İnsanlarla İletişim Şekilleri

aris

Kayıtlı Üye
200356589-003.jpg

Daha önce sayılan seçim kriterlerini taşıyan insanlar daha doğdukları andan itibaren görevli varlıklar tarafından gözlem altına alınırlar. Bir insanla ne zaman ve ne şekilde iletişim kurulacağı en başından itibaren tespit edilmiştir ve o an gelinceye kadar seçilen kişiler sıkı bir gözetim altında tutulurlar.

Burada, insanlarla iletişim kuracak olan üst akıl sahibi varlıkların “bedenin sınırlamalarından tümüyle kurtulmuş” saf akıl kütleleri olduklarının hatırlatılması gerekmektedir. Bedensiz bir varlığın zaman ve mekan kavramları da insandan farklıdır ve bir insanın söz gelimi doğumundan 35 yaşına kadar sürekli bir gözetim altında tutulması bu varlıklar için oldukça kolaydır.

Seçilen kişiler, kendilerine verilecek “Evrensel Bilgi”leri anlayabilecek olgunluğa erişinceye kadar tıpkı diğer insanlar gibi yaşarlar. Ancak çoğu zaman Dünya’da yaşadıkları olaylara müdahale edilir, tehlikelerden korunurlar ve olabildiğince gelecekteki iletişime hazırlık sağlayacak Dünyasal bilgi birikimine sahip olmaları sağlanır.

Seçilen insanlara, ergenlik dönemlerine girene kadar Dünya dışı varlıklar tarafından hiçbir şekilde mesaj gönderilmez. Kişi, yaşadığı olayların dışarıdan izlendiğinin ve çoğu zaman da kontrol edildiğinin farkında değildir. Ancak ergenlik ile birlikte ortaya çıkan ruhsal olgunlaşmanın başlangıç sürecinde ilk mesajlar kapalı ve dolaylı yollardan gönderilmeye başlanır. Genellikle bu dönemde alınan mesajlar uyku sırasında alınır ve kişi ya bu mesajı uyanınca hatırlamaz ya da bunun bir rüya olduğunu düşünerek önemsemez. Fakat mesaj bilinçaltına yerleşerek kişinin gelecekteki iletişime hazırlanmasını sağlar. İnsanlar böylece bir anda Dünya dışı varlıklarla karşılaşmazlar, yıllar süren uzun hazırlık döneminden sonra kendileri ile ilk iletişimler kurulmaya başlanır.

Seçilen İnsanlara Ne Öğretiliyor?

200356589-004.jpg

Seçilen kişilerle, bu hazırlık aşamaları tamamlandıktan sonra, iletişim kurulur. Seçilen her kişi için bir adet görevli vardır ve bu görevli yalnızca iletişimde olduğu insanı eğitmekle yükümlüdür.

Eğitim, ilk olarak yaradılışın amacı ve insanın Dünya’ya gönderilme nedeninin açıklanması ile başlar. Daha sonra, Dünya dışı yaşam ve Dünya hayatı hakkındaki önemli bilgilerin verilmesi ile devam eder. Seçilen her insan «farklı bir bilgi birikimi» ile donatılır. Bu nedenle, aynı türdeki Dünya dışı varlıklar tarafından eğitilmelerine rağmen seçilen insanların öğrendikleri şeyler farklılık gösterebilmektedir.

Eğitim, tümüyle telepatik bir süreçtir. İnsan gibi bir bedene sahip olmamalarına rağmen, Dünya dışı varlıklar insanlara istedikleri şekilde gözükebilirler. Ya da hiç gözükmeyerek sadece insanın sesler duyduğunu sanmasını sağlayabilirler. Tüm bunların ötesinde, ilişkide oldukları insana hiçbir şekilde belli etmeden onu «kendi istekleri doğrultusunda» yönlendirebilirler. Son yöntem, genellikle Dünya hayatını düzenlemek için kullanılan insanlarla ilişkilerinde rastlanır. Bunun dışındaki insanlara çoğunlukla, bir insan şeklinde aniden ortaya çıkıveren bir canlı olarak gözükürler ve iletişimlerini sistematik bir şekilde yürütürler.

Eğitim süreci, seçilen insanın anlama kabiliyetine bağlı hızda ilerler. Seçilen kişinin eğitimi ile sorumlu olan Dünya dışı varlık, Dünya’ya aslında hiç gelmemektedir. Seçilen kişi ile kurduğu iletişim tümüyle telepatiktir.

Eğitim sistemi genel hatları ile soru cevap ve sohbetler şeklindedir. Eğitimden sorumlu Dünya dışı varlık, seçilen kişiyle kendi belirlediği zamanlarda iletişim kurar, seçilen kişi derslerin ne zaman başlayacağını, ne zaman biteceğini ve derslerin konusunu önceden bilemez ve ne kadar isterse istesin kendi istediği zamanlarda kendisini eğiten Dünya dışı varlıkla iletişim kuramaz, ancak eğitici varlık tüm bunları daha önceden planlamıştır ve her derste eğitmekle sorumlu olduğu kişinin durumu hakkında kendisinden üst makamlara bilgi vermektedir.

Seçilen kişi, eğitici varlıkla genellikle bir dostluk ilişkisi içerisindedir. Bu durum, eğitimin daha rahatlıkla ilerlemesine olanak tanır. Eğitici varlık, seçilen kişiye sadece «Evrensel Bilgiler» vermekle kalmaz, onun Dünya hayatı içinde karşılaştığı zorluklara da yardımcı olur fakat seçilen kişinin diğer normal insanlardan bir farkı olmadığını sürekli belirtir ve bu nedenle sorunları çözmek yerine, seçilen kişiye sorunlarını nasıl çözebileceği konusunda fikirler ve ipuçları verir.

Seçilen kişiler tüm eğitim süreci boyunca, “olgunlaşmak” ve “kendini bilmek” kavramları üzerinde durularak eğitilirler. Seçilen kişinin eğitimi sürdürememesi durumunda eğitime derhal son verilir. Onunla ilgilenmekle görevli varlık tüm iletişimi keser ve daha sonra asla iletişim kurulmaz.

Sıklıkla karşılaşılan bir durum olmasa da bazen seçilen kişiler “Dünya hayatını” “olgunlaşmaya” tercih edebilirler. Bu durumda eğitimi sürdürerek zaman kaybetmenin bir anlamı yoktur. Fakat genellikle seçilen insanlar çok sıkı bir elemeden geçirildikleri için, eğitim sürecinde yüksek başarı gösterir ve eğitimin devam etmesi için ellerinden geleni yaparlar.
alıntı

serpi

Kayıtlı Üye
Katılıyorum. Kesinlikle dünya dışı varlıklara inanıyorum ve onların dünyayla irtibatları olduğuna da inanıyorum.

((ex))

Banlı Kullanıcı
Seçilen insanlara, ergenlik dönemlerine girene kadar Dünya dışı varlıklar tarafından hiçbir şekilde mesaj gönderilmez. Kişi, yaşadığı olayların dışarıdan izlendiğinin ve çoğu zaman da kontrol edildiğinin farkında değildir. Ancak ergenlik ile birlikte ortaya çıkan ruhsal olgunlaşmanın başlangıç sürecinde ilk mesajlar kapalı ve dolaylı yollardan gönderilmeye başlanır. Genellikle bu dönemde alınan mesajlar uyku sırasında alınır ve kişi ya bu mesajı uyanınca hatırlamaz ya da bunun bir rüya olduğunu düşünerek önemsemez. Fakat mesaj bilinçaltına yerleşerek kişinin gelecekteki iletişime hazırlanmasını sağlar. İnsanlar böylece bir anda Dünya dışı varlıklarla karşılaşmazlar, yıllar süren uzun hazırlık döneminden sonra kendileri ile ilk iletişimler kurulmaya başlanır.

