Enerji Düşüklüğü

Beylane

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2-3 aydır enerjim çok düşük. Vücudumda halsizlik var sabahları uyanasım gelmiyor yataktan kalkamıyorum. Gün içinde sürekli başım agrıyor. Tıbbi bir sorunum yok sadece ruhsal bir sorunum var. Nasıl hayat enerjim tekrar gelir ?

İbisu

Kayıtlı Üye
Merhaba negatif enerjiden kaynaklanabilir bu durum sürekli öfkelimisinizdir? Bu baş ağrısına da sebep olabilir.
Kök çakrayla yani dünyayla olan bağlantınızın zayıflamasıyla alakalı da olabilir size dünyada keyif veren şeylerden yapın biraz da eğer keyif almıyorsanız.

Beylane

Kayıtlı Üye
Merhaba negatif enerjiden kaynaklanabilir bu durum sürekli öfkelimisinizdir? Bu baş ağrısına da sebep olabilir.
Kök çakrayla yani dünyayla olan bağlantınızın zayıflamasıyla alakalı da olabilir size dünyada keyif veren şeylerden yapın biraz da eğer keyif almıyorsanız.

hayattan beklentim yok. Çok sinirliyim biri bana bir şey derse sinirlenip üstüne yürüyorum. Dünyadan keyif aldıgım gerçekten hiçbir şey yok boşuna yaşıyorum gibi hissediyorum

İbisu

Kayıtlı Üye
hayattan beklentim yok. Çok sinirliyim biri bana bir şey derse sinirlenip üstüne yürüyorum. Dünyadan keyif aldıgım gerçekten hiçbir şey yok boşuna yaşıyorum gibi hissediyorum
Sinirliysen negatif enerjilisin demektir

İbisu

Kayıtlı Üye
öyleysem çözümü nedir ?
İlk olarak pozitif enerjili olacağına emin ol bunu tekrarla ama sadece söylemek yetmez zihnen emin ol. Çare ara çaresizsin de demiyorum kendini ezik hocaları da asla onlara ulaşamayacakmışsın gibi de görme onlar ilim biliyor ilim elbette farklı kılar ama bu senin öğrenemeyeceğin anlamına gelmiyor. Her gece 7 ayetel kürsi oku forumda çok çözüm çeşidi okunması gereken dualar var. Ama duanın etkisini veren sözleri kelimeler değildir istersen makineyle yüzlerce aynı anda da okutabilirsin ama anlayarak okumak ile aynı olmaz

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Çıplak ayakla toprakta yürümen en çok rahatlatan yöntemlerden biri. Ya da papatya çayı da içebilirsin yatıştırır. İbisu’nun dediği gibi dua okuyabilirsin ama içten ve isteyerek. Benim yaptığım yöntem, duşa aldığım vakit veya yüzümü yıkarken ‘Üstümde olan bütün negatif enerji gitsin miss gibi pozitif enerjiler gelsin kış kış negatif enerjiler’ diyorum ve rahatlıyorum bunları deneyebilirsin. Bol bol pozitif enerjiler sana!

Beylane

Kayıtlı Üye
İlk olarak pozitif enerjili olacağına emin ol bunu tekrarla ama sadece söylemek yetmez zihnen emin ol. Çare ara çaresizsin de demiyorum kendini ezik hocaları da asla onlara ulaşamayacakmışsın gibi de görme onlar ilim biliyor ilim elbette farklı kılar ama bu senin öğrenemeyeceğin anlamına gelmiyor. Her gece 7 ayetel kürsi oku forumda çok çözüm çeşidi okunması gereken dualar var. Ama duanın etkisini veren sözleri kelimeler değildir istersen makineyle yüzlerce aynı anda da okutabilirsin ama anlayarak okumak ile aynı olmaz

Şöyle söyleyeyim eskiden her cuma camiye giderdim şimdi ise. Cuma günü olunca öyle bir şey oluyorki bi türlü cumaya gidemedim. 1 yıldır cumaya gidemiyorum. Ayet sure falan okuyamıyorum. Üşeniyorum bi şekilde yapamıyorum

İbisu

Kayıtlı Üye
Şöyle söyleyeyim eskiden her cuma camiye giderdim şimdi ise. Cuma günü olunca öyle bir şey oluyorki bi türlü cumaya gidemedim. 1 yıldır cumaya gidemiyorum. Ayet sure falan okuyamıyorum. Üşeniyorum bi şekilde yapamıyorum
üşenmek olabiliyor evet ama dua okuyacak kadar değil yani size uzun iş yaptırmaya kalksalar üşenme tutabilir kriz geçirecek kadar ama dua okumak sizi kurtuluşa götüreceği için (hastalıktan musallattan zor durumdan kurtuluşa değil sadece aynı zamanda varoluş amacına) üşenmemeniz lazım şuraya yazmaktan çok daha kolay

İbisu

Kayıtlı Üye
Aslında sinirli olduğun için negatif enerji üretiyor da olabilirsin sakin olup iyi niyetli olman lazım

KronoM

Kayıtlı Üye
Aynı benim gibisin, ama ben çözdüm,Gusül abdestli gez düzeliyor ama enerjisizlik zaten hepimizde oluyor

