Diğer Alem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HeYBeT

Kayıtlı Üye
İş
Demonoloji
Bildiğiniz gibi diğer varlıklar bizim alemimize gelebiliyor örneğin cinler mesela peki bizim onların alemine gitmemiz mümkün mü? Mümkün ise bunu nasıl yapabiliriz?

enesuynk

Kayıtlı Üye
Astral seyahat ile mümkün olabilir.
Öyle olduğunu düşünmüyorum astral alem cinler aleminden ayrıdır lakin öyle olsa cinler bu geçişten memnun olmaz ve tehdit oluşturmaya başlarlardı böylece astral seyahat tehlikenin ana yurdu olurdu lakin astral alem hem güvenilir hemde yapımı çok zor değil ..

foxx

Banlı Kullanıcı
su ayna elektirik akımlarını kullanarak iletisim saglıyabilirsiniz.sakin ıssız bir yerde insandan uzak.sitede bu tür seyler yasaklandı biliyordum.tarif vermek serbesmi.

Faros

Kayıtlı Üye
Azrail Yokusunu geçerek cinler alemine yolculuk yapabilirsiniz. Ama çok riskidir. Profesyoneller bile korkar.

foxx

Banlı Kullanıcı
Azrail Yokusunu geçerek cinler alemine yolculuk yapabilirsiniz. Ama çok riskidir. Profesyoneller bile korkar.

yanlışınızı düzelteyim o sadece izlediginiz dabbe filminde geciyordu.senaryo ile gercegi karıstırmayalım.öyle bir geçiş yokus yok kimse geçemez.

HeYBeT

Kayıtlı Üye
İş
Demonoloji
Eğer mahsuru yok ise tarifi verebilir misiniz ?

Faros

Kayıtlı Üye
yanlışınızı düzelteyim o sadece izlediginiz dabbe filminde geciyordu.senaryo ile gercegi karıstırmayalım.öyle bir geçiş yokus yok kimse geçemez.

Geçilmedigine emin misiniz? Oyle bir geçis oldugunu biliyorum. Farkli yerlerde farkli isimleri vardir.

Faros

Kayıtlı Üye
Eğer mahsuru yok ise tarifi verebilir misiniz ?

Tarifini veremem çunku bende tam bilmiyorum, bazi vefklerle yari uyku halinde geçiliyor. Turkiye de o isi bilen insanlar var diye biliyorum ama isteseniz tarifini vereceklerini hiç sanmiyorum ki verseler bile yababilmeniz çok zor.

Faros

Kayıtlı Üye
Azrail Yokusu ismi uydurmadir. Filme hava katsin diye bu ismi verdiler bence. Yari uykuda bir çesit Lucid ruyada geçiliyor. Oraya geçen insan bir cinden daha guçlu olur. Geçis için bazi vefkler gerekli. Turkiye de o isi yapabilen çok az insan vardir ki degil tarifini vermek kendilerinin geçebildigini dahi soylemiyorlar. Tarifin ana noktalarini bildikten sonra tarifi kendine uyumlamalisin herkes herkes gibi geçemez çunku. Cinler alemine geçmek için psikolojik olarak hazir olmak gerekiyor nelerle karsilacagimizi az çok bilsek de cinler aleminin nasil oldugunu yuzde yuz bilmiyoruz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evet onların buraya geçebildiği gibi bizim de oraya geçebilme imkanımız (iznimiz) var.
Bedensel olarak geçemeyiz zaten o boyutta bizim bildiğimiz türde bir beden varoluşu yok.
Astral geçiş demek de yetersiz bir tanım olur aynı zamanda.
Oraya geçip etkileşimlerde ve bazı müdahalelerde de bulunabiliriz.
Nasıl yaparız? Basit yollu tarife dökecek bilgim yok ne yazık ki.
Zor, riskli ve açıkçası majisyen değilseniz gereksiz bir uğraş bu.
Büyük Okyanus dibindeki Mariana Çukuruna nasıl inerim gibi bir soru bu.
Evet inebilirsin, özel donanımlı bir denizaltı, gerekli ciddi eğitimler ile inebilirsin.
Ya da kucak dolusu para ile oraya inen bilim kuruluşlarına bağış yapar aşağı iner gezersin.
Bu konudaki kısa yol ise, o aleme (belli şartları taşıman lazım) uzman biri belli bir amaçla seni gözlemci olarak gönderir (kukla durumunda) sonra geri çağırır.

kıvep

Banlı Kullanıcı
El cin filmindede azrail yokuşu geçiyordu. Sadece film tabi ama ordan cinler alemine giden bir daha geri dönemiyordu. Cinler tarafından kaçırılanlarda ordan gider derler. Bunlar efsane kısmı ama gerçek kitaplardada ismi geçmiştir. Bence gerçek bir yer değil, kafamızda oluşturduğumuz bir aşama. Çünkü bedenle beraber böyle bir ziyaret yapmak imkansız geliyor.

Faros

Kayıtlı Üye
El cin filmindede azrail yokuşu geçiyordu. Sadece film tabi ama ordan cinler alemine giden bir daha geri dönemiyordu. Cinler tarafından kaçırılanlarda ordan gider derler. Bunlar efsane kısmı ama gerçek kitaplardada ismi geçmiştir. Bence gerçek bir yer değil, kafamızda oluşturduğumuz bir aşama. Çünkü bedenle beraber böyle bir ziyaret yapmak imkansız geliyor.

Azrail yokusu ismi uydurmadir evet ama cinler alemine giden geri donebiliyor donemedigi bir hurafeden ibaret. FIlme hava katsin diye koydular o adi bence. Azrail Yokusu hiç bir yerde geçmiyor çunku.

Geçis bedenle yapilmiyor zaten, yari uyku halinde ruhla yapiliyor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Azrail yokusu ismi uydurmadir evet ama cinler alemine giden geri donebiliyor donemedigi bir hurafeden ibaret. FIlme hava katsin diye koydular o adi bence. Azrail Yokusu hiç bir yerde geçmiyor çunku.

Geçis bedenle yapilmiyor zaten, yari uyku halinde ruhla yapiliyor.

Önceki mesajımda bunun bir efsane olduğunu yazdım. Uydurmamıdır, hurafemidir, ispatlanmamıştır. Bilemem ben herşeye inanıcak bir tipim :)
Efsanelerde bedenle gidilirse geri dönülemiyor, bedenle gitmeyide pek mümkün görmüyorum zaten.

Faros

Kayıtlı Üye
Önceki mesajımda bunun bir efsane olduğunu yazdım. Uydurmamıdır, hurafemidir, ispatlanmamıştır. Bilemem ben herşeye inanıcak bir tipim :)
Efsanelerde bedenle gidilirse geri dönülemiyor, bedenle gitmeyide pek mümkün görmüyorum zaten.

Bedenle gidilemez zaten. Beden sadece ins aleminde geçerlidir.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Ya ben zaten bu tarz seylerde senaryo olayına pek inanmıyorum. Genelde senaryoların gerceklik tabanı oluyor özellikle de bilim-kurgu ve parapiskoloji flmlerinde.

Mesela bir örnek vereyim insanlar hiç bilmediği duymadığı görmediği şeyler oluşturamıyor. Şimdiye kadar en iyi diye tabir edebildiğimiz AVATAR filminde bile insan aklı başka bir gezegenin varlıklarına kuyruk eklemekten, boyut büyütmekten, kulak sivrileştirmekten ve inanışşarı uyarlamaktan (doğalar kültü) ileri gidemedi.

İsim belki uydurma olabilir evet belki olayın bir kısmıda abartılmış olabilir ama illaki gerceklikle bir bağlantısı oluyor.

Kutluhan

Banlı Kullanıcı
Bildiğiniz gibi diğer varlıklar bizim alemimize gelebiliyor örneğin cinler mesela peki bizim onların alemine gitmemiz mümkün mü? Mümkün ise bunu nasıl yapabiliriz?

İmzana baktım da cevabı sen verebilirsin sanırım. Evet lücifer sizin aleminize nasıl geçebiliriz? :D Sadece şaka yapıyorum alınma :sifone:

langlois

Kayıtlı Üye
bu cinlerin hiç işi gücü yokmu acaba diye düşünüyorum bazen

Karamsal

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar bu sitede yeniyim pekte iyi anlayamadım kullanmayı.
Eski bir üyee bakmıştım ama bulamadım bilen varsa yada tanıyan yarcı olabilirmi acaba teşekkürler
(üye azelim )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...