Her gece acılı uyku felci geçiriyorum

Agena

Kayıtlı Üye
Karabasan ve uyku felci gibi şeyleri çok sıkı yaşayan kişiler herhangi bir psikiyatrik ilaca başladıkları zamanda bu kesiliyor.. siz sadece yatağımı değiştirdim(yatak arkadaşımı) ve kesildi demişsiniz.. Bence oda düşünce ve niyet yönlendirmesi ile ilgilidir.. Biz düşüncelerin gücünü bilmiyoruz. Düşüncelerin ve hayallerin dünyasına tam olarak vakıf değiliz.. Fakat çok kuvvetli olduklarını ve fiziksel dünyamıza yön verdiklerini rahatlıkla söyleyebilirim.

Neyden söz ettiğimi çoğu kişi anlamıştır.. Halk arasında plasebo olarak geçer.. Bizim bir arkadaşı alkolsüz bira ile sarhoş etmiştik.. Ve bu arkadaş alkolik filan değildi.. hiç içmeyen bir adamda değildi.. bu arkadaş arada sırada içen bir adamdı.. içip taşkınlık yapma ve sapıtma payı yüzde 30 bir arkadaştı.. kontrolllüydü ve iyi bir hayatı vardı.. İyi bir ailesi vardı.. Bir gün bir arkadaşın evinde içtik. Herkese bira servis ettik. Bir arkadaşa özellikle alkolsüz bira servis ettik.. 8-9 yıl oluyor bu olayın yaşandığı.. bu adam hepimizden daha neşeli, daha konuşkan ve daha özgüven sahibi olmaya başladı.. Hepimiz şoktayız fakat belli etmiyoruz.. Biz alkollü biralarla alkolün verdiği enerji düşüklüğünü ve şişkinliği yaşarken, mayışırken, alkolsüz bira için fakat alkollü bira içtiğini zanneden arkadaş enerji patlaması yaşadı resmen.. bunu hiçbirimiz açıklayamıyoruz.. alkolsüz bira içip kafa bulan arkadaşımızda açıklayamıyor.. Biz buna kısaca plasebo deyip geçtik o an.. Ama belkide o bir kutuya öyle bir astral enerji yüklediki, o enerji onun realitesinde bir takım değişikliklere yol açtı belkide..

Cevapladığınız için sağolun, ben de farkındayım bir arkadaşımın yanında uyuyarak plasebo etkisi yarattığımın ama neticede bu da bir çözüm önerisi, her ne kadar sadece o günü kurtarsa da insan her gün felç geçirince çıldıracak noktaya geliyor bir gün soluk almak bile iyi gelir diye düşündüm. Konuyu açan kişi de buna benzer bir plasebo etkisi yaratabilir hem belki böylece... Dediğim gibi kesin çözüm değil zaten, benimki yazın yatakhaneden eve döndüğümde geçmişti kendiliğinden.

Merhaba 🤗 4 senedir beynimde ara sıra bende tizlama sesleri duyuyorum. Ondan sonra gözlerim berrak görmeye başladı. Acaba dedim. Ben uykudayken uzaylılar mikroçip takmış olabilirmi diyordum. Nöroloji ye bende gittim ancak hiç bir şey çıkmadı. Arada sırada tizlamalar devam ediyor. 🤗

Egoistman

Kayıtlı Üye
Eskiden ayda bir oluyordu fakat artık o kadar sık olmaya başladı ki her gece yatarken bunun olacağını bile bile uyumak artık psikolojimi bozuyor. Uykuya ilk daldığımda geldiğini hissediyorum elektriklenmeler oluyor işte geliyor diyorum fakat engel olamıyorum. Kulağımda aşırı yüksek çınlama uğultu gibi bir ses oluyor başlarken, sanki kulağım patlayacak gibi oluyor . Daha sonra vücudum dehşet bir acıyla doluyor sanki tüylerimin her biri diken diken oluyor ve bu dikenler her tarafıma batıyor. Kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor. Kendime bunun psikolojik olduğunu gerçek olmadığını hatırlatıp neler olacağını görmek için dayanıp ilerisini görmek istiyorum fakat acı o kadar büyük oluyor ki her seferinde öleceğim sanıp zorla parmağımı kıpırdatıp kendimi uyandırmaya çalışıyorum. Bu esnada radyo frekansı gibi sesler ve anlamlandıramadığım görüntüler görüyorum. Sanki ruhum bedenimden ayrılıyor, zorla ruhumu çekiyorlar gibi hissediyorum, kollarım yukarı doğru çıkıyor bağırıyorum fakat aslında ne sesim çıkıyor ne de hareket ediyorum. Eğer ilk hareketimde komple hareket edip kendimi uyandırmazsam üst üste devam ediyor. Ve o kadar baskın bir hal oluyor ki çoğu zaman kendimi kaldıramayıp bunun uzamasına sebep oluyorum. Çok farklı bir deneyim aslında bir yandan hoşuma gidiyor mesela bazı geceler yine olsun diyorum ama olduğu zaman istediğime pişman oluyorum. Bu deneyimi acı çekmeden yaşayabilir miyim? Her uyku felci geçirende bu acı hissi oluyor mu merak ediyorum. Etrafımdakilere bu olaydan bahsettiğimde rüyadır diyip geçiyorlar ve ne kadar farklı bir şey olduğunu anlayamıyorlar, yakınımda bunu yaşayan hiç kimseyi görmedim. Benimle aynı şeyleri yaşayan biri var mı? Belki bu beni biraz rahatlatır. Beni bu kadar korkutan, acı veren ve aynı zamanda hoşuma giden tek şey bu hayatımda.
Cenabet uyumayın !

Mehmet94

Kayıtlı Üye
Eskiden ayda bir oluyordu fakat artık o kadar sık olmaya başladı ki her gece yatarken bunun olacağını bile bile uyumak artık psikolojimi bozuyor. Uykuya ilk daldığımda geldiğini hissediyorum elektriklenmeler oluyor işte geliyor diyorum fakat engel olamıyorum. Kulağımda aşırı yüksek çınlama uğultu gibi bir ses oluyor başlarken, sanki kulağım patlayacak gibi oluyor . Daha sonra vücudum dehşet bir acıyla doluyor sanki tüylerimin her biri diken diken oluyor ve bu dikenler her tarafıma batıyor. Kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor. Kendime bunun psikolojik olduğunu gerçek olmadığını hatırlatıp neler olacağını görmek için dayanıp ilerisini görmek istiyorum fakat acı o kadar büyük oluyor ki her seferinde öleceğim sanıp zorla parmağımı kıpırdatıp kendimi uyandırmaya çalışıyorum. Bu esnada radyo frekansı gibi sesler ve anlamlandıramadığım görüntüler görüyorum. Sanki ruhum bedenimden ayrılıyor, zorla ruhumu çekiyorlar gibi hissediyorum, kollarım yukarı doğru çıkıyor bağırıyorum fakat aslında ne sesim çıkıyor ne de hareket ediyorum. Eğer ilk hareketimde komple hareket edip kendimi uyandırmazsam üst üste devam ediyor. Ve o kadar baskın bir hal oluyor ki çoğu zaman kendimi kaldıramayıp bunun uzamasına sebep oluyorum. Çok farklı bir deneyim aslında bir yandan hoşuma gidiyor mesela bazı geceler yine olsun diyorum ama olduğu zaman istediğime pişman oluyorum. Bu deneyimi acı çekmeden yaşayabilir miyim? Her uyku felci geçirende bu acı hissi oluyor mu merak ediyorum. Etrafımdakilere bu olaydan bahsettiğimde rüyadır diyip geçiyorlar ve ne kadar farklı bir şey olduğunu anlayamıyorlar, yakınımda bunu yaşayan hiç kimseyi görmedim. Benimle aynı şeyleri yaşayan biri var mı? Belki bu beni biraz rahatlatır. Beni bu kadar korkutan, acı veren ve aynı zamanda hoşuma giden tek şey bu hayatımda.
Birkaç aydır tam olarak senin yaşadığın gibi olmasada ben de yaşadığına benzer şeyler yaşıyorum. Özellikle son birkaç aydır daha fazla yaşıyorum. Uyumakla, uyumamak arası bir durumdayken oluyor hep. Ve önümde silüetler görüyorum. Mesela 2 hafta falan önce. Saat öğleden sonra olmuştu. Tam kalkmakla, uyumak arasındaydım. Epey uykuluydum. Bir anda kas katı kesildim. Sadece gözlerimi oynatabiliyordum. Ve gözümün önünden bir anda siyah, insan silüetine benzer bir şey koşarak geçti. Anlam veremedim tabi. Özellikle bu aralar silüet tarzı şeyler görerek yaşıyorum bu dediğin olayı. İlginç gerçekten.

Camper

Kayıtlı Üye
. Rüyada olduğunuzu biliyorsanız, işiniz kolay. Elinize balta alın, makineli tüfek de olur. Birşey yapmaya gerek kalmayacak, varlık kaçar.
Ruyada silahin tetigine basılmıyor. Kaç kez rüyamda denedim. Tabanca olsun büyük tüfek olsun. Tetik sanki bir ton :)

BilinmeyenX

Kayıtlı Üye
Aynı durumu yaşamaya başladım birkaç gündür. Sizin yazınızı okuyunca kendimi gördüm. Gerçekten kötü hissetiriyor.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Bence bu karabasan, cin tarzı metafizik bir deneyim değil de fiziksel bir rahatsızlıga benziyor. İsterseniz bir doktora görünün..

Retro

Kayıtlı Üye
Yerde neyi bağlarsan gökte de onu bağlarsın. Gökte neyi bağlarsan yerde de onu bağlarsın.

İsa çok güzel özetlemiş ilk bakmada fizik mi yoksa metafizik temelli mi olduğu anlaşılmayan fenomenleri. Uyum ve eşleşme kaçınılmazdır diyor kısaca.

Yani yerde kolesterol veya uyku felcini bağlarsan, buna hemen bir çözüm bulmalısın, yoksa bu durum kalıcı olursa üst boyutlardan da şeytanları bağlar sana. Uyku felci olarak başlayan basit bir şey bile, vizyonlarla, korkularla, korkudan beslenen ruhanileri celbetme ile devam edebilir, eder de diyor.

Gökte de neyi bağlarsan yerdeki kazanımların ve itici gücün ona göre şekillenir. Alt - üst boyut izdüșümleri Birbirini körükleyerek açılımlanmaya devam eder diyor.

Göklerdeki (yani üst boyutlardaki) alan paylaşımını düşmüş ve düşmemiş melekler kesinlikle belirlemiş vaziyettedirler. Bu da kozmik anlaşmaya sadık kalınarak hesaplanmıștır.

Önce göklerdekileri mi bağlarız da yerdeki işlerimiz aksar veya yoluna girer, yoksa önce yerdeki ișlerimizi mi aksatırız veya düzene sokarız da göklerdekilerin kuvvetlerini ruzgar gibi arkamıza alırız orası işte hala bir gizem.

Size bir șey diyim mi?
Ben bu gizemi de komple çözdüm ama söylemem.

Son düzenleme:

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Önce göklerdekileri mi bağlarız da yerdeki işlerimiz aksar veya yoluna girer, yoksa önce yerdeki ișlerimizi mi aksatırız veya düzene sokarız da göklerdekilerin kuvvetlerini ruzgar gibi arkamıza alırız orası işte hala bir gizem.
Birbirinden ayrılamaz. Etki eden kuvvete karşılık, nedeni oluşturan kuvvet açığa çıkar. Başlangıçta seçim ne olursa olsun, sonuç değişmez olacağından. bireyin alacağı yol kadersel sür-git mekanizmasıdır.

Alan paylaşımı üzerinden gidersek, arz daha kısıtlıdır. Birey, bire bin yasası gereği süreci uzatabilir ve daha dar kalıpta yol yürüyebilir.
Ölümlü bir enerjinin ölümsüz bir enerji üzerindeki hakimiyeti, kısıtlı ehliyet sahipliği doğurur. Bu da ; kısacık bir ömrün işlerinde boğulurken, arkasında bıraktığı rüzgarı doğru görememesine sebebiyet verir.

Kuvvetin varlığını özümsemek ? Varlığına yüzeysel inanç beslemek ?
Bana kalırsa etki ve neden ilkesi burada açığa çıkıyor fakat seçim hangisi olursa olsun, sonuç her zaman kendi tekilliğinde yol alıyor.

business woman

Kayıtlı Üye
Şey oluyor mu? Uyanıyorsunuz bedeninizi hareket ettiremiyorsunuz sonra tekrar gözleriniz kayıp rüyaya dönüyorsunuz. Zihniniz uyanık ama. Böyle aralıklarla üç dört kez üst üste olduğu oluyor mu? Bu nörolojik olabilir mi? Anlatabildim mi emin diilim.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Şey oluyor mu? Uyanıyorsunuz bedeninizi hareket ettiremiyorsunuz sonra tekrar gözleriniz kayıp rüyaya dönüyorsunuz. Zihniniz uyanık ama. Böyle aralıklarla üç dört kez üst üste olduğu oluyor mu? Bu nörolojik olabilir mi? Anlatabildim mi emin diilim.
UYKU FELCİ. Yatış pozisyonu ya da bazılarının dediğine göre yemekle alakalı.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
KARABASAN nedir? Karabasanda cin veya habis ruh size temas eder. Yani elini tutar, saçını çeker, boğazını sıkar, yatağını sallar, çimdik atar, tokat atar, yatağına girip senle boğuşur ya da işi azıtmışsa seni tutup karşı duvara fırlatır. Çoğunlukla verdiği rahatsızlıkla birlikte kabus ya da halüsinasyon gibi görüntü ve sesler de olur. Bu karabasandır. Daha çok ergenlik çağında 14-21 yaş arasında olur, yaş ilerledikçe azalır, seyreklesir, ama bazılarında ölene kadar devam eder. Kimisi ileri yaşlarda her gece karabasanla cebelleşir. Uyku felci karabasan değildir. Fiziksel rahatsızlıklara baglı uykuda görülen durumlar bazı görüntüler sesler vs olsa da çoğunlukla karabasan değildir. Ve karabasan astral seyahat değildir.

business woman

Kayıtlı Üye
Benim bildiklerim bu kadar yazacaktım sonuna.
Alkol buna sebebiyet verir mi? Çünkü o zamanlarda sıklaşıyor. Aynı zamanda o zamanlar da net rüyalar görüyorum ve bi kez astral deneyim yaşadım o da böyle bi zamandaydı. Sarhoş olcak kadar değil de biraz zihni rahatlatcak kadar.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Alkol buna sebebiyet verir mi? Çünkü o zamanlarda sıklaşıyor. Aynı zamanda o zamanlar da net rüyalar görüyorum ve bi kez astral deneyim yaşadım o da böyle bi zamandaydı. Sarhoş olcak kadar değil de biraz zihni rahatlatcak kadar.
Olabilir, ilaç kullanımı da sebep olabilir. (Fiziksel rahatsızlıklar için kullanılan normal ilaçlar)

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Olabilir, ilaç kullanımı da sebep olabilir. (Fiziksel rahatsızlıklar için kullanılan normal ilaçlar)
Evet alerji için kullanılan bir ilaç kabusları tetikliyor diye okumuştum kullanıcı yorumlarında, içtiğimde benim de rüyalarım epey gariplesti.. Yani normalde de garip ve korkunç ama ilaç aldığımda şişirme olduğu belliydi.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Benim de bir kez ilaç kullanımından sonra tıpkı bu başlıktaki gibi acılı ve korkunç derecede sıkıntı verici bir uyku felci deneyimim olmuştu. Şöyle ki, gözümü açınca tık yok, kapayınca, uykuda yani korkunç dehşet bir sıkıntı. Karabasanla alakası kesinlikle, ilacın uyku sırasında ortaya çıkan bir yan etkisiydi sanırım.