Cadılık için?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Arkadaslar yetenek lazim ve bu yetenege sahip olanlar istemesede cadilik yolunda ilerler diye okudum.Biraz ayip olacak gibi ama bende yetenek var mi?:Kucuklukten beri mitolojiye cok merakliyim ve kucukken bir ara wiccandim(wicca dinini bilmeme ragmen),hep daglarda gezmek ormanlarda yurumek isterdim ve yururdum,kendi kafamdan pentgramlar cizip kollarina sekiller cizerdim,meditasyon yapardim.Bunlari kucukken wiccanliktan habersiz yapiyordum.Wiccanligi ise bu sitede gezinirken siteye bakiniyordum "Wicca&Witchcraft"a gozum takildi.Sizce yetenegim var mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
-Wicca dinine olan ilginiz sizi Cadı yapmaz. Daha kaç kere söylenmesi gerekiyor bilmiyorum ama Wicca bir dindir, Cadılık ise bir yetenek ve yaşam biçimidir. İkisi de birbirinden ayrıdır.
Ormanda gezmek istemeniz,pentagram çizmeniz,Wicca dinine ilgi duymanız,meditasyon yapmanız sizde Cadılık yeteneği olduğunu göstermez. Sadece arayış sürecine girdiğinizi gösterir.

-'Küçükken bir ara wiccandım' bu yazınız Wicca dini hakkında pek fazla bilgiye sahip olmadığınızı gösteriyor. Wicca dini denilince aklınıza hemen altar,meditasyon,Maji gibi şeyler gelmesin. Wicca dinini daha fazla özümsemenizi ve araştırmanızı tavsiye ederim. Bir dini özümsemeden o dinin içindeki uygulamaları yapamazsınız.

Sevgiyle Kalın, Araştırmaya,Öğrenmeye ara vermeyin.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Wiccandim derken Zeus,Posedion,Horus vs. a inaniyordum ve onlara dua ediyordum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Wiccandim derken Zeus,Posedion,Horus vs. a inaniyordum ve onlara dua ediyordum.
Politeist oluyorsunuz bu durumda Wiccan değil. Wiccan yaklaşık 70 yıllık bir inanç sistemidir. Duotesit bir ilahi teolojiye sahiptir yani tanrı ve tanrıçaya inanılır. Panteist yaklaşımları da bazı durumlarda içine alır, zira der ki eskiden dünyadaki tüm tanrı ve tanrıçalar bu tanrı ve tanrıçanın farklı halleridir. 70 yıl önce bir çok farklı inancı biraz da tek tanrılı dinlere tepki olsun veya alternatif olsun diye güncellenen bir inançtır yani.
Önce neye inandığınızın tam olarak teknik verilerini bilin sonra inandım diyin bence.

Parpsikolog

Kayıtlı Üye
Şunun farkına varın cadılığa sempati mi duyuyorsunuz yoksa cadı olduğunuzu mu hissediyorsunuz? Bunu sizden başka kimse bilemez, biz bilemeyiz. Bunu hissetmek gerçekten farklı bir duygudur. Ayrıca Wicca dinine mi yönelmek istiyorsunuz anlamadım. Cadılık ve Wicca kavramı birbirinden ayrıdır. "Küçükken bir ara Wiccan'dım" demişsiniz ama "Cadı mıyım?" diye soruyorsunuz. Cadılığı hissetmek önemlidir ve anlamak için hayatta karşınıza bazı belirtiler çıkar. Wicca ise Paganizm'in Neo-Paganizm kolunda yer alan bir dindir. Bu ikisini ayır edin ve daha fazla araştırma yapın. Wicca olan biri her zaman cadı değildir, cadı olan biri de Wicca olmak zorunda değildir ama Wicca olup aynı zamanda cadı da olabilirsiniz. Sevgiyle kalın...

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Şunun farkına varın cadılığa sempati mi duyuyorsunuz yoksa cadı olduğunuzu mu hissediyorsunuz? Bunu sizden başka kimse bilemez, biz bilemeyiz. Bunu hissetmek gerçekten farklı bir duygudur. Ayrıca Wicca dinine mi yönelmek istiyorsunuz anlamadım. Cadılık ve Wicca kavramı birbirinden ayrıdır. "Küçükken bir ara Wiccan'dım" demişsiniz ama "Cadı mıyım?" diye soruyorsunuz. Cadılığı hissetmek önemlidir ve anlamak için hayatta karşınıza bazı belirtiler çıkar. Wicca ise Paganizm'in Neo-Paganizm kolunda yer alan bir dindir. Bu ikisini ayır edin ve daha fazla araştırma yapın. Wicca olan biri her zaman cadı değildir, cadı olan biri de Wicca olmak zorunda değildir ama Wicca olup aynı zamanda cadı da olabilirsiniz. Sevgiyle kalın...

Bu konuyu actigimi bile unutmustum cevabin biraz sey kacmis.Avatarimdanda anliyabilirdin zaten arastirdim ve okudum.Keske biraz daha cevap yazmadan once biraz tarihe baksaniz.
Iyi geceler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...