Deniz Kızları Gerçekte Var Mı ?

Denteus

Kayıtlı Üye
Denizcilik zor iş, bir gemi dolusu adam çıkıyorlar yola git babam git... Mühendislik ögrencisinin çekmediğini çekiyor adamlar. Sıcağın altında at kokan bi gemide deniz kızı efsanesi olmasın da at adam efsanesi mi olsun?

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Araştırmacılarda sizdeki hırs ve deniz kızlarına olan inanç olsaydı eminim şuan kanıtlanmışlardı :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Tai zengin olsaydım senin için deniz kızı araştırma ekibi kurardım :)
Son paylaşımının araştırılması bence kamuoyuna sunulmaz

Love Song

Banlı Kullanıcı
okyanusların sadece %7 gibi küçük bir kısmını bildiğimiz ve her yıl ortamala 100 küüsür yeni deniz canlısı keşif ettiğimiz göz önüne alınırsa aslında pek imkansız değil
sonuçta balina gibi devasa yaratıkların yeni bir türünü daha geçen sene keşif ettik,balina gibi devasa bir yaratığı bile şu ana kadar görememiş olmamız biraz komik biraz da ne kadar cahil olduğumuzu gösteriyor,sonuçta ayın yüzeyini dünyadaki okyanuslardan daha iyi biliyoruz ve araştırıyoruz.
dünyadaki kıtalar da bile bilmediğimiz yerler ve bilmediğimiz canlı türleri var,düşününki dünyanın 4 de 3'ü su ve birde bunun binlerce km derine inmesi var.
Okyanusların gizemini çözmemiz çok uzun zaman alacak bu arada yeni türler keşif edeceğimiz kesin fakat deniz kızları konusunda emin değilim.
Yinede birbirleriyle alakası bile olmayan (iletişime geçme ihitimalleri olmayan) milletlerin mitolojilerinde neredeyse tamamen aynı şekilde anlatılmış efsanevi canlılardan bahsediyoruz,bütün milletlerin bir taraflarından uydurup bunların birbirine çok benzemesi tesadüf olmayabilir,tabiki sadece efsane de olabilir.

ndkk

Kayıtlı Üye
deniz kızları gerçekte var olabilir ama bu görüntünün fake olduğuna eminim.

Paristanbulima

Kayıtlı Üye
Merhaba. Deniz kızlarının gerçekliği konusunda bende ikilemdeyim. Birkaç haberde okumuştum deniz kızı cesedi bulunduğunu. Ve hatta bununla ilgili videolar da var youtube da. Mesela karaya vurab bir deniz kızı cesedi videosu var ki çok net ve detaylı. Bir videoda okyanustaki bir kayanın üzerindeki deniz kızını görüntülemişler. Deniz kızı insanları farkedince hemen suya dalıyor. Bir videoda da derine dalan bir dalgıçın su altı kamerasına takılan bir görüntüde hemen üzerinden bir deniz kızı geçiyor. Sanırım varolduklarına inanıyorum. Bir yazıda bilim insanlarının dünyada 2 adet deniz kızının kaldığını sandıklarını okumuştum. Bunlarda pasifik okyanusundaydı sanırım yanlış hatırlamıyorsam. Yalnız deniz kızları kulağa iyi hoş gelse de sanırım kötü canlılarmış. İnsanları boğup öldürürlermiş.

shadowmax

Banlı Kullanıcı
Suyu bırakın daha ayak bastığımız ana karanın bile çoğunu keşfetmiş değiliz :)
İki saattir bunu arıyorum bi kaç yerde kaybetmiştim ama silinmiş bu da silinmeden bi bakın isterseniz. https://youtu.be/60icaXH3GKs

horlack

Kayıtlı Üye
İş
Dryw
Özellikle mitolojik yaratıkların varlığı konusunda pek çok yanlış anlaşılma veya gerçeklik payının olduğunu düşünüyorum. Deniz kızları ile ilgili de 1993-94 yıllarında Florida kıyılarında yaşanan bir toplu balina kıyıya vurma olayının ardından ilginç bir olaylar örgüsü ve ses kayıtları ortaya çıkmıştı. Kompleks bir dil olarak düşünülen balina dilinden defalarca daha karmaşık bir dil sonik bir patlamadan hemen önce duyuluyordu ve bu karaya vurum olayları yaşanıyordu.
Karaya vurma olayı doğaldır ancak onlarca tür balinanın aynı anda karaya vurması da başka bir anormal durumdu. Bunu araştıran uzmanlar Cape Town'a kadar uzanan bir olaylar dizisinin içinde bulurlar kendilerini ve burada bir köpek balığının midesinden insansı bir varlığın parçaları ile balina kemiğinden işlenerek oluşturulmuş ilkel bir mızrak bulurlar. Ancak CIA bütün belgelere ve kanıtlara el koyar, zira aynı zamanda bu karaya vurumlara sebep olan sonik patlamanın bir ses patlaması yaratan gizli silahın test atışları olduğu da ortaya çıkar.

Yıllar sonra uzmanlar bu garip sesin buldukları insansıya ait olduğunu düşünerek binlerce feet derinlikte bu kayıtları okyanusta yayınlamaya başlarlar ve elde edilen sonuç linkteki videodadır. arka plandaki balina benzeri sesler Cape Town ve Florida'da kaydedilen kompleks dildir.

[video=youtube;iuXPdQqMYW0]https://www.youtube.com/watch?v=iuXPdQqMYW0[/video]

ENDORA

Kayıtlı Üye
Discovery channel da bir belgesel izlemiştim. Cape town da bir grup bilim adamı yakalanan bir köpekbalığının karnından çıkan parçaları birleştirmişlerdi ve yarı insansı bir deniz canlısı bulmuşlardı mutlaka izleyin ciddi bir çalışmaya benziyor. Hatta işin içine pentagon girip tüm çalışmalarına el koymuş. Kimliğini açıklamayan bir pentagon çalışanı ve tanıklarda açıklama yapmıştı.

Bahsettiğim belgesel ile ilgili yazı ve link buldum paylaşayım dedim.
27 Mayıs 2012 tarihinde Amerika'da Discovery Channel tarafından yayınlanan belgeselde bahsedilen deniz kızları. Videolu Kanıtlara ve bilim adamları ve bir askeri personelin itiraflarına dayanılarak kanıtlanmaya çalışan deniz kızları aslında denizde milyon yıllardır yaşayan suda yaşayan bir insan türü olarak düşünülüyor. Birçok hükümetin bunu bilip de gizlediği idda edilen belgesel çok fazla ses getirdi. Bir süre sonra yayıncı kuruluş belgeselin kurgu olduğunu söylese de amatör kameralarla çekilmiş videolar insanlara acaba buda Amerikan hükümetinin baskısı sonucu yapılmış bir açıklamamı diye düşündürüyor. Aşağıda belgeseldeki kanıt videolarından görüntüler mevcut.
Belgesele dair herşeyi http://animal.discovery.com/tv-shows/mermaids adersinden izleyebilirsiniz...

irm

Kayıtlı Üye
Eniştem kaptandır.Bir gün yine sefere çıktıklarında yanında kardeşi de varmış çook ama çok güzel olarak anlattığı deniz kızını görmüş tabi bi kalmış sonra kardeşi gelmiş yanında oda görmüş uzun uzun bakışmışlar ve sonra gitmiş.Bazıları serap gördü diyor ama ben inanıyorum varlıklarına.

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Çok ama çok nadir rastlanır onlara cinlerin bir kısmı denizde gökte çöplükte harabelerde derelerde ormanlarda yaşarlar benim aldığım haberlere göre deniz kızı olarak kendilerine şekil belirlemiş olmalarıdır deniz cinlerinin ve normal cinlerden enerjileri çok ama çok yüksektir bir insanın aklını alabilirler

superfantasticngtve

Kayıtlı Üye
En son okuduğum ve bu konuyu görünce birbirine bağladığım ve mantıksal olarak onayladığım bir düşüncemi paylaşmak istiyorum. Kanada ve bir kaç ülkenin daha denize kıyısı olan bölgelerinde nereden ve neyin sebep olduğu bilinmeyen sesler duyuluyor ve örneğin ben duyarken bu şiddetli sesi komşum duymuyor. Araştırmalar yapılmış fakat bir sonuca ulaşılamamış ve öğrendiğim kadarıyla ne ilginçtir ki sesi duyan bazı erkekler akıl sağlığını kaybedip cinayet işlemişlerdir. Benim düşünceme göre denizden gelen ve kontrol altına alan bu ses denizkızına ait :smash: