Astral Yapan Kişi Davet Edebilir mi?

Ü

Üye silindi 58480

Bende tevhid olmadığından nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz onu anlamıyorum.

Tevhid demek: zihnin hic zorlanmadan, uyumlu butunu, uyumlu yasalarla isleyebilmesi demektir.
Fikir ayriligina ve farkli goruslere sebep veren akimlardan etkilenmeden, istop etmeden, yolda kalmadan, alabildigine rahat ve tek bir sirra binaen ilerleyebilmesi demektir.

La ilahe illallah demek gibi gozukse de aslinda ondan cok daha fazlasidir.

Ayrıca ölümden yaşlanmaktan yani dünyevi durumlardan korktuğumu da nereden çıkardınız?

Tabi ki korkmayin.
Olumu ve yok olusu tabiat uzerinden icsellestirebildiyseniz zaten korkacak birsey kalmiyor ki. Ben bireysel kiskirtma yapmis olmak istemem.
Nihayetsiz latifeleri olan evren ancak bir mimari oldugu gercegi ile sorgulanirsa manasina ulasir. Oldu bittiye getirilen evren ve hayat modeli ruha iletilmis intihar davetiyesi olur. 80 yillik insan onrunde evrenin sirlari ne kadar da cozdugunuzu iddia etseniz o bilgiler ise yaramaz hale gelecek sonunda. Biz bilgileri degil, o bilgiler ile aralanacak sir perdesinin arkasindaki hakikati ariyoruz. O hakikat ise tek oldugu icin aklimizi ve rotamizi kaybetmeyebiliyoruz bu sayede.

Benim aslında sizler gibi insanların peşinen kabullenişlerini de anlayamıyorum.

Pesin kabullenis ile baslanir zaten. Anneden babadan ne gecerse iyi de olsa kotu de olsa pesin kabullenistir.
Ama sorgulama ve pesin kabullerini icsellestirme sonradan gelir. Pesin kabul cocuklukta olur.

Bakın ben peşinen sorguluyorum diyorum. Ya siz?

Sorgulamanin bile nasil olmasi gerektigini biz sahsen Kurandan ogreniyoruz.

Oyle bir sorgulama modeli ki kisinin kendine karsi ne kadar durust olup olmadigini da ele veriyor. Kisinin tam olarak ne kalde oldugunu da ele veriyor. Sorgulamadan kaciliyor mu ? Sorgulamanin rotasini tesaduflere mi yontuyor ? Sorgulamayi oznel mi nesnel mi yuruyor ? Sorgulama biciminden bile kisi kendini ele veriyor.

Ü

Üye silindi 58480

Yani sorgulamadan kacmiyoruz bilakis davetkariz bu konuda. Gerci ben sahsen agirdan aliyorum o ayri. Vaktim yok tartisma yurutmeye.

goldbranch

Kayıtlı Üye
Madem süslü cümleler!! ile ilim ilim diye bir yerimizi parçalamamız hoşuna gitmedi. Madem senin gibi hakaretvari konuşacağız. Öyle konuşalım. İlim ilim diye evet bir yerimizi yırtıyoruz, çünkü buradaki çoğu arkadaşın sen gibi bir halt bildiği yok. Kalkıp iki dizi, üç film izleyip sırf burada soru sormak için veya sormuş olmak için geliyorsunuz. Tarikat tarihi, tasavvuf tarihi, evliya-i kiram, silsile-i sadat, seyr-i sülük, mürşid-derviş ilişkisi nedir desem birçoğunda yüzüme bön bön bakarsın. Ustra-çırak ilişkisi dediğin olayın bile Abbasi ve Selçuklu döneminde bu coğrafyadan çalındığından bir habersindir. Bugün en modern ilmin temellerinin bu topraklarda atıldığını söylesem "odo no hopsono botololor yopto" diye ampır ampır konuşursun.

Ama sende haklısın, hakikat yanlış kafadan bozuk ses çıkartır. Nağme çıkartmaz. Kur'anı dinleyen müşriklerde "Bu şiirdir süslü laftır." demiştir. Bak ne kadar sana benziyor değil mi?

Hayatında ilmihal, geçtim ilmihali akaid bile okumamış adamlar gelip burada batın-i ilimlerden dem vurup konuşuyor ya, deli oluyorum. Sizin gibi zahiri ilimleri bilmeyen Bülent Kısa diye birisi vardı. Havvas kitabı yazdı ilk. Aynı sizin kafanızdaydı. Sonra Kblan- Tragna ekolüne geçip güya meleklerle iletişime geçtiğini zannederek metafiziksel çalışmalara girdi. Son zamanlarında da kafir olarak geberdi gitti. Son yazdığı kitap benim elimde, dinlere ve peygamberlere öylesine ağır küfürler ve hakaretler var ki aklınız durur. Zikirlerle yola çıkmıştı bu adam, en son bir hoca bunu kovalamıştı bildiğim. Peygamberimiz (S.A.V.)'e ettiği küfürlerden dolayı. Demek istediğim yapmaya çalıştığınız şey kendinize bu.

Hanginiz nerde yanmak istiyorsa, hangi uçurumdan uçmak istiyorsa uçsun. O benim problemim değil. AMA YANLIŞLARI BURADA DOĞRU DİYE PAZARLAYAMAZSINIZ. Kusura bakmayın. Kim kendini nerde yakmak istiyorsa yaksın, başkasının yanmasına vesile olmasın gitsin dibine kadar yaksın kendini. Benim için problem değildir.

Ama İslam İLİM dinidir. İlim ile alakalı bir sürü hadis de vardır. Siz daha tevhidi bilmiyorsunuz ki, ben size ilimi nasıl anlatayım?

Bu konu altındaki son mesajımdır. Astral ile ilgili bilgi almak isteyen kardeşlerimize, Özel mesaj yoluyla cevap veririm.

:D

Sen hangi ilme sahipsin de kalkmış ahkam kesiyorsun salyalar saçarak konuşuyorsun! Sen ne halt biliyorsun, ben sana notunu vereyim! Veryan edeceğine, sus da efendi sansınlar seni! Notun "SIFIR" otur! Bahsettiğin kavramlar, hey gidi hey, islamdan çok çok önce batı ezoterizmi uygarlıkları kalkındırmıştır. Bilmediğin konudan fikir sahibi olduğun gerçeğini kabullen! Eminim ki bahsettiğin kavramlar hakkında sadece ezberlediklerin, hatta hiç bir bilgin bile yoktur. Papağan gibi bunları tekrarlayacağına, sus da dersine çalış! Oku ÖĞREN! En modern ilmin adımları İslamdan da önce atıldı, başka tarafından anlamasan şaşardım zaten!

Hakikatı bildiğini, onu savunduğunu düşünüyorsun. Yav sen kimsin? Açlık başa mı vurdu, aç mı kaldın :) Bülenti niye karıştırıyon benle ne alakası var, ya da bizim gibilerle, biz hakikatı arıyoruz, senin gibi hakikatı bildiğimizi iddia eden şarlatanlardan değiliz ;) Bülent ile ne söylüyorsan, rahmetli bülentin bile haberi yoktur, uydur uydur oh valla :)

Her türlü bilgisizlik akıyor her yerinden, cahillik abidesi... Konuda yanlış ne pazarlandı sen neyin derdindesin, sen kendi kendine veryan ediyorsun. Sana konu ile konuş diyorlar, sen başka milletle kafa buluyorsun. Kimse senin papağan gibi cahillik abidesi ürünlerini dinlemek zorunda değil. Söyleyeceklerini tevhid konusunda yaz, islami konularda yaz. Ayrıca sen kendine bak, konu hakkında bilgin varsa konuş, bilgin yoksa sus seni adam sansınlar.. Bahse varım ki veryan ettiğin tevhid kavramı hakkında bilgin yok, kutsal kitabını bile bilmiyorsun ki bana tevhid, hadis diyorsun. O kadar veryan ettin mahalleli gibi, övüp övüp bitiremediğin o kutsal kitabına da bir baksaydın da neyin ne olduğunu öğrenirdin. Cuma cuma gelip veryan ediyorsun. Gerçi kraldan daha çok kralcı olduğun için "ibadet"lerini bile yapmıyorsundur.

Kısacası dağ doğura doğura fare doğurmuş, bu kadar cahilliğini örtme çabasına girmen hayret verici :)

Aisling

Kayıtlı Üye
Bende üye olalı öyle aman aman bir süre olmuyor ama, içinde bulunduğun kadarıyla forumun eski halini özlüyorum. Eskiden çok daha güzeldi buralar. Ben ortama çok yabancılaşmışım. Konuştuğum, ya da yorumlarını takip ettiğim insanların çoğu gitti, ya da nadiren giriyor. Sanki bambaşka bir yerdeyim. Öylesine yazdım işte, elveda şu forumda sevdiğim insanlar. Artık, gitme vakti gelmiş.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bence neler yazdığınızı bir kere daha okuyun. Kullanılan kelimeler ve ifadeler o kadar yanlış ki. Doğu veya batı, herkesin belli bir inancı var. Hepimiz aynı özü barındırıyoruz ve farklı amaçlara sahibiz. Bu tür tartışmalar sadece sizi üzecek veya kötü hissetirecek sonuçlara sahibiz. Siz aslında başkası hakkında kötü bir şey söylerken, kendinize zarar veriyorsunuz. Yaptığınız her hareket ve söylediğiniz sözler ilahi tekamülde bir karşılığa sahip olacak.

Bu kadar basit sebeplerden dolayı insanların birbirine kötü davrandığını görmek o kadar kötü ki. Doğu veya batı, yıllar önce olanlar olmuş ve belli inançlar oluşmuş. Eğer siz inandığınız şey için heyecan duyuyorsanız, mutlu hissediyorsanız bunun ötesi yok. Bırakın başkaları nasıl düşünüyorsa düşünsün, siz sizinle aynı düşünce yapısına sahip olanlar ile tartışın veya birlik içerisinde olun. Bu çatışmanın bir sonu bulunmuyor. Başkasının dini gerekliliklerini gerçekleştirmesi veya bilgisi hakkında yorumda bulunamayız çünkü o kişi ile aynı bedeni, zihin yapısını paylaşmıyoruz.

Bu evrensel döngüde her birimiz birbirimize yardım için bulunuyoruz, saf ruhlarımız Tanrı'nın sevgisini içeriyor. Dünyevi titreşimlerin akışına uymamanızı dilerim. Bunun dışında ,bu konu için yeterince bilgi paylaşımı gerçekleşti bence. Soruyu soran kişi ne kadar tatmin oldu bilemeyeceğim, sadece iş uzadıkça tartışmalar büyüyecek gibi gözüküyor.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Konuya dönersek arkadaşlar. Astral seyahat esnasında bildiğim kadarıyla evet bir maddeye temas mümkün olmuyor belki de oluyordur ama bu konuda bunu başarmışların bir kaydı yok. Bu konuda derin araştırma yaptığım Lobsang Rampa adlı eski Tibetli rahibin aktardığına göre herkesin kesinlikle astral seyahat yapması gerektiği çünkü astral seyahat yapmanın bir insana katacağı çok şey olduğu ama astrale çıkış amacının buna engel olacağı veya samimiyseniz bunu gerçekleştirebileceğiniz yönündeydi. Hatta astrali örnekle ilk kez kullanılan bir araca benzetiyor. Kullandıkça düşünmeden kullanırız ya araçları, örneğin kapı açarken düşünmeyiz kapı tokmağını onun gibidir ama bir kez yapıla görsün. Kendi aktarımlarına göre hocası ve diğer öğrenci arkadaşıyla tapınaktan beraber aynı anda astrale çıkıp beraber aynı yere gittiklerini anılarında anlatıyordu. Açıkcası birini astraldeyken temas edip veya davet edip çağırdığını hiç konu etmemiş. Kendimce şu sonucu çıkarmaya çalışıyorum. mesela astral beden normal bedene girerken tam oturmaz ise baş ağrısı yaptığı kayıtlara geçmiş. Demek ki ortada bir maddi bedene giriş ile ilgili durum var. Acaba hiç astrale çıkan kişi örneğin evinde ziyaret ettiği kişilerin yatakta uyurken üzerine eğilmeyi denediği olmuş mudur? Mesela o an uyuyan kişi durumdan rahatsız olup uyanmış mıdır? Hani kendim çıksam denemek isterdim. Size de sonucu bildirebilirdim.

X6K3

Kayıtlı Üye
@CennetOrdulari , " Kalbinde TEVHİD yok ise ne evreni kavrayabilirsin ne de ilimi." yazarak kimseyi negatif şartlandırma hakkın yok, burası dini bir forum değil, ha desen ki; "Müslümansan ve kalbinde TEVHİD yok ise ne evreni kavrayabilirsin ne de ilimi." desen neyse ancak genellemen yanlış, bu forumda sadece Müslümanlar yok. Konuyu gereksiz yere din savaşına sokmaya da gerek yok,

'AZAZ1L

Kayıtlı Üye
internette yer alan rahatla gevşe kendini tavanda düşün gibi klasik temel bilgilerle çıktım bu yola ve astral seyahate 2 gece uğraştıktan sonra olmuyor diye bırakmıştım 3 gece ise uyanmaya yakın evin içinde rahatca gezebildiğimi gördüm. Babamı gördüm dolaptan soğuk su içtiğim sırada bilincim iyice açılmaya başlıyordu. Bilgisayarın karşısına oturdum ve gözümü açtığımda bilgisayar masası gözümün önündeydi korkuyla gözlerimi kapattım ve açtığımda yatakta olduğumu farkettim..

dhardhar

Kayıtlı Üye
Bu arada arkadaşlar dün yaşadığım tecrübeyi şöyle anlatayım. Sanırım astral yaptım. Şöyle gelişti. Rüya görmeye başladım en azından diğer rüyalardan farklı gibiydi çünkü sanki bilincim yerinde ve rüya gördüğümü biliyorum gibiydi. Bu gerçekten bir lucid de olabilir ya da gerçekten bir rüya görüp rüyanın konusu lucid olabilir emin değilim :) Neyse... Algılamama göre bir şekilde bilincim yerinde ya, ama evde değilim gibi hissettim sonra astral seyahat esnasında düşündüğüm yere ışınlanabileceğim aklıma getirip eve gitmek istediğimi düşündüm o esnada çok garip bir şekilde kendi pozisyonuma göre sanki bedenim binlerce parçaya ayrılmış da dağılıyor gibi ama yukarı doğru dağılır gibi hareket ettiğimi hissettim. O an işte tamam astrala çıkıyorum ama gözlerimi açmam lazım çünkü birşeyler göremiyorum gibi düşünce, hani 80 senelerinde böyle televizyon olsa yeni renkli olsa ama çatıdaki antenin verdiği yayın çok iyi olmadığını düşünün televizyonda paralel şekilde yüzlerce çizgi olup görüntünün titreştiğini düşünün benim gördüğüm o şekildeydi ve evimi görüyordum ancak o esnada tam duruma hakim olamadım ve gözümü açmadan yatakta uyandım. Kaskatı idim, daha önceden de bu kaskatı durumları yaşamış hatta bu kaskatı haldeyken astrale çıkmayı denemiştim. Şu ana kadar yaşadığım en ilginç durum ise bu kaskatı haldeyken vücudum buz gibiydi. Ne diyorsunuz arkadaşlar sizce basit bir rüya mıydı yoksa direkten mi döndüm?