Çekim yasası gerçekte varmı

Retro

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Ocak 2023
Mesajlar
2,045
Tepkime puanı
4,596
Peki bizim anlattığımızı nasıl adlandırılsiniz?

Çekim yasa tasarısı. 😀

Düşünce gücü diye bir terim var. Ama onu da pazarlamacılar bayağı kullanmışlar.

Pazarlamacılar bizden herseyi öğrendi, biz bir şeyi onlar gibi pazarlamayı bir türlü öğrenemedik.


Halbuki işin sırrı belli : ürün değil, hikayesi satıyor. Kutsal kitaplar bile alabildiğine hikeyelerle indi ilimleri tanıtmak için. Çünkü celb dramdadır.

 
Son düzenleme:

Retro

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Ocak 2023
Mesajlar
2,045
Tepkime puanı
4,596
Dikkat ettiniz mi new age akımlarının hiçbiri tanrının kendisini ön plana çıkarmaz. Onu arka plana iter. Öteler. Bireyin içindeki tanrı potansiyeline yönelir.

Tüm new age akımları, yaratıcının enerjilerini devşirme, manipule etme ve kendi içindeki bilgelik özlemin ile tanrının arasını açmak üzerine kuruludur.

Criminal düşünecek olursak, tanrısız dünya düzenine kademeli geçiş için herkese göre bir inanç tasarısı oluşturuluyor. İşin ilginç yanı ise bu akımlar gerçek enerjileri kullanabilme potansiyeline göre dizayn edildikleri için sırıtmıyor da.
 

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
Katılım
5 Haz 2008
Mesajlar
7,096
Tepkime puanı
4,956
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
New age özgürleştir
New age pazarı insanı kendi faydasına kullanır.
Din özgürleştir
Dinsel tabu insanı kendi faydasına kullanır.

her türlü bilgi, inanç, sistem değerlidir. Bu bilgi, inanç, sistem ne ise insanın eline geçtiği zaman adileşir, vasatlaşır. Lakin ne kadar aşağı insede pazar değerinden bir şey kaybetmez. İnsanlar onu almaya devam eder

Ha bin liraya yoga matı satmışsın
Ha bin liraya okunmuş terlik satmışsın.
 

createtherules

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Ocak 2022
Mesajlar
665
Tepkime puanı
1,118
Bu nedenle kişinin bazı arzu ve isteklerinin gerçekleşmesi için olayı değişime sebep olacak çekim izni yoktur.
Kaderin varlığının burada kendini belli ettiğini düşünüyorum. Kişiye kader planında belli sınırlar verilir, bahsettiğimiz süreçlerin hepsini olumlu veya olumsuz kullanmasına bağlı olarak bu sınırların en üstüne çıkabilir veya sınırın en altına kadar en kötü senaryolarla inebilir.
Kişinin bu sınırlara uyumlu arzuları ruhuyla hissedebildiğini düşünüyorum. Yani mesela pilot olmak çok güzel bir şeydir ama ben pilot olmayı hiç arzulamadım, hayalini kurmadım böyle bir olasılık için bir motivasyon hissetmedim. Olayın istekleşmesi de kaderin olasılık sunumu. İstekleşme olursa kader bunu bana teklif ediyordur blokajlarımı eriterek onu elde edebilirim. Negatifi için de tersi bir süreç söz konusu.
 
Üst