Enerji yükseltmek tavsiye

magicex

Kayıtlı Üye
Etkisini ilk gunden hissediyorsunuz. Elleriniz, ayaklariniz karincalaniyor. Beyniniz tamamen sarhos hale geliyor. Denge merkezinize kadar uyusuyorsunuz ve ayakta durmakta gucluk cekiyorsunuz. 66 lidan degil 33 ten baslayin. Yoksa oksijin komasindan dusup bayilabilirsiniz. Bayilmaktan korkmayin cunku bilinc bilgisayar gibi kapatilip acilmis oluyor.

Bilincinizin televzyon gibi acildigini deneyimlemek ve ne ara bayildiginizi kestirememek te ayri bir zevk yani : )))

Ilk deneme etkisini aninda gosteriyor. Ilerledikce de beyin uyusa uyusa artik kendi reflexini gelistirmeye basliyor ve kendi sinir aglarini revize ediyor. Bunu esmalarla yaptiginizda ise sifirdan tohumlar ekmissiniz gibi oluyor. Bu uygulama adrenalin dolu oldugu icin Celali esmalar daha uygun olur. Celil esmasi, Azim esmasi, Cebbar esmasi vs.

Asil onemli olan ise agir ve sakin nefes almayi ogrenmektir. Bu uygulama diaframi da soklayarak actigi icin buna da fayda sagliyor. Diafram yapismis balon gibidir kullanmayan icin. Ama bu nefes diafgrami dibine kadar ufleyip sisisre sisire onu acip genisletiyor ve siz sakin nefes tekniklerine gectiginizde size kolaylik sagliyor. Iste o nefeslerin de asmalari cemali olanlar : Aliyy esmasi, latif esmasi, macid esmasi gibi.

Esma onemli cunku Allahin kendisinin ilgili enerji formuna referansi olarak nefesini uflemesi olarak tecelli oluyor. Allah bize bu sekilde nefesinden uflemis oluyor. Dogru nefes dogru kapilari acacagi icin bunu bilincli yapmak Allahin kendisinin bilinci ile olur.

Bu anlattıklarını deneyimlemek için nasıl bir nefes egzersizi yapmak gerekiyor?

Ü

Üye silindi 58480

Bu anlattıklarını deneyimlemek için nasıl bir nefes egzersizi yapmak gerekiyor?

Biraz pahali bir yontemim daha var :

Once en yakin Sushi restoranindan bol somonlu 8`li combo siparis ediyorsunuz. Wasabi sosunu biraz hardalla karistirip cok az bir su ile seyreltip tamamen icine bandirilasi bir sos haline getiriyorsunuz.

Afiyetle yedikten sonra burnunuz tamamen aciliyor.
Ve testere nefesini yapmaya hazirsiniz. :cool:

magicex

Kayıtlı Üye
Biraz pahali bir yontemim daha var :

Once en yakin Sushi restoranindan bol somonlu 8`li combo siparis ediyorsunuz. Wasabi sosunu biraz hardalla karistirip cok az bir su ile seyreltip tamamen icine bandirilasi bir sos haline getiriyorsunuz.

Afiyetle yedikten sonra burnunuz tamamen aciliyor.
Ve testere nefesini yapmaya hazirsiniz. :cool:

Budizmin yolundan gidenler kendilerini mağaraya kapatıp, uzun süreli meditasyon yapıyorlar acaba onlar mağarada iken bol somonlu 8'li comboyu nasıl buluyorlardır merak ettim şimdi.

Ü

Üye silindi 58480

Magaraya girmek daha etkili bir yontem.

Mesela magaralarda belli donemecler ve katmanlar olur. Oralari gecerseniz goruntu ve ses tamamen izole olarak kaybolur. Gece gorus modunuz acilir. Ama sifir isik oldugu icin karartilari ve ceperleri bile secemezsiniz. Mesela sehirde bu olmuyor. Tum sehirde elektrikler kesilse bile gokyuzunden gelen isik demeti ile gece gorus modunuz aciliyor ve alacakaranlikta katmanlari algilayabiliyorsunuz.

Ve gozbebekleriniz artik caresiz kaliyor genisleye genisleye. Yuzde 0.001 lik bir isik bile olsa da siyahin birkac tonunu ayirdederekten en azindan derinlik algisi olustursak diye cirpiniyorlar goz mercekleriniz ama pes ediyorlar.

Iste aydinlanma tam burada basliyor. Cunku beyin gozlerin artik tam anlami ile kor olduguna hukmediyor. Bundan sonra da epifiz bezinin duyu disi algilama modunu hormonal olarak desteklemeye basliyor. Ayriyetten dis dunyadan sesler de sifir noktasinda kesildigi icin sessizlik ile ayriyetten cildiran beyin artik ic seslerindeki farkedislerini arttirmaya basliyor.

