Cadı & wicca & Şaman & pagan Tartışma alanı

kıvep

Banlı Kullanıcı
Büyü zaten 2ye ayrılmazmı sağ ve sol diye, yın ve yang diye...kişisel özellikleri dışında cadı özelikleri olarakta bir el yolunu seçmiştir sonuçta.
Aslında 2 grupta cadılık yapıyor ama farklı yöntemlerle, iyide diyebiliriz kötüde.

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Cadılık, büyücülük ile yakından ilişkilidir. Her büyücü bir cadı değildir ancak bir cadının iyi bir büyücü olması gerekir. Mistisizmle ilgilenen kişiler cadılığı şöyle tanımlar: "Cadılar; kötüdürler, olumsuz ve yıkıcıdırlar. Mistik bilimlere dair uzmanlıkları inanılmaz güçlerle donatır onları. Olayların akışını ve insanların hayatını, zarar vererek değiştirebilirler. Amaçları çok büyük bir zenginliğe ulaşmaktır. Bu da, sadece diğerlerine zarar vererek elde edilebilir. Onlara bir şekilde ters düşmüş kişilere acı çektirebilir, hastalık verebilir, hatta öldürebilirler. Topluluk olarak yaşayan kadın gurubundan oluşur ve kara kraliçe olarak adlandırılan yetenekli liderleri vardır."

Wikipedia Sitesinden Alıntıdır.

acid

Kayıtlı Üye
Bu konuda yeterli bilgi birikimine sahip değilim. Ancak ben asıl manipülasyonun işin özünden çıkılarak ve insanları isimlere odaklayarak yapıldığını düşünüyorum. Eğer olumsuz bir amaç varsa o da insanları eski yeteneklerine geri döndürmemek üzerine. Belki çok saçma olacak pek çok kişiye göre ama ben bilinmeyen uygarlıklara ve insanların bilinmeyen, bilerek unutturulan yeteneklerine inanıyorum. Bunların tekrar hatırlanmaması istenilen şey. Ancak insanların eski yüksek dönemlerine ulaşmaması ilahı planın mı yoksa farklı güçlerin isteğimi bilmiyorum. Bu noktada cadılığı ve paganlığı konuya dahil ediyorum. Ki pek çok ekolün ve branşın birbiriyle bağlantısı önemli bir gerçek. Umarım konu dışında çok çıkmamışımdır. Ancak benim fikrimce bu alanın da konuya dahil edilmesi gerekiyor.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Peki sana göre cadılık tam olarak ne?
Bence şöyle ilerleyelim; kendine cadı diyenler kendilerini tanımlasınlar. Eminim cadı dışında bir terim veya türe ait çıkacaklardır. Mesela yaptıklarıma ve bana bakıp ''aa sen cadısın işte'' diyen de oldu. O kadar karıştırıldı ki bu cadılık haydi buyrun çözelim.
Evet sitemizde ben cadıyım diyen arkadaşlar kendilerini ne yaptıklarını bizimle paylaşsınlar mümkünse. Hem kendini tanımlayanlar arasında bir fark var mı yok mu, hem de aslında başka hangi gruplara dahil olabilirler bunu irdeleyelim.
Bana göre diye sormuşsunuz ya, ''cadı'' kelimesi benim için negatif olduğundan görüşüm belli. Yani Türkiye'de bugün konuştuğumuz ''cadıcılık'' son belki 50 yıldır vardır. Ondan önce cadı dediğin habis negatif bir şeydi.

codzombi

Kayıtlı Üye
Cadılık için Evliya Çelebinin anılarına bakmanızı öneririm. İnternette bulursunuz. Okuduğunuzda masal gibi gelebilir ama evliya Çelebi masal anlatmıyor. Yurdum insanı wicca kavramı hakkında da baya bilgi sahibi olmuş. Yeni kurulmuş harmanlanmış New age akımlar gözüme çok komik geliyor nedense. Yurdum insanından güzel Altar örnekleri gördüm. altarına ilkokulda sıralarımıza serdiğimiz beyaz mavi desenli örtüyü kullanıp üstüne de tuzluk ufak mumlar falan filan bir de keçeli kalemle pentacl çizip ben altarımı kurdum adama ayini yaptım demesi bile bu öğretilerin çoluk çocuğun ayağına düşmesi düşündürücüdür. ben forum sitesinin tekinde 13 yaşında ben cadıyım diyeni gördüm. Cadı abilerimize ablalarımıza haksızlık etmek istemem üstüne alınmasınlar da yeni bir şey üretemiyorsanız ikide bir benim gölgeler kitabım var deyip içine internetten uygulama yazıp bunları yapıyorum demeniz sizi cadı yapmaz, sadece cadı özentisi yapar. eskilerin kitaplarına bakıyorum yani uçmuşlar. şeytan çıkarma rituelleri Latince kitaplar simya iksirler acaip acaip formüller yazmışlar.. bu bizim havassçılarda benzer şeyler var. bana geliyor havassçıyım, sana safran vereyim diyor gönderdiği şey hint safranı:) yani zerdeçal.. cadıyım diyenlerin yaptıkları uygulamalara bakıyorum popüler kültürden bahsediyorum.. iki ot karıştırıyorlar sonra gel tanrıçam bul beni tanrıçam hokus pokus kutsa bunu tanrıçam deyip havadada asayı sallayıp dans hareketleri athameyi samuray gibi kullanıp ayini bitiriyorlar:))) evet ayin tamamlandı. kutsal keseler hazır. yani insan hayretler içerisinde kalıyor bu kadar kolaymış diyor.. bu kadar kolaysa havass ilgilenenler enayi mi falan diyorum. ben sadece çok ufak bir şey için haftalarca her gün saatlerce çalışma yaptığımı bilirim sırf olsun diye olana kadar çalıştım. adamların ki çok kolaymış hemen hokus pokus yap tanrıçam deyip her şey oluyormuş demek ki.

Keira

Moderator
Sevgili Codzombi gözlemlerinizi çok güzel aktarmışsınız size katılmamak elde değil ancak şöyle de bir durum var. Forumlarda, çevrenizde gördüğünüz bu tarz insanlar cadı değil bana göre kendince evcilik oynayanlardır. Çünkü bir cadı asla deneyimlerini, yaşadıklarını coven haricinde paylaşmazlar hatta bazen covenlarıyla bile paylaşmamaları gereken durumlar olabilir.

codzombi

Kayıtlı Üye
Sevgili Codzombi gözlemlerinizi çok güzel aktarmışsınız size katılmamak elde değil ancak şöyle de bir durum var. Forumlarda, çevrenizde gördüğünüz bu tarz insanlar cadı değil bana göre kendince evcilik oynayanlardır. Çünkü bir cadı asla deneyimlerini, yaşadıklarını coven haricinde paylaşmazlar hatta bazen covenlarıyla bile paylaşmamaları gereken durumlar olabilir.

benim bildiğim koven olayı deneyimli cadıların oluşturduğu bir topluluk gibi yani kendi aralarında bakanlık gibi bir şey kurması değil midir. oysa günümüz turkish kovenlerine baktığımızda internette üye arıyorlar hatta başvuru formu bile yayınlıyorlar. tarikat üyesi mi yetiştirmek istiyorlar pek anlayamayadım. yoksa art niyetleri mi var onu da pek bilemiyorum. koven tarzı oluşumlarda geçmiş dönemlerde ünlü bi büyücünün bu tarzda oluşum yaparak insanların enerjilerini kullanarak varlıklara bağlaması satılması gibi art niyetli kullanması ona gelen insanları çok mağdur etmiş. hani demek istediğim şey şu biz şu kavramları başka bir yerimizden anlıyoruz sanırım. Deforme edilen kavramları kendi art niyetimizi tatmin adına kullanıyoruz. çok cahiliz ve çok hazırcıyız. ülkemizde yeterli oranda okuma kültürü yok.

Keira

Moderator
Covenlerda derecelendirme söz konusudur, mutlaka bir Rahip ve Rahibe vardır bunlar covendaki kesin otoritedir. Ritüeller, çalışmalar bu otoritenin belirlediği zamanlarda yapılır. Karar alınırken bu otorite 2. derece ve üstü olan cadıların fikirlerini alır. Genelde Covendaki Rahip ve Rahibe'nin 3. derece cadı olması gerekir. Günümüzde 3. derece cadılar çok fazla olmadığı için bazen bu durum değişebiliyor. Covenlar gizli bir topluluktur. İnternet üzerinden tarikat kurar gibi üye aramazlar. Her üyenin kendini kanıtlamış belirli bir güce sahip bir cadı olması gerekir. Çok nadir olarak yeni, henüz gelişimini tamamlamamış cadıları kabul ederler. Geleneksel covenlar en fazla 13 kişiden oluşmaktadır. Günümüzde new age akımlarda bu sayı çoğalmaktadır. Geleneksel covenlarda sayı arttıkça üst derece cadılar yeni coven oluşumları başlatmaktaydı. Bu yeni açılan covenler ya ana covena bağlı kalır ya da kendilerine yeni yol çizerlerdi. Ama her şey büyük bir gizlilikle yapılır. Türkiye'deki internet üzerinden yayılmaya çalışan gruplar coven değildir. Onlar özenti topluluklardır çünkü bu şekilde davranışlarda bulunuyorlarsa Covenın ne olduğunu, özünü anlamamışlar demektir. Zaten gerçekten cadı olan kişilerde bu şekilde iş yapmazlar.

Coven hakkında yazacak çok şey var ama en öz haliyle özetlemek istedim.

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Cadılık için Evliya Çelebinin anılarına bakmanızı öneririm. İnternette bulursunuz. Okuduğunuzda masal gibi gelebilir ama evliya Çelebi masal anlatmıyor. Yurdum insanı wicca kavramı hakkında da baya bilgi sahibi olmuş. Yeni kurulmuş harmanlanmış New age akımlar gözüme çok komik geliyor nedense. Yurdum insanından güzel Altar örnekleri gördüm. altarına ilkokulda sıralarımıza serdiğimiz beyaz mavi desenli örtüyü kullanıp üstüne de tuzluk ufak mumlar falan filan bir de keçeli kalemle pentacl çizip ben altarımı kurdum adama ayini yaptım demesi bile bu öğretilerin çoluk çocuğun ayağına düşmesi düşündürücüdür. ben forum sitesinin tekinde 13 yaşında ben cadıyım diyeni gördüm. Cadı abilerimize ablalarımıza haksızlık etmek istemem üstüne alınmasınlar da yeni bir şey üretemiyorsanız ikide bir benim gölgeler kitabım var deyip içine internetten uygulama yazıp bunları yapıyorum demeniz sizi cadı yapmaz, sadece cadı özentisi yapar. eskilerin kitaplarına bakıyorum yani uçmuşlar. şeytan çıkarma rituelleri Latince kitaplar simya iksirler acaip acaip formüller yazmışlar.. bu bizim havassçılarda benzer şeyler var. bana geliyor havassçıyım, sana safran vereyim diyor gönderdiği şey hint safranı:) yani zerdeçal.. cadıyım diyenlerin yaptıkları uygulamalara bakıyorum popüler kültürden bahsediyorum.. iki ot karıştırıyorlar sonra gel tanrıçam bul beni tanrıçam hokus pokus kutsa bunu tanrıçam deyip havadada asayı sallayıp dans hareketleri athameyi samuray gibi kullanıp ayini bitiriyorlar:))) evet ayin tamamlandı. kutsal keseler hazır. yani insan hayretler içerisinde kalıyor bu kadar kolaymış diyor.. bu kadar kolaysa havass ilgilenenler enayi mi falan diyorum. ben sadece çok ufak bir şey için haftalarca her gün saatlerce çalışma yaptığımı bilirim sırf olsun diye olana kadar çalıştım. adamların ki çok kolaymış hemen hokus pokus yap tanrıçam deyip her şey oluyormuş demek ki.

Cadıları daha iyi tanımak ve onların haklarında daha kapsamlı bir bilgi edinmek için Evliya Çelebi anılarından başka hangi kaynaklara bakabiliriz? Ve size göre "Cadı" doğulur mu yoksa sonradan olunur mu? Bazı insanlar sonradan cadı olunabileceğini savunurken, bazıları sonradan olunmaz cadı olarak doğman gerekir diyor. Sizin için hangisi geçerli

Keira

Moderator
Cadı olmayan birinden bu sorunun cevabını almak ne kadar doğru? Sözlerim yanlış anlaşılmasın. Sonuç olarak bu bir Hristiyana nasıl Müslüman olunur demek gibi bir şey bana göre.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bütün bu coven bilgileri, hiyerarşi sisteminin işleyişi, dereceler gibi bilgiler nereye dayanıyor Keira? Yani bu bilgilerin alındığı bir gelenek var, bu geleneklerin nereye dayandığını merak ediyorum. Sonuçta bu bahsedilen düzen belirli bir kola aittir, bu kol nerede ve tarihi nedir? Başlıkta bahsettiğimiz meseleyi derinleştirelim.

Vampir Poe

Kayıtlı Üye
Cadı olmayan birinden bu sorunun cevabını almak ne kadar doğru? Sözlerim yanlış anlaşılmasın. Sonuç olarak bu bir Hristiyana nasıl Müslüman olunur demek gibi bir şey bana göre.

Haklısınız ama ben sadece arkadaşın düşüncesini merak ettiğim için sordum. Yoksa tabii ki gerçek bir cadıyla konuşmadığımız sürece çoğu sorumuz hava da kalacak.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Çok fazla detaylandırmadan anlatmaya çalışacağım. Daha sonra farklı makaleler şeklinde uzunca anlatırım.
Kadim bilgiler üç yol ile aktarılır. Birinci yol ilahi kanaldır. İlham kanalı, duru işiti veya duru görü, malum olma, rüya da görme, otomatik yazma, ruhsal trans, astral seyahat gibi pek çok adı ve yöntemi vardır. Bir psişik ( genel olarak bu ismi veriyorum onlarca farklı isim var) bu kanalların bir tanesini ya da birden fazlasını kullanabilir. İkinci yol aktarımdır. Soy aktarımı, miras, genetik aktarım, reenkarnasyon, doğa ana gibi bir çok sebep belirtilebilir. İnançlara bağlı olarak değişmektedir. Birden fazla aktarımda söz konusu olabilir. Bunları nedenleri ne niçinleri de tartışılabilir. Üçüncü aktarım ise öğretmen ve öğrenci ilişkisidir.
Bu yollar ile bilgi olan psişik öğrendiklerini gelecek nesillere aktarmak için bilgileri kayıt edebilir ya da sözlü olarak aktarabilir. Kitlesel olarak insiye çalışmalarında ise semboller kullanılır. ( bu konuda başlı başına bir makale olabilir.)

Sorduğun soruya gelince başlangıç tarihi diye bir şey vermek mümkün değil, insanlık tarihinin bile nasıl ne zaman başladığını bilmiyoruz. Literatürleştirme, sistemleştirme ya da genele bilgi vermek için yazılmış kitap ya da kuruluşlar hakkında bilgi verilebilir. Bu bilgileri ilk ortaya koyan kişiler kendi araştırma ve şahsi fikirleri de devreye elbette ortaya koyarlar.

İnsanların bozamadığı ya da çok minik olarak bozduğu birçok ilkel kabile ( ilkel kelimesini kendi şahsım adına kesinlikle kabul etmiyorum. Batının ilkel tabiri kendisine bence daha çok yakışıyor ilkel yerine kadim kelimesini şuan ilkel olarak isimlendirilen toplumlar daha çok hak ediyor bence) olduğu gibi yaşamaya devam ediyor. Kendi dillerine uygun olarak kendilerine isim veriyorlar. Cadı ile ortak noktaları çok olduğu için bizler (güya modernler) Afrika cadısı, Hint cadısı ya da Anadolu cadısı diye nitelendiriyoruz. Birçok cadı kendisinin cadı olduğunu bile bilmiyor. Bir cadı da kendisinin cadı olmadığını bilmiyor. Kültürel, dini, sosyal ve çevresel koşul bu farkları belirliyor.

Ortaçağ döneminde kilisenin paganlardan, druidlerden, cadılardan, ökült bilgilerden ve kadınlardan kormasından kaynaklı olarak yapılan cadı avları ise batı için olayı tamamen değiştiriyor. Batıdan etkilenen ya da etkilenmek zorunda bırakılan diğer kültürler de aynı değişim meydana geliyor. Ölümler, soy kırımlar, bilgilerin yok edilmesi zaten gizli olan ilimlerin daha da gizlenmesine yol açıyor. Cowenler dağılıyor. Eskiden bir aile (akrabalardan oluşan) tek başına bir cowen olurken, ölümler ve sürülmelerden kaynaklı olarak aileye ait olmayan diğer kimselerde cowene alınıyor. Zaman içinde tek tük ayakta kalan cowenler diriliş hareketine başlıyor. Aydın kesimle başlayan bu diriliş bir sistemleştirmeye kendini götürüyor. Erkek aklı daha mantıksal, sayısal işlediği için ve ilk çalışmaları yapan erkekler olduğu için sonuç maalesef tek bir tipleştirmeye doğru gidiyor.
Cadılar özgür ve özgündür. Büyük oradan bireyseldir. Sistemleştirmek ve dinleştirmek birçok sebeple olsa da anlamsız bir çabadır. Günümüzde modern cadılığın ilkelerini ilk başlarda yeni cadılara öğretmek tercih ediliyor daha sonra özgürleşmesi amaçlanıyor. Batının baskısından uzak diğer toplumlarda ise cadılıkla ilgili böyle bir değişim bulunmuyor.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben bu ''cowen'' adı nereden geliyor, bir ''cowen'' kuralları nereden geliyor, bunu ilk kim tanımlamış olarak merak ediyordum. Şimdi biraz araştırma yapınca yabancı kaynaklarda bu ifadelerin masonluktan örnek alınarak hazırlandığını öğrendim. Hatta derecelerden bahsedilmişti üstte şimdi nereden geldiğini öğrenince daha iyi anladım.
Bu arada başka ilginç şeylere de rastladım. Cowan/Cowen aslında bir İskoç soyadıymış (ilk mason locaları da İskoçya'dan çıktı).

Yani benim bu konunun açıklmasına neden olan görüşümde bahsettiğim bugünkü ''cadılık'' neredeyse, o eskilerde tarif edilen o cadılıkla pek ilgisi yok. Muhakkak hançerdi, bazı kullanılan araçlardı vs. yi de içine almış ama dediğim gibi başka amaçlarla başkalaştırılmış. 100 yılı bile bulmayan eskilikte şeyleri de bize binlere yıllık diye yutturmaya çalışmışlar. Çünkü bazı binlerce yıllık bilgileri de katmışlar bu harekete.
Ben sürekli bunun üstüne gitmek istiyorum fark ettiyseniz. Bugün kendine cadı diyenlerin son 80-90 yıllık bazı hareketlerin karmaşası altında kalmış olduğunu savunuyorum. Ayrıca ''cadı'' kelimesini de reddediyorum burada veya dışarıda kendine cadı diyenler için. Bazılarını tanıyorum ve ''cadı'' adını yakıştırmıyorum onlara bu resmen hakaret ama kendileri de farkında değil.. Buna başka isim bulalım diyorum.
Diyoruz ki witch=cadı. Çok doğru! Zaten karmaşa burada. Bir bakın bakalı ''witch'' ne demek ingilizcede? Evet aynen bizdeki cadıyı anlatıyor.
Buyrun:
Şeytan ile anlaşma yapan, çirkin, kara büyü ile uğraşan çoğunlukla dişi cinsiyetli kişi.

Bu mesele ne biliyor musunuz? Türkiye'de çapulcu kelimesi negatiftir, ülkemizde yaşanan bir durum oldu ve onu protesto etmek için bazı insanlar ben çapulcuyum demeye başladı. Çapulcu falan değillerdi aslında. İşte mesele bu. Özellikle Galler ve İskoç bölgelerinde Hristiyanlık öncesi Druid rahiplerinin Hristiyanlığa bir tepkisi olarak doğan Masonluk yapılanmasının günümüze ulaşmış bir sürü ironik yaklaşımı, gizlilikleri, amaçları vs. ye biz de katılmış oluyoruz ''cadı'' diyerek. Farz edin ki yarın bir gün kültürü üstünde sömürgecilik yaptığımız bir ülkede de ''çapulcu/rapist'' demeye başlasın insanlar kendilerine.. Rapist aynı zamanda tecavüzcü anlamına da gelir.

Birileri kültürümüz ve bir çok konuda üstümüzde sömürgecilik yapıyor orası zaten tamam.
Bana göre:
- Cadı tanımı zamanında birilerinin çıkıp ''witch'' kelimesini bizdeki ''çapulcu'' olarak kullanmaya başlamasıyla bize de geçti.
- Bugün cadılık adı altında insanlara satılan bir çok şey masonlar tarafından oluşturulmuştur. Bunu ben demiyorum bütün yabancı kaynaklar açıkça yazıyor. İsterseniz dediğim gibi ''cowen'' adı nereden geliyor hatta sözlük tanımı nedir bakıp görebilirsiniz.
- Hrsitiyanlığa karşı tutan bir proje diğer Hristiyan olmayan ülkelerde de tutturulmaya çalışılıyor.
Sanki benim gördüğüm şema şöyle, olgun ve biraz daha yaşını alan insanlara önce mason localarıyla, gençlikle olgunluk arasındakilere sahte Kabala ile, gençlere bu cadılıkla o kadar çok pompalanıyor ki bir şeyler. Ben bunu bariz gördüm.

Bu arada kadınların kabul edilmediği Masonluktan, kadınları daha öne çıkaran bir neo-witch sistemi çıkması da ayrıca bir mantıklı. Ne localarımızın cinsiyet yasağını delelim, ne de kadınlara ulaşma imkanımızı kaybedelim mantığı.. :)

Yukarıda bir maddede anlam karmaşası olmuş düzelteyim:
- ''Cadı tanımı zamanında birilerinin çıkıp ''witch'' kelimesini bizdeki ''çapulcu'' olarak kullanmaya başlamasıyla bize de geçti.'' demişim, doğrusu şöyle:
- Cadı tanımı zamanında birilerinin çıkıp ''witch'' kelimesini, bizdeki ''çapulcu'' kelimesi nasıl ki protest biçimde kullanmamıza benzer olarak protest olarak kullanmaya başlamasıyla bize de ''witch/cadı'' olarak geçti.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Ocak kelimesi yerine popüler kültür de Cowen kelimesi cadılar için Kullanılıyor. Bazı grupların dahil olmaya çalışması özü değiştirmez. Değiştirmeye çalışmak cadı olmayan olmaya Çalışanları etkileyebilir. Bir cadı zaten kendine ne dendiğini nasıl tanımladığını pek önemsemez. Kendi kültürü içinde başka bir isim de verilebilir. Nasıl bazı tarikatlara bakarak Havası ya da kabalayı yorumlayamazsak Cadılık içinde aynı şeyi söyleyebiliriz. Kelimelerin oluşumlarının tabi ki Önemi var. Fakat dil Değişiyor. Her yerde bu var. Bazen kelimenin özü değişmediğinde ya da anlamı karşılamadığında bazı kimseler yeni bir kelime oluşturma durumuna da gidebilir. Özellikle parapsikoloji de bu konu çok fazla. Bilimselleştirme çabaları da devam ediyor. Kendi özel hayatımda bazı kimseler büyücü kelimesini bana Nefret kelimesi ile kullanırken bazıları kokru bazıları ise duygu yüklemeden Tanımlama şekliyle kullanıyor. Çingene kelimesi ile yaşadıklarımı yakinen de biliyorsun. mesele şu her konuda rant elde etmek isteyen güçler kullanabildiği herşeyi kullanıyor ve sömürüyor. Özü Değiştirme çabası içindeler. Fakat öz değişmiyor değişmiyor zira insanın karıştıramayacağı bir kaynak var bu kaynaktan bilgi akıyor (seninde bildiğin gibi). Kısacası kavramlar dilin yapısı üzerine saatlerce konuşabiliriz. Bir yere varmak zorunda olmadığımız bir sohbet olur bu sadece. Konuyu toparlarsak adına her ne denirse densin Doğacı ya da Otacı bir Psişik dünyasal bir güç Tarafından şekillenmez belki sadece şekilenmiş gibi görünebilir o kadar. Dünyasal gücü elinde bulunduran kişilerde sömürmeye devam edecekler ne bulurlarsa. Nasıl bazıları bu Güce hizmet ediyorsa bazıları da karşı duruyor.
evren nasıl Karşıt ile varsa dünya da da aynı şekilde bu Karşıtlık devam ediyor

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ocak kelimesi yerine popüler kültür de Cowen kelimesi cadılar için Kullanılıyor. Bazı grupların dahil olmaya çalışması özü değiştirmez. Değiştirmeye çalışmak cadı olmayan olmaya Çalışanları etkileyebilir. Bir cadı zaten kendine ne dendiğini nasıl tanımladığını pek önemsemez. Kendi kültürü içinde başka bir isim de verilebilir. Nasıl bazı tarikatlara bakarak Havası ya da kabalayı yorumlayamazsak Cadılık içinde aynı şeyi söyleyebiliriz. Kelimelerin oluşumlarının tabi ki Önemi var. Fakat dil Değişiyor. Her yerde bu var. Bazen kelimenin özü değişmediğinde ya da anlamı karşılamadığında bazı kimseler yeni bir kelime oluşturma durumuna da gidebilir. Özellikle parapsikoloji de bu konu çok fazla. Bilimselleştirme çabaları da devam ediyor. Kendi özel hayatımda bazı kimseler büyücü kelimesini bana Nefret kelimesi ile kullanırken bazıları kokru bazıları ise duygu yüklemeden Tanımlama şekliyle kullanıyor. Çingene kelimesi ile yaşadıklarımı yakinen de biliyorsun. mesele şu her konuda rant elde etmek isteyen güçler kullanabildiği herşeyi kullanıyor ve sömürüyor. Özü Değiştirme çabası içindeler. Fakat öz değişmiyor değişmiyor zira insanın karıştıramayacağı bir kaynak var bu kaynaktan bilgi akıyor (seninde bildiğin gibi). Kısacası kavramlar dilin yapısı üzerine saatlerce konuşabiliriz. Bir yere varmak zorunda olmadığımız bir sohbet olur bu sadece. Konuyu toparlarsak adına her ne denirse densin Doğacı ya da Otacı bir Psişik dünyasal bir güç Tarafından şekillenmez belki sadece şekilenmiş gibi görünebilir o kadar. Dünyasal gücü elinde bulunduran kişilerde sömürmeye devam edecekler ne bulurlarsa. Nasıl bazıları bu Güce hizmet ediyorsa bazıları da karşı duruyor.
evren nasıl Karşıt ile varsa dünya da da aynı şekilde bu Karşıtlık devam ediyor
Ben de bu manipülatörlere karşıyım. Çünkü özü değiştirmeye çalışan her şeye karşıyım. Bu insanlara neden karşıyım ayrıca özel nedenlerim de var kişisel olarak biliyorsun.. Bu konunun üstüne gitmem de bir nevi cephe açmak aslında. :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Hepsinde var ben Havası daha iyi bilirim. Kendi ülkemde Havas adı Altın'da yapılanlar cadılık içinde yapılanları masum bırakıyor maalesef. Kendi şahsım adına elimden gelince bildiklerimi anlatamaya çalışıyorum başka da yapabileceğim bir şey yok.