Cadılık Dersleri 1.-2.-3. Bölümer

Şaman

Kayıtlı Üye
Benim iki sorum olacak.
1)Nereden atheme bulabilirim?
2)Kendi Pentagramımı yapsam olur mu? Olursa yaparken hangi malzemeyi kullanmalıyım? (sanırım metal ama sormak istedim.)
athemeyi normal bi bıçağı alıp bıçakçıda çift taraflı yaptırabilirsin yada netten sipariş verebilirsin.illa keskin olmasına geek yok sembolik olarak çift taraflı olması yeterli.sabı plastikse ahşap veya metal yaptır.kendi pentagramını da mukavvadan yada kontraplaktan falan yapabilirsin.ben kontraplaktan yapıp çizmiştim çizgi kısımlarını da lehim aletiyle yakarak şekil oluşturmuştum.sonra da zımparaladım ve cillop gibi bir pentakl oldu:D isteğe bağlı olarak verniklenip cilalanabilir

Şaman

Kayıtlı Üye
1-kadeh,pentak,asa,süpürge vb. nasıl yapacağız
2-atheme yi nereden bulacağız
3-pentakl nerden bulacağız
şimdiden teşekkürler:)
kadeh herhangi bi kadeh olur.pentaklı athemeyi kendin yap yaptır.süpürgeyi de sen yapabilirsin bir dal ve birkaç küçük dal parçası ile.

armasis

Kayıtlı Üye
İş
biyolog/biyoloji öğretmeni
Öncelikle bilmeniz gereklidir ki her elementin bir yönü ve temsil ettiği renk vardır.bunlar:
Doğu:hava:sarı
Güney:ateş:kırmızı
Batı:su:mavi
Kuzey:toprak:yeşil
bunu öğrendiğimize göre çalışmaya başlayabiliriz
Rahatça uzanın bedeninizi gevşetin günlük sıkıntıları unutmaya çalışın ve bir element seçin bütünleşme çalışması için(öncelikle kendi burç grubunuzdan başlamanızı tavsiye ederim).diyelimki suyu seçtiniz başlangıç için.etrafınızın tamamen mavi ışıklardan oluştuğunu düşünün.

Demişsiniz. Benim merak ettiğim konu uzanma yönümüzün önemli olup olmadığı. Mesela suyu seçtiysek, başımız batı yönünü gösterir vaziyette mi uzanmalıyız?

Açıklayıcı anlatımınız ve paylaşımınız için teşekkürler.

origanum

Yönetici
Demişsiniz. Benim merak ettiğim konu uzanma yönümüzün önemli olup olmadığı. Mesela suyu seçtiysek, başımız batı yönünü gösterir vaziyette mi uzanmalıyız?

Açıklayıcı anlatımınız ve paylaşımınız için teşekkürler.
İsterseniz öyle yapabilirsiniz ama çok da önemli değildir.

MRW

Kayıtlı Üye
bu çalışmayı yapıcam ama şuanlık cadı olmayı düşünmüyorum sadece doğayla bütünleşme fikri gerçekten güzel :) ve diğer psişik yeteneklerime faydalı olabileceğini düşünüyorum..

ladysanta

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
teşekkürler bilgileriniz için.
bende yeni başladım.çok yardım oldu.
acaba bunldan sonra ne yapmam gerekiyor ?

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
dersleri bitirdikten sonra çember açıp adanma ritüelini gerçekleştirmelisin..

HeLga

Kayıtlı Üye
Peki bunları yaparken gözümüz açık mı ? olucak kapalı mı ?

Bilmiyorum da kusura bakmayın.

enerji33

Kayıtlı Üye
ne güzel :) olmuş elementleri az buçuk kontrol edebiliyorum 1 yıl önce bakarak yapardım 3-4 ay bıraktım bir baktım eski performansın yok ne ise teşekkürler :)

Artemis.B

Kayıtlı Üye
Baktım ama cadılık dersi 4 yok sanırım bundan sonra da artık büyüler yapmaya devam mı edicez baska ypmamız gereken bir şey yok mu ?

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Cadı olmayı sadece maji yapmak olarak düşünmeyin. Filmlerde gördüğümüzün aksine aynı zamanda yaşam biçimidir. Cadılar güçlerini doğadan alır. Bu nedenle doğaya saygı duymak doğayla bütünleşebilmek önemlidir. Eğer tek tanrılı bir inanca sahipseniz uygulamalar elbette dininizce günah kabul edilir. Meditasyonları kast etmiyorum tabi ki de. Meditasyonları yapınca herkes hemen cadı olacak diye birşey yok. Bunun kesin bir kuralı da yoktur. Ama özellikle batıda gerçek Wicca olabilmenin temel şartı inisiye olmaktır. Bu sitedeki inisiyasyonları kast etmiyorum. Bu sitede yapılan çalışmaların yararı olduğu inkar edilemez. Fakat bahsi geçen inisiyasyon Wiccalığa kabul töreni gibi bir şeydir. Genellikle Wiccalar arasında güzel bir hiyerarşi vardır. Bilgili olanlar aralarına yeni katılanlarla hiç bir karşılık talep etmeksizin bilgilerini paylaşırlar. Önce meditasyon yapmak öğretilir ve cadılığın ilkeleri benimsetilir. Daha sonra çeşitli uygulamalar öğretilir. Yeterli görüldüğünde inisiye edilir.