Duygu ve Mantık Kapışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Çok doğru doğanın dengesi şart. Kaçırdığınız nokta ise, insan türünün ulaştığı nokta artık ''açlık'' gibi çok komik ve basit bir konuyu tamamen yok edebilecek bir seviyeye ulaştı. Burada bahsettiğim şey her canı isteyen beluga havyarı yesin değil, basitçe ''açlıktan ölmesin'' mantığı.

Hala açlar olduktan sonra o seviyeye ulaşsak ne olur ?

Mithra

Kayıtlı Üye
Bana göre bizi insan yapan şey duygulardır.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Yeterince olgunlaşınca duygu ile hareket etmenin büyük bir risk olduğunu anlayacaktır her insan.Buna rağmen duygu ile devam edecektir bir kısmı.Bir kısmı ise mantıkla hareket edecek ama sonra içinde ölü kalan duygularıyla kapışacaktır.Her şeyde olduğu gibi bunda da denge var.Duygu ile mi mantık ile mi düşünmem gerek sorusunu kendinize sormak mantık ile hareket etmenin başlangıcıdır.Teknik olarak her şey mantık ile başlar.Çoğu şey de mantık dışı bir şekilde biter.

Çok haklısınız, hiç bu şekilde düşünmemiştim. Bu soruyu sorarken bile aslında mantığımızı kullanıyoruz. Duygularımızla hareket ederken de mantıken mutlu olacağımızı düşünerek hareket ediyoruz. Yani her şeyde zaten mantık var. Ama herşey bu kadar keskin çizgilerle yaşanmıyor. Çok fazla ayrıntı var..

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Kapışmalarına gerek yok.Duygularınızı en alt çekmeceye koyun, mantığınızı ise en üste.Birbirlerinden haberleri bile olmayacaktır.Hangisi gerekiyorsa çıkarıp kullanabilirsiniz.
Siz çoraplarla gömleklerin kapıştığını gördünüz mü ? İkisine de ihtiyacınız oluyor gerektiğinde.Ama zamanı geliyor çorap giymeye ihtiyaç duymuyorsunuz.Yola çıplak ayak devam ediyorsunuz.Peki çoraplarınızı çöpe atıyor musunuz ?

ruban

Kayıtlı Üye
Konuyu yanlış yere açmışım mabet üyelerinden Özür dilerim telden girdiğim için karışmış

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
O an ki ruh hali her zaman insanı şaşırtır. Duygular karışıktır. Aslında duygu ve mantık hep bir arada tutulmalı. Duygu = yemek mantık = tuz gibi.. Bence duyguların esiri olmak yerine duygu + mantık daha iyi.. Duygunun olduğu yerde mantık yol göstericidir... hem aklını hem kalbini dinle, birisini dinlediğin an her şey mahvoluyor. Bunu öğrendiğim için ve bunu öğrenerek ağzım yandığı için söylüyorum. Duygu ve Mantık her zaman güçlüdür...

İyi Forumlar

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Keşke duygularımı hiç dinlemeseydim,keşke sadece mantığım çalışsaydı.Eminim şu an huzurlu ve sukünet içinde olur ,acı duymazdım.Duygular en başta hoş güzel de sonra öyle bi patlıyo ki,mantığı mumla arar oluyosunuz.

Neysee

Kayıtlı Üye
Duygularimla aldigim hic bir karardan pisman degilim, belki ben cok yiprandim cok hayalkirikligi yasadim
ancak duygu yerine mantigimla kararlar almis olsaydim simdi ki mantikli ben olamazdim ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...