BİR ERKEĞİ NASIL KENDİNİZE BAĞLARSINIZ ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
BİR ERKEĞİ NASIL KENDİNİZE BAĞLARSINIZ ?
Birinci Büyü : Uyurken ökçesinden biraz deri kazıyabilirseniz bu deriyi kapı eşiğinde yakın. Sizden ayrılamayacaktır.

İkinci Büyü: Sıkça kullandığınız kemerlerinizden birini alıp bir ağaca bağlayın. Bu ağacın çok yakında olmasına özen gösterin çünkü kocanızın/sevgilinizin ilgisi bu kemerin bağlı olduğu yerin etrafında sınırlanacaktır.

Üçüncü Büyü: Sol koltuk altınızdan ve kasığınızın sağından keseceğiniz biraz tüyü yakın ve bunu yaparken kocanızın ya da sevgilinizin size bağlı kalması için yalvarın. Sonra bu yaktığınız tüylerden geri kalan külleri iyice dövüp toz haline getirin ve onun yemeğine karıştırın.

fot

Kayıtlı Üye
urum ne olur uzaktakileri geri getirmek için şöyle çoooook tesirli bi şeyler varsa ,onlardan eklemeni rica ediyorum.yemesi içmesi olmayan.

bayanduygu

Kayıtlı Üye
bencede ask acısı cok zor her careye basvurduruo ınsanı

Pantea

Kayıtlı Üye
Ask acisi diye bir sey yoktur ! terkedilmek istenmemek duygusu dogurdugu icin insan aci ceker, ayrilmak terkedilmek begenilmeyen oldugunu dusundurur insana , gururunu yaralar istenmeyen , vazgecilebilen oldugunu goren insanin bilinc alti bu duygularla dolar ve bu duygularin yarattigi baski aci olur yureginde.En bberat aci bile en fazla 6 ay icinde etkisini kaybeder.

fot

Kayıtlı Üye
Ask acisi diye bir sey yoktur ! terkedilmek istenmemek duygusu dogurdugu icin insan aci ceker, ayrilmak terkedilmek begenilmeyen oldugunu dusundurur insana , gururunu yaralar istenmeyen , vazgecilebilen oldugunu goren insanin bilinc alti bu duygularla dolar ve bu duygularin yarattigi baski aci olur yureginde.En bberat aci bile en fazla 6 ay icinde etkisini kaybeder.
bu 6 ay lafı beni öldürecek pantea.kim atıyo yahu bu 6 ayı,yani 1 yıl oldu,hala ciğerim kavruluyor.Eksilmedi bile.beni ruh hastası etti.Nerden çıkıyo bu kadar sürede geçermiş diye.herkezde aynı tepki olur mu?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
aşk için bir çok şey verdim sitede vermeye devm edeceğim ama ben penteaya katılıyorum kişi kedni acısını dindirmeye çalışması lazım üzerine gittikçe büyüyor bence

Pantea

Kayıtlı Üye
Elbette her kes de ayni etki olmaz genel olarak soylenir bu 6 ay lafi , unutmak istemek onemli olan sey , unutmayi yenilgi kabul edenler degil 6 ay 6 yil gecsede unutamazlar.Cogu insan terkedilisi ve terkedeni unutmayi kendine yediremedigi icin surekli o kisiyi geri ister aslinda bu durumun psikolojik aciklamasi gidene duyulan ofkeyi ve caresizlik duygusunu hazmedebilmek cabasidir.Kendine deger veren kisi terkedeni yani kendisini aci icinde birakani unutarak en dogru bicimde cezalandirmis olur boylece kendine olan saygisini da kaybetmez ve tum duygusal catismalardan uzak kalarak huzur bulur ve yeni baslangiclaer yapar.

orenkayali

Kayıtlı Üye
sevgi bir faniye feda edilebilecek kadar degersiz degildir,yaratilanlari yaratandan ötürü severiz.
Ask gecici bir duygudur sevgi ise ebediyete kadar devam eder.Cok büyükte olsa ask sevgi boyutuna ulasamadigi müddetce asik olana aci verir.

fot

Kayıtlı Üye
bilemem... bildiğim tek şey,benim canım yanıyo.gerisine aklım erse,zaten bu acı kalmazdı.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
sevgiler paylastıkca cogalır degil aslen acı paylastıkca cogalır dusundukce büyür büyür oldugundadan buyuk boyutlara ulasır . Acınızı paylasmayın konusmayın, kafanızı dagıtın. Yeni bir sey hayatınızda olmadan eski unutulmuyor ya da acı eskimiyor kullenmiyor. Biri gitmeden digeri gelmiyor. Bırakın size acımayanı size deger vermeyeni birakın gitsin. Giderken ama bilsinki donse bile dondugunde sizi aynı yerde bulmayacak bunu inanarak soyleyin.. hersey hareket halinde hicbirsey duragan degil siz aynı duygulara sadakatle baglandıkca sabitlemeye calıstıkca icinizde o yine de hareket edecek ve kucuk kesikler acacak, kan tumor olacak ..bırakın ser olan sizi mutlu etmeyen hersey dogasına geri donsun karıssın..dolap beygiri bile dolanırken yeri asındırıyor..siz kendi kendinizi acıtmayın..su an canı cok acıyan ama uyandıgında herseyi oluruna bırakmıs bir insan olarak yazıyorum..yarın sevgi ile nese ile uyanacagım.. yaa admin bu yazdıkları isl ya da sevgi kosesine koy bari bi an konu ile cok manasız ilisiksiz geldi..

adminim bitanem sevgi kosesi istiyorum ben yaaa...:p

LilithyBroken

Kayıtlı Üye
bu 6 ay lafı beni öldürecek pantea.kim atıyo yahu bu 6 ayı,yani 1 yıl oldu,hala ciğerim kavruluyor.Eksilmedi bile.beni ruh hastası etti.Nerden çıkıyo bu kadar sürede geçermiş diye.herkezde aynı tepki olur mu?
benim 3 sene oldu ya
bizde bir bozukluk var anlaşılan

blacky

Kayıtlı Üye
bunlar akıl saglıgını etkılemıomu yanı yıyen ıcen kısıyı

Hayalet

Kayıtlı Üye
Ulaşılmaz olan duygudur aşk. Uluşıldığı anda bu duygu etkisni çabuk kaybeder ve saygı varsa eğer yerini sevgiye bırakır.

ssessiz

Kayıtlı Üye
İş
halkla ilişkiler uzmanı
Pantea ya katiliyorum,aynen noktasi noktasina.

papu

Kayıtlı Üye
Aşk acısı çekiyorsanız yada karşılıksız bir sevdaya düşmüş iseniz kurtulmanız imkansız değildir. Sadece biraz çaba sarfetmeniz gerekir. Yapmanız gerekenlerden bazılarını aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.
  1. Kesinlikle içinizde geri dönermi dönmezmi şeklinde bir umut bırakmamanız, kararlarınızı ona bırakmamanız ve onun düşüncesi ne olursa olsun kendi kararınızı uygulamanız gerekir.​
  2. Artık ondan vazgeçtikten sonra ona karşı hayranlık yada nefret duyguları beslememeniz gerekir. Özellikle de bir sebepten ayrıldığınız yada sizi reddeden birine karşı nefret besleyebilirsiniz; fakat nefretiniz onu unutmanızı zorlaştıracaktır.​
  3. Size onu hatırlatacak duygu yüklü şarkılardan kaçınmalısınız. Bu çok önemlidir. Bu şarkıları dinlemeye devam ederseniz bu yazıyı hiç okumayın daha iyi.
    “Çoktan unuturdum seni çoktan
    Ah bu şarkıların gözü kör olsun”
  4. Eğer mümkünse ondan ve çevresinden uzaklaşmanız yararınıza olacaktır.​
  5. Eğer uzaklaşmak mümkün değilse, onunla konuşmayacağım veya görmemezlikten geleceğim diye kendinizi kasmanız bir işe yaramayacağı gibi, tam ters sonuçlar da alabilirsiniz. Onu görmekten ve onunla konuşmaktan kaçınmak yerine ona herhangi biriymiş gibi davranmak en mantıklı davranış olacaktır.​
  6. Mümkünse ona olan sevginizi hiç dile getirmemeniz, özellikle üçüncü şahıslardan ve hatta kendinizden bile saklamanız yararınıza olur.​
  7. Kendinizi yeniden aşık olmak için zorlamayın. Bana göre en çok yapılan hata budur. Birini unutmak adına kendinize yapay bir aşk elde edebilirsiniz ve durumunuzun daha da karmaşıklaşmasına neden olabilir.​
  8. Son olarak “ben hiç bir zaman onu unutamayacağım” şeklinde sıradan insan düşüncesine kendinizi kaptırmayın. Mutlaka unutacaksınızdır. Bir çok kişi unutamam sanmış ama unutmuştur.
    “bir rüyadır gelir geçer
    her aşk bir gün hayal olur
    unutulmaz denen günler
    unutulur unutulur..”
  9. Belirtilen 8 madde alıntı olup uygulayabilene aşk olsun...

selenim

Banlı Kullanıcı
ben bu yazıların tamamına katılıyorum...onla dinlediğin şarkılardan kaçmak ve başka şeylere yoğunlaşmak gerçekten çok etkili oluyor...çünkü şu var onunla tekrar bir şeylerin olmasını beklemek çok azap vericidir...belki olacak belki olmayacak ....üzüldüğünle kalmakta kişinin elinde gülüp geçmekte...zor bir durum ama hayat devam ediyor ve çok güzel...hele nefret dahada pekiştiren bir durum bence gidenin arkasından nefret dahi edilmemeli en güzel cevap ve teselli sessizliktir...düşünsenize sizin üzüldüğünüzü 3.kişilerden duyacak ve kasacakta kasacak...bencekendinizi bu duruma düşürmeyin...en güzeli olayı zamana yaymak ve biten şeye byy diyebilmek..

bir yerde okumuştum biten ilişkilerde bir enerji akımı yaşanırmış...bir taraf çok üzülüyorsa diğer taraf çok rahat oluyormuş..çünkü o kişiye yoğunlaşıldığı için kişini sıkıntılarınıda kendinize bir mıknatıs gibi çekiyormuşsunuz...düşünsenize ne kadar rahat olmağa çalışırsanız karsıdaki okadar dertlenecek üzülecek çünkü rahat olmaya adapte oldukcada bu sefer kötü enerjinizi ona aktaracaksınız..ve o üzülecek... şimdi düşünün bakalım ikiniz içinde üzülecekmisiniz...