Ay'a İlk Ayak Basan Adam Anlatıyor...

paranoise

Kayıtlı Üye
Ben aya ayak basıldığına dahi inanmıyorum buna hiç inanmıyorum :) Hey gidi amerika vietnam savaşındaki hüsrandan sonra ne senaryolar çizdin yazdın oynadın..

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Neden müslümanlar bu tip yalanların arkasına sığınır ki ?
Müslümanlar bu sözlerin arkasına sıgınmazlar, hiçbir ilahiyatcı ögretilerinden bunlardan bahsetmez konu açmaz, bu konuları ortaya atanlarda zaten müslümanlar degiller.. Bu konular islam düşmanları tarafından önce ortaya atılır birçok kimsenin inanması saglanır sonrada olay kahramanlarının agzından yaşananlar yalanlanır böylece islam ve buna inananlar komik duruma düşürüşmüş olur.. Bir tür döngüsel oyundur bunlar.. Bilinçli insanları müslümanları bu tür konular baglamaz.. Ay'da ezan okunsa ne okunmasa ne.. Dünyada ezan okunuyorda ne oluyor 60 yaşından önce camiye gidipte namaz kılan mı var? Çagrıya kulak veren mi var? Kıldıgı namaz ile temizlenen namazın hakkını veren mi var?
Bu oyunlara bu tuzaklara sadece cehalet rüzgarında savrulmuş yapraklar düşer...

zenithmx

Kayıtlı Üye
Kompleksten kaynaklı Batılılar tarafından onaylanma isteği....İnançlarını bile Batı'ya teyid ettirme derdindeler...

Aksine onların böyle bir sorunu var ama çok şükür gerçek müslümanların böyle bir sorunu yok. Sevgili Kontejyan gerekli açıklamayı yapmış. Teşekkürler üstad.

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
Böyle bir şey olsa da olmasa da; her şey açık, gözleri ve kalpleri mühürlü olanlar ne yapılırsa yapılsın i nan mazz...

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
Peki simdi aya ayak basildimi? Hala ay bizi bekliyor mu?

whitedemon

Kayıtlı Üye
Aya çıkılmadı otomatiken bu tür hikayeler ve varyasyonları tamamen hayal ürünüdür.

nesesi_yeter

Kayıtlı Üye
dunyanin disina cikan ilk insanlar da amerikanlar degil rus kozmonotlerdir ekleyeyim dedim :) hatta goz kuresi uzayda basincin daha az olmasi yuzunden yuvasindan disari cikarmis bu da bas agrisina sebep olurmus.

desire

Kayıtlı Üye
Bence de aya çıkılmadı. Gözlerimle görmedim ama mantığım der ki; aya çıkıldıysa şimdi neden çıkılmıyor? Amerika o zamanlar ruslardan ileri bir durum gerçekleştirdiğinde abartmasını severken neden aya gitmek bu kadar sönük kaldı? keza JFK suikastı olsun, aya ayak basmak olsun bunlar tarihi konularken neden kasetler, belgeler kaybolur? Amerikanın dünyayı yöneten ailelerinden virginair in sahibi uzaya yolculuk adı altında işler organize etmeye çalışıyor. Ama ay denilince yok almiyim diyor. O da biliyor oraya gidilmediğini, GİDİLEMEYECEĞİNİ ve gitmeyecek. Mars konusunda şüphelerim var. Sanki oraya gidildi veya gidilecek. Çünkü bazı resimler gördüm mars yüzeyinde ormanlar, nehirler var gibi. Belki ilerde bu resimlerin de bir düzmece olduğunu anlarız.

Riddick

Banlı Kullanıcı
Bunların hepsi bir varsayım. Hatta Ay'ın doğal değilde yapay bir uydu olduğuda söyleniyor.
Şu Müslümanlık dinine gelince; sadece tek bir dini değilde diğer dinleride eleştirelim. Çünkü onlarda masum değil ayrıca bu soğukluğun tarihteki geşmişine baktığımızda Müslümanlığın bu şekilde algılanmasındaki en büyük etken provakasyondur.

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
biz müslümanların böyle hikayelere ihtiyaçları yoktur elbette her yerde allahın mucizeleriyle karşılaşılabilir o kerim ve herşeye kadirdir onun yolundan uzaklaşmayıp haramdan sakınalım