Cadılık Dersleri 1.-2.-3. Bölümer

Şaman

Kayıtlı Üye
Katılım
4 Haz 2008
Mesajlar
376
Tepkime puanı
21
Cadılık Dersleri 1. Bölüm

Öncelikle iç ve dış dengenizi sağlayın.Davranışlarınız tutarlı olsun ve düşünün.cadılık ve diğer bir çok mistik kültte kişi başlangıçta düşünür nedenler,niçinler ve sonuçlar.neden cadı olmak istiyorsun?neden bu yola girmek istiyorsun?ve cevaplara bakın ama dürüst olun kendinize.
Şimdi eğer kararınız kesinse konsantrasyon çalışmalarına başlayın.meditasyon yapabilirsiniz öncelikle çünkü meditasyon sizin iç dengenizi kurmada,konsantrasyonu geliştirmede ve yolunuza nasıl devam etmeniz gerektiğine karar vermenize yardımcı olur.örnek bir meditasyon tekniği veriorum aşağıda
Rahatça oturun ve sözsüz hafif bir müzik koyun(ben ney müziklerini tercih ediyorum).bir mum yakın ve mum alevine konsantre olun.derin nefes alın nefesin içinizden geçişini hissedin.yavaşça verin nefesi.zihninizi dinginleştirmeye çalışın.karışık düşünceler gelirse onlarla savaşmayın onlar kendileri yok olacaklar zaten.nefes alıp verirken bedeninizi gevşetin.her nefesinizde aldığınız nefesin beyaz bir ışık olduğunu çıkarken bedeninizi temizlediğini düşünün.ilk çıktığında kapkara olacak sonra daha siyah olacak ama önceki kadar değil.tamamen beyaz olduğunu düşünene kadar nefes alın.Bu meditasyon yaklaşık 20 dk sürecektir.
Ayrıca elementlerle,doğa ile bütünleşmelisiniz.cadılığın temelinde doğa ile bütünleşmek,evrensel enerjiyi bu şekilde kullanmak vardır.havayla,ateşle,toprakla,suyla bütünleşin.aydınlık ve karanlıkla bütünleşin.bunun için kendi kullandığım çalışma aşağıda
Öncelikle bilmeniz gereklidir ki her elementin bir yönü ve temsil ettiği renk vardır.bunlar:
Doğu:hava:sarı
Güney:ateş:kırmızı
Batı:su:mavi
Kuzey:toprak:yeşil
bunu öğrendiğimize göre çalışmaya başlayabiliriz
Rahatça uzanın bedeninizi gevşetin günlük sıkıntıları unutmaya çalışın ve bir element seçin bütünleşme çalışması için(öncelikle kendi burç grubunuzdan başlamanızı tavsiye ederim).diyelimki suyu seçtiniz başlangıç için.etrafınızın tamamen mavi ışıklardan oluştuğunu düşünün.ama her tarafı kaplamış bunlar her yer masmavi.içinde herşey bir bütün hepsi mavi yalnız siz mavinin içinde değilsiniz.ayaklarınıza konsantre olun ve mavi yapın bedeninizi parmak uçlarından başlayarak.yavaşça çevrenizdeki o maviliğe karışsın bedeniniz.ayaktan başa doğru.çalışmayı bitirdiğinizde kalkın farkı hissedeceksiniz ve en az bir hafta bu şekilde düzenli olarak çalışın.daha sonrada diğerlerini yapın her elementinkini.
Ayrıca doğa içine hediyeler bırakın.mesela toprağa bir elma gömün ve onu toprağa hediye ettiğinizi söyleyin.ateşe birazcık süt veya şarap dökün hava için biraz tütsü yakın su için bir nehire denize çiçekler bırakın
Evinize bir bitki ekin.mesela bir saksıya sevdiğiniz bir çiçeği.bununa hergün konuşun ve onunla bir olun.suyunu verirken onu ne kadar sevdiğinizi söyleyin,meditasyon yaparken onun yanında yapın.yani onunla bütünleşin.

Cadılık Dersleri 2. Bölüm

Evet sevgili cadı adayları umarım bol bol meditasyon yapmışızdır.Şimdi takın sepeti koluna hadi cadılar ormana.
Orman doğa ile bütünleşme meditasyonları için gayet uygun bir yerdir.Şimdi size benim ürettiğim ve ağaç meditasyonu adını verdiğim bir meditasyonu anlatacağım.
Ormana gidin.Üzerinizde rahat kıyafetler olsun.Bir ağaca yaslanın ve oturun.Gevşemeye başlayın.Ağacı hissedin,onun nefes alışını hissedin,salınışını hissedin.Onunla beraber nefes alın.Hışırtıya konsantre olun.Şimdi yavaş yavaş ağacın içine geçiyor onunla bütünleşiyorsunuz.Gevşeyin...Ayaklar ınız ağacın kökleriyle bütünleşiyor,gövdeniz gövdesiyle,kollarınız dallarıyla bütünleşiyor.Ağaçla bütünleşene kadar devam edin böyle(Gerçekten ağacın içine geçmiyorsunuz tabiki burada kastettiğim bunu hissedin.).Şimdi kökleriniz aracılığıyla bedeninizdeki negatif enerjiyi toprağa atın ve topraktan pozitif enerji alın.Kalktığınızda yeniden doğmuş gibi olacaksınız.
Şimdi aletlerinizle bütünleşmeniz onları kullanabilmeniz gerek.Önce atheme ile bütünleşin.Atheme siyah saplı,çift tarafı keskin ritüel bıçağıdır.Atheme ile hiçbir şey kesilmez,ona sizden başkası dokunmamalıdır.Atheme cadının iradesidir,gücüdür.Atheme ile enerji kontrol altına alınır.Elementi ateştir(bazı kaynaklarda hava der ben ateş olarak alıyorum).Ayrıca bir cadı ile olarak ateş olur.Ateş duygulardır.Ateş yaşam ve ölümdür,sevgi ve nefrettir.Ateş kontroldür.Bütün medeniyetler ateşle başlar.Ateşle ruhunuzda kendinize bile itiraf edemediğiniz yönlerinizi aydınlatın,kendinizi bulun,kabullenin,sevin.Ateşle sizin gelişiminizi engelleyecek olanları yakabilirsiniz,size yarar sağlayacakları ısıtıp koruyabilirsiniz.Ateşi kullanarak hem saldırabilir hem savunabilirsiniz.Ateş kontroldür.Duygularınızı kontrol etmelisiniz.
Şimdi bunları öğrendiğinize göre athemeyi kutsamayı öğreneceksiniz.Athemeyi kutsama ritüeli örneği veriyorum bir tane.İstediğiniz yeri size göre uygun olanla değiştirebilirsiniz ekleme yapabilirsiniz(hareketleri ve araşları değil ama sözleri değiştirebilirsiniz.Aynı anlam ve amacı taşısın yeter,aynı sözleri sevdiğiniz bir dile çevirip o dilde de kullanabilirsiniz).Malzemeler;
1-siyah mum
2-beyaz mum
3-pelin otu (toz halinde)
4-tuz
5-su
6-su kabı
7-atheme
8-pentakl
9-tütsü
10-kibrit(çakmak kullanılmaz)
Önce beyaz mumu yak ve de ki''Doğa Ana'nın gücünü çağırıyorum''.Sonra siyah mumu yak ve de ki''Kutlu olsun''.Tuzu su dolu kaba dökün deyin ki''Doğa Ana'nın gücünü çağırıyorum bu suya''.Sol elinizle saat yönünde karıştırın tuz eriyene kadar.Bu surada beyaz ışıkların suyu doldurduğunu düşün.Sonra bıçağı eline al.Kolunun uzanabildiği kadar yukarı kaldır ve de ki''Havanın,ateşin,suyun ve toprağın gücünü çağırıyorum''.Bıçağı suyun içine sokun ve deyin ki''Suyun ve toprağın gücüyle kutsansın''.Bıçağı tütsüye ve mumlara tutun(mumun alevine değip metali kararmasın dikkat!!!) deyin ki''Havanın ve ateşin gücüyle kutsansın''.Sonra bıçağı kalbinize yaklaştırın.Onunla beraber beyaz bir ışıkla dolduğunuzu düşünün.Deyin ki''Bu alete yaşamın gücünü çağırıyorum.Benimle beraber,irademle beraber.Kutlu olsun''.Sonra sunağın üzerine pelin otu ile bir çağrı pentagramı çizin üzerine bıçağı koyun.Avuçlarını bıçağın üzerinde tutun ve deyin ki''Doğa Ana'nın mührünün gücünü çağırıyorum.İrademle kutlu olsun''.Sonra bıçağı ay ışığı alabileceği bir yere koyun ve bütün gece orda bırakın.Diğer dolunaylarda üzerine birkaç damla tuzlu su damlatıp kutsanmasını dileyin ve dolunay ışığında bırakın.
Diğer aletlerinizi kutsama ritüellerinizi kendiniz oluşturabilirsiniz buna göre diğer aletlerin listesi;
*Kadeh(su elemntidir altarın batısında durur,Ana'nın rahmidir)
*Pentakl(Toprak elementinin sembolüdür.Altarın tam ortasında durur.Ana'nın gücüdür.)
*Mum(Ateş elementidir.Altarın birçok yerinde bulunabilir)
*Asa(hava elementinin sembolüdür.Altarın doğusunda bulunur)
*Süpürge(hava elementinin sembolüdür.Altarın doğusuda durur.Ortamdaki negatif enerjiyi yok ettiğine inanılır)
Şimdi diğer kendi öğrenmeniz gereken ritüeller.Bunları sizin araştırmanızı emek harcamanızı istiyorum çünkü hazırlop bilgilerin değeri pek bilinmez.
*Dolunay ritüeli
*yeniay ritüeli
*karaay ritüeli
*sabbats ritüelleri
Ayrıca renklerle çalışma ve renk majisini,renklerin majikal kullanımlarını araştırıp öğrenin.
Bu arada kendinize bir gölgeler kitabı yapın.Onu kutsayın.Ritüel notlarınızı,meditasyon notlarınızı yazın.


Cadılık Dersleri 3. Bölüm

Artık belirli bir seviyeye geldiğiniz için basit büyü alıştırmalarına geçebiliriz.
Şimdi renkleri kullanmayı anlamlarını öğrenmişsinizdir. Meditasyon sebebiyle çakralar açılmış bilinç düzeyine ulaşılmştır. Bu yazıda ilk öğreteceğim meditasyon enerji kanallarının açılmasını ve enerji aktarımını sağlayacak.
Meditasyon halini alın ama sakın yatmayın oturun bunda. Ellerinizi öne doğru uzatın. Şimdi gevşemeye başlayın, tüm günün yorgunluğunu üstünüzden atın. Şimdi tepe çakranızdan bir enerji giriyor bedeninize, gökten geliyor bu enerji. Alın çakrası ve kalp çakrasında merkez buluyor. Kalp çakrasından ellere doğru koldaki enerji kanallarından geçiyor ve ellerinizden dışarı çıkıyor. Yaklaşık 20 dk buna konsantre olun. Ellerde karınca hissederseniz korkmayın normaldir.
Bu meditasyonu bir hafta uygulayın (en az süre bu enerjiyi hissedene kadar uygulamanız gerek aslında).
Sıra geldi renklerin kullanımına. Mesela bir yeriniz ağrıyor oraya şifa gönderelim hadi.
Ellerinizi ağrıyan yerin üstüne doğru tutun. Gözlerinizi kapatın ve enerjinizi yoğunlaştırın. Yeşil bir ışık akımı ellerinizden çıkıp sorunlu bölgeye işlesin. Enerjinin yeterli olduğunu düşündüğünüzde bırakın iyileşmeyi ilk denemeden göremeyebilirsiniz ya da etkileri ama pes etmeyin ve renk majisini kullanın günlük hayatta (not kara büyüleri ve siyahı kullanmayın bekleyin daha çok zaman var).
Şimdi altarınızı kurun ve açın (sitenin diğer bölümlerinde bulabilirsimiz)
elementleri çağırın. Şimdi işiniz daha basit doğanın gücünü çağırdık ve dört elementi invoke ettik. Şimdi ellerinizi sunağa doğru uzatın ve dileğinizi 3 defa söyleyin. Kısa bir dua ile elementleri invoke edin örneğin
Büyümün tutması için sesleniyorum toprağa
Süreci hızlandırsın hava
Ateş gibi parlasın
Dalgalarla derinlere işlesin
Sayınca elementlerin isimlerini
Göreceksin büyünün işlediğini
KUTLU OLSUN (burası kalıptır her büyüden duadan sonra söylenir)
Sırada öğrenmeniz gereken mum majisi ona witchcraft bölümündeki diğer yazılardan ulaşabilirsiniz o yüzden yazma gereği duymuyorum yalnızca küçük bir bilgi vereyim
Mum majisinde mumlar iki şekilde kullanılır.
*Hedefe enerjiyi iletmek: Mum yağla kutsanır. Dilek söylenir ve yanması için bırakılır mumun tamamı bitene kadar söndürülmez kendi kendine sönmelidir.
*Ortama niyetle ilgili enerjiyi çağırmak: Büyünün yapılacağı çember içine veya etrafına gerekli mumlar yakılır. Yağla kutsanmasına gerek yoktur.
 

ayperisi

Kayıtlı Üye
Katılım
14 Tem 2008
Mesajlar
65
Tepkime puanı
2
Yaş
2023
Çok faydalı bir çalışma.Ben hergün 20 dk yapıyorum bu dediğinizi...
 

*BLaiR

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Kas 2008
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Konum
Bursa
Bundan sonra düzenli olarak yapacağım..
Teşekkürler :)

 

peril

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Kas 2008
Mesajlar
432
Tepkime puanı
16
ewet cok güsel bir calışma ilk burcum olarak su elementinden basladım ama her gece saat geceyarısı oldugu zaman bu calışmayı uyguluyorum ve gücüme güç geldigini hissediyorrumm
 

CREEPA

Banlı Kullanıcı
Katılım
30 Eki 2008
Mesajlar
246
Tepkime puanı
2
Konum
Lost Angeles
Elementlere hakim olabilen bazi tibetli majisyenler üsüdükleri zaman yani kis aylarinda örnegin ates elementi üzerinde yogunlasarak kendi vücüt isilarini bile artirabiliyorlarmis.Böylece kis aylarinda yani karli havada sadece yalinayak ve bir t.shirt ile dolasan bir tibetli görmek mümkün.Yani sira element majisinde uzmanlasmis usta majisyenler bir mumu bile cakmak yada kibrit kulanmadan yakabilir.
 

medusa

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Kas 2008
Mesajlar
19
Tepkime puanı
1
Kesinlikle çok güzel bi meditasyon yöntemi...
 

peril

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Kas 2008
Mesajlar
432
Tepkime puanı
16
Kesinlikle çok güzel bi meditasyon yöntemi...


aynen bu meditasyonu hiç bir gece aksatmamak gerek:D

benim su konu kafama takıldı cadılar+pozitif enerji güzel hoş ama cadılar sigara içer mi:D nikotin acısından sordum cevap verirseniz sevinirim:p
 

Şaman

Kayıtlı Üye
Katılım
4 Haz 2008
Mesajlar
376
Tepkime puanı
21
benim su konu kafama takıldı cadılar+pozitif enerji güzel hoş ama cadılar sigara içer mi:D nikotin acısından sordum cevap verirseniz sevinirim:p
şahsen içtiğini bildiğim birçok cadı var bende dahil :D
ama içmezsen daha iyi olur bir de nefse hakim olma açısından bir süre sigaradan vazgeçmeye çalışabilirsin ;)
 

Karanlık

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ara 2008
Mesajlar
130
Tepkime puanı
6
Konum
İstanbul
İş
Öğrenci
Kutlu olsun yerine uğurlu olsun felan diyebilir miyiz, çünkü kutlunun sözlük anlamı uğurlu ondan.
 

