Büyü mü değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gomiyeon

Kayıtlı Üye
Merhaba sevgili mabet üyeleri...Biliyorsunuz ki çoğu parapsikoloji ve faydalı dua sitelerinde bazı büyüler dua diye verilmiş durumda. Bende bu konuda sıkıntı yaşayanlardan birisiyim. Büyü olup olmadığını nasıl ayırt edebiliriz? Örneğin; sevdiğin kişiyi unutma duası yazıyor. Başka sitede bakıyorum aynı dua büyü diye verilmiş.Bende emin olamıyorum. Belli sayıda okuyun yada şu kağıda şu duayı yazın vs.. tarzında dua olur mu?. Sonuçta başkasının iradesine hükmetme yada zarar verme gibi bir durum yok. Duayı kendim için okuyacağım. Günaha girmek istemiyorum. Bu konuda bilgili biri varsa yardımını istiyorum.
Sevgiyle.

dexter

Elit Üye
Şahsi fikrim; Belli sayıda okunanlar büyüdür. Çünkü İslam dininde niyet önemlidir, bir şeyi canı gönülden istemeniz yeterlidir. O zaman neden belli bir sayıda okuyunca olacağına inanırsınız? 6 kez okudun ama 7.yi okumadığın için olmadı mı? 7.yi okusaydın 'yaradan' niyetini mi anlayacaktı? Şahsi fikrim belirli sayıda okunan dualar büyüye girer. Elbetteki en önemli şey sizin niyetinizdir. Bunun sorarken bile aklınızda bir şüphe var ki sordunuz, yani cevabını bildiğinizde eğer yine de yaparsanız islam dinine göre elbetteki günaha gireceksinizdir.

Ve sorunuzun cevabı sitemizde vardır, bol bol aynı soru sorulup hep aynı cevap alınır...

İyi Forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...