Bu dua yüzünden her şey mahfoldu

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Düzelticem diye her şeyi daha da beter bir hale sürükleyebilirsiniz.bence kendinizi de onu da rahat bırakın bir müddet ve tövbe edin . Bu duayı okuduğuna göre çokta adı konacak bir şey yokmuş ortada çünkü ağır bir dua.ayrıca okuyan kişiye ağırlık verdiği yazıyor .seviyorsan nasıl kıyıyorsun sevdiğine anlamıyorum

gracetograce

Kayıtlı Üye
Sizi seviyorsa zaten ilişkiniz ciddiye biner, sevmiyor ya da belki de arkadaş olarak görüyor? Çünkü adı konulmamış diyorsunuz. Bu ifadeniz sanki tek taraflı bir sevgi olduğu izlenimini veriyor. Okuduğunuz şeyin masum bir dua olduğunu düşünmüyorum, tuhaf ve karmaşık. İlla dua etmek istiyorsanız, eğer inançlı biriyseniz yaratıcıya kendi kelimelerinizle yakarmak daha doğru olacaktır. Duada önemli olan samimiyettir. Sizin okumuş olduğunuz şey, büyü ya da farklı bir şey. Adı her neyse ama dua değil bence. Bu yaptığınız iradeye müdaheleye girmiş ve cezalandırılmışsınız gibi. Kimisi buna karma der, kimisi kader der... Yapmak istediğiniz şey olmadığı gibi tamamiyle aksi gerçekleşmiş. Bence niyetinizi bir sorgulayın derim. Bunu neden okudunuz? Okuyunca karşı tarafın sizin sevmesini, size bağlanmasını, gözünün hiçbir şey görmemesini ve sonucunda da evlenmeyi mı planladınız? Karşı taraf ne istiyor peki? Sizi sevmek, eğlenmek, evlenmek, dostça vakit geçirmek? Neden birşeylerin kendiliğinden olmasının, bu kendiliğinden oluş sürecinin samimiyetine teslim olmuyorsunuz? Bazı şeyleri akışına bırakmak lazım. Böyle içeriğini bilmediğiniz şeyleri ne kendi üzerinizde ne de başkasında denemeyin lütfen. Sonucuna da katlanmak zorundasınız ve şu an bu durumun içindesiniz... Size akıl vermek bana düşmez ama bir tavsiye vermek isterim. Evrenin değişmez kanunu şudur: Zorla güzellik olmaz, olsa da devamlı olmaz. Bu yüzden bazı yolları zorlamak yerine yeni bir yol açmalı belki...
Amacım beni zorla sevmesi değildi, beni sevmediğini düşünmüyordum zaten beni sevmediğini düşündüğüm birini zoraki istemezdim diye düşünüyorum.Tek amacım bu aramızdaki ilişkiyi dua ile destekleyip güçlendirmekti ve bir adım ileri taşımasına vesile olması umuduyla okudum tüm kalbimle..

gracetograce

Kayıtlı Üye
Düzelticem diye her şeyi daha da beter bir hale sürükleyebilirsiniz.bence kendinizi de onu da rahat bırakın bir müddet ve tövbe edin . Bu duayı okuduğuna göre çokta adı konacak bir şey yokmuş ortada çünkü ağır bir dua.ayrıca okuyan kişiye ağırlık verdiği yazıyor .seviyorsan nasıl kıyıyorsun sevdiğine anlamıyorum
İşte bilemedim, malesef böyle olacağını bilemedim.

gracetograce

Kayıtlı Üye
İşte bilemedim, malesef böyle olacağını bilemedim.

gracetograce

Kayıtlı Üye
Senden nefret ettiğini nasıl anladın??Kendi mi söyledi?
Hayır böyle bişey söylemedi ama insan anlıyor. Her gün görüyorum. Bakışları bile sert, tavırları sert, beni yok sayıyor. Bunun sebebini konuşmak istemiyor, yorgunum diyor. Arkadaşları da çok bunalmış yorulmuş ne yaptığını kendisi de bilmiyor diyorlar. Zaten bende bunları duydukça olaylar cereyan etmeye başladı.

Anestezi96

Kayıtlı Üye
Sabretmeniz gerek evet bir yanlış yapmışsınız öyle ya da böyle bir insanın iradesini kendi istediği dışında değiştirmek gibi büyük bir hataya düşmüşsünüz, şimdi yapmanız gereken aynı içtenlikle önce tövbe etmek sonrasında bolca dua etmek illa bir dua ile bunu yapmak istiyorsanız tövbe istiğfar duasını bolca okuyun. Allah yardımcınız olsun eğer birşey nasibinizde varsa muhakkak gelip sizi bulur merak etmeyin sürenin uzaması da insanın kendi seçimlerinin sonucu, dediğim gibi içtenliğinizi Koruyun tez vakitte sonuç alacağınızı umuyorum asıl pişmanlığınız negatif sonuç almaktansa Allah ın hoşuna gitmeyen bir davranışta bulunmak olmalı o bilince ulaştığınızda herşey değişecek emin olun.

Ella~ella

Kayıtlı Üye
İş
Architect
Bir de şöyle birsey var, her dua, her uygulama illa ki karşı tarafı aşık etmez. Bazen sizin gönlünüze teskiniyet verir, bazen sizi soğutur, bazense zaten eğer yazılmamış ve hayırlı olmayacak birsey ise bunu sizin gözünüze sokacak şeyler yaşatır. Bu sonuçtan dersinizi alın ve önünüze bakın, Allah bunu göstermiş size. Teşekkür edin ve tövbe edin.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Her şeyi herkes yapmamalı diye düşünüyorum. Büyü yapılacaksa gerçekten işinin ehli insanlar yapmalı. Gerçekten dua etkisiyle soğuduysa senden bence yine de şükret. Daha kötü şeyler de başına gelebilirdi. Böyle şeyler ayrıca işinin ehline gitmekle bitmez %100 inanç ister. Acabalar falan yaşayıp olumsuz düşünüp yaptığınız işe de içinizde zerre şüphe oluşacaksa hiç girmemeniz daha mantıklı. Bana sorarsanız yapilmamali ama tabi burda bu fikrimi söylemem de ne kadar doğru bilemem

STiNG44

Kayıtlı Üye
Zelzele süresiyle başlayan aşk duası mi olurmuş? Bilmediğiniz şeyleri okursanız başına gelecek tam da bu.
Düzeltmeye kalkmayın baska bir bilmediğiniz duayla, tevekkül edin birazcık. Kabugunuza çekilip bekleyin ve bol bol istiğfar çekin.
Tövbe edilirken nasıl bi cümle kurmalıyız ? Ben (tövbe estağfurullah ya gaffar) diyorum doğru mudur?

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Bazı dualar etkilerini kısa sürede gösterebiliyor.bundan önce ağır bir iş'te çalışıyordum.çok ağır hemde.biraz kilo verebilmek için o işi tercih etmiştim.çünkü hem ağır hemde çok sıcak ortamda idi.neyse birgün rüyada biri bana (lütfen hangisi olduğunu sormayın,kendiniz bulursunuz zaten) şu esmayı zikir olarak çekmeye başla dedi..gece çalışırken aklıma geldi ve okumaya başladım.henüz 100 kez bile okumamışken tuhaf şeyler oldu; Zor bela çekebildiğim,üstünde 500 adet tuğla olan demir ranza tüy gibi gelmeye başladı.hatta öyle hafif geldiki demir raylardan düşürüp devirdim.birkaç benzer durum daha yaşayınca okumayı bıraktım.o esmanın manasına bakınca olanlara da mana vermek zor olmadı.

Ella~ella

Kayıtlı Üye
İş
Architect
Tövbe edilirken nasıl bi cümle kurmalıyız ? Ben (tövbe estağfurullah ya gaffar) diyorum doğru mudur?
Tövbenin doğrusu yanlışı yok, olabilir tabii sizin cümleniz de. Çok fazla istiğfar kalıpları var ama önemli olan manasını idrak ederek, hissederek söylemek. Sadece estağfirullah hatta gerçekten hissederek "özür dilerim" demek bile olur. Pişmanlığınızı hissederek..

Hexe

Kayıtlı Üye
Aynı durumu bir duada ben de yaşamıştım çok iyi düşünmeden okumuştum ve sevgilimle aramız düzelsin diye okumuşken sevgilim benden ayrılmıştı. Çok kesin ve net bıçak gibi kesilmişti aramızdakiler. Sonra ben sabrettim, bir şey yapmadım ve normale döndü her şey bir süre sonra. Senin biraz beklemen gerekiyor. Ama ne diyeceğim, o çocuk benim için çok kötüydü zaten ve beni çok üzmüştü. İyi ki bitmiş o zaman keşke öyle de kalsaymış diyorum şu an. Aynısını sende görüyorum şu an seni oyalayan ve faydalanan biriylesin. Seninle ilgili gerçek hisleri olsa bu iş uzamazdı. Yanındaki erkek ona bayılan biriyle takılmayı seviyor sadece ve bu iş böyle uzayacaktı, duanın etkisiyle kurtulmuş oldun, belki hayırlı olmuştur o yüzden. Belki ikimiz de olumsuz bir dönüş almamışızdır bu dualardan daha hayırlı olmuştur. Ve ben akıllandım sen de öğrenmiş oldun kuzum her dua okunmaz öyle kafamıza göre. ❤️

gracetograce

Kayıtlı Üye
Çok iyi analiz etmeye çalışıyorum durumu, enine boyuna düşünüyorum. Ben bu duayı kötü niyetimle okumadım, dua olduğuna inanarak ve kalbimle isteyerek okudum. Bu şartlar altında neden böyle ağır imtihan yaşadığımı anlamıyorum. Bilmiyorum..

brotherhood

Kayıtlı Üye
Çok iyi analiz etmeye çalışıyorum durumu, enine boyuna düşünüyorum. Ben bu duayı kötü niyetimle okumadım, dua olduğuna inanarak ve kalbimle isteyerek okudum. Bu şartlar altında neden böyle ağır imtihan yaşadığımı anlamıyorum. Bilmiyorum..
Size bir örnek vereyim niyetiniz güzel olabilir ancak siz bunu yapmak için bilmediğiniz bir

brotherhood

Kayıtlı Üye
(flood için üzgünüm elim değdi :( )
bilmediğiniz bir yöntem kullandınız bunu şöyle örneklendirebiliriz siz bir duvarı yıkmak için balyoz yerine atom bombası kullanırsanız niyetinizin bir önemi kalmaz o yüzden amacı belli olan bir uygulama var ortada kötü niyetle düşünmemeniz etkisini değiştirmiyor malesef

gracetograce

Kayıtlı Üye
(flood için üzgünüm elim değdi :( )
bilmediğiniz bir yöntem kullandınız bunu şöyle örneklendirebiliriz siz bir duvarı yıkmak için balyoz yerine atom bombası kullanırsanız niyetinizin bir önemi kalmaz o yüzden amacı belli olan bir uygulama var ortada kötü niyetle düşünmemeniz etkisini değiştirmiyor malesef
Anlıyorum. Umarım başka kimse okumaz o duayı.

Ceydacan

Kayıtlı Üye
Öyle dediğine göre başkası vardır ozaman sen kendine üzme demiycek biri için daha iyi biri çıkar karşına

Ceydacan

Kayıtlı Üye
Bende sen gibiydim beni sevsin diye çok ugrastım ama değmezmiş gerçek yüzünü görmüş oldum