Insanin cinni ve meleki kuvvetleri artik damitilarak ortaya cikmak zorunda kaliyor yani. Cunku ortam ozenle secilmis ve amac yuzleserek ogrenmek !Hangi niyet ile girdiyse magaraya o niyeti ona aydinlanma kalibi olusturuyor. KAfasina gore magaraya giren zaten cildirir. Bunun deneyleri var, yapay ortamda sessiz birakilan insanlarin delirdiklerine dair cok fazla deneme/yanisma testi var. Niyet etmeden sessizlige maruz kalan psikolojisini oynatiyor. Aslinda cinleri ile yuzlesiyor ama bilim buna hazir degil ; )

Kisaca magarada Sag kalmak icin artik eli mecbur saf ruhsal enerjinin akisina tutunmaktan baska bir care birakmiyorsunuz kendinize ve bunu yaparken de cinni eklentileriniz bir bir onunuze cikiyor. Her detox sancilidir. Ruhsal detoks arindirmadan once mutlaka delirtir. Arinma reflexiniz yoksa da orada kalirsiniz ve panik halinde yonunuzu sasirarak odunuzu yirtabilirsiniz. Odunuzu patlatarak delirrebilirsiniz yani.

magicex

Kayıtlı Üye
Magaraya girmek daha etkili bir yontem.

Mesela magaralarda belli donemecler ve katmanlar olur. Oralari gecerseniz goruntu ve ses tamamen izole olarak kaybolur. Gece gorus modunuz acilir. Ama sifir isik oldugu icin karartilari ve ceperleri bile secemezsiniz. Mesela sehirde bu olmuyor. Tum sehirde elektrikler kesilse bile gokyuzunden gelen isik demeti ile gece gorus modunuz aciliyor ve alacakaranlikta katmanlari algilayabiliyorsunuz.

Ve gozbebekleriniz artik caresiz kaliyor genisleye genisleye. Yuzde 0.001 lik bir isik bile olsa da siyahin birkac tonunu ayirdederekten en azindan derinlik algisi olustursak diye cirpiniyorlar goz mercekleriniz ama pes ediyorlar.

Iste aydinlanma tam burada basliyor. Cunku beyin gozlerin artik tam anlami ile kor olduguna hukmediyor. Bundan sonra da epifiz bezinin duyu disi algilama modunu hormonal olarak desteklemeye basliyor. Ayriyetten dis dunyadan sesler de sifir noktasinda kesildigi icin sessizlik ile ayriyetten cildiran beyin artik ic seslerindeki farkedislerini arttirmaya basliyor.

Insanin cinni ve meleki kuvvetleri artik damitilarak ortaya cikmak zorunda kaliyor yani. Cunku ortam ozenle secilmis ve amac yuzleserek ogrenmek !Hangi niyet ile girdiyse magaraya o niyeti ona aydinlanma kalibi olusturuyor. KAfasina gore magaraya giren zaten cildirir. Bunun deneyleri var, yapay ortamda sessiz birakilan insanlarin delirdiklerine dair cok fazla deneme/yanisma testi var. Niyet etmeden sessizlige maruz kalan psikolojisini oynatiyor. Aslinda cinleri ile yuzlesiyor ama bilim buna hazir degil ; )

Kisaca magarada Sag kalmak icin artik eli mecbur saf ruhsal enerjinin akisina tutunmaktan baska bir care birakmiyorsunuz kendinize ve bunu yaparken de cinni eklentileriniz bir bir onunuze cikiyor. Her detox sancilidir. Ruhsal detoks arindirmadan once mutlaka delirtir. Arinma reflexiniz yoksa da orada kalirsiniz ve panik halinde yonunuzu sasirarak odunuzu yirtabilirsiniz. Odunuzu patlatarak delirrebilirsiniz yani.

Sayın Dennise, ne kadar değişik bir karaktersin. Seni yakından tanımayı isterdim. Bu anlattıklarını sen deneyimledin mi yoksa kitaplardan okuduğun bilgileri mi aktarıyorsun?

Ü

Üye silindi 58480

Malesef deneyimlemedim. 33 yillik hayatimda sifir ses deneyimini hic yasamadim. zifiri karanlikta da kalmadim. Bunu deneyimlemek icin artik sanirim labaratuarlara gitmemiz gerekiyor.

Insanlar bir anda karanlikta kaldiklarinda genellikle bunu, ``kapkara`` , ``zifiri karanlik`` vs gibi ifalederle tarif ediyorlar, karanlik-aydinlik esikleri dusuk oldugu icin de tek-ton karanligin, sifir titresim sesin yani kaynaktan kopuk, subliminalinin titreminin bile ulasmadigi sessizligin deneyiminin insan DNA sina olan etkilerini kesitremiyorlar. Bunu yapilan arastirmalar ortaya koyuyor; biz de kadim bilgelikte bunun nasil dogru amaca hizmet edebilecek bir enstruman olarak kullanildigina bakarak hikmetli sonuca variyoruz en fazla.

