Hatırlamak (Yardım)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Xphoenix

Kayıtlı Üye
Merhabalar,
Ben farkındalık aşamasında büyük ilerlemeler kaydetmişken, yaşadığım büyük ve üzücü bir olay sonrasında çok ağır psikolojik darbeler aldım. Bütün düzenim bozuldu. Son 1,5-2 haftadır ne odaklanabiliyorum ne de herhangi başka bir şey yapabiliyorum. Başımdan geçen olay bir gece yaşadıklarım ve yaşanılanlar yüzünden gerçekleşti. O geceye dönüp herşeyi hatırlama, o anları tekrar yaşama şansım var mı, çok merak ediyorum.
Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum.

Xphoenix

Kayıtlı Üye
Geçmişe dönmekten ziyade, beynin herşeyi kaydettiğini varsayarsak o gece yaşananları anı anına hatırlamam gibi bir şey mümkün mü daha çok onu merak ediyorum açıkcası.

Xphoenix

Kayıtlı Üye
Hepinizin fikirleri benim için çok önemli, olumlu olumsuz yazabilirseniz en azından bende az da olsa bir çıkarım yapabilirim. Teşekkürler

durubilir

Banlı Kullanıcı
herkesin basına geliyor üzücü olaylar ama alışsın zamanla biraz düşünürsün aradabi aklına gelir. geçer gider.

Xphoenix

Kayıtlı Üye
Düşündüğünüz gibi bir şey değil inanın. Ev arkadaşlarım ve şuan ikiside bana karşı saf almış durumda, odamdan dışarı sadece tuvalete ve sokağa çıkmak için çıkıyorum ve bulunduğum şehirde onlardan başka tanıdığım hiç kimse yok. Bu durumda en azından olayları hatırlayarak vicdanımı rahatlatmayı düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Gaos

Kayıtlı Üye
olaylari onlarla konusmayi denedin mi ? bence disari ciktiginda 3-5 bira kap gel konusun . 2 kisi sana saf almis durumdaysa muhtemelen senin kabahatin onlardan daha coktur veya seni anlamadiklari bir nokta var . olayi hatirlayabildigin kadariyla dusun ve kendine disardan bak .

AJA

Elit Üye
Hipnoz seanslarıyla gidilebilir o güne.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Çoğunluk dedi diye haksız olmak zorunda değilsin, bazen herkes sana haksızsın desede doğru olduğunu unutmamalısın, ama bunun için arkadaslarını kaybetmeye böyle üzüntülü günler yasamayada değmez. Olayları hatırlamadığını söyleyip özür dile bu kadar mı zor?

Xphoenix

Kayıtlı Üye
Hatırlamadığımı söyledim, özür de diledim fakat onlar bir suç belirledikleri için beni de suçlu ilan ettiler. Bu saatten sonra onlara bişeyler anlatmam çok zor. Kendi doğrularına inanmayı seven insanlar. Ben kendimi bildiğim için onların anlattığı gibi biri olamayacağımı ve olmadığımı onlara açıkladım fakat reddettiler. Ben kendim için olup bitenleri tekrar hatırlamak için sordum sizlere. Yorumlarınız için teşekkür ederim bu arada hepinize.

Xphoenix

Kayıtlı Üye
Aja bunu nasıl yapabilirim, bir hipnozcuya nasıl ulaşabilirim?

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Ben şöyle yaparım böyle durumlarada çok düşerim tiroid hormonum yetersiz olduğu için.
Bir kumaş parçasınının uç kısmını alıp Ayetel kürsi okuyup üflerken bir düğüm atın ve unuttuklarımı hatırlat diye dua et.En fazla 3 gün sürer hatta beş dk sonra bile hatırlayabilirsin.Hemen ilham olur .

La-edri

Kayıtlı Üye
Hipnoz ile yapildigini biliyorum fakat beyninizin o resimleri örtmesinin sebebide sizin pisikolojinizi korumak icin, durduk yerde hatirlamiyor degilsiniz, cok önemli degilse hatirlamakta zorlamayin derim.

Xphoenix

Kayıtlı Üye
Hepinize çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Sanırım bazı şeylerin olacağı varmış ve olmuş. Umarım bu yaşadığım olaylar hayırlara vesile olur. Üstadlarımızın da dediği gibi sevgi ve ışıkla kalın.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hatırlar hipofiz bezinizde saklı durumda. Amigdalanız bu hatarının gün yüzüne sizi korumak amacıyla çıkmasına izin veriyor. Amigdalayı ikna etmek gerekiyor. Epifiz ise bu ikisinin arasında duruyor. Yapacağımız Epifizi uyarmak.

Epifiz alfa frekansı ile uyarılır. Tamamen karanlık bir alana geçiniz ya da göz bandı kullanarak ışığı engelleyiniz. Sözsüz hafif müzikler kullanınız (meditasyon müzikleri)

Elinizle saat yönünde üçüncü gözün olduğu yere masaj yapınız. Rahat bir şekilde uzanın ya da oturun. Beyninize odaklanın. Burundan derin ve kısa bir nefes alın. ağızdan yavaş yavaş nefesi verin. Tamamen rahatlayın ve gitmek istediğiniz zamana odaklanın. acele etmeyin. Önce bir saat sonra on saat sonra bir kaç gün sonra hafta diyerek telkinde bulunun kendinize. sadece hatırlamayı isteyin. Bu şekilde bekleyin o an hatırlayamazsanız bir kaç gün verin kendinize olmazsa yeniden çalışma yapın. Yine hatırlayamazsanız ciddi bir olay olmuş ya da olay sırasında uyuşturucu bir maddeye maruz kalmış olabilirsiniz. Bunun içinde hipnoz seansına gerek vardır. Hipnoz unutulan her şeyi geri getirebilir. Bunun için bir uzmanla çalışmanız gerekir. Sitemizde bir tavsiye için isim vermiyoruz bu yüzden bunu kendiniz bulmanız gerekir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...