banada genelde hep uyku sırasında oluyor, ne oluyorsa..yarı uyanık gibi olduğumda bazı şeyler hissediyorum,uykuya dalacağım sırada ya müzik sesleri,ya kahkaha sesleri yada,çığlık sesi duyuyorum ama herhalde rüyaydı diyorum ama hem rüyada olduğumu hemde uyanık oldumuğu biliyorum hatta içimden diyorum ben şimdi rüyadayım uyuyorum ama bunu bilinçli bir şekilde içimden geçiriyorum.. acaba anlatılan şey bu mu?

baharakka

Kayıtlı Üye
Ben kendi kendimin ruhsal bir rehberi gibi görüyorum. Hayatta bir çok şeyle karşı karşıya geldim. Acılarını yaşadım. Hep düşündüm ki bunlar ruhsal olarak karmamın bir yansıması ve ruhumu olgunlaştırmak icin ben bunları yaşıyor ve tatbik ediyorum. Çok az rüya görürüm. 3 ayda belki bir yada 2 ama gercekten hep rüyalarım çıkar. Bunun bana verilmiş bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Hislerim çok kuvvetli. Genellikle düşündüklerim ya da böyle olacak dediğim şeyler olur. Bu nedir bilmiyorum. 6.hissim mi kuvvetli.. İstediğim şeyler olur. Ama genelde karmaşık durumlarım çok oluyor.

((ex))

Banlı Kullanıcı
Ya ben dün akşam saat 5 gibi uyuyabildim..:( O siyah şeyi yine gördüm, aramızdaki mesafe 1.5 metre falan vardı... Bakıyorum sanki o da bana bakıyormuş gibi sonra aniden kayboluyor.. 50cm filan boyu vardı tam net göremedim gölge gibiydi.. Sonra odada sesler çıkmaya başladı.. Bizim kedi benim odanın penceresini açtı içeriye atladı sonra gitti...

peril

Kayıtlı Üye
Ya peki birşey sormak istiyorum ben son 2 gündür 45-50 yasları arasında birinin yanımda oldugunu hissediyor zaman zaman görüyor gibiyim ve neden bilmiyorum ama hiç konusmuyo tuhaf bişey nedenini acıklacak var mı?

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Bana çok önceden, gece uyumadan önce siyah giyimli uzun saçlı biri görünmüştü. Uzun boylu dinç biriydi ama insan gibiydi. Ben yüzünü görmedim gördüğüm karanlık hatlardı sadece.. Ama inanılmaz olan, çok korkmadım da, ona lütfen git ve bir daha da asla gelme dememdi :) Kendime hala şaşırıyorum :) Nasıl aklıma böyle söylemek gelmiş ki hatırlayamıyorum ama resmen babanın kızını azarlaması gibi ona git demiştim.. Gitti.. Bir daha da gelmedi :)

Aftiel

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bu bilgiler oldukça güldürücü :D =) ....gibi =)

ancak genede emeğine sağlık o kadar araştırıp okuyup=) uğraşmışın yazmışın buraya . doğru bilgi için...

ufolar geliyor adlı kitaba bakın...

Ajan 47

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bu bilgiler oldukça güldürücü :D =) ....gibi =)

ancak genede emeğine sağlık o kadar araştırıp okuyup=) uğraşmışın yazmışın buraya . doğru bilgi için...

ufolar geliyor adlı kitaba bakın...

Bazılarının ciddi bir biçimde inandığı olaylara güldürücü deyipde dalga geçmemelisin bence . Çünkü sende birşeye inanıyorsun bunu unutma .

Aftiel

Kayıtlı Üye
Bazılarının ciddi bir biçimde inandığı olaylara güldürücü deyipde dalga geçmemelisin bence . Çünkü sende birşeye inanıyorsun bunu unutma .

imla yanlışlığından oldu afedersin... ancak neye inanılıcağıda mühim...