Buyu neden tutmaz?

alexisis

Kayıtlı Üye
Merak ediyorum, acemi olmayan bir buyucunun buyusu neden ve nasil tutmaz? Yani, ozellikle bayagi azimliyken bu buyulerde....

Bana takik bir manyak is arkadasim var. Ikimiz de ayni donem ise basladik ve ilk gunden beri her yoldan benle ugrasiyor. Birkac defa buyu yapma girisimi deoldu ama tutmadi. Ne derece isinin ehli oldugunu bilmiyorum ama acemi olmadigina eminim! Ilk hedefinin ben olmadigina da eminim. Bu basarisizlik onun dengesini daha da bozdu! Artik isimi sabote ediyor. Bakalim nereye varacak bu dengesizlikleri :sneaky:

Tesekkurler...

Ü

Üye silindi 58480

Insanin kendi icinde surekli acip kapattigi gozlemcilik yapan bilincleri vardir

Mesela kitlik bilinci, bolluk bilinci, ibret bilinci, bilgelik bilinci, sanat bilinci, sabote ol bilinci, kurban bilinci, tanikta kalma bilinci (ki en onemlisidir) vs vs...

Bu bilicler, ilgili ana akim askin enerjiyi surekli radyo gibi kozmosun kaynagindan kesintisiz olarak emmeye programlidir.

Kisacasi insan kendi kendini imha etme kodlarina da, kendi kendini tamir ederek kemalata erme kodlarina da sahiptir. Bunun icin kasmasi dagerekmez. Gozlemci bilincini degistirebilmesi gerekir. Kendisine bunu yapabilmesi icin sure verilir. Ama bunu yapabilecegini anlayamadiysa da baskalari onun bilincini manipule etmeye baslar. Buyu, kendini aleni saldirilara karsi koruyan kisiye, gardinin arkasindan saldirma sanatidir.

Insan tanik bilincinde kalmadikca buyu ile gelen bilinc sablonunu instagram filtresi gibi degistirebilir ve caresizlik bilincinden enerji uretmeye baslayabilir. Kendinin farkinda olmayan, olmak istemeyen herkes baskalarinin bilincine gore bilinclenir.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Hmm.
Dikkat et. İnancını bilmiyorm ama büyü tehlikelidir. Müslümansan gece gündüz 7 ayetel kürsi oku. Dikkatli bir yaşam sür. Tutmasını durup beklersen bir gün tutar o zaman ayıklarskn pirincin taşını, ayıklayabilirsen. Önlemini al. Çünkü öyle büyüler var ki üzerinden geçenin çocugu olmuyor. Bereketini sömürüyor, kısmetini kapatıyor. Bu bahsettigim başkasına yapılan büyülerin bir başkası üzerindeki tesirleir düşün.
Bu düşmanının sana yapıpta tutmadıgı büyülere Allah müsaade etmemiştir. İmtihanın bunlar degil demek ki. Yani bugüne kadarkiler için yaptıysa ve olmadıysa öyledir. Yapamadıysa başka. Sana uyarı olabilir bu duydugun haber bile. Sonrası için aklını kullan deniliyor olabilir. Mümkünse uzaklaş oradan. Degilse de önlem al.

alexisis

Kayıtlı Üye
Insanin kendi icinde surekli acip kapattigi gozlemcilik yapan bilincleri vardir

Mesela kitlik bilinci, bolluk bilinci, ibret bilinci, bilgelik bilinci, sanat bilinci, sabote ol bilinci, kurban bilinci, tanikta kalma bilinci (ki en onemlisidir) vs vs...

Bu bilicler, ilgili ana akim askin enerjiyi surekli radyo gibi kozmosun kaynagindan kesintisiz olarak emmeye programlidir.

Kisacasi insan kendi kendini imha etme kodlarina da, kendi kendini tamir ederek kemalata erme kodlarina da sahiptir. Bunun icin kasmasi dagerekmez. Gozlemci bilincini degistirebilmesi gerekir. Kendisine bunu yapabilmesi icin sure verilir. Ama bunu yapabilecegini anlayamadiysa da baskalari onun bilincini manipule etmeye baslar. Buyu, kendini aleni saldirilara karsi koruyan kisiye, gardinin arkasindan saldirma sanatidir.

Insan tanik bilincinde kalmadikca buyu ile gelen bilinc sablonunu instagram filtresi gibi degistirebilir ve caresizlik bilincinden enerji uretmeye baslayabilir. Kendinin farkinda olmayan, olmak istemeyen herkes baskalarinin bilincine gore bilinclenir.

Benimle neden ugrasiyor bilmiyorum. Sadece tek farkettigim bu olaylardan sonra onun sagliginin bozulmaya baslamasi oldu, kendisi bunu algilayabilir mi emin degilim!
Yani ben buyucu degilim ama onun yaptigi islemler benim uzerimden bir sekilde aynaya carpmis gibi geri donmus durumda, bu olabilir mi? Ozellikle ben bu tarz islerle ilgilenmedigim halde? Ne oluyor bilmiyorum ama varligim onu deli ediyor!
Tesekkur ederim cok aydinlaticiydi

alexisis

Kayıtlı Üye
Ediyor olmasi lazim yazdiklariniza gore ama, bunu nasil yaptigim yada gelistirecegimi tam cozemedim henuz.

alexisis

Kayıtlı Üye
Büyü yapan da etkileniyor diye biliyorum, bana yapan da sinir hastası oldu, muhtemelen hep bu işlerle uğraştığı için, dönsün tabi yaptıkları kendilerine beter olsunlar.
Guzel sevindim... Olsun tabii, yarim akilli mahlukat!

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Büyüyü cinlerine yaptırıyorsa cinleri yapmamış olabilir .bir diğer etkende Allah’ın istememiş olmasıdır .çünkü eğer allah istemezse büyü bile tutmaz . Yalnız büyüyle güçlü bir enerji açığa çıkarırsın, sence o büyü sana etki etmediyse ve doğada da hiç bir enerji yoktan var olmadığı gibi var olanda yok olmuyorsa büyü yapana zarar verir .sağlık problemi olabilir ,hayatı alt üst olur,psikolojisi etkilenir vb.

Ü

Üye silindi 58480

Buyu yapilir yapilmaz belki etki etmez, ama buyucu ilk tokezlemeni bekler meslek sirri olarak, akbaba ozguveni ile ayri bir istikrar enerjisi yayar sana. Gercek buyuculerin eline dustun mu bi kere bunun suphesi bile sana yetisir telepatik olarak.

Buyuye maruz kalmak, sohreti yakalayan kisi gibidir. Akis bir sekilde kendi elinle yaptigin gafletten dolayi bozulursa, aninda linc edilirsin serbest radikaller tarafindan. Buyucu muhendisligini boyle kodlar senin yerine.
Bakiniz : Can Yaman.

Cok fena nazara geldi geldi geldi ve sudan birkac sebep kopurtulerek ne hale getirildi.
Simdi enerjisi kollektif enerjiyi karsilayabilecek olsaydi Hollywooda uzanirdi. Ama dusuk enerjili oldugu icin PR i gitti :D

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Büyüyü cinlerine yaptırıyorsa cinleri yapmamış olabilir .bir diğer etkende Allah’ın istememiş olmasıdır .çünkü eğer allah istemezse büyü bile tutmaz . Yalnız büyüyle güçlü bir enerji açığa çıkarırsın, sence o büyü sana etki etmediyse ve doğada da hiç bir enerji yoktan var olmadığı gibi var olanda yok olmuyorsa büyü yapana zarar verir .sağlık problemi olabilir ,hayatı alt üst olur,psikolojisi etkilenir vb.
Adam daha cinlerin laf söz geçiremiyosa demek ki, dogrudur. Yalnız şöyle ki büyü yapılana sirayet etmiyorsa sevdiklerine akabilir. Hz Muhammed (sas) bu sebeple üç erkek evladını 2 yaşına varmadan önce kaybetti. Bitkiruh enerji kaybolmaz deyince aklıma geldi. Dogrudur büyü yapıldıysa ve size sirayet etmediyse sevdiklerinizin ayagın dolanabilir. Neyse siz peygamber olmadıgınız için yani pek mümkün degil ama ben yine diyeyim. Takva bir mümin e Allah dilemedikçe büyü asla dokunamaz.
Sendeki sır farklıdır. Muhtemelen yanlış bir şeyler yapıyor. Yoksa zannetmiyorum dokunmasın. Bu inançtan öte bir şey.

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Adam daha cinlerin laf söz geçiremiyosa demek ki, dogrudur. Yalnız şöyle ki büyü yapılana sirayet etmiyorsa sevdiklerine akabilir. Hz Muhammed (sas) bu sebeple üç erkek evladını 2 yaşına varmadan önce kaybetti. Bitkiruh enerji kaybolmaz deyince aklıma geldi. Dogrudur büyü yapıldıysa ve size sirayet etmediyse sevdiklerinizin ayagın dolanabilir. Neyse siz peygamber olmadıgınız için yani pek mümkün degil ama ben yine diyeyim. Takva bir mümin e Allah dilemedikçe büyü asla dokunamaz.
Sendeki sır farklıdır. Muhtemelen yanlış bir şeyler yapıyor. Yoksa zannetmiyorum dokunmasın. Bu inançtan öte bir şey.
Katılıyorum ,büyücünün hatası ya da eksiği de olabilir çünkü büyüyü yapmanın birçok kıstası vardır ayrıca gözyaşı büyüyü baltalar ,bu cinlerin yapabilme gücüne ve hızına etki eder .işlemin tutma süresini de uzatır

Ü

Üye silindi 58480

Belki de yakınlarından en zayıf olana zarar veriyordur, bu ihtimal de varmış..

Evet bu dogru.Buyu yapilan kisi maddi manevi defansini korudukca, sana enerji bagi ile bagli olan en yakinindaki kisilere gecer.
Cunku en yakinlarinda senin manevi bir tezahurun vardir ve enerji baginla buna tam destek veriyorsundur. Bu yuzden de cocuklarina gecer genellikle. Senin kendi auranla yasattigin ne varsa buyudeki negatifin de ugrak yerleri oralaridir.

MEsela ayirma buyuleri adama yapilir ama adami tutmayinca kadindan devam eder. Boylece iliskinin enerji kodu oyle ya da boyle kirilmis olur. Kadini da tutmazsa cocuklarindan devam eder.

alexisis

Kayıtlı Üye
Tesekkur ederim, bayagi bir fikrim olustu.
Neyse ben koruma yontemlerime devam edeyim ayni sekilde. Bu kiskanclik onun kendi kendisini yemesine neden olur zaten, ugrasmaya degmez. Kizindan cikacak bu yaptiklari, bunu da ben biliyorum :cool:

alexisis

Kayıtlı Üye
Korkum yok bu salaga karsi, sadece tiksinti! Ama beceriksizligi ilginc geldi, uzun bir gecmisi var bu konularda cunku.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Korkum yok bu salaga karsi, sadece tiksinti! Ama beceriksizligi ilginc geldi, uzun bir gecmisi var bu konularda cunku.
Var mı milletin bilmedigi ama küçüklükten aile içinde farklı çağrıldıgın bir isim.

Ya da annenin ismini yanlış biliyordur.

Ya da elindeki kitapta sana karşı kullandığı büyüler hatalı verilmiştir, eksiktir. Genelde yanlış olur. Ehli onu manen bilir. Büyü için konuşmuyorum tabi. Havas kitaplarının geneli için konuşuyorum.

Büyüyü vaktine denk tutturamıyorda olabilir. Hani vakitli bir şeyse. Hesapları tutmuyor olabilir.

Yani senle ilgili degil onu bil.

Zira büyü gibi bir garabet, gerçek. Tuttu mu tutar.
Eşyaya hükmedenbilenlerin sorumluluğu altında olan bir ilmi böyle tabiri caizse bacadan giren hırsızlar yazılanları doğru şekilde yaparlarsa tutuyor çünkü şartlar olgunlaştıgında bir engel kalmamış oluyor. (Allah ın müsaadesi dışında oldugunu yinelyelim.) Çünkü madde aleminin kanunu bellidir.
Suyun 100 derecede otomatik olarak kaynaması gibi, domates tohumundan domates olması gibi. Allah haric hiçbir güç o suyun kaynamasını durduramaz. Bu adetullahtır (sünnetullah). Büyü de böyle.
Dolayısıyla Allah kesin sınır koyar ve haram der. Haddi aşanlar dinden çıkarlar. Ebedi cehenneme zümera.
Neden?
Çünkü Allah ın saltanatında Allaha kafa tutmaktır. Kendini ilah bellemenin öteki yüzüdür. Hiçbiri iflah olmaz.

Berliner

Kayıtlı Üye
İcazet meselesi
istersen kitapları yala yut, icazetin yoksa zor. İcazetten maksadım oturup bir hocadan sözlü izin almak değil elbet. Yetkili ruhani makamlardan icazet ve pek tabii dolayısı ile Allah c.c'dan izin almak gerek. Şeytan ile uğraşıp iş görenler dahi Allah tarafından izin verilmiş kişilerdir. Şeytanın kendisi bile en nihayetinde insanları yoldan çıkarmak ve kıyamete kadar ömür için Allah'tan müsaade istemedi mi :) Halvet ile, riyazet ile , zaman ile olur bu icazet ama bunun dışında etkenler de var tabi.
Yapan kişi okumayı,ritüeli usulüne uygun yaptı mı ?
Yapılan kişinin üstü dolu mu ? Yani vefk muska veya başka bir koruma var mı, veya ibadetlerine düşkün , zikir ehli birimi ?
Yapılan işlem olması istenen iş için uygun mu ?
gibi bir dolu etken söz konusu. bu iş tutar veya tutmaz, veya ne kadar etkisi olur diye yorum yapmak zor. Cevaplanması gereken bir çok soru var..