Arkadaşlarım dalga geçiyor!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kiymazxx

Kayıtlı Üye
Merhaba ilk önce burda yeniyim,konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.Arkadaşlarım benle dalga geçiyor çok sık olmasada arada sürekli gelip dalga geçiyorlar yada küfür ediyorlar üstelik hiç bir şey yapmamama rağmen okula ilk geldiğimde biraz aralarına aldılar sonra baktımki millet anasına bacısına sülalesine felan küfür ediyor ve hiçte kavga etmiyorlar normal bir şeymiş gibi karşılıyorlar bende bunu görünce biraz aralarından çıktım ve yalnız takılmaya başladım ve bana asosyal demeye başladılar artık bıktım bundan onların dalga geçmesini önleyecek bir dua varmı yada benle tam dalga geçecekleri zaman dikkatlerini dağıtacak dua ya da herhangi bir şey daha önce çok araştırdım ama bulamadım yardım ederseniz sevinirim.

Junmen

Kayıtlı Üye
Onların karakterleri ahlaki seviyeleri yetiştikleri ortamdan düşük . Onlara küfür hakaret normal geliyor tabi sende ahlaki düzey yüksek olduğu için bu tür konuşmalara tahammül edemiyorsun . Bende küfür etmem edenide sevmem ama komşumuz olan kuaföre gidince millet birbirinin anasına bacısına karısına kızına sövüyor birde kahkalarla gülüyorlar . Birde el kol şakaları vardır adam olduk olmadık yerde el kol şakası yapar gözümün önünde adamlar birbirlerine ellen tