Evren sanki bana karsi cikiyormus hissi

Confusion

Kayıtlı Üye
Merhaba herkese
Gundemimizde daha onemli ve dusunulmesi gereken olaylar varken benim mevzum elbette hicbirsey degil. Sadece bir ic dokus ve beyan bildirimi olacak yazdiklarim.
2 sene once sevdigim kiz benden koparildi. Anne baskisi ailelerin ortak noktada bulusamamasi vs. Ki sevdigim insanin annesi profesyonel ve bilinen bir hocaya gidip islem yaptirdigini da biliyorum. Benden bicak kesigi gibi bir anda ayrildi ve cok hizli bir sekilde evlendi hatta suan cocugu bile var .Bu hareketin vesilesi midir degil midir bunu sorgulamayi coktan gectim. Ben bir yaraticinin olduguna inaniyorum ve hep onunla etkilesimde bulunmak istemisimdir. Ben 2 yildir dualarimda bana yapilanlarin bedelini istedim hep. Elbette ben de bembeyaz bir iyi degilim muhakkak ben de yaptiklarimin bedelini odemisimdir belki. Gercek iyi bir insan olsaydim bana yasattiklarinin aynisini onlarin da yasamasini isteyemezdim.Fakat ortada bir haksizlik var ve ben bu haksizligin bedelini odemelerini istedim 2 sene boyunca. Titreyerek dua ettim. Onlara fiziki bir mudahele yapacak biri degilim. Ama icimde hep onlarin benim yasadiklarimdan daha kotusunu ve akillarina ben gelmeyi diledim hep. Kendimce kotunun kaybetmesini diledim hep. Ama ben istedikce karsi taraf hep mutlu oldu ve hep daha iyiye ulastilar. Hic sorun yasamadiklarini gordugumde ben daha cok kirildim. Genel hayatimda da sanssizliklarim var. İstediklerim icimden gecenler hep bana karsit olarak geri dondu. Ben kotu bir insan miyim dedim kendi kendime. Olabilirim de. Ama ortada net bir kotuluk varken sevgime emegime yillarima gasp girisimi varken onlarin kazanmasi beni hep incitti. Bu bahsettigim ve genel hayattaki dilediklerimin hicbir zaman gerceklesmemesi beni her seferinde sorgulatiyor kendimi. Siz de icinizden bir parca buraya dokerseniz mutlu olurum. Saglicakla kalin

Kuark

Kayıtlı Üye
Mutlu olduklarini nereden biliyorsun ki?

Bazen insanlar disariya karsi mutlu bir imaj cizerken iceride berbat hayatlar yasarlar. Ayrica herkesin hayati zordur yalnizca bu farkli bir sekilde kendini gosterir. Mesela sen parasal problemler yasarken zengin birinin cok ciddi saglik problemleri olabilir, hayat bu.

Bence buradaki asil problem icinin bir turlu soguyup kabullenme asamasina gecememen. Evet, basina kotu bir sey gelmis ama sen bir adim geriye cikip bu olaydan ne ogrendim diye sorgulayamiyorsun ofkenden dolayi. iste bu ofken de karmanin calismasini engelliyor olabilir.

Kisacasi olaylardan soguk kanlikla bir ders cikart ve seni incitenleri affet/unut boylece kendini ozgur birak, onlarla olan bu bagini kopart gerisini karma halleder merak etme.

Belki bu yarin olmaz da 10 yil sonra olur bilemezsin ama zaten isin o kismi da senin sorunun degil. Anlattigin sekliyle olayda ozellikle anne bir karma yaratmis bu bir sekilde odenir sen orasini merak etme.

doacan

Kayıtlı Üye
Karşı tarafın daha da mutlu olması sizce de bunları artık geride bırakıp yeni sayfa açmanız için evrenin işareti değil midir? Ben öyle algılıyorum. Çünkü eğer onların hayatında birşeyler olumsuz gitseydi, siz de eskiye dönebilme umudu beslerdiniz. Şahsen bende öyle olurdu. İnsan nefsi işte, ben olsam bende karşı taraf bin beter olsun isterdim ama aslında bunu kötü bir düşünce olduğunu hepimiz biliriz. Genel şanssızlıklarınızla ilgili size olumlamalar ve hayatınıza iyiyi çekmek için meditasyonlar öneririm. İçten düzelelim ki herşey düzelsin. Evren istemeyi bilene cevap verir. Diğer konu için de onları görmezden gelmenizi dilerim. Adalet hep vardır. Siz onlar için kötüyü isterken belki kendize çekiyorsunuzdur ne kadar haklı olsanız da. Görmezden gelmeye çalışın, takip etmeyin, ben olsam çyle yapardım. Onların mutluluğu beni üzüyorsa görmemeyi seçerdim. Size yapılanlarla yüzleşin ve kabullenin artık, geçmiş değişmez, ona bağlı kalmak geleceğinizi değiştirir ama. Bunları biraz düşünün. Umarım demek istediğimi doğru aktarmışımdır.

İbisu

Kayıtlı Üye
Kendinizin yanında tüm bu haksızlığa uğrayanlar için de dua etmenizi tavsiye ederim. Yukarıdaki arkadaşlar da çok güzel bilgiler paylaşmış. Belki duanız farklı yollardan da kabul olabilir. illa onlara direkt zarar gelmek zorunda değil farklı yönlerden de zarar görebilirler. Kuarka da katılıyorum bu işin tecrübesine bakmanız lazım fakat tabiki de bunu bir anda koparıp atmak kolay değil yavaş yavaş da yapabilirsiniz bu da size tecrübe kazandırır. Akıllarına hep sizin gelmeniz biraz bencilce başka bir açıdan da kibirli bir istek değil mi? Evren derslerini başka yollardan da verebilir. İsyan etmeyin insanın başına kötü şeyler gelmesinin tek sebebi kötülük yapması değildir yanlış düşüncelere kapılması, tecrübe edinmesi vs. gerekebilir kendi yaptığından dolayı da gelebilir ama başka sebeplerine de bakın derim.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Bak bu her şeyin olduğu fotoğraf... kapak-3-780x400.jpg
Burada galaksiler, karadelikler gezegenler, yıldızlar, keşfedemediğimiz onca şey ve gezegenimiz var..
Sen neredesin? Dünyada, Türkiye de, bir ilde, bir odada... Belki de iki yıldır sadece zihninde...
Lütfen çık o zihninden..Bunlar ego.. O sadece "HAYIR" dedi. İnsanlar sonuca odaklandığında senin ölüp bittiğine bakmazlar. İşte burada alınacak ilk ders, neyi nasıl tercih edersen et ilk kendini düşün.
Hepimiz senin gibi sorular ve sorunlarla doluyuz. Ben böyle şeyler yaşadığımda inadığa iyi düşünmek, inadına eğlenmek, inadına kendim için bir şeyler yapma güdüsüyle doluyorum. Çünkü biliyorum ki çevrem negatifse ben de negatif olursam o zaman bir üçüncü negatif de yolda oluyor.
Kan bağınız olmayanları kendinizi bir köşelere sıkıştırıp sevmeyin. Her zaman bir üst basamakta olun. Kan bağınız olmayan insanlara çok anlamlar yüklemeyin. İnsanların sorunları, sorunların varlığıyla olayları değiştirmeleri hiç bitmez. Sizi kendi gerçeğinizden bomboş nedenlerle alıkoyarlar. Zamanınızı harcarlar. Sizi yorarlar da yorarlar. Kendi canları istemezse kestirip atarlar. Siz de acı çekersiniz. Bunlar hep naifliğin ve o naifliğin altında kendini değersiz hissetmenin sorunları.
Evren istediğinize karşı ihtimaller yaratır ama eylem de ister. Evren sana ihtimaller sunar. Sen birinde takılı kalmayı tercih edebilirsin fakat evren de olacaklarından vazgeçmez egon için. Her şey akar, sen de tutunduğun şey seni nereye götürürse onu şansın sanar isyan edersin. Duygusallığı kontrol etmeyi, bazı şeyleri kabullenmeyi, saygı duymayı, ders çıkarmayı ve sıradakini güzellikle karşılamayı öğrenmek zorundayız.
*Bağımsız olarak; dünyamızda hastalıklar, felaketler olmakta. Siz de belirtmiştiniz. Şu süreçte evdekal dığımız için kendizi tedavi etme sürecine girin. :)
Biliyorum. İnsanın kendini eğitmesi, tedavi etmesi çok zor bir süreç ama şu an için iyi hissetmenizden başka çözüm yolu yok gibi gözüküyor. Bırakın düşüncelerinizi ödüllendirin kendinizi :)

sealight

Kayıtlı Üye
Ben olayı biraz daha farklı bir boyuttan ele almak istiyorum. Size yapıldığını düşündüğünüz haksızlığın bedelini bir fiil 2 sene boyunca dua ederek istediğinizi belirtmişsiniz. Bu uzun bir zaman ve bu süreç içerisinde oldurma/ oluşum / durum enerjilerini öfke ve biraz daha intikam ile doldurmuşsunuz. Ama buradan çıkarmanız gereken şey bu değildi. Bir şeyi düşündükçe istedikçe üstüne gittikçe iter tersine döndürürsünüz. Kabullenme yaşayıp üstüne daha fazla düşünmezseniz şayet bu sefer onların cephesinde istediğiniz sonuçları Görebilirsiniz. Evren size karşı değil siz sadece enerjiği salmıyorsunuz. Enerjiyi salma yasasını bilir misiniz? Bir şeylerin biz vazgeçtikten üstünü çizdikten sonra size geri dönmesi özellikle.. bunları bir araştırın ve Evren’i suçlamayın. Siz oraya konsantre olup önünüze bakmadıkça Evren size onu sunmayacak çünkü

Kuark

Kayıtlı Üye
Ben olayı biraz daha farklı bir boyuttan ele almak istiyorum. Size yapıldığını düşündüğünüz haksızlığın bedelini bir fiil 2 sene boyunca dua ederek istediğinizi belirtmişsiniz. Bu uzun bir zaman ve bu süreç içerisinde oldurma/ oluşum / durum enerjilerini öfke ve biraz daha intikam ile doldurmuşsunuz. Ama buradan çıkarmanız gereken şey bu değildi. Bir şeyi düşündükçe istedikçe üstüne gittikçe iter tersine döndürürsünüz. Kabullenme yaşayıp üstüne daha fazla düşünmezseniz şayet bu sefer onların cephesinde istediğiniz sonuçları Görebilirsiniz. Evren size karşı değil siz sadece enerjiği salmıyorsunuz. Enerjiyi salma yasasını bilir misiniz? Bir şeylerin biz vazgeçtikten üstünü çizdikten sonra size geri dönmesi özellikle.. bunları bir araştırın ve Evren’i suçlamayın. Siz oraya konsantre olup önünüze bakmadıkça Evren size onu sunmayacak çünkü

Benim anlatmak istedigimi sealight cok guzel bir sekilde aciklamis. Enerjini sal birak karma isini yapsin.

Confusion

Kayıtlı Üye
@Kuark
@sealight
@düşünen ve inanan
@İbisu
@doacan

Hepinize cok tesekkur ederim. Yazdiklariniz o kadar dolu ve o kadar yardimci olabilecek seyler ki hayata dair umudun var olduguna birer ispatsiniz. Asagilamadan hakir gormeden bencil ve egoist konusmalardan uzak harika pozitif cumleler yazmissiniz.

Gecmis hayatimda hep vazgecince geldi bana birseyler evet enerjiyi serbest birakmadigimin farkindayim. Ama ben cok sosyal biri degilim. Bu isteyerek yaptigim birsey. Cok insanla vakit gecirdim. Bir gonul muhabbeti olusturacagim bir suru insanla tanistim bulustum ama hicbir zaman ikinci bulusmaya yetecek bir enerjim ve hevesim olmadi. Elimde olmadan gecmise vefa duyuyorum. Ben ona bosuna gercrkten sevdigimsin dememistim. Bu lafimi kendim curutuyor olmak zorunda olmak bile bana dunya uzerindeki hicbirseyin kalici olmadigini hatirlatiyor. Herseyin farkinda olup hicbirsey yapamamak bana ait olani kullanip yukselemiyor olmam asil mesele. Potansiyelimi nasil aciga cikarabilirim bilmiyorum. Tekrar tesekkur ederim size ?

dünyalı

Kayıtlı Üye
neyin neye denk geldiğini bilmediğimiz anlamlandıramadıgımız şeyler var... Sen olayı senin açından anlattın... evvela neden tercih edilmediğinin bir sebebi olmalı. Aile neden seni kızları için uygun görmedi? Bunun sebebi maddiyat olabilir. kültürel farklar olabilir...
Ama sebep ne olursa olsun bu hususta karşı tarafı tedirgin eden bir durum oluşturmuşsun..

Eger maddiyat ile alakalı bir durumda bu tutum yanlış para bugün var yarın yok. Kültürel çatışma vs gibi nedenlerdense bu konu mühim eninde sonunda o etrafa dökülen taşlar canını yakar...

Affedeceksen önce kendinden başla
Olmamış olması hayırla kuvvetle muhtemel... Yaşanmış bir mutluluk olarak kalsın..
kalmalı.... yoksa bu hikayede kendini üzmekten öte köy yok. ...

Ü

Üye silindi 70925

Ben umuyorum ki hayatınıza daha çok mutlu olucağınız birisi giricek. Eğer dediğiniz gibi büyü kullanıldıysa size bir adaletsizlik yaşatıldıysa bunu yaşatan insanlar zaten bedel öder. 2 yıldır onlara bir şey olmadı diyorsunuz. Ama bunu dışarıdan bakarak bilemezsiniz. Ve diyelim ki şu ana kadar bedel ödemediler. Bu hiç ödemeyecekleri anlamına gelmiyor. Kendimden bir örnek vereyim. Birini incitmemek için yaptığım davranış 4 sene gibi uzun bir süre sonra bana yaşatıldı. Ve ilk aklıma gelen o arkadaşım oldu. Ve o zaman aslında incitmemek için yaptığım davranış meğersem çok inciticiymiş. Bunu yaşadığım zaman anlayabildim. Sizden farklı bir örnek benimkisi tabi biliyorum. Ama insanlar ister 5 ister 10 yıl geçsin yaşattıklarıyla mutlaka yüzleşiyorlar. Ama bunları düşünmeyin. Hayatınıza odaklanın. Yaşadığımız talihsiz şeylerin ardından daha güzelleri bizi karşılar. Size ihanet eden bir arkadaş düşünün. Bu beraberinde size dostluğun tadını tattıran bir insan getirir. Bu güzel şeyleri yaratıcı kaynaklı düşünüyorum. Eminim sizinde hayatınıza çok mutlu olucağınız birisi giricek. Bu yaşanılanlara karşı kalbinizin soğuması için ve mutlu olucağınız o kişinin hayatınıza girmesi için dua etmeye devam edin. Umarım çok mutlu olursunuz :)

Confusion

Kayıtlı Üye
neyin neye denk geldiğini bilmediğimiz anlamlandıramadıgımız şeyler var... Sen olayı senin açından anlattın... evvela neden tercih edilmediğinin bir sebebi olmalı. Aile neden seni kızları için uygun görmedi? Bunun sebebi maddiyat olabilir. kültürel farklar olabilir...
Ama sebep ne olursa olsun bu hususta karşı tarafı tedirgin eden bir durum oluşturmuşsun..

Eger maddiyat ile alakalı bir durumda bu tutum yanlış para bugün var yarın yok. Kültürel çatışma vs gibi nedenlerdense bu konu mühim eninde sonunda o etrafa dökülen taşlar canını yakar...

Affedeceksen önce kendinden başla
Olmamış olması hayırla kuvvetle muhtemel... Yaşanmış bir mutluluk olarak kalsın..
kalmalı.... yoksa bu hikayede kendini üzmekten öte köy yok. ...

Karsi tarafi tedirgin edisimin sebebi istanbulda yasiyor olmam. Onlar icin yabanciyim. İstanbul cakali olma ihtimalim. Anne kizini baska bir sehire gelin gondermeme cabasi. Ve yasadiklari yorede ev olmadan kiz vermiyorlar. Annem annesini aradi ve annesinin anneme dedigi sey bu; 'Ev almayacaksaniz gelmeyin' dendi. Ki onceden tapusunu da kizin ustune istediler ama sonra tapudan vazgectiklerini soylediler. Sonra kavgalar saygisizlikar vs vs.

Ben umuyorum ki hayatınıza daha çok mutlu olucağınız birisi giricek. Eğer dediğiniz gibi büyü kullanıldıysa size bir adaletsizlik yaşatıldıysa bunu yaşatan insanlar zaten bedel öder. 2 yıldır onlara bir şey olmadı diyorsunuz. Ama bunu dışarıdan bakarak bilemezsiniz. Ve diyelim ki şu ana kadar bedel ödemediler. Bu hiç ödemeyecekleri anlamına gelmiyor. Kendimden bir örnek vereyim. Birini incitmemek için yaptığım davranış 4 sene gibi uzun bir süre sonra bana yaşatıldı. Ve ilk aklıma gelen o arkadaşım oldu. Ve o zaman aslında incitmemek için yaptığım davranış meğersem çok inciticiymiş. Bunu yaşadığım zaman anlayabildim. Sizden farklı bir örnek benimkisi tabi biliyorum. Ama insanlar ister 5 ister 10 yıl geçsin yaşattıklarıyla mutlaka yüzleşiyorlar. Ama bunları düşünmeyin. Hayatınıza odaklanın. Yaşadığımız talihsiz şeylerin ardından daha güzelleri bizi karşılar. Size ihanet eden bir arkadaş düşünün. Bu beraberinde size dostluğun tadını tattıran bir insan getirir. Bu güzel şeyleri yaratıcı kaynaklı düşünüyorum. Eminim sizinde hayatınıza çok mutlu olucağınız birisi giricek. Bu yaşanılanlara karşı kalbinizin soğuması için ve mutlu olucağınız o kişinin hayatınıza girmesi için dua etmeye devam edin. Umarım çok mutlu olursunuz :)

Birini incitmemek icin yaptigin bir davranisin aslinda incitici bir davranis oldugunun sana gosterilmesi cok ince bir olay. Her insan bu inceyi goremez. Ve ben bana yapilanlari yapanlarin boyle bir inceyi anlayabilecek farkindalik seviyesine sahip olduklarini dusunmuyorum. Bu da canimi sikiyor maalesef. Hatta ne yazik ki hic inanamiyorum yasadiklarimin aslinda guzel bir hikayenin baslangicina sebep olacagina veya farkina varacagima. En buyuk serzenisim bu zaten. Kaybeden benim

Ü

Üye silindi 70925

Yazdıklarınızı okudum da kızı bilmem ama ailesi maddeci insanlarmış. Yani ilk başta evken daha sonra hiç bitmeyecek daha büyük beklentiler demek bu. Bir insan, parasına göre değer biçiliyorsa ne kadar mutlu olabilir ki. Bir müddet sonra ben böyle seviliyorum ya da isteniyorum diyerek belki de siz buna ayak uyduracaktınız ama emin olun tükenirdiniz. Bu tarz maddeci insanlar herşeyin en iyisi olsun, en pahalisi olsun kafa yapısına sahiptirler. Çok ta iticidirler ne yazık ki. Kimileri akıllarını kullandıklarını söyler böyleleri için. Ama ortada birbirini seven iki insanı parçalayacak kadar maddecilik oldukça çirkin bana göre. Bence iyi ki böyle insanlar ile değilim demelisiniz. Bana göre kaybetmekten çok kazanmış gözüküyorsunuz.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
İnandığın yaratıcının işine karışmamalısın. Bu kadar kin de gereksiz çok sevsen de önüne bakman lazım değil mi evlenmiş gitmiş. Sen vazgeçtikten sonra belki de bulurlar belalarını, belki de bulmazlar ama bir yandan fark etmeden içinde olduğun bir isyan belki hayrına olan şeyleri engelliyordur :). Kendi önüne bak herkesin hayat dersi kendine. Gerek bir yaratıcıya gerek evrene neye inanıyorsan inan hepsinin en temelinde güzeli istemek, güzel duygularda bulunmak varken bence kendini bu kötü enerjiden çekmelisin.