Doğum haritasında zıt elementler?

Aisling

Kayıtlı Üye
Soru kısmına mı yoksa astroloji kısmına mı açsam bilemedim tam olarak. Yanlış yere açtıysam şimdiden, kusura bakmayın lütfen. :rolleyes:

Bu sıralar doğum haritamı çıkarıp, yapabildiğim kadarıyla yorumlamaya, bir şeyler anlamaya çalışıyorum Dikkatimi çeken bir şey oldu, onu da siz mabet üyelerine danışma gereği duydum. Burç ile yükselen burcun birbirine zıt elementler ise bunun kişiye yansıması nasıl olur? Kendimden örneklendirecek olursam yükselen yay(ateş) burcum akrep (su)? Bu ve bunun gibi zıt element kombinasyonları kişilerde nasıl etkileşimlere sebebiyet verir? Araştırdım ama buna dair bir kaynağa ulaşamadım.

4

43887

Doğru alana açmışsınız. Cevaplandıktan sonra ilgili alana taşıyoruz. :)

Sadece öz burcu ile yükselen burcunuzu değerlendirerek element durumunu incelemeyin. Yanlış olur. Haritanızdaki gezegenleri inceleyin,Elementleriniz daha yoğun nerede gruplaşmışsa ona göre hareket edin.Değerlendirmeye geçin.
Haritada çözümleyemiyorsanız yazdığım basit bir hesaplama örneğini kendinize uyarlayın.
Güneş burcuna :3 puan verin.
Asc (Yükselen): 3 puan
Ay: 3 puan
Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, ve MC için 1 puan verin.
Toplarken Güneş : Akrep 3 su elementi
Asc: Yay 3 ateş elementi
Ay: Terazi : 3 hava elementi
Mc. Aslan 1 ateş elementi
şeklinde diğer gezegen ve burç elementlerini de toplayarak en baskın ve en zayıf elementinizi bulun. Genel olarak iki elementi yoğun olan haritalar fazladır. 4 elementin dengeli şekilde yayılan haritalar oran olarak fazla değildir.

Aisling

Kayıtlı Üye
Doğru alana açmışsınız. Cevaplandıktan sonra ilgili alana taşıyoruz. :)

Sadece öz burcu ile yükselen burcunuzu değerlendirerek element durumunu incelemeyin. Yanlış olur. Haritanızdaki gezegenleri inceleyin,Elementleriniz daha yoğun nerede gruplaşmışsa ona göre hareket edin.Değerlendirmeye geçin.
Haritada çözümleyemiyorsanız yazdığım basit bir hesaplama örneğini kendinize uyarlayın.
Güneş burcuna :3 puan verin.
Asc (Yükselen): 3 puan
Ay: 3 puan
Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, ve MC için 1 puan verin.
Toplarken Güneş : Akrep 3 su elementi
Asc: Yay 3 ateş elementi
Ay: Terazi : 3 hava elementi
Mc. Aslan 1 ateş elementi
şeklinde diğer gezegen ve burç elementlerini de toplayarak en baskın ve en zayıf elementinizi bulun. Genel olarak iki elementi yoğun olan haritalar fazladır. 4 elementin dengeli şekilde yayılan haritalar oran olarak fazla değildir.

Teşekkür ederim syn. NEFERTİTİ ?