Ben denemedim. Ama tum arastirmalarimdan cikardigim sonuc ayni. Hz. ISa talebelerine karanlik aslinda aydinliktir derdi. Hz. Musa 30 gun magarada arindi. Allah ayakkabilarini cikarmasini bile soyledi ona. Belki de belli bir magara derinligine indiginde komple ustunu cikardi.

Hz. Peygamber, ilk vahyini yine magarada aldi. Cunku dis alemden tamamen soyutlanmayi basarabildigi gibi, icsel nefsani seslerinden de arinmayi basardi ve bir anda gozlemci bilincine gecti. Gozlemci bilinci aslinda bir konsepttir. Gozlemci bilincini de gozlemleyen biri vardir ki o tanrisal denetim bilinci ile ilk kesisme artik perdeyi komple araladi ki, bir anda vahiy kanali ile arasinda hicbir engel kalmayinca Cebrail ile ilk bulusmasi gerceklesmis oldu.

Kisacasi enerji arttirmak, tum enerjinin kaynagi olan tanrisal enerjiye yukselebildikce yulselmekle olur anca. Baska yolu yok. Cunku bu tum enerjilere uyumlanabilen bir enerji cesididir. Yoksa asalak enerjilere bagimli hale gelerek tukenme sendromlarindan olusan bir hayat yasamak zoruna kalirsiniz. cunku bu hayatta hersey bir degiskendir. vazifesini tamamlayan degiskenlerle beraber degisemezseniz enerjiniz her ayrilikta tukenir.

magicex

Kayıtlı Üye
Bu da Celal hocanın mağara deneyimi :)
Kisacasi enerji arttirm k, tum enerjinin kaynagi olan tanrisal enerjiye yukselebildikce yulselmekle olur anca.

Tanrısal enerjiye yükselmeyi tanımlayabilir misin? Bunu haramlardan kaçınmak ile tanımlıyor isen, bizzat haramların içinde yaşayıp enerjisi yüksek insanları açıklamakta zorlanıyor insan. Hadi diyelim ki onların hayattaki rolü o, o zamanda bizim gibi insanlar onların arasında yaşaması hayli zorlaşıyor. Onların dışına çıkınca da gerici yobaz oluyorsun nasıl çıkıcaz işin içinden?

STiNG44

Kayıtlı Üye
neyse tabi ki denedim, ama bir benzerini denedim ala da yapiyorum,
bende heyecan vardi ve kitleye konusurken nefesim heyecandan dolayi cabuk bitiyor ve diksiyonuma zarar veriyordu.

sonradan anladim ki cocukkenki hiperaktivite bozuklugumdan dolayi sig nefes almaya programliymisim. sanki her an her yerden bir eglence, atraksiyon ciksin diye hazirol nefesi aliyormusum. tabi basim kucukken surekli etraftaki insanlarla, metafizik ve metapsisik etkilerle de belaya girdigi icin megerse hic derin nefes almayi ogrenememisim.

benim kendi calismalarim var ama Kubilay Aktasinkiler cok daha etkilidir gibime geliyor. cunku drop-set yaptiriyor. yani voltaj arttirarak beyni ve sinir sistemini sokluyor. oksijen fazlasina dayanamayan beyin mayisiyor ve bilincler dusuyor. kitlik bilinci de, ego bilinci de, garez bilinci de, intikam ve acziyet bilinci dwe dusuyor. beyin kisa bir sure icin sifirlanmis oluyor.

iste o yuzden de karmik olarak tinsel etkileri daha damitilmis olarak aliyorsunuz, anne baba gunahi mi, buyu mu, nazar mi hangi tesir altindaysaniz o ortaya cikiyor. onu da bilen kisi soyler iste, ama sizin kazaniminiz her halukarsa beyninizi oksijene alistirarak yuksek kapasiteli perspektif gelistirmeye alistirmak oluyor.

Uygulamayı denedim , ilk gün çok huzurlu ve relax bir gün geçirdim. Fakat 2. ve 3. günlerde farklı şeyler oldu, sanki herkesten bir ters yedim çoğu kişi normal sohbetimde bile bozdu beni. Sebebi ne olabilir ?

Ella~ella

Kayıtlı Üye
İş
Architect
Öyle Instagram kişisel gelişimcilerinden değil de gerçekten kadim diyebileceğim bir kişinin zikirle nefes/meditasyon çalışmasına katılmıştım ve o hafta sanki havada uçuyordum mutluluktan.
Sonra yapılış sırasını unuttum kendim devam edemedim :confused:
Bu tekniği de deneyeceğim inşallah.

Ella~ella

Kayıtlı Üye
İş
Architect
Uygulamayı denedim , ilk gün çok huzurlu ve relax bir gün geçirdim. Fakat 2. ve 3. günlerde farklı şeyler oldu, sanki herkesten bir ters yedim çoğu kişi normal sohbetimde bile bozdu beni. Sebebi ne olabilir ?
Böyle şeylerde önce sınanırsın, bakalım isteğinde, amacında ciddi misin yoksa öylesine deniyor musun diye.