Buyu neden tutmaz?

alexisis

Kayıtlı Üye
İcazet meselesi
istersen kitapları yala yut, icazetin yoksa zor. İcazetten maksadım oturup bir hocadan sözlü izin almak değil elbet. Yetkili ruhani makamlardan icazet ve pek tabii dolayısı ile Allah c.c'dan izin almak gerek. Şeytan ile uğraşıp iş görenler dahi Allah tarafından izin verilmiş kişilerdir. Şeytanın kendisi bile en nihayetinde insanları yoldan çıkarmak ve kıyamete kadar ömür için Allah'tan müsaade istemedi mi :) Halvet ile, riyazet ile , zaman ile olur bu icazet ama bunun dışında etkenler de var tabi.
Yapan kişi okumayı,ritüeli usulüne uygun yaptı mı ?
Yapılan kişinin üstü dolu mu ? Yani vefk muska veya başka bir koruma var mı, veya ibadetlerine düşkün , zikir ehli birimi ?
Yapılan işlem olması istenen iş için uygun mu ?
gibi bir dolu etken söz konusu. bu iş tutar veya tutmaz, veya ne kadar etkisi olur diye yorum yapmak zor. Cevaplanması gereken bir çok soru var..
Oyle haklisiniz, cok karisik ve fazla ilgi-bilgimin olmadigi bir alan.
Tek emin oldugum karsi tarafin ugrasilari....
Genel bir fikir verdiginiz icin tesekkur ederim. Dilerim bu islerle ugrasmaya kalkanlar da bunu okuyup biraz ders cikarirlar, cunku yapanin durumu iyi degil!

Taykel

Kayıtlı Üye
Karşı tarafın büyü yaptığını nereden biliyorsunuz

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Politik doğruculuğu sevmem. Duyar da kasamıyorum. Nevrotik temelli ruh hastalığına işaret...

Sizin canınız sıkılmış.

alexisis

Kayıtlı Üye
Politik doğruculuğu sevmem. Duyar da kasamıyorum. Nevrotik temelli ruh hastalığına işaret...

Sizin canınız sıkılmış.
aynen bende oyle dusunuyorum, 10 aydan beri yapmadigi kalmadi. En son pasajini yaptigim ornekleri caldi bereket 2 farkli test uygulamisim ayni ornege, digerini bilmediginden birakmis. Mudur benden kaynakli olmadigina ikna oldu. Kesinlikle tedavi olmasi gerek. Canim bu yuzden sikkin tabii, emegimi calip, cope atan, gun icinde devamli takip eden bir manyakla calismak kolay degil

berksurucu

Banlı Kullanıcı
aynen bende oyle dusunuyorum, 10 aydan beri yapmadigi kalmadi. En son pasajini yaptigim ornekleri caldi bereket 2 farkli test uygulamisim ayni ornege, digerini bilmediginden birakmis. Mudur benden kaynakli olmadigina ikna oldu. Kesinlikle tedavi olmasi gerek. Canim bu yuzden sikkin tabii, emegimi calip, cope atan, gun icinde devamli takip eden bir manyakla calismak kolay degil

Arkadasın la iletişimi neden kesmiyorsun. Sanırım sende bu olaylardan besleniyorsun.

alexisis

Kayıtlı Üye
Kesmedigimi nereden cikardiniz ki? Ilginc?

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Kesmedigimi nereden cikardiniz ki? Ilginc?

Büyü veya değil. Onun tüm karakteri hareketleri sizin takıntınız olmuş durumda... Ruh hastası Bi delinin size büyü yapıp yapmadığı ile ilgilenmeyin.

Hem bişeyler kötü gidecekse gidecektir. Büyüyle filan olmaz.

Arının... Arının... Arının...

Deli arkadaşınız yok olacaktır ?

alexisis

Kayıtlı Üye
Haklisiniz,son yaptigina acayip takildim. Onlarca ay tum tuhaf hareketlerini, yaptigi her seyi gormezden geldim, umursamadim ama son yaptigi! Hem bana karsi, hem sirkete karsi ciddi bir suc! Oyle doluyum ki! Onlem aldim, onun yaptigini kanitlamam zor ama benden kaynakli olmadigini kesin delille ispat edecegim( tekrar aynisini yaparsa).
Haksiz yere itham edilmek igrenc bir sey!
Eh burasi psikoloji sitesi degil, tabii ki her yaptigini burada tek tek yazmak sormak manasiz, formata uygun konu actim bende :sneaky:
Deli arkadasim da kendi kendine yok olmaz!! ama bilgi guctur!
en azindan isime daha huzurlu giderim, degil mi;)

star53

Kayıtlı Üye
Aynı olay benim başıma gelse orayı birbirine katardım. Sabrınıza hayran kaldım.

alexisis

Kayıtlı Üye
Elimden bir sey gelmiyor ki! Sirketin tum yonetim kadrosu hintli, superviorum dahil! Departmanin yarisi hintli, bu mahlukta hintli ve onlara guveniyor! Cok tutuyorlar birbirlerini, bilemezsiniz! Onlardan biri bir hata yaptiginda hemen ustu ortulur!
Daha once 2 kez ustlerimle konuyu konustum, sonuc alamadim. Tek dayanagim, bu son alacagim onlem. ise yararsa ve hala mudurler gecistirirse, belgesi ile ana merkeze sikayet edecegim!
Yok oyle havadan baskasinin ekmegini calmak!
Cok kiskancliga sahit oldum is hayatinda ama bu derecesi ilk!
Yani sebebini bir cozsem?! atomuda parcalamiyoruz is yerinde :confused:
Kusura bakmayin gercekten cok doluyum, yazdikca yaziyorum,ozur dilerim

star53

Kayıtlı Üye
İçinizi dökmeniz iyidir. Bu kadar uğraşmasının ardından bir şey olmadığına göre patronlarla arasının iyi olduğunu sezmiştim. Umarım her şey istediğiniz gibi olur. Ne diyeyim :)

alexisis

Kayıtlı Üye
Tesekkur ederim. Aslinda bana da iyi geldi esim haricinde birileriyle bunu paylasmak. Dilerim hic birimiz boyle manyak insanlarla bir arada olmak zorunda kalmayiz.

star53

Kayıtlı Üye
Ben işçisinden patronuna herkese sesimi çıkarttım. Çünkü haklıydım. Afedersiniz ama seni tost yapıcaz nedir ya? Dikkatinizi şuraya çekeyim bu yeni işimin altınca ayında oluyor. O zamana kadar türlü tartışmalar diklenmeler derken bir gün bu lafı söylediler. Kapalı bir ortamdayız sadece üçümüz. İyi dedim madem paşa gönlünüz istiyor kabul ediyorum. Yaklaşınca yumruk yumruğa girmedik fakat güreşmek zorunda kaldım. En son sırtımı duvarın iki köşesine sıkıştırıp birini bacağından kilitledim diğerini de göğsünden dirseğimle sıkıştırdım. Yaklaşık üç dakika sonra ikisi de vazgeçti. "Böyle olur mu ama bize tamam demiştin" diyince ben de "tamam dedim ama kolay olacağını söylemedim" dedim. Sonraki zamanlarda 12 kişilik ekipten kimse benimle uğraşmadı. Bilek güreşine bile davet ettiler inadımdan hiçbirine yenilmedim. Üstüne sağlam bir arkadaşlık bile kurduk, tabi doğru düzgün takılmaları şartıyla. Yani manyaklar her yerde. Kendini korumanın bir yolunu buldukça en fazla küçük problemler olarak kalırlar. Ne yap et o elemanın seninle uğraştığını kanıtla. Ses kaydı mı alırsın, gizli video mu çekersin orasını bilemem ama hintli de olsa üst kurul bunu görmezden gelemez. Gelirse işi mahkemeye taşırsın.

star53

Kayıtlı Üye
Ondan önceki işimde de patron maaşımı vermemişti. Altı ay sonra seni dövmeye geliyorum diyip arkadaşımla mekanına gittik. Karışanı da o dövecekti. Adam beni görür görmez maaşımı yatırdı. Daha kötüsü çalıştığım yerde sadece sigorta olsun diye çalışıp 30000 tl alacağı olan elemanlar vardı. Böyle tecrübeler bile yaşamış biri olacak altından kalkacağınıza inanıyorum :)

alexisis

Kayıtlı Üye
@star53
Sevgili star, aklin yolu bir gercekten de ;) aynen yanina kar kalmayacak! Umursamamam onu deli etmis belli ki :sneaky:
Bu arada senin is arkadaslarinin da eksigi pek yokmus.
Hep hayat tecrubesi, boyle tiksinc mahluklar da ortalikta iste.
Tesekkur ederim paylasimin ve destegin icin. Biz neler atlattik, bunlar da viz gelir tiris gider yahu ;)

Alex06

Kayıtlı Üye
Can Yaman a niye nazar değmiş birinin buyusu tutmus olsun ki ayagi kaydida düştü mu? Kaza mi gecirdi durup dururken depresyona mi girdi hic sebep yokken aldığı is teklifleri mi kesildi. Adam kendi dünya görüşüne ahlakına uygun biçimde konuştu bu ve bu konuşmalar terbiyesizceydi. Cinsiyet ayrımcılığı yapılmayan kadına değer verilen tüm toplumlar için terbiyesizceydi. Özgür irademizle yaptığımız yanlışların doğurduğu sonuçları buyuyle nazarla iliskilendirirsek kendimizi tanimaz gormezsek sonucu ne olur? Cevabını siz düşünün bulun? Cevabı herkes için farklı çünkü.

Ü

Üye silindi 56746

Can Yaman a niye nazar değmiş birinin buyusu tutmus olsun ki ayagi kaydida düştü mu? Kaza mi gecirdi durup dururken depresyona mi girdi hic sebep yokken aldığı is teklifleri mi kesildi. Adam kendi dünya görüşüne ahlakına uygun biçimde konuştu bu ve bu konuşmalar terbiyesizceydi. Cinsiyet ayrımcılığı yapılmayan kadına değer verilen tüm toplumlar için terbiyesizceydi. Özgür irademizle yaptığımız yanlışların doğurduğu sonuçları buyuyle nazarla iliskilendirirsek kendimizi tanimaz gormezsek sonucu ne olur? Cevabını siz düşünün bulun? Cevabı herkes için farklı çünkü.
başarılı oldu, kibir yaptı kendini beğendi ve bu kendini beğenmişlik sonucunda gerçek karakterini yani özünü bize yansıttı, olan bu aslında. önce başarılı oldu sonra şımarıp bunu başarısızlığa çevirdi de diyebiliriz. Ay bana neyse can yaman'dan....

Kader33

Banlı Kullanıcı
slm arkadaslar bu durumumu paylaşmak istedim belki birileride benim gibi aynı şeyleri görüyor ve yaşıyor ümidiyle hemde yardımcı olması ümidiyle yazıyorum...belki büyüyle ortaya cikan mevzu
uzun dönem çok Sıkıntılı dönemlerden geçtim..gece korkardım uyuyamazdım çok rahatsız olurdum ...birbirinden korkunç ve iğrenç yaratıklarla sürekli savaşırdım rüyalarımda...sabah kalkamazdım kalksamda o kadar yorgun kalkardımki sanki hiç uyumamışım gibi..ara ara gece üç gibi rüyalardan uyanırdım çok etkisinde kalırdım ve korkudan uyuyamazdım...artık bu hal gün be gün kötüleşmeye başlamıştı...işe gidemez oldum gitsem de tüm aksilikler olurdu..işi bırakmak zorunda kaldım...işi bırakmama rağmen halim dahada kötüleşti oturdum evde korkar oldum...sanki biri var yanımda gibiydi..sürekli arkama bakardım...arada büyük uzun siyah gölgeler görmeye başladım...eşim çok tedirgindi yalnız evde bırakamıyordu mutlaka biri yanımda oluyordu..artık affedersiniz lavobaya bile korkumdan gidemiyordum..her gün ağlıyordum kafayı yemek üzereydim..sürekli rabbime yalvariordum bni kurtar diye...sonsuz rabbime hamd olsun o günlerden rüyada ismi geçen şahısın ismiyle araştırıp buldum ve kurtuldum..Allah kimseye yaşatmasın...ben ibadetlerimi aralıksız düzenli şekilde devam ettim...artık ne korku ne başka bir şey kaldı sadece tek şey arada hm seccadede hm de otururken durup dururken arada küçük ufak yıldız gibi parıltı beyaz veya mavi oluyor genelikle her zaman değil arada...birde duvarda kafa resmi gibi gölge beyaz oluyor genelikle ..belki inanmayacaksınız ama yaşayan bilir...belki birisi yaşamıştır ve bu konu hakkında konuşmak ister

alexisis

Kayıtlı Üye
@Kader33
Cok cok gecmis olsun.okurken bile urperdim. Ben yasamadim ama ne kadar zor oldugunu tahmin ediyorum. Serefsiz dolu ortalik. Deneyimli yada ilgilenen arkadaslar yazacaktir.