Havass ilmi El almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rabbit.

Kayıtlı Üye
Allah acil şifa versin. Israr ederek antipatik olmak istemiyorum, fakat beni yakından ilgilendiren bir konu. Bir yakınım bipolar. Ve ben o kişiden yaklaşık 2 sene önce Cin çıkarttım. Kendisi şuan doktorun izniyle ilacı bayağı azaltmış. Günde 1 hap alıyor. Fakat doktor ilacını ömür boyu içeceğini söylüyor. Hastalığın tedavisi yokmuş. O yüzden tahlilinizi merak ettim. Var mı azalma?
Bi poların tedavisi tam olarak yok, ömür boyu ilaç demiş doğru demiş. Ama bi polar ve borderline gibi hastalıklar orta yaşlardan sonra duruluyor daha az etkiliyorlar, bi polar beynin işlevinden kaynaklanan bir durum beyin onlarda farklı şekilfe düşünmeye itiyor buna bağlı olarak dengesiz davranışlar ortaya çıkıyor.

Alakan

Kayıtlı Üye
Bi poların tedavisi tam olarak yok, ömür boyu ilaç demiş doğru demiş. Ama bi polar ve borderline gibi hastalıklar orta yaşlardan sonra duruluyor daha az etkiliyorlar, bi polar beynin işlevinden kaynaklanan bir durum beyin onlarda farklı şekilfe düşünmeye itiyor buna bağlı olarak dengesiz davranışlar ortaya çıkıyor.
Dedikleriniz çok doğru. Belli bir yaştan sonra duruluyor fakat düzenli İlaç kullanımıyla. Erken farkına varılmazsa veya erken yaşlarda düzenli ilaç kullanımı sağlanamazsa ilerleyen yaşlarda da şiddetli bir şekilde devam ediyor.

Alex06

Kayıtlı Üye
@Magnus357 ben tanımak istediğim insanlardan, bana nasıl bir kişilik olduklarını anlatmalarını isterim. Karakterlerinin nasıl oldugunu anlatmalarını isterim. Kendilerini nasıl tanimliyorlar merak ederim. Kim oldukları değil meslekleri cinsiyetleri eğitimleri nasıl göründükleri ile hiç ilgilenmem. Ben insanların karakterlerini kişiliklerini merak ederim. Eğer anlatmak isterseniz çok sevinirim. Bu platformda bunu istediğim ilk kişisiniz.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
@Magnus357 ben tanımak istediğim insanlardan, bana nasıl bir kişilik olduklarını anlatmalarını isterim. Karakterlerinin nasıl oldugunu anlatmalarını isterim. Kendilerini nasıl tanimliyorlar merak ederim. Kim oldukları değil meslekleri cinsiyetleri eğitimleri nasıl göründükleri ile hiç ilgilenmem. Ben insanların karakterlerini kişiliklerini merak ederim. Eğer anlatmak isterseniz çok sevinirim. Bu platformda bunu istediğim ilk kişisiniz.
Ben sırdaşı biriyim biraz.Beni tanıyan seven insanlar genelde zekami çok yüksek buluyorlar.Farkli düşünen bir insanım aşırı derecede.Şuan şiir ve düz yazılar yazıyorum.İcimdeki fikirleri yansımaları taşmalari yanisitiyorum.Tasavvuf da meyil ettim baya bir aralar.Bu yüzden Tasavvuf şiirleri falanda.Lisedeyken bilime merakim vardır Kozmoloji, Astrofizik, Matematik gibi bilim insanı olmak istiyorudum.Daha sonra ruh sağlığım bozulunca bırakmak zorunda kaldım.Manevi şeylerle ilgilenmeye başladim.İkisini türevlemeye çalışıyorum.Şuan ruh sağlığım iyi ama.İlgilendim şeyler ve geçmişim sebebi ile yanliz kaldım.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bipolar ile ilmi durumu bir birine karıştırmaz isek daha sağlıklı olur. Ki ilmi boyutunu geçtim kişinin anlattıkları ile bipolar arasında bağlantı yok. Hissettikleri gördükleri ile ilgili. Özellikle Havvas bipolar hastalarına çok iyi gelecek bir ilim.
depresyon ve anksiyete bazı hastalıklarda ortak olmasına rağmen bipolar da ego çok yüksek seviyeye ulaşabilir, bir şeye aşırı ilgi ve beynin fazla hızlı çalışması zeka ile karıştırılabilir.

Zekaya yönelik egoları kibir olarak kendini gösterebilir.
Havvas sabrı, nefis terbiyesi, birlik bilinci gibi kavramlar ile kişinin duygu durumu üzerine şifa olabilir.

tabi burada ki hoca bipolar hastasına uygun olmayan bir giriş yapmamış. Egosuna hitap etmiş. Kendini diğer insanlardan farklı ve özel görme eğilimi çok fazladır zaten ki buna uygun davranan kişilerle görüşmek ister. Diğerlerinin onu anlamadığını düşündüğü İçin de sosyal uzaklaşma yaşanır.

Tabi başlık havas el alma ama konu içeriği kişinin kendisini ve kendisini öveni övme şekline dönüşmüş. Tipik bir bipolar yazısı aslında.

Havvas da el alma diye bahsettiğimiz şey uzun bir eğitimdir. Al ben sana el verdim sen de şu oldu ya da olacak tarzı yaklaşımlar tamamen yanlıştır ve yalandır.
Havvas bitmeyen bir eğitimdir. Hoca eş verdiğini söylediği kişi için ben onu eğitiyorum ve o eğitilirse benden sonraki Havas ehli olacak demek istemiştir ve bazen bu eğitim 40-50 yıl bile sürer. Havascı ben oldum ya da sen oldun demez. Lütuf İçin her gün her saniye çabalar ve umar.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Bipolar ile ilmi durumu bir birine karıştırmaz isek daha sağlıklı olur. Ki ilmi boyutunu geçtim kişinin anlattıkları ile bipolar arasında bağlantı yok. Hissettikleri gördükleri ile ilgili. Özellikle Havvas bipolar hastalarına çok iyi gelecek bir ilim.
depresyon ve anksiyete bazı hastalıklarda ortak olmasına rağmen bipolar da ego çok yüksek seviyeye ulaşabilir, bir şeye aşırı ilgi ve beynin fazla hızlı çalışması zeka ile karıştırılabilir.

Zekaya yönelik egoları kibir olarak kendini gösterebilir.
Havvas sabrı, nefis terbiyesi, birlik bilinci gibi kavramlar ile kişinin duygu durumu üzerine şifa olabilir.

tabi burada ki hoca bipolar hastasına uygun olmayan bir giriş yapmamış. Egosuna hitap etmiş. Kendini diğer insanlardan farklı ve özel görme eğilimi çok fazladır zaten ki buna uygun davranan kişilerle görüşmek ister. Diğerlerinin onu anlamadığını düşündüğü İçin de sosyal uzaklaşma yaşanır.

Tabi başlık havas el alma ama konu içeriği kişinin kendisini ve kendisini öveni övme şekline dönüşmüş. Tipik bir bipolar yazısı aslında.

Havvas da el alma diye bahsettiğimiz şey uzun bir eğitimdir. Al ben sana el verdim sen de şu oldu ya da olacak tarzı yaklaşımlar tamamen yanlıştır ve yalandır.
Havvas bitmeyen bir eğitimdir. Hoca eş verdiğini söylediği kişi için ben onu eğitiyorum ve o eğitilirse benden sonraki Havas ehli olacak demek istemiştir ve bazen bu eğitim 40-50 yıl bile sürer. Havascı ben oldum ya da sen oldun demez. Lütuf İçin her gün her saniye çabalar ve umar.
Görüştüm kişi Huddam.Dogustan gelme bir hâl mis onunkide.Sanirim dedelerinden Böyle kişiler varmış.Zamani gelince icazet almış.Mardin de Manevî medreseleri var.Ama hastalığım sebebi ile çok hocayla muhatap oldum.Boyle birine rastlamadım aşiri güçlu ve ehil.Avrupadan hasta geliyor yanına.Çok kisiye şifa veriyor.Bende bir aralar çok korkuyorumdum durumlarda.Kibirden Allah sığınıriz ama.İstanbulda ehil hoca biz gormekdik dedi bizim uslumuz hariç.Bizi tanidikca daha güçlü olacaksin dedi.Ustundeki kişiler hasta bakmiyormus zaten.Benide öteki aleme görüşüyor sürekli kapı acirlisa içeri alcaz dedi.Zaten bu kişi başlarda bana öğretmek istemiyordu.Kiziyordu.Daha sonra İstanbul da başka bir âleme gecmem gibi olaylar olduğuda.Fikir değişti.Başka bir şey gördü sanırım.Zaten bana söylemiyor.Bazi şeyleri söylemiyorlar mis sır dedi.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Hüddam olamaz. Bu bir ilim türüdür. Bazen diğer boyut varlıkları İçin de kullanabiliriz bu kelimeyi ama insan İçin kullanmayız. Her yazınız da sürekli bu kişiden bahsetiyorsunuz. Başkanir şey söylemeye çalışıyoruz siz yine bu kişiyi övüyorsunuz. O kadar reklam kokuyor ki. Zira sitemiz de dm kapalı öyle bir amacınız var ise o kim diye size kimse soramaz. Amacınız reklam değilse de bırakın o kişiden bahsetmeyi.

Havvas ilmine sahip birinin de kızması ilginç geldi hala kızgınlık gibi bir yükü taşıyorsa başkasına değil de önce kendisine dönse daha sağlıklı olur.

bazı cümleleriniz çok devrik ne dediğinizi anlamıyorum. kapı açıldı açılacak diye bahsettiğiniz şey nedir.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Hüddam olamaz. Bu bir ilim türüdür. Bazen diğer boyut varlıkları İçin de kullanabiliriz bu kelimeyi ama insan İçin kullanmayız. Her yazınız da sürekli bu kişiden bahsetiyorsunuz. Başkanir şey söylemeye çalışıyoruz siz yine bu kişiyi övüyorsunuz. O kadar reklam kokuyor ki. Zira sitemiz de dm kapalı öyle bir amacınız var ise o kim diye size kimse soramaz. Amacınız reklam değilse de bırakın o kişiden bahsetmeyi.

Havvas ilmine sahip birinin de kızması ilginç geldi hala kızgınlık gibi bir yükü taşıyorsa başkasına değil de önce kendisine dönse daha sağlıklı olur.

bazı cümleleriniz çok devrik ne dediğinizi anlamıyorum. kapı açıldı açılacak diye bahsettiğiniz şey nedir.
Yok reklam yapmıyorum.Reklama ihtiyacı olan biri değil zaten.Sadece kendi durumumu belirtmeye çalışıyorum.
Bana bu ilmi öğretmesi için izin gelmesi gerekiyormuş.Halkaya girmem için Allah Teâlâ izin gelmesi gerekiyormuş.Öteki âlemle sürekli görüşüyor.Ama şuan kaldirmiyacagimi söyledi.O yüzden zamanın gelmesini bekliyoruz.Nasibimde varmış öyle söylüyor.Ama izin çikmasi gerekiyormuş.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bu düşüncenin islam inancına aykırı olduğunu biliyorsunuz değil mi. Öteki aleme geçiş, Allah ile görüşme, çember inancı bunların hiç biri islam inancında bir kula verilmemiştir tek bir peygamber dışında diğer peygamberlere de verilmemiştir kendisi ile görüşme. Çember ise İslami mezheplerin hiç birin de yoktur. Pagan yaklaşımdır. Bipolar hastası iseniz dikkat etmenizi öneririm anlatımlarınızdan yola çıkarak bana çok sağlıklı gelmedi durum. Sağlıklı kişiler için bile fazla manipülasyon var. Hastalığınızın temelinde zaten ego ve kendini yüceletme var. Bu tarz bir yaklaşım hastalığınızın artmasına yol açabilir.
Ya siz kavramları iyi bilmiyorsunuz sizin aktarmanız da bir sıkıntı var ya da size bu cümlelerle aktarılıyorsa kişinin bilgisini sorgulamak lazım. Konuyu kilitliyorum konu başlığı ve içerik zaten tutarsız ve konu bu çerçeve de ilerlemeye devam edecek gibi görünüyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...