak gibi şeyler uygulanabilir mi?

Yoksa şimdiki düzendeki gibi islami yönetim kendi krallığını ilan edip, sıradan halka basit yine yarasa, yılan falan mı yedirir?

Makyavel

Kayıtlı Üye
Bunu görebilmek için, öncelikle genel olarak ülkelerin tarihlerine bakılması öngörülebilir. Yaşanılan iki çeşit islam anlayışı var. İlk olarak Kur'anı anlayıp okuyarak yaşamak. İkincisi toplumun yaşadığı islam. Toplumun yaşadığı islam ile Kur'an da yazan islam bağdaşmıyor. Hz. Muhammed dönemin de ki islam çok farklı ve güzel. Örneğin, Suudi Arabistan krallık ile yönetiliyor. Suudi Arabistan'ın toplum düzenine bakarak bu konuya açıklık getirebilirsiniz. İslam ile alakalı yok denilebilecek düzeyde yaşıyorlar. Belki de Kur'an bu yüzden oraya indi. Düzen gelmesi için. Elbette kendi görüşlerim bunlar.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Kaynak yokluğundan o bu yeniliyor diyorsunuzda. Çin bütün dünyaya her türlü tahıl,et,kuruyemiş vs. ...ihracat yapan bir ülke değil mi? Türkiye'de yerli ceviz yok Türkiye'de yerli bildiğiniz çekirdek vs... Hep ordan geliyor.......Dünyada domates üretimine sonradan geçmelerine ragmen şuan ithalat yapıyorlar.....
Bunu Çin'den örnek verdiğiniz için örnekledim. ...

Her ülke coğrafyasının ikliminin zorlukları illaki olacaktır. Suudi Arabistan ta çölde deniz suyu arıtılıp tarım yapılıyor.....Dışa bağımlı olmamak için adamlar üretkenlik yapmış....
Çin' de müslüman olsa düzenini ona göre kurar zaten merak etmeyin.
Ayrıca düzenini oturtana kadar Türkiye de yardımcı olur diye düşünüyorum....
Ayrıca durumlarının kedi köpek yiyecek kadar kötü olduklarınıda düşünmüyorum ...birazda içlerinde var..

Ü

Üye silindi 58480

Allah sadece indirdiği Kuranı koruyacağını söylüyor; İslamiyet'i değil.

Yani doğru bilgi kıyamete kadar geldiği yere sadık olacak ve kolaylıkla bașvurulabilir halde olacak. Ama bu bilgi üzerine inşa edilecek medeniyetlerin garantisi verilmemiș.

Ne Osmanlı'nın garantisi vardı, ne selçukluların, ne de herhangi bir İslam devletinin. Icten bulanarak yikildilar.

Ama herkesin bireysel planda kendi ahiretine çalışacağı doğru bilgi asla bulandırılmamıș. İşte onun huddamları var. Bir vahiy Cebrail enerjisi ile yüklüdür ve onu cebrailin önderliğindeki melekler korur.

Rukye ayetleri bu yüzden şeytanı saklandığı bedende debelendirir. Çünkü melekler şeytanlardan da kalabalıklar ve güçlüler. Ve kurana secde ediyorlar. Yani ademe secde etmeleri aslında ademin kuran dili konuşması dolayısıyla oluyor.

Kuran huddamlarla korunuyor. Allah bireysel olarak kurana akıl erdiren herkesi koruyacağını vadetmis. Ama İslamiyetin korunma garantisi yok. Dönem dönem parlıyor, dönem dönem sönüyor. Tabi İslami bilen için değişen bişey olmuyor.

magicex

Kayıtlı Üye
Kaynak yokluğundan o bu yeniliyor diyorsunuzda. Çin bütün dünyaya her türlü tahıl,et,kuruyemiş vs. ...ihracat yapan bir ülke değil mi? Türkiye'de yerli ceviz yok Türkiye'de yerli bildiğiniz çekirdek vs... Hep ordan geliyor.......Dünyada domates üretimine sonradan geçmelerine ragmen şuan ithalat yapıyorlar.....
Bunu Çin'den örnek verdiğiniz için örnekledim. ...

Her ülke coğrafyasının ikliminin zorlukları illaki olacaktır. Suudi Arabistan ta çölde deniz suyu arıtılıp tarım yapılıyor.....Dışa bağımlı olmamak için adamlar üretkenlik yapmış....
Çin' de müslüman olsa düzenini ona göre kurar zaten merak etmeyin.
Ayrıca düzenini oturtana kadar Türkiye de yardımcı olur diye düşünüyorum....
Ayrıca durumlarının kedi köpek yiyecek kadar kötü olduklarınıda düşünmüyorum ...birazda içlerinde var..

Tam olarak Çin' deki alım gücünü bilmiyorum ama Apple ve benzeri ürünlerin üretim yaptırdığı fabrikada intihar vakalarının fazla olduğu söyleniyordu, Çin ile Türkiye' nin sömürüldüğü aşikar ama hangisi daha fazla sömürülüyor şimdilik birşey söyleyemiyorum.
Türkiye yardım edebiliyorsa ilk önce kendi halkına yardım etsin.

Senin söylediklerine istatistiksel olarak geniş çaplı cevap vermek lazım o kadar vakit ayıramayacağım için şimdilik sadece bunları yazıyorum ama bence İslamiyet bir krallık dini gibi gözüyor.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Peki Senin gözünde başka Krallık dinleri varmı ?

magicex

Kayıtlı Üye
Peki Senin gözünde başka Krallık dinleri varmı ?

Biz üstün ırkız, diğerleri bize hizmet etmek zorunda anlayışını duymuşsundur diye düşümüyorum.

Yaratan ı yeryüzünde temsil ettiğini kim iddia ediyorsa krallığını ilan etmesi gerekmez mi?

Dünya daki şirketlerde bile bir yönetim kısmı var parayı nereye harcıyacağını şaşıran, bir de işçi sınıfı var nasıl ay sonunu getireceğini şaşıran.

Alım gücü yüksek ülkelerde bile fabrijasyon tarzı tüketim söz konusu doğadan uzaklaşma ve haliylen maneviyattan uzaklaşma var. Hesapta refah içinde yaşadıklarını zannediyorlar.