Bolluk bilinci için basit bir çalışma örneği

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
215
Tepkime puanı
20
Hepimiz yaşamımızda bolluk istiyoruz. Bunun için basit bir çalışma var. Bunu zaman zaman yapınız. Sevgi paylaştıkça çoğalır. Bolluk da bu prensiple çalışır. Paylaşan olursanız bolluk da paylaşabilmenize olanak sağlamak için size ihtiyacınızdan bile fazla bol bol akacaktır. Sakın yokluk hissine kapılarak endişelenmeyin. Ramazan ayını düşünün az yemek olsa bile bazan kaç kişi doyar o yemekte. Hatta umulmadık misafirler bile ağırlarsınız az yemek var dediğiniz sofranızda.

1 Hafta boyunca ya da kendi belirlediğiniz bir süre boyunca (3-4 gün, 1 gün/hafta, 1 gün/ay vb.);
  1. Az bir yemek dahi yapsanız (bir kişilik dahi) yemeğinizi mutlaka büyük bir tencerede veya kapta yapınız.
  2. Yemek yaparken bunu zevkle, sevgiyle ve içten gelerek bolluk düşüncesi ile yapınız.
  3. Ve o süre boyunca yapacağınız yemeği başka bir kişiyle veya varlıkla paylaşınız. Evinize davet edemeseniz dahi komşunuza bir tabak verebilirsiniz.
  4. Belki komşunuza tuhaf gelecektir ama aldırmayın (eskiden insanlar daha çok yaparlardı bu paylaşımı "komşu bak şunu yaptım size de bir tabak")
  5. iyi enerjisi size gelecektir.
Komşusu veya bir varlık ile bir şekilde paylaşamayanlar üzülmeyiniz ama büyük tencereyi ve kabı kesinlikle uygulayınız. Paylaşım da gelir ardından.

Bolluk ve bereket hepimizle olsun.
 

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
215
Tepkime puanı
20
siz bu işlemleri yaparken yemek ile sınırlamayın kendinizi. Zihninize getirdiğiniz sınırlamalar adı üstünde konuyu sınırlar. Ev, araba vb. şeyler için hep olamayacağını düşünmeniz bu konuların oluşmasına sınır getiriyor.

Lütfen sınırlarınızı kaldırınız. Bu çalışmanın sadece yemek için bolluk olduğunu düşünmeyiniz. Yemek paylaşımınızı aş evi aşmaya kadar götürdünüz diyelim bu sizin gelirinizin de artığının göstergesidir değil mi? Ya da ilk başlarda 1 tabak paylaştınız en son 100 tabak. Bu sadece yemek paylaşımınız arttı demek değildir. Sadece paylaştığınız kadarı gelmez katlanarak gelir.


Sınırlamalarınızı kaldırırsanız herşey daha kolay açılacaktır emin olun. Bunlara ulaşma sürenüz kısalacaktır.

Sevgi ve saygılarımla,
 

Sellenay

Kayıtlı Üye
Katılım
1 Kas 2008
Mesajlar
110
Tepkime puanı
17
Dilencileri sevmem ama onlara verdiğim bir YTL nin bile bana kat kat fazlasıyla geri döndüğüne inanırım. Paylaşım ve iyiliğin bize mutlaka bolca geri döndeceğine inanmak gerekir.
Aslında her işi önce inanarak sonra da kendimizi ve herkesi severek yapmak. Fazla söze geek yok aslında " denemek ve sonra mucizelerini görmek"
Hatırlatan paylaşımınız için teşekkürler..:cool:
 
Üst