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Kendinize öfkeli olduğunuz için herkese sinirleniyor olabilir misiniz?
Kabul edemediğiniz bir şeyler oldu mu hayatta?
Sevgiye ne kadar aç kaldınız?
Kendinizi ne kadar seviyorsunuz?
Fiziksel ihtiyaçlarınızı karşılıyor musunuz?
(...)
Mutluluk ekmek için içinizdeki sorunları çözmelisiniz. Uzun süredir böyle iseniz, kimyasal bir sorun olmadığını söylüyorsunuz, negatif kodlarla dolu olabilirsiniz.
Hayatta başımıza ne gelirse gelsin kendimizi mutlu etmek bizim ilk hedefimiz olmalı.Mutlu olunca zaten çevremize de yansıyacak, yanlış tutumlardan isteye isteye kaçınacağız. O zaman oturup:"Ben değerli bir bireyim kendim için neler yapmalıyım, bulunduğum çevreye ne gibi faydam olmalı?" demeye başlacaksınız. Zihniniz ve çevreniz bu yönde değişecek ve gelişecek.
Bu negatif süreçten kurtulmak sizin ne zamandır böyle olduğunuza ve bu durumdan çıkma iradenize bağlı. Şu an ki genel şartlarımız bizi negativiteye meyilli bir birey yapmaya itiyor fakat şöyle düşünün:"Öfkeli olarak ne kazabilirim?". Emin oğlun ki hastalıktan başka bir şey kazanamayacaksınız. Büyük ihtimal de değerli bir birey olan 'sizin' mutlu olacağınız değerli dakikalarınızı kaybeceksiniz.
Gerçekten öfkeyi duygusunu karşılan durumlar sizden bağımsız olarak zaten karşınıza gelecektir lakin siz öfkeyi sıfır nedenden yaratırsanız en çok kendinizi yaralarsınız. Zamanla kısır bir döngüye girersiniz.
Sorunlarınızı bulun. Çözün.
Affedici olun.
Kendinizi geçmiş ve belli davranışlardan dolayı yargılamayın.
Zihninizi gereksiz etkenlerden uzaklaştırın bilinçaltınızı temizleyin.
Güzel olumlamalar yapın.
Yürüyün.
Dikkatinizi size yarayacak şeylere verin.

lGeceMavisi

Kayıtlı Üye
en sevdigin muzikleri dinle. Insanin duygusal olarak muzik hafizasi iyidir mesela bi muzik dinlerken kotu bisey yasadi veya sana kotu hissettiriyorsa muzigin nasil oldugu onemli degil hareketlidir iyidir ama sana bisey hatirlatip kotu hissettiriyodur bu muzikleri hic dinleme aksine mutluyken hangi muzikleri dinlediysen onlari dinle mutlulugu hatirlamak icin. Ben kendimi boyle hissettigim zamanlarda kendimi en ozguvenli ve mutlu hissettigim yillarda dinledigim sarkilari dinliyorum nostalji oluyor ve o yillarki ruh halimi hatirlayip suanki ruh halimle butunlesiyor.

hayattan bi beklentin yoksa mutlu olamazsin. Ot gibi yasarsin bu da seni enerjisiz mutsuz yapar. Kendine bi amac edin dusun ben neyde iyiyim ne basarabilirim, hedefin utopik bile olsa bi hedef koy kendin inan.

kendini ne mutlu edicekse onlara vakit ayir. Calisiyormusun bilmiyorum eger calisip da kendine vakit ayiramiyorsan kafa izni almaya calis. Hobin neyse onu yap gezmeyi seviyorsan gez dolas resim yapmayi seviyorsan resim yap neyden haz aliyorsan artik.

Insanlari ve hayvanlari sevmeye calis. Sevgi bizi yasamda tutan en onemli sebeplerden biri. Sevdigin kimse yoksa kaybedicek hic bir seyin yok demektir elinden senin sagligini parani bile alsalar sen sevdiklerin icin yasamaya ve mutlu olmaya calisirsin. Bi evcil hayvan besleyebilirsin bir sure sonra kardes gibi gorursun o hayvani oyle alisiyor insan. Elinde hic bir sey yoksa bitki dik onu sev o bile insani hayata baglayabilir. Insan her canliyi sevebilir.

Egonu tatmin et. Insanlarin bazen egosunun oksanmasina ihtiyaci oluyor. Ya cok yakin bi arkadasinla ya da hic tanimadigin biriyle sohbet et ve kendine iyi seyler soylettirmeye calis. Mesela kizlarin en cok yaptigi sey bu, arkadasina falan ben sence guzel miyim diye sorarlar guzelsin dicekler tabi :D binevi ego oksatmak.

Hayattan zevk alip enerjini yukseltebilmen icin onerilerim bunlar. Ha senin yapin boyledir buna bisey yapamazsin ben oyleyim mesela soguk agir basli dusuk enerjili kolay sinirlenen biriyim bunlar karakteristik ozellikler ve degismezler ancak kendini gelistirebilirsin ama degistiremezsin. Eskiden ben daha da cok kolay sinirlenirdim suan eskiye gore 5 kat daha sakin ve anlayisli oldum. Kotu ozelliklerinin farkina varinca kendini surekli tembihliyosun duzeliyo yavas yavas sende oyle yap sinir icin sinirlendiginde bunun dogru olmadigini dusun kendine soyle surekli.