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
215
Tepkime puanı
20
Elementlere hakim olabilen bazi tibetli majisyenler üsüdükleri zaman yani kis aylarinda örnegin ates elementi üzerinde yogunlasarak kendi vücüt isilarini bile artirabiliyorlarmis.Böylece kis aylarinda yani karli havada sadece yalinayak ve bir t.shirt ile dolasan bir tibetli görmek mümkün.Yani sira element majisinde uzmanlasmis usta majisyenler bir mumu bile cakmak yada kibrit kulanmadan yakabilir.


"Tumo ya da Tum-mo" diye nette aratırsanız bu konuyla ilgili bilim adamlarınn Tibetli rahipler üzerinde yaptığı bilimsel araştırmalarla ilgili bilgiler ve videolar da bulacaksınız.

Elementlere hakimiyet sağlandığında bütün elementlerin özelliklerinden faydalanarak çok şey yapılır. Ancak ciddi bir disiplin ve "ego dışarı" olmalı.

Syg.
 

sari kelebek

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Mar 2009
Mesajlar
9
Tepkime puanı
1
Ayrıca ayın evreleri de kullanılır ayın yüzünde ayın evresine göre ana uyandırılır. Ya da başka bir meditasyon tekniği bir mum yakılır muma odaklanılır ayın hilal olduğu zaman yapılır bu meditasyon. Gece sahilde olduğunuzu düşünün, ay ışığını hiç kaybetmeyin, dalgaların sesini duyun, ay ışığını takip edin, ileride bir kutlama ateşi göreceksiniz, ateşe doğru korkmadan ilerleyin, ateşin yanında çok ama çok yaşlı bilge cado cronu göreceksiniz, onu saygıyla selamlayıp kristal kürsini elinize aldığınızı imgeleyin, zihninizi rahat bırakın asla yönlendirmeyin ve sonra gördüklerinizi bir kağıda yazın. Zaman zaman yaşlı büyücü crondan da yardım isteyebilirsiniz, büyünüzü kutsaması ve kutlaması için.
 

Gothic Druid

Kayıtlı Üye
Katılım
3 Nis 2009
Mesajlar
7
Tepkime puanı
0
Benim iki sorum olacak.
1)Nereden atheme bulabilirim?
2)Kendi Pentagramımı yapsam olur mu? Olursa yaparken hangi malzemeyi kullanmalıyım? (sanırım metal ama sormak istedim.)
 

Mwuetsi

Kayıtlı Üye
Katılım
16 Eki 2008
Mesajlar
83
Tepkime puanı
6
Tamam sigara modern dünyada alışkanlık haline getirildiği zaman her şeyde olduğu gibi sağlığa zararlı. Ancak meditasyonda yapılan en önemli hatalardan bir nefesin ciğerlere depolanıp, ciğerlerden boşaltılmasıdır. Halbuki karın boşluğu ile (diyaframla) çalışılırsa kişi daha rahat edecek ve meditasyon çalışmaları daha verimli geçecektir.

Saygılarımla
 

nirvana1

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Nis 2009
Mesajlar
4
Tepkime puanı
1
teşekkürler :) ama her element için 1 hafta yapmak zorunlumu :cowboy:
 

horor_anqel

Kayıtlı Üye
Katılım
24 May 2009
Mesajlar
16
Tepkime puanı
0
1-kadeh,pentak,asa,süpürge vb. nasıl yapacağız
2-atheme yi nereden bulacağız
3-pentakl nerden bulacağız
şimdiden teşekkürler:)
 
Üst