Işık Hızı Aşılırsa Ne Olur?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ama benim bahsettiğim ruhsal birşey değildi, ruhsalsa zaten yetenekli insanlar herşeyi yapabilirler bu konuda yeteneklerine göre. Ben yine yapamam :D Yani yanlış anlamadıysam bahsettiğiniz bu. Örnek vereyim mevlana hazretlerinin sabah namazı için mekkeye gittiği ve geldi söylenir her gün. Bu ruhsal olarak mümkün olabilecek birşey. Bahsettiğiniz böyle bir şey mi?
Ayırmıyorum ki.. :)
Düşünce nedir fiziki olarak? Ya da ne olarak tanımlıyoruz? Beyindeki elektriksel ve kimyasal sentezlerle, elektro manyetik etkileşim (en basit haliyle). Kısaca fiziki bir mesele var tespit edilebilir biçimde. Madem düşünce fiziksel olarak saptanabiliyor o halde gayet gerçek. Peki düşündüğün her yerdesin dediğimizde bu da fiziki bir mesele haline gelmiyor mu? Anlatmak istediğim ayırmaya bu kadar gönüllü olmayalım.
Gelelim bilim kurgu kısmına.. Düşünce ile şekillenen, düşüncede bükülen boyut etkilerini bünyesinde toplayabilen bir materyal yapılabilse, bu materyal aynı düşünce gibi hem maddi hem manevi özelliği taşıyabilse ve bu materyalden yapılan bir maddi-manevi araç olsa.. Genişletin işte.. Ufuklar sizin. :D

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Düşündüğüm her yerde olduğumu, o yerdeki bir diğer kişi görmediğinde benim için gerçek gibi gelmiyor. Yoksa zaten ben heryerdeyim, bak yanındayım şuan :D Ama sen beni göremiyorsun. Bana bu çok paran var ama harcayamıyorsun gibi geliyor. Gelelim bilim kurgu kısmına, düşünce ile şekillenen, düşüncede bükülen boyut etkilerini bünyesinde toplayabilen bir materyal yapılamaz eğer yapılabilseydi dünyada taş üstünde taş kalmazdı zaten ki bunu yapmak isteyen ve teknolojisine sahip çok güçlü devletler olduğuna inanıyorum fırsatları olsa bir dakika durmazlar ama gerçek dünyada böyle birşey mümkün değil. yinede düşünmesi bile güzeldi :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Düşündüğüm her yerde olduğumu, o yerdeki bir diğer kişi görmediğinde benim için gerçek gibi gelmiyor. Yoksa zaten ben heryerdeyim, bak yanındayım şuan :D Ama sen beni göremiyorsun. Bana bu çok paran var ama harcayamıyorsun gibi geliyor. Gelelim bilim kurgu kısmına, düşünce ile şekillenen, düşüncede bükülen boyut etkilerini bünyesinde toplayabilen bir materyal yapılamaz eğer yapılabilseydi dünyada taş üstünde taş kalmazdı zaten ki bunu yapmak isteyen ve teknolojisine sahip çok güçlü devletler olduğuna inanıyorum fırsatları olsa bir dakika durmazlar ama gerçek dünyada böyle birşey mümkün değil. yinede düşünmesi bile güzeldi :)
Mümkünat nedir ne değildir? Sen bilim insanısın anlarsın ne dediğimi..
Örnekleyelim mi?
Mesela bedensel olarak da nakil gibi durumlar var. Hani gidip namaz kılmaktan ziyade, kanlı canlı X yerinde komaya benzer haldeyken, Y yerinde cephe savaşına katılmak gibi. Haliyle koca bir taburun şahitliği var. Ya da gerçekliğini ispata gitmeyelim yalın biçimde hayal edelim.
Gözümle görmedim, yanımda yapılmadı ancak mümkün olduğunu biliyorum. İspatlayamam ama var. Peki düşünce insan bedenini bu kadar inceltip, ışıktan daha kütlesiz (nasıl olacaksa kütlesi olmayandan daha kütlesiz hale gelmek), bildiğimizin dışında bir forma sokabiliniyorsa, organik her materyal de bu mantıkla işlenemez mi? Şimdi ben tarif edemiyorum da, işin içine kuarklar, sub atomik partiküller, zerreler vs. giriyordur muhtemelen bir de daha bilimsel olarak adlandıramadıklarımız..
Tabii bunlar bir çok kişi için fantazi. Yani fantaziden yola çıkıp fantazi kurmak gibi gelebilir ama en azından benim için, gerçeklerden yola çıkıp fantazi kurmaktır bu.
Bu arada bu sitede olan veya artık olmayan bazı arkadaşlar bilir, bak yanındayım şuan durumunu enseye dokunarak gayet de gerçek hale getirdiğimiz durumlar oldu. Ne detaya girmemi isteyin ne de ispat... :)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Ama ispatı olmadan olmaz işte. Ben kendimi doğa üstü olaylara hep inandırmaya çalıştım yaşadığım kendimce doğa üstü şeylerin hep bir bilimsel açıklaması oldu ve baktım ki tek gerçek bilim bilimde bildiğiniz gibi doğa üstünü kabul görmüyor. Buna rağmen mümkün görüldüğü için bilim gelişti önce hayal edildi sonra gerçekleştirildi. Sonuçta siz haklısınız dediğiniz şekilde yolculuk her zaman her şekilde yapılabilir ama benim dediğim şekilde hep bilim adamlarının hayali olarak kalıcak. Ve her ne şekilde olursa olsun sizin yönteminizle de benim söylediğimle de zamanda geriye gidip birşeyler değiştirilemez. Zaten geçmişteki hataları ve yanlışları değiştirmeye yönelik bir zaman yolculuğundan bahsediliyorsa iki şekilde de bu izlemeye yönelik olacak.