Bu dua yüzünden her şey mahfoldu

gracetograce

Kayıtlı Üye
https://www.gizlimabet.com/threads/kuvvetli-bir-celbiye-ask-ve-muhabbet-icin.18744/

Merhaba arkadaşlar bu duayı yazıldığı gibi okudum. Harfi harfine, Ama sevdiğim adam ortada bir sebep yokken benden nefret eder hale geldi, bana karşı öfkeli gibi sanki benden tiksiniyor. Bunu duaya bağlamak istemiyordum, sebep arıyordum. Lakin az evvel bu tür duaların böyle etkilere sebep olabileceğini okuyana kadar.
Arkadaşlar lütfen yardımcı olun. Bunu nasıl tersine çevirebilirim. Beni görünce yolunu değiştirmeye başladı ve gerçekten bir sebebi yokken.

TheFurioso

Kayıtlı Üye
Böyle konularda bazı riskleri göz önüne almanız lazım büyük ihtimal ters tepme olmuştur ne kadar oldu okuyalı ?

brotherhood

Kayıtlı Üye
İlişkinizin adının konulmama sebebi neydi yazabilirseniz düzelip düzelmeyeceği hakkında yardımcı olabiliriz, sevdiğiniz kişi ile aranızda flört olayı yok diye düşünüyorum çünkü zaten flört ilişkinin bence en güzel evresidir hızla atlamak istemezdim zaten sağlıklı bir ilişki eninde sonunda bağlılığa gidecektir bu denli hızlı sonuç almak için okumanızın nedeni sizin daha fazla sevmeniz ve/veya platonik olmanız ve kaybetme korkusu yaşamanızdan kaynaklı olma ihtimali nedir ?

gracetograce

Kayıtlı Üye
İlişkinizin adının konulmama sebebi neydi yazabilirseniz düzelip düzelmeyeceği hakkında yardımcı olabiliriz, sevdiğiniz kişi ile aranızda flört olayı yok diye düşünüyorum çünkü zaten flört ilişkinin bence en güzel evresidir hızla atlamak istemezdim zaten sağlıklı bir ilişki eninde sonunda bağlılığa gidecektir bu denli hızlı sonuç almak için okumanızın nedeni sizin daha fazla sevmeniz ve/veya platonik olmanız ve kaybetme korkusu yaşamanızdan kaynaklı olma ihtimali nedir ?
Hayır sadece ilişkimizin boyutu farklıydı, her gün beraberdik, ama isim koymuyorduk, böyle bir konuşma olmadı aramızda.Flört dönemi güzeldir ama 5-6 ay sürmez. Sebep buydu. Bu arada çok güzel anlaşıyorduk, aramız iyiydi, bu duanın altındaki yorumları okudum, çok okumada kişiyi sıkıyor bunaltıyormuş. Tam olarak bu oldu. Bunu nasıl düzeltebilirim? Lütfen yardımcı olun.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Linkteki yorumların neredeyse hepsi sorunuza fazlasıyla cevap oluşturacak nitelikte. Hatta aralarında benim bile yorumum var. Hepsini yeniden ayrı ayrı okudum.

Normal bir şekilde ayet okumakla kalmayıp özellikle hüddamından yardım isteniyor. Sıradan bir talep degil. Bu şekilde dua etmek makbul de degil. Çok defa denendiği halde sonuçlar da ortada...
Biraz üzülerek söylüyorum kendi düşen ağlamaz.
Şu durumda Allah tan isteyin. İşe tövbe ederek başlayın. El açıp içinizden ne geliyorsa. Birde anlamını bilmediginiz sözleri sakın ha okumayın. Ben linkteki duayı okurken bile tereddüt ettim. Tedbirli iş yapmak Lazım. Ayet amenna fakat açıp Kuran dan okuyun. Dualarına da itibar etmeyin. Sitelerde çeşitli oyunlarla insanları tongaya düşürebilirler. Art niyetli, şerli insanlar kol geziyor. Tek amacı kötülük olanlar var. Kendi başı yanıp başkasının mutluluğuna gölge düşürmek isteyenler var.
Samimi bir tövbe ile Allah a yönelin nasipte varsa düzelir, korkmayın.

gracetograce

Kayıtlı Üye
Linkteki yorumların neredeyse hepsi sorunuza fazlasıyla cevap oluşturacak nitelikte. Hatta aralarında benim bile yorumum var. Hepsini yeniden ayrı ayrı okudum.

Normal bir şekilde ayet okumakla kalmayıp özellikle hüddamından yardım isteniyor. Sıradan bir talep degil. Bu şekilde dua etmek makbul de degil. Çok defa denendiği halde sonuçlar da ortada...
Biraz üzülerek söylüyorum kendi düşen ağlamaz.
Şu durumda Allah tan isteyin. İşe tövbe ederek başlayın. El açıp içinizden ne geliyorsa. Birde anlamını bilmediginiz sözleri sakın ha okumayın. Ben linkteki duayı okurken bile tereddüt ettim. Tedbirli iş yapmak Lazım. Ayet amenna fakat açıp Kuran dan okuyun. Dualarına da itibar etmeyin. Sitelerde çeşitli oyunlarla insanları tongaya düşürebilirler. Art niyetli, şerli insanlar kol geziyor. Tek amacı kötülük olanlar var. Kendi başı yanıp başkasının mutluluğuna gölge düşürmek isteyenler var.
Samimi bir tövbe ile Allah a yönelin nasipte varsa düzelir, korkmayın.
Bu duanın etkisini kaldıracak bir şey yok mu?
Eğer sırf bu duanın etkisi yüzünden gittiyse nasipte varsa düzelir demek çelişik oluyor.
Nasibimde olmadığından mı gitti yani?
Yoksa benim yaptığım bu hata yüzünden mi?
Çok pişmanım bu duayı ısrarla okuduğum için.

brotherhood

Kayıtlı Üye
Hayır sadece ilişkimizin boyutu farklıydı, her gün beraberdik, ama isim koymuyorduk, böyle bir konuşma olmadı aramızda.Flört dönemi güzeldir ama 5-6 ay sürmez. Sebep buydu. Bu arada çok güzel anlaşıyorduk, aramız iyiydi, bu duanın altındaki yorumları okudum, çok okumada kişiyi sıkıyor bunaltıyormuş. Tam olarak bu oldu. Bunu nasıl düzeltebilirim? Lütfen yardımcı olun.
Size ilişkiniz için şunları söylemek istiyorum; Hoşlandığınız insanla çok güzel anlaşıp vakit geçirmeniz ve aranızın iyi olması çok güzel şeyler ancak karşınızdaki kişinin sizinle ilişkiye hazır olmadığı veya ilişki düşünmediği sizin de belirttiğiniz gibi 5-6 ay süren flört döneminden de belli oluyor, hoşlandığınız kişi hazır olmadığı bir ilişkiye başladığı anda veya sevmediği bir ilişkiye başlarsa bundan sonraki sorununuz kat kat büyük olabilir bence bunu düşünerek atacağınız adımlara dikkat edin, majikal işlemleri bir kenara bırakarak karşınızdaki insanın sevgisini tartın ve
lütfen daha fazla üzülüp yeni yollar aramadan düşünün bu söylenenleri

gracetograce

Kayıtlı Üye
Size ilişkiniz için şunları söylemek istiyorum; Hoşlandığınız insanla çok güzel anlaşıp vakit geçirmeniz ve aranızın iyi olması çok güzel şeyler ancak karşınızdaki kişinin sizinle ilişkiye hazır olmadığı veya ilişki düşünmediği sizin de belirttiğiniz gibi 5-6 ay süren flört döneminden de belli oluyor, hoşlandığınız kişi hazır olmadığı bir ilişkiye başladığı anda veya sevmediği bir ilişkiye başlarsa bundan sonraki sorununuz kat kat büyük olabilir bence bunu düşünerek atacağınız adımlara dikkat edin, majikal işlemleri bir kenara bırakarak karşınızdaki insanın sevgisini tartın ve
Şu an gerçekten problem bu değil. Çünkü bunların farkına ben de vardım. Ve aslında bu süreçte ölçüp tarttığımda, ilişki için acele etmek istemediğimi farkettim. Şu an tek gerçek sorunum bu duanın yarattığı ters etkinin nasıl kalkacağı? Çünkü bana nefretle bakan o gözleri her gün görmek istemiyorum.

gracetograce

Kayıtlı Üye
Yani meselenin özü onunla bir ilişki yaşamak ya da yaşamamak değil şuan için, sadece bana karşı nefretinin sebebi bu dua ise bunu ortadan nasıl kaldıracağım.

brotherhood

Kayıtlı Üye
Şu an gerçekten problem bu değil. Çünkü bunların farkına ben de vardım. Ve aslında bu süreçte ölçüp tarttığımda, ilişki için acele etmek istemediğimi farkettim. Şu an tek gerçek sorunum bu duanın yarattığı ters etkinin nasıl kalkacağı? Çünkü bana nefretle bakan o gözleri her gün görmek istemiyorum.
Siz konuşmayı denediğinizde nasıl bi tepkiyle karşılaştınız ?

Ella~ella

Kayıtlı Üye
İş
Architect
Zelzele süresiyle başlayan aşk duası mi olurmuş? Bilmediğiniz şeyleri okursanız başına gelecek tam da bu.
Düzeltmeye kalkmayın baska bir bilmediğiniz duayla, tevekkül edin birazcık. Kabugunuza çekilip bekleyin ve bol bol istiğfar çekin.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Bu duanın etkisini kaldıracak bir şey yok mu?
Eğer sırf bu duanın etkisi yüzünden gittiyse nasipte varsa düzelir demek çelişik oluyor.
Nasibimde olmadığından mı gitti yani?
Yoksa benim yaptığım bu hata yüzünden mi?
Çok pişmanım bu duayı ısrarla okuduğum için.
Şimdi bakın zaten böyle aceleci olmanızdan ötürü bence bunlarla sınanıyorsunuz.

Çelişki yok çünkü daha süreç devam ediyor. Şu ana bakmayın. Her şey kontrolünüz altında olsun istiyorsunuz ama kaderde böyle bir imtihan varsa da vardır. Ve buna kendiniz sebep oldunuz. Bir ders çıkarma vaktidir. Nasıl düzelir ya da düzelir mi ya da düzelmesi kaderinizde neye bağlıdır, Allah tan başkası bilemez. Bu durumda ise size düşen helal ve mübah yollara başvurup sabırla beklemektir.

Bence tövbe ile işe başlamalısınız.

Ü

Üye silindi 62179

Sizi seviyorsa zaten ilişkiniz ciddiye biner, sevmiyor ya da belki de arkadaş olarak görüyor? Çünkü adı konulmamış diyorsunuz. Bu ifadeniz sanki tek taraflı bir sevgi olduğu izlenimini veriyor. Okuduğunuz şeyin masum bir dua olduğunu düşünmüyorum, tuhaf ve karmaşık. İlla dua etmek istiyorsanız, eğer inançlı biriyseniz yaratıcıya kendi kelimelerinizle yakarmak daha doğru olacaktır. Duada önemli olan samimiyettir. Sizin okumuş olduğunuz şey, büyü ya da farklı bir şey. Adı her neyse ama dua değil bence. Bu yaptığınız iradeye müdaheleye girmiş ve cezalandırılmışsınız gibi. Kimisi buna karma der, kimisi kader der... Yapmak istediğiniz şey olmadığı gibi tamamiyle aksi gerçekleşmiş. Bence niyetinizi bir sorgulayın derim. Bunu neden okudunuz? Okuyunca karşı tarafın sizin sevmesini, size bağlanmasını, gözünün hiçbir şey görmemesini ve sonucunda da evlenmeyi mı planladınız? Karşı taraf ne istiyor peki? Sizi sevmek, eğlenmek, evlenmek, dostça vakit geçirmek? Neden birşeylerin kendiliğinden olmasının, bu kendiliğinden oluş sürecinin samimiyetine teslim olmuyorsunuz? Bazı şeyleri akışına bırakmak lazım. Böyle içeriğini bilmediğiniz şeyleri ne kendi üzerinizde ne de başkasında denemeyin lütfen. Sonucuna da katlanmak zorundasınız ve şu an bu durumun içindesiniz... Size akıl vermek bana düşmez ama bir tavsiye vermek isterim. Evrenin değişmez kanunu şudur: Zorla güzellik olmaz, olsa da devamlı olmaz. Bu yüzden bazı yolları zorlamak yerine yeni bir yol açmalı belki...