Çekim yasası gerçekte varmı

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Çekim yasası, gerçekten var mı sizce herhangi birşeyi bir olayı kişiyi vs. olumlamalarla ,düşünce gücüyle veya imajinasyonlarla gerçek hayatımıza çekmek mümkün mü sizce Çekim yasası bir safsata olabilir mi
Veya tam tersine kovaladığımız şeyler bizden kaçar mı

Retro

Kayıtlı Üye
Çekim yasası, gerçekten var mı
Tabi ki var.
Ama istediğin şeyi değil, olmayı bașarabildiğin şeyi çekersin.

bir olayı kişiyi vs. olumlamalarla ,düşünce gücüyle veya imajinasyonlarla gerçek hayatımıza çekmek mümkün mü

Iste o bahsettiğin olumlama, düşünce tarzı, mindset, imajinasyon kendini dönüştürmek için yaptığın pratiklerdir.

Kendin eğer, çekmek istediğin şeye dönüşemiyorsan, tüm çabaların safsata olur.

İşin sırrı sihirli olumlamalarda değil, işin sırrı olumladığın şeyin kendisi olabilmede.

Son düzenleme:

Retro

Kayıtlı Üye

Kaçar.

Bir șeyi çok istiyorsun diyelim.
Şiddetli bir edinme isteğin var, ve bu motivasyonun aslında kendisi sihirli. Sihir istemede başlıyor zaten.

Çünkü istemek demek, istediğin şeye kendini dönüştürebilirsen eğer o şeyin doğal sahibi olacaksın demek. O şey her yerde seni bulmaya, sana akmaya başlayacak demek.

Ama bu yükselen gücünü, güce güven sorunu yaşadığın için, tereddütte kaldığın için etkili bir tılsım olarak değerlendiremiyorsun.

Bu olunca da doğal yoldan netice vermesi gereken orta karar bir çabalama enerjin, resmen süreci baltalayacak bir çırpınma enerjisine dönüşüyor.

Yani hem yasaya güvenerek emniyetle çekiyorsun, hem aynı yasadan tereddüte düşerek itiyorsun. Sevgiyle çekiyorsun, korkuyla itiyorsun. Ruhunla kușatıyor, zihninle sihirli simyadan kaçıyorsun.

Son düzenleme:

createtherules

Kayıtlı Üye
İstediğini sürekli istersen hep isteme halini devindirirsin. Şu an istemekten ibaret olduğun için bir sonraki anda da istiyor olman gerekir. Bir sonraki ve yine bir sonrakinde de... Yuvarlak bir kısır döngü. Bu yüzden istek, istemeyi kesmeden sana verilmez.
İstemenin sipariş vermek gibi olması gerekir. İsteği hissettiğin an olduğunu kabul etmelisin. Satıcının ne zaman kargolayacağını düşünmeden paketi açtığın anı düşünmelisin

Retro

Kayıtlı Üye

Kaçan da kovalayan da aslında birbirini bulmuș, kısmen kavuşmuş gibidirler.

Kaçan kesinlikle kimden kaçtığını biliyor, kovalayan kesinlikle kimi kovaladığını biliyor. Takip mesafesi içinde zaten birbirleri ile eșleșmiș durumdalar.

Böyle durumlarda kovalayan kişinin kurt gibi düşünmesi, olayı kendi aleyhine çevirebilecek o kritik atarı yapması gerek.

Gerçi bu da kur yapma taktiği gibi oldu..

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Sürekli aynı şeyi isteme hali sapmaya da müsait. Kişi her zaman aynı duygu ve düşüncede olamıyor.

Dinlediğiniz radyonun frekans aralığı ile oynamak gibi. Eskiden ince ayar çekerdik, yayının en temiz haline ulaşabilmek için. Milim kaydığında hafiften cızırtı gelmeye başlardı. Duygu ve düşünceyi projekte etmekte o milim ayarda gizli.

Saniyelik bir korku, olumsuz bir kalıp, vizyonun şeklinde parazit yapmaya müsait hale gelir. Morris solucanı gibi düşünebilirsiniz.
Hızlıca yayılan negatif vizyon, tüm o pozitif vizyonunuzu hackler ve size farklı bir gerçeklik sunar.

ruhname

Kayıtlı Üye
İstediğini sürekli istersen hep isteme halini devindirirsin. Şu an istemekten ibaret olduğun için bir sonraki anda da istiyor olman gerekir. Bir sonraki ve yine bir sonrakinde de... Yuvarlak bir kısır döngü. Bu yüzden istek, istemeyi kesmeden sana verilmez.
İstemenin sipariş vermek gibi olması gerekir. İsteği hissettiğin an olduğunu kabul etmelisin. Satıcının ne zaman kargolayacağını düşünmeden paketi açtığın anı düşünmelisin
Sürekli olmasını istediğimiz şeyle bir olduğumuzu, bütünlestigimizi düşünür ve olmuş gibi inanırsak bu iş tamamdır diyebilir yani:)

Retro

Kayıtlı Üye
Çekim yasası çok güzel bir içgörüdür aslında.

Her new age akımında olduğu gibi, bu yasa da keşif yollu ortaya çıkmış, insanlara kendi içlerini keșvettirmede etkili olmuş, sprituel uyanış çağının belki de ilk konseptlerinden biridir.

Ama bu yasa blöfünü görür. Bir türlü gerçekleşmeyen isteğim, belki çekim yasası öğrenerek olur diyebileceğin bir umut kapısı değildir. Blofünü görür seni kapıdan çevirir.

Yasa seni öncelikle eğitime tabi tutar ve kendinin gizli benliklerini farketmeni sağlar aslında. İstemediğin ama hayatında olan tekrar eden bir durum varsa, sendeki bir haller buna sürekli zemin hazırlıyor, uygun tezahür ortamı kuruyor, sen de bu otonom organizasyonu istem dışı olarak bir orkestra şefi gibi kusursuzca ișletmeye devam ediyorsun der.

Yani sana evvela sorumluluğu almayı ve farkındalığına uyanmayı öğretir bu yasa.

Yasayı kendi lehine ceviremeyenlerin tamamı, sorumluluğu alma kısmının idrakına varamayanlar veya değişimi kibir meselesi haline getirip yasayla restleșenler olur zaten. Ego ilk adımı çekim yasasından bekleyecektir. Halbuki yasa sendeki değişimle aktive olur.

Son düzenleme:

Alakan

Kayıtlı Üye
Uzun uzun yazacaktım ama Retro yazmış aslında.
Tek söyleyeceğim inanç ve şükrü geliştirin. Her neye inanıyorsanız ona olan inancınız tam olduğunda; bu hayatın aslında size eziyet etmediğini, size verilebilecek en güzel şeyleri verdiğini fark ediyorsunuz. Bu da devamında kusursuz bir şekilde dizayn edilmiş hayatınız için şükretmenize sebep oluyor. Siz şükür bilincine geçtikçe hep daha fazlası akıyor hayatınıza. Aklınızın kıyısından köşesinden geçen istekleriniz dahi bir gün karşınıza çıkıyor. Ekstra bir teknik uygulamanıza gerek kalmıyor.

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Çok katılıyorum size çok açık ve net ..böyle birşey yok çekim yasası bir kandırmaca ve safsatadan ibaret 🙂istediği seyleri çekim yasasıyla elde etmeye çalışan kişiler bunlar olmayınca büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaklar ve bunun sebebini çekim yasasını doğru kullanamadıkları için mi olarak görecekler ..

createtherules

Kayıtlı Üye
Çok katılıyorum size çok açık ve net ..böyle birşey yok çekim yasası bir kandırmaca ve safsatadan ibaret 🙂istediği seyleri çekim yasasıyla elde etmeye çalışan kişiler bunlar olmayınca büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaklar ve bunun sebebini çekim yasasını doğru kullanamadıkları için mi olarak görecekler ..
Öncelikle tabii ki inanırsan vardır, inanmazsan yoktur.
Daha sonra, çekim yasası derken günde papağan gibi 500 tane olumlama cümlesi okumak, bileğine 777 yazmak falan gibi rutinlerden bahsediyorsan safsata yaklaşımı normal.
Ama hayal kırıklığına uğramak falan gibi bir durum yok, bunların tecrübe edilmesi bugün daha yeni başlamadı. Sadece çekim yasasından ne anladığına bağlı.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Yemek çekmek istiyorsan mis gibi yapacaksın yani aç gibi yapacaksın yemek gelecek.

Afrika’daki çocuklar kadar kimse aç olamaz.

Güvende olmayı tacize uğrayan bir çocuk kadar kimse isteyemez.

Şiddete uğrayan bir ladın kadar kimse korkmadan gün geçirmek isteyemez.

Kitabını okumuştum. Sevgiliniz yok ise evde yemek hazırlayın mum yakın romantik bir yemek yediğinizi hayal edin diye yazıyordu.

mümkün romantik bir gün geçirmeyi hayal eden ama öldyakılıp çöp kovasına atılmayı düşlediğini sanmıyorum kimsenin.

inanç değerlidir tamam da gerçekliği değiştirme gücü yoktur.

gerçekler değişmez bakış açısı değişir.

Bir adam çok zekidir çok çalışır uğraşır ve zengin olmayı başarır. Umudunu kaybetme filmi gibi. Bu bir başarı hikayesidir o kadar.

bir kadın güzellik solunu açıp zengin bir adamla evlenmeyi , başına paralar takıp kocam diye bağırmayı hayal edebilir. Bunuda yapabilir. Lakin bu çekim yasası sonucu değildir dolandırıcılık hikayesidir.

özetle çekim yasası yoktur. Kadersel plan vardır.

star53

Kayıtlı Üye
Çekim yasasına olasılık olarak bakıyorum ben. Bir şeyi çekme isteğine bağlı olarak düşünüp o olasılığı çekip almak için çalışmalısın. Bir meteoru komşunun evinin başına düşüremezsin, bir banka hesabını çekim olumlaması yaparak milyon dolarlık hale getiremezsin. Çekim yapabileceğin şeyler olasılığı olan şeylerdir. Özünde çekim yasası dediğiniz şey kendi senaryonuzu seçip onun için uğraşmaktır. Biraz örnek vereyim.

Mesela mücadele sporları ile uğraşmak istiyorsunuz. Bu zamana kadar filmlerden izlediniz ve gaza geldiniz ama gerçek hayatta bir yumruk bile atmadınız. "Yapabilirim" imgesi gözünüzün önüne geldi. Tesadüftür ki aynı gün karşınıza bir serseri çıktı. Filmdeki teknikleri hatırladınız ve şimdi önünüzde iki seçenek var. Ya size zorbalık eden bu serseriyle dövüşüp kazanacağınıza inanırsınız, ya da suyuna gidip en az hasarla atlatıp istediğini verip yolunuza devam edersiniz.
Birinciyi seçtiğiniz durumda; Gerçek hayatta bu teknikleri kullanacak bilgiye sahip olmadığınızı kötü bir şekilde öğrenmiş olursunuz, hatta belki de öğrenmeden diğer tarafa gidersiniz.
İkinciyi seçtiğiniz durumda; Daha mantıklı, daha mecburi ve hayatta kalma olasılığınızın daha fazla olduğu bir yolu seçmiş olursunuz. Ya durumu atlatırsınız, ya da ikinci seçenekte de saldırgan tarafından hayatı darbe alıp gözünüzü bir daha açmazsınız.

Burada bizim çekim yasası olarak düşündüğümüz şey ne kadar işe yaradı? Yaramadı. Çünkü esasında bu ihtimale hiç hazırlanmadınız. Çekim yasasına sığınıp o an bir şeyi şiddetle imgelemeniz hiçbir işe yaramaz. Çekim yasasının olabilmesi için geçerli şartların da oluşması gerekir. Olasılık, bilgi ve uygulayabilecek güç. Bunu başarmanın yolu ise Batman gibi her şeye hazırlıklı olmak bunun için uğraşmak, hatta yaşamak. Neden yaşamak diyorum? Çünkü insanın temelinde inanç yatar. Başarmak istediği şeyler için yaşar. Bunu başarmak için de çekim yasasına ihtiyaç yoktur, yapacaklarınızı şimdiki adımlarınız belirler, ne gelecek ne de geçmiş değil. Yani çekim yasası sadece metottur, ama tek başına bir işe yaramaz. Bir şey istiyorsanız deneyin ve başarana kadar devam edin. Gerekirse bu ve bunun gibi metotlardan destek alın ama unutmayın, siz bir şeyi yapmazsanız, sihirli sözcükler ve teknikler sizin tembelliğiniz ve çekingenliğiniz için çalışmaz. Ama olasılığı unutmayın, bir şeyi olasılık dahiline almak istiyorsanız o olasılığın yüzdesini artırmalısınız. Dünya matematiktir, bizim erişebileceklerimiz de matematiksel sonuçlardır. Bazı denklemlerle güzel sonuçlara erişebiliriz, bazılarını ise görüp duyamayız bile. İşte bu da üçüncü yoldur, bizim müdahale edemediğimiz kısım. Dolayısıyla en iyi çekim yasası, yapabileceklerinizi bildiğiniz çekim yasasıdır. Kendi yapabileceklerinizi görün ve onlara odaklanın. Olmayanı beklemeyin.

createtherules

Kayıtlı Üye
Afrika’daki çocuklar kadar kimse aç olamaz.

Güvende olmayı tacize uğrayan bir çocuk kadar kimse isteyemez.
Urum tam da çekim yasasının dejenere edildiği damardan örnekler vermiş.
Afrika'daki çocuk aç ve hep aç kalacağına inanıyor. Açlığı çocuğun bilinçaltında normalize etmişler. Çocuk için gıda mucize kategorisine yerleşmiş.
Tacize uğrayan çocuk bilincaltına yerleşen travmayı çalışmazsa ömür boyu atamaz ve bu yüzden istediği kadar gözle görülen bir güven ortamında bulunsun, yine de korku ve huzursuzluk hissi içinde olacak ve hatta belki de bunu döngüye sokacak.
Evde tek başına yemek yapıp mum yakan kadın aslında çaresizliğinin yasını tutuyor. Yaptığı şeyi robot gibi yapıp ön beyinle medet umması ona gökten bir sevgili indirmez. Eğer kurduğu o sofrayı eskaza o gece bilinçaltına telkin olarak kabul ettirdiyse ertesi gün bir sevgili bulabilir fakat diyorum ya, bunları bilinç düzeyinde yaptıkça bir anlam ifade etmiyor. Aslında "Bunu neden yapıyorsun?" diye sorduğumuzda, "Çünkü sevgilim yok ve istiyorum" diyecek. Öyle istemeye devam edecek yani.
İlk etapta insanlara çekim yasasının %20 lik popüler kısmı bu şekilde verildi. Asıl kısmından bahsedilmemişti. Rezonans devreye girdiği zaman başka yöntemler konuşmamız gerekir zaten.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
İlk etapta insanlara çekim yasasının %20 lik popüler kısmı bu şekilde verildi. Asıl kısmından bahsedilmemişti. Rezonans devreye girdiği zaman başka yöntemler konuşmamız gerekir zaten.
Şiddetle katılıyorum.

**

Kadersel planın varlığına kesin gözle bakan ben, bu planda boşluklar bulunduğuna da inanıyorum. Dümdüz bir kader planı izlemek, süprizlere açık olmayan sabit bir çizgide cin ali yürütmek ile eşdeğer. Aksiyon yok, tepki yok.. Ben her şeyi çizdim sen oynacılık tanrı planına aykırı. Böyle bir düzende tekamülden bile bahsedemeyiz. Ayrıca çokta sıkıcı olurdu..

'' 1 yıl sonra şu zamanda şunu yapıyor olacağım '' cümlesi dilimden dökülür dökülmez, çekim yasasını çalıştırdığımı geçen yıl deneyimledim. İstedim ve aldım. Bu kadar. Zaman algısı nasıl göreceli bir kavramsa, rezonans da o kadar net bir kavram.

Eskiden özgür iradenin olmadığına inanırdım, şimdilerde %4,44 ile varlığına inanç besliyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Şimdi oldu psikolojin yasalarına geldik.
Bilinçaltı seviyesindeki kodlamalar çekim yasası değildir.
Rezonans çekim yasası değildir
öğrenilmiş çaresizlik çekim yasası değildir.
Hayatı çaba değiştirir.
Kader çabaya aşıktır.
çekim yasası hiç bir ezoterik kaynak sa yoktur.
hiç bir bilimsel keşifte yoktur.
hiç bir inanç sisteminde yoktur.
21. Yüzyil new age yalanıdır.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Kader o
Şiddetle katılıyorum.

**

Kadersel planın varlığına kesin gözle bakan ben, bu planda boşluklar bulunduğuna da inanıyorum. Dümdüz bir kader planı izlemek, süprizlere açık olmayan sabit bir çizgide cin ali yürütmek ile eşdeğer. Aksiyon yok, tepki yok.. Ben her şeyi çizdim sen oynacılık tanrı planına aykırı. Böyle bir düzende tekamülden bile bahsedemeyiz. Ayrıca çokta sıkıcı olurdu..

'' 1 yıl sonra şu zamanda şunu yapıyor olacağım '' cümlesi dilimden dökülür dökülmez, çekim yasasını çalıştırdığımı geçen yıl deneyimledim. İstedim ve aldım. Bu kadar. Zaman algısı nasıl göreceli bir kavramsa, rezonans da o kadar net bir kavram.

Eskiden özgür iradenin olmadığına inanırdım, şimdilerde %4,44 ile varlığına inanç besliyorum.
Kader planı düz değildir.
hiç bir ezoterik kaynak da düz olarak anlatılmaz.
Kader ile ilgili semboller
Örümcek ağı
Nornsler
Labirentler
Nehirler
Ağaçlar
Desenler gibi çok karmaşık ve çok yönlüdür.

çekim yasası aşırı düzdür.
a noktasının a düzleminde b noktası ile buluşmasıdır.

Evrensinekkuşu gidibidir. Renkli çeşitli ve imkansız gibi.

hiç bir çaba harcamadan hiç bir şey yapmadan sadece bir cümle kurarak bir geçerlik yaratma tanrısal bir niteliktir ki bunun çekim yasası ile ilgisi yoktur. Bu tanrısal varoluş yasası ile ilgilidir

createtherules

Kayıtlı Üye
Şiddetle katılıyorum.

**

Zaten elbette kadersel cizgiler var onlar cekim kapasitemizin üst ve alt limitleri. Doğum ve ölüm vb keskin hatlar. Gidip Elon Musk ile aynı miktar param olsun diye bir çekim yapmaya çalışmıyorum çünkü bunun için mantıklı blokajlarım var. Saçma sapan olumlama okusam ne olur? Çekimi irademde olan şeyler kaderseldir ve kalbime mantıksız gelmez. Olması olası arzuların blokajlarını bilinçaltı düzeyinde kırman örneğin 3 ay alıyorsa mantıksız bir arzunun blokajını yıkman için 45 yıllık bir teknik emek ve uğraşı gereksinimi önüne koyulmuştur. Bu kaderdir. Aklı normal bir kişinin kalbine mantıksız gelmeyen arzular tezahür ettirsin diye önüne koyulmuş teklifler. Tam tersi de dikkat etsin diye uyarıldığı sınavlar

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Zaten elbette kadersel cizgiler var onlar cekim kapasitemizin üst ve alt limitleri. Doğum ve ölüm vb keskin hatlar. Gidip Elon Musk ile aynı miktar param olsun diye bir çekim yapmaya çalışmıyorum çünkü bunun için mantıklı blokajlarım var. Saçma sapan olumlama okusam ne olur? Çekimi irademde olan şeyler kaderseldir ve kalbime mantıksız gelmez. Olması olası arzuların blokajlarını bilinçaltı düzeyinde kırman örneğin 3 ay alıyorsa mantıksız bir arzunun blokajını yıkman için 45 yıllık bir teknik emek ve uğraşı gereksinimi önüne koyulmuştur. Bu kaderdir. Aklı normal bir kişinin kalbine mantıksız gelmeyen arzular tezahür ettirsin diye önüne koyulmuş teklifler. Tam tersi de dikkat etsin diye uyarıldığı sınavlar
Bu yazılarını da bana çekim yasasının olmadığını söylüyor. Düşüncemi destekliyor.
Zaten yasa denmesi bile bence aşırı yanlış.
hipotezden öteye gidemez. Yasa olsa her şart ve koşulda işlevsel olması gerekir.

çekim yasasını bireysel yaklaşımlar ötesinde. Hangi ezoterik kaynak ya da hangi bilimsel kaynak ile açıklayabiliriz. Madem yasa ise inançtan çıkarmamız lazım.
Çekim yasasının varlığının doğru olduğunu düşünmenize iten teoriler nedir