Bir araştırma yaptım insanlarda Sabah ezanı duymunca uyu yamama yayıldı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ruban

Kayıtlı Üye
sayın site yetkilileri bu durum hakında bizi aydınlatır mısınız rica etsem dünyanın enerjisiyle ilgilimi yoksa varlıklarlamı ilgili bu konu hakkında bilgisi olan Aydınlatırsa sevinirim bu bir çok insanda oluşmaya başladı herkes Ahir zaman demeye başladı bunla ilgisi ola bilirmi

4

43887

çok tuhaf bende sabah ezanı ile uykudan uyanırım saat kaçta yatsamda sık sık yaşarım..hatta dua eder evi okur üflerim..senin soruna yanıt olmayacak ama sorunun yanıtını bende bekliyorum

gümüş

Kayıtlı Üye
Açıkcası ilk defa sizden duyuyorum. Biyolojik saat ve koşullanma kavramları ile ilgili bir durum olsa gerek. Ahir zaman vakti dinimize göre sadece Allah'ın bilgisi dahilindedir-uzaktır-yakındır yorumları kullara çeşitli ayetlerle yasaklanmıştır. İleri sürülen tüm yorumlar(ayetlerin esas alınması koşulu ile) gerçekten ve bilmekten uzaktır,safsatadır. Ancak diğer taraftan her kişinin kendi ömrü ve ölümü kendi zamanı ve kıyametidir, o anlamda ahir zaman gelmiş gibi yaşamak tüm dinlerde ve inançlarda tavsiye edilmektedir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sabah ezanı ile birlikte melekler gelir.
Sabah ezanı ile birlikte, cinler gider. Halk inanışında saf iyiliğin ve saf kötülüğün iki temsilcisi için biçilmiş bir değerdir. Bu konuda anlatılmış binlerce hikaye vardır.
Sabah kalkılıp ezanın dinlenmesi ve ibadet edilmesi için korkutma ve ödüllendirme tekniği ile yapılan bir teşvikten öteye giden bir durum değildir elbet.

Korkuları olan pek çok kişi korkula ve endişeler yüzünden bilinçli veya bilinçsiz olarak sabah ezanını duyuncaya uyuyamaktadır. Eskiden yoktu yeni başladı, ya da benim o türlü düşüncelerim yok diyebilirsiniz.
bilinçaltı garip bir şekilde işler. bir inanç tohumu atılır ve bilinçaltının o tohumu ne zaman büyüteceği belli olmuyor.

zamanla bedenin hafızasına yerleşiyor bu durum ve kronik bir uyku sorununa dönüşüyor, korku endişe ve beklenti dengelendikçe bu sorunda dengeleniyor.

ezan olmayan ülkelerde bu türden bir uyku problemleri ile karşılaşılmamaktır. Diğer ülkelerde ezan okunması bile tam o ülkenin ezan saatine denk gelecek şekilde uyku durumunun oluşması gerekirdi.

Bilinçaltı bedeni etkiler. Pek çok Hristiyan toplumun da sabah uyandıklarında ellerde ve ayaklarda oluşan delikler görülür. Yüzlerce bu şekilde vaka bulunur. Hristiyan olmayan toplumlarda bu durum görülmemektedir. Hindu inanışında birden fazla uzuvla dünyaya gelen çocuklar( 3 bacaklı, 2 başlı vs. ) Tanrı ya da tanrıça olarak kabul edilir. Bu çocuklara dokunduklarında hastalığı olan kişiler iyileşir. Bilinçaltı bedeni etkilemektir. Hindu olmayan toplumlarda bu durum görülmez. Bunlara binlerce farklı örnek verilebilir.

Nasıl yetiştirildiğimiz ve neye inandığımız çok önemli. Eğer bir sorun , bir hastalık yaşamda bir dengesizlik var ise, nasıl bilinçaltı kalıplarına sahip olduğumuza bakmamız gerekir.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Bende tam tersi bir ara sabah ezanına kadar uyuyamıyordum, sabah ezanı okununca uyuyordum. 15 dakika uyuyup uyanıyordum ve o uyku tüm gün 24 saat yetiyordu.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Sabah ezanı fonetik olarak da diğer ezanlardan farklıdır. Bu fonetiğinde sadece insanlar üzerinde değil tüm canlılar üzerinde etkisi cok büyükdür.

ruban

Kayıtlı Üye
Bu konuyu bilinç altı olarak ta göre biliriz bir ara subliminal mesajlarla insanlarin dengesiyle oynuyor ola bilirlermi bu binlerce insanda var

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
Cok güzel, ezanı duymak. Ezandan sonra gunes dogana kadar zaten kerahat vaktidir ve de uyumak yasaktır. Uyuma olmazsa insan daha zinde olur. Bunu n kaniti ise medreselerde genellikle sabah namazından sonra ezber yapilirdi.(Acıklamaların İslam dinine goredir.)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...