Ay'a İlk Ayak Basan Adam Anlatıyor...

aris

Kayıtlı Üye
20 Temmuz 1969’da Ay’a ilk insan indi. Adı Neil Armstrong. Astronot Armstrong şu tarihi sözleri naklen yayın içinde de dünyaya duyurdu: ’Kartal inmiştir.’ Apollo-11 personeli Aldrin ve Collins ile birlikte üç astronottan oluşuyordu. Ay’da yürüyen Armstrong inançları güçlü bir hristiyan idi. Ancak yolculuk boyunca birtakım şeyler ’Sansür’ ediliyordu. Üç astronot birden ’Ba bir cisim’ görmüşlerdi.Bütün konuşmalar bantlara geçiyordu:
ASTRNOT ALDRİN: Açık kitap gibi bir şey var burada, tam durgunluklar denizinin üstünde.’
ASTRONOT ARMSTRONG: ’İki halka gibi, daha doğrusu bir kitap gibi.’
ASTRONOT COLLİNS: ’Sekstantın odağını değiştirdiğimde bir kitap biçiminde olduğu daha iyi belli oluyor.
YER KONTROL: ’Ne diyorsunuz siz, ayda kitap mı var? Tuhaflıklar bantlarda yer almaya devam ediyordu. Ertesi gün k! itap yok olmuştu ama şimdi de bir parazit radyoyu sürekli meşgul etmeye başladı. İtfaiye arabasının sirenine benzeyen bir ses.
COLLİNS: ’Duyuyor musunuz? Şu sesi kesin yoksa kulaklarım patlayacak.’
YER KONTROL: Bu ses bizden değil, yabancı kaynaklı. Orada sizinle birlikte balarının da bulunmak istemediğine emin misiniz?
ARMSTRONG: ’Şimdi de bir müzik başladı. Yer kontrol, şu parzitlerinizi keser misiniz?’
YER KONTROL: ’Hiçbir arıza yok. Müzik oradan sizden geliyor.’ ALDRİN: Hiçbir zaman anlaşamayacağız galiba. Bu müzik sesi bizden gelmiyor.

Ertesi gün Armstrong, Ay’a ayak bastı ’Kartal indi’ diyordu. İlk insan ay’da geziyordu. Birden yine o siren sesi gibi parazit geldi. Ama bu kez keskin seslerin içinde şu sözler bantlara geçti: ’RABBİ-EL ARDZ- DİNİ ENDAHU- İZA- KUN-ALİM’

YER KONTROL: ’Hey kim konuşuyor?’ Bu sırada Armstrong ayda yürüyordu. O müzik gibi ses bir daha başladı. ’Eşhedu enlailahe illallah’
YER KONTROL: ’Yine uçan daireler mi? Neydi o şarkının sözleri?’
COLLİNS: ’EŞEN MAHATMA RESSAMBALLA’ filan dedi. Bu Hintçe.
ARMSTRONG: ’Tamamını dinledim. Kalbe bir huzur veriyor. Galiba Afrika radyolarından biriydi.’
ALDRİN: ’Frekans değiştirdim yine aynı ses. Bu ses Ay’dan geliyor. Radyo mesajı değil. İnanılmaz bir şey.’
YER KONTROL: ’Çıldırdınız mı siz? Havasız yerde ses yayılır mı?’
COLLİNS: ’Ne yani, yine uçan daireler mi?’
ARMSTRONG: ’Kitap biçiminde uçan daire olur mu?’
YER KONTROL: ’Bilinmeyen bir hastalık, uzay vurgunu mudur nedir? Bu sesler, kitap, melodi, hep hayal olmalı.’
ARMSTRONG: ’Hayali kamera çeker mi, hayalet bir ses teyp bandına kayıt olur mu?’
YER KONTROL: ’Peki havasız ortamda ses yayılır mı?

Sonra Armstrong ve Apollo-II Astronotları salimen dünyaya döndüler. Bantlar yeniden dinletildi. Bu sırada NASA’da görevli olan Mısır asıllı Faruk El Baz’a danışıldı. Ay’da okunan bir mesajın sözlerinin ’Arapça kutsal bir cümle olduğuna’ ilişkin bilirkişi raporu verildi. Daha sonra aynı cümleyi Apollo-16 astronotu ’Worden’de işitti. Aslında hiç kimse tatmin olmamıştı. Belki UFO, belki ba birileri ama Ay’da bir mesaj vardı. Armstrong hiç mi hiç tatmin olmuyordu. Bu sırada astronotlar dünyayı geziyorlardı. Gittikleri her yerde büyük bir ilgi ile karşılanan astronotlardan Armstrong’un yolu Mısır’ın benti Kahire’ye düşmüştü. Armstong kendisine gösterilen rağbetten memnundu. Bu sırada olan oldu. Armstrong irkildi ’Hey, bu müzik sesi ne?’ Mısırlılar gülmemek için kendilerini biraz tuttular. Sonra da cevap verdiler ’O müzik değil, Ezan.. Kilise çanları neyse, Cami’nin de ezanı odur.’ Armstrong, ’Ben bunu daha önce de işittim.’ Elbette işiteceksiniz, dünyada bir milyara yakın Müslüman var. Hangi ülkeye gitseniz mutlaka ezan okunur. ’Ben, dünyayı kastetmiyorum, bu sesi Ay’da duydum.’ Armstrong’un yüzü kireç gibiydi: ’Aman Allah! ’ım, Seni şurada yanıbaşımda değil, ta Ay’da buldum. Uzun bir süre Armstrong’dan ses seda çıkmadı. Sonunda bir açıklamada bulundu: ’Ay’a Besmelesiz ayak basmışım. Besmeleyi şimdi çekiyorum Artık ben de müslümanlardanım..’ Nekadarına Nekadar Kişi İnanır Bilemem....

alıntıdır...

twilight

Kayıtlı Üye
çok şükür müslümanım ama bu hikaye sadece bir efsane..Bir röportajın da okumuştum..alıntıyı bulduktan sonra ekliyeceğim

yaman

Kayıtlı Üye
Neden müslümanlar bu tip yalanların arkasına sığınır ki ?

Denis

Kayıtlı Üye

Kompleksten kaynaklı batılılar tarafından onaylanma isteği. İnançlarını bile Batı'ya teyid ettirme derdindeler...

MaHaRa

Kayıtlı Üye
Selamlar;

Böyle bir bilgiyi tasdik edecek olan ilk ağız, olayın birinci derece de tanığı olan şahış(lar) olmalıdır. Bu olayda astronomlar olayı doğrulamamış(!) yalanlamıştır. Tabii yine konu ile bağlantılı olarak eklemekte yarar görüyorum. Ay'a gidilip gidilmediği halen bir muammadır.

Özellikle Avrupa ESA'nın yıllar önce bir açıklaması olmuş ve NASA'dan Ay'a çıkışa ait bantların kendilerine de bir kopya olarak gönderilmesi istenmişti. Uzun süre Nasa'nın arşivinde yer alan bu bant kayıtlarının Nasa'dan kaybolduğunu
(çalındığını) muhtelif haber kaynaklarından, öğrendik.

Bilindiği üzre Ay ortamının stüdyo ortamı olduğuna dair yoğunluklu spekülasyonlar vardı. Bu iddialar halen de mevcut, Nasa halen suskun. Ve Nasa bu yalanlamalara karşı sessizliğini korurken, kaybolan "Ay seyahatı" bantlarının kayboluşu hakkında da suskun.

Tüm bunlar olup biterken bilim insanları sinekler gibi ölüyor. :)

Bu tür yazılara gelince; takdir edersiniz ki bazı işgüzarlar bilgisayar başına geçtiğinde oyun/heyecan vesilesi ile fotoğraf, yazı, karikatür vs. hazırlayıp internet ağlarına salıyorlar.

Fakat, bu makale çok eski bir makale. İnternetin yeni yaygınlaştığı döneme ait. O günlerde internet kullanıcıları, şaşkındı ve ellerine ne geçerse doğruluğunu incelemeden yaygınlaştırıyorlardı. Bizim de elimize ulaştığında böyle zengin
mail adresleri yoktu. Üç beş tanıdık ilkel bir sanal sohbet ortamında herkes
ulaştırıyor, anlatıyor. Dinleyenler kaleme alıyor vs. İnsanların araştırma imkanı da internet ağında fazla yoktu. O'nun için kimseyi suçlamak da doğru değil.

Kulaktan kulağa oyununu hepiniz bilirsiniz. Sözü ilk duyan ile son duyan arasındaki fark ne ise. Bu tür makale, vs.de sonuç aynıdır. Her eline geçen
biraz ekler. Bu yazı bu hale gelene kadar üzerine kaç nokta kaç virgül eklenmiştir. Ki okuduğumda ilk versiyonunu hatırladım. Epey gelişmiş.

Yani işin islam'i veya isevi'si , musevisi yok. Bu tamamen insani bir durum. Herkesin eşit düzeyde kültür, araştırma ilgisi bir olmak zorunda da değil.

V'esSeLam

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bakın garip şeyler kayda alındı ama asla şarkı duyulmadı.Söz konusu olan şahıs röportaj yaptığında birçok hususta yanlışları düzeltmişti.

Cool_35_5

Kayıtlı Üye
Bu herifin aya çıkmadığını artık tüm dünya biliyor arkadaşlar. Nasa mühendisleri bile aya gitmek mesele değil dönmek mesele , ay sanıldığı gibi atmosfersiz değil ve giderken kullandığımız roketleme sistemi ve füze rampası aydada olmalıki astronotlarımız geri dönebilsin diye açıklamalar yaptılar hemde 10 sene önce falan dünya medyasını karıştırın biraz. Henüz aya çıkılmadı arkadaşlar. Ay yalanınında NASA şundan dolayı söylemek zorunda kalmış, savaştan çıkan amerika uzay çalışmalarına ayrılan maddi kaynağı halkın vergi yukunude hafifletmek adına sınırlama getirmek üzereyken NASA AY palavrasıyla çuıkınca ortaya ABD Senatosu uzay çalışmalarına ayrılan bütceyi haliyule kısamamış. NASA nın derdi dünyaya yalan söylemek değil ozaman ki ABD senatosunu kandırmakmıiş sadece.

Bir bilgi olarak aklınızda kalsın. Dünyanın şuanki uzay teknolojisi ancak uydu seviyesine kadar insanı götürüp getirebilmektedir. Galon galon sıvı yakıt kullanılan roket sistemi malesef gidişi hallediyor ama dönüşü halledemiyor o sebeble anca uzay ustu adını koydukları teneke konteynera kadar gidiolar işte :))))

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu herifin aya çıkmadığını artık tüm dünya biliyor arkadaşlar. Nasa mühendisleri bile aya gitmek mesele değil dönmek mesele , ay sanıldığı gibi atmosfersiz değil ve giderken kullandığımız roketleme sistemi ve füze rampası aydada olmalıki astronotlarımız geri dönebilsin diye açıklamalar yaptılar hemde 10 sene önce falan dünya medyasını karıştırın biraz. Henüz aya çıkılmadı arkadaşlar. Ay yalanınında NASA şundan dolayı söylemek zorunda kalmış, savaştan çıkan amerika uzay çalışmalarına ayrılan maddi kaynağı halkın vergi yukunude hafifletmek adına sınırlama getirmek üzereyken NASA AY palavrasıyla çuıkınca ortaya ABD Senatosu uzay çalışmalarına ayrılan bütceyi haliyule kısamamış. NASA nın derdi dünyaya yalan söylemek değil ozaman ki ABD senatosunu kandırmakmıiş sadece.

Bir bilgi olarak aklınızda kalsın. Dünyanın şuanki uzay teknolojisi ancak uydu seviyesine kadar insanı götürüp getirebilmektedir. Galon galon sıvı yakıt kullanılan roket sistemi malesef gidişi hallediyor ama dönüşü halledemiyor o sebeble anca uzay ustu adını koydukları teneke konteynera kadar gidiolar işte :))))
Dünyanın şuanki uzay teknolojisi insanı marsa kadar da götürüp getirecek seviyededir.Yanlışınız var.Fakat neden yapılmıyor derseniz bu işlemler en ufak bir şekilde şansa bırakılmayacak kadar ciddidir.Ayrıca teneke konteyner dediğiniz üslerin yanısıra ciddi silah sistemleri de mevcuttur yukarıda.Daha sonra da Ay'a gidilmiştir.Hatta ve hatta Ay da yerleşik bir üs kurma projeleri hergün daha mantıklı hale gelmektedir.

Cool_35_5

Kayıtlı Üye
Dünyanın şuanki uzay teknolojisi insanı marsa kadar da götürüp getirecek seviyededir.Yanlışınız var.Fakat neden yapılmıyor derseniz bu işlemler en ufak bir şekilde şansa bırakılmayacak kadar ciddidir.Ayrıca teneke konteyner dediğiniz üslerin yanısıra ciddi silah sistemleri de mevcuttur yukarıda.Daha sonra da Ay'a gidilmiştir.Hatta ve hatta Ay da yerleşik bir üs kurma projeleri hergün daha mantıklı hale gelmektedir.

iyide canım kardeşim bunlar benim açıklamalarım değil nasanın kendi açıklamaları,ABD de AY seyehati olayı çok ciddi bir yargı süreciydi youtube den nasanın açıklamalarıyla ilgili ay yalanıyla ilgili hertürlü veriye ulaşabilirsiniz yada NASA ya mail atabilirsiniz ciddiyetle cevaplarlar mailleri kayle alıyorlar. NASA aya gitmedik dedikden sonra çıkıpda hayır aya gittiniz asıl şimdi yalan söylüyorsunuz diycek halimiz yok yani.

Ankara kavaklı dere tubitak danda araştırma yada bitirme tezi adı altında bilgi alabilirsiniz.

Ayda yerleşik üst kurma meselesine gelince zaten geri dönebilmek için yerleşik üst şart. Ancak en önemli kısmı atlıyorsunuz,mantıklı gelmesi okadar önemli birşey değildir,önemli olan nasıl sorusudur? Çığır açan buluşlar mantığa uymayan hayal dahi edilemeyen buluşlardır telefon,televizyon,elektirik,elektromanyetizma vs....

Banada insanların orion nebulasına gidip gelmeleri mantıklı geliyor,ancak mantık insana sadece evet olabilir dedirtir,onun dışında bir sonuca ulaştırmaz. Orion nebulası 1500 ışık yılı uzaklıkta, 13 ışık yılı büyüklüğündeki bir mesafe. Işık hızına uaşırsak 1500 senede gidebilicez yani mantıklı gelmeyen ama çatlak olan ışıkhızından 1500 kat daha gızla hareket etmeyi başarabilicek bir bilim adamına ihtiyacımız var,çünkü akla mantığa sığmayan bir hıza ihtiyacımız var...

:) Sonuç = Gülümse çünkü başka elde edebileceğimiz birşey yok. :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
iyide canım kardeşim bunlar benim açıklamalarım değil nasanın kendi açıklamaları,ABD de AY seyehati olayı çok ciddi bir yargı süreciydi youtube den nasanın açıklamalarıyla ilgili ay yalanıyla ilgili hertürlü veriye ulaşabilirsiniz yada NASA ya mail atabilirsiniz ciddiyetle cevaplarlar mailleri kayle alıyorlar. NASA aya gitmedik dedikden sonra çıkıpda hayır aya gittiniz asıl şimdi yalan söylüyorsunuz diycek halimiz yok yani.

Ankara kavaklı dere tubitak danda araştırma yada bitirme tezi adı altında bilgi alabilirsiniz.

Ayda yerleşik üst kurma meselesine gelince zaten geri dönebilmek için yerleşik üst şart. Ancak en önemli kısmı atlıyorsunuz,mantıklı gelmesi okadar önemli birşey değildir,önemli olan nasıl sorusudur? Çığır açan buluşlar mantığa uymayan hayal dahi edilemeyen buluşlardır telefon,televizyon,elektirik,elektromanyetizma vs....

Banada insanların orion nebulasına gidip gelmeleri mantıklı geliyor,ancak mantık insana sadece evet olabilir dedirtir,onun dışında bir sonuca ulaştırmaz. Orion nebulası 1500 ışık yılı uzaklıkta, 13 ışık yılı büyüklüğündeki bir mesafe. Işık hızına uaşırsak 1500 senede gidebilicez yani mantıklı gelmeyen ama çatlak olan ışıkhızından 1500 kat daha gızla hareket etmeyi başarabilicek bir bilim adamına ihtiyacımız var,çünkü akla mantığa sığmayan bir hıza ihtiyacımız var...

:) Sonuç = Gülümse çünkü başka elde edebileceğimiz birşey yok. :)
Bakın bu benim safiyane dileğim veya fantezim değil.Şuan üstünde çalıştığım konu yeterince hassas.Kitlesel beyin kontrolünde sadece yörüngemizde bulunan uydulardan yararlanılmıyor.Nasa çıkıp ne demiş ne dememiş bunu artık ka'le almıyorum.Onlar beni ka'le alsa ne olur?Bu konuda sizin sivil kaynaklarınız birçok şey söyleyebilir siz de bu yönde inanarak devam edebilirsiniz.Artık herkesin dönüp düşünmesi gereken şey,sivillere dayatılan bilimsel buluşlar veya söylemler ne yazık ki 30 sene öncesinin teknolojileri.Amerika veya Rusyayla geçmişte yarışamayan Türkiye'nin bile 35 sene evvel nelerle uğraşıp neyi ürettiğini duysanız şaşırır kalırsınız.Şimdi o sebeple Nasa'nın gizli olarak yaptığı işler beni ilgilendiriyor.Güncel sivil bilgileri paylaşmışsınız,yine de katkınız için teşekkür ederim.
:) Sonuç = Gülümseme çünkü elde edebileceğim şeyler var. :)

Cool_35_5

Kayıtlı Üye
Bakın bu benim safiyane dileğim veya fantezim değil.Şuan üstünde çalıştığım konu yeterince hassas.Kitlesel beyin kontrolünde sadece yörüngemizde bulunan uydulardan yararlanılmıyor.Nasa çıkıp ne demiş ne dememiş bunu artık ka'le almıyorum.Onlar beni ka'le alsa ne olur?Bu konuda sizin sivil kaynaklarınız birçok şey söyleyebilir siz de bu yönde inanarak devam edebilirsiniz.Artık herkesin dönüp düşünmesi gereken şey,sivillere dayatılan bilimsel buluşlar veya söylemler ne yazık ki 30 sene öncesinin teknolojileri.Amerika veya Rusyayla geçmişte yarışamayan Türkiye'nin bile 35 sene evvel nelerle uğraşıp neyi ürettiğini duysanız şaşırır kalırsınız.Şimdi o sebeple Nasa'nın gizli olarak yaptığı işler beni ilgilendiriyor.Güncel sivil bilgileri paylaşmışsınız,yine de katkınız için teşekkür ederim.
:) Sonuç = Gülümseme çünkü elde edebileceğim şeyler var. :)

İnşallah dediğin gibi olur hadi bakalım :) Hoş şeyler sonuçda bizlerde isteriz tabi ayda üstler olsun artık şu kürenin bi dışına çıkalım :)

İyi çalışmalar...

Doganay

Kayıtlı Üye
.Amerika veya Rusyayla geçmişte yarışamayan Türkiye'nin bile 35 sene evvel nelerle uğraşıp neyi ürettiğini duysanız şaşırır kalırsınız.

chillout biraz açabilirmisin..gerçekten merak ettim

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
.Amerika veya Rusyayla geçmişte yarışamayan Türkiye'nin bile 35 sene evvel nelerle uğraşıp neyi ürettiğini duysanız şaşırır kalırsınız.

chillout biraz açabilirmisin..gerçekten merak ettim
Mikro Telsiz sistemleri (milli),Silah mühendisliği (milli) ve hatta Nükleer taktik silahlanma.Ayrıca,özel kuvvetler için geliştirilen bazı teçhizatlar.Daha da eskiye gidersek uçak imalatı (milli).Neden uçak imal edemedik derseniz müttefikimiz Amerika ve zamanın yöneticilerine şükranlarımızı borçluyuz.Daha sanayileşememiş ülkemizde bile bunlar yapılabildi veya yapılabilecekti,sanayileşmiş ülkeleri düşünün.Günümüzdeki hayalet uçak teknolojileri,uzay programları,enerji kaynakları ve işletimi teknolojileri vs. vs. teknolojiler eski teknolojiler.Yenileri bilim kurgu filmlerinden fırlamış şeyler.

uludivane

Kayıtlı Üye
"20 Temmuz 1969’da Ay’a ilk insan indi. "
Böyle bir şeyin olmadığını dünyada birçok kişi biliyor..hatta NASA bile inkar edecek nerdeyse..:))
Bu tamamen düzmce bir hikayeden ibaret..
Sevgiler..

Psişik

Kayıtlı Üye
Armstrong un dünya dışı uçan nesneleri gördüğünü okumuştum,diğeri pek inandırıcı gelmedi.

Allison

Kayıtlı Üye
Devrim arabalarında geçen söz gibi ''Bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmıyor.'' chillout

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
Aya çıkılmadığını çok net şekilde anlatan resimler var internetten ulaşabilirsiniz onlara...nereye çıkıyorlar:)

Psişik

Kayıtlı Üye
Ay a belki o tarihte çıkılmadı ama sonrasında çıkıldığı kesindir.

Almunecar

Kayıtlı Üye

Evet ben de anlamıyorum. Youtube'da bir video var. Ya da google'a girip "Semalardaki yüz" yazın. Ukrayna taraflarında bir yerde bulutların arasında bir insan yüzü görünüyor. Ama sahte mi değil mi; ya da tamamen tesadüf mü; yoksa gerçek mi sonucu ne oldu bilmiyorum. Bu ayrı mesele.

Ancak bir baktım ki bizimkiler şöyle bir başlık atmış: "Erzurum'da ezan okunurken bulutlarda bir siluet belirdi" Sonra Bursa dendi. İzleyince evet ben de ezan sesini duydum. Ve "hayırdır" deyip ben de inandım. Ancak kesinkes anlaşıldı ki bu ezan sesi sonradan ekleme. Zaten baktığımda ne cami gördüm ne minare. (Öyle ya, bunu çeken hemen camiyi de çekmeliydi) İnsanlar da hiç Bursa'lıya veya Erzurumlu'ya benzemiyorlar. Sonra ezan sesinin sahte olduğunu öğrendim ve bir baktım ki orijinali var. Ve bu seslerin orijinal olduğu belliydi. Ukrayna taraflarında gerçekleşmiş. Youtube'a girip, "The eyes in the sky" diye bakarsanız anlayacaksınız.

Bence bu tarz üç kağıtçılıklar her şeyden önce dine zarar vermez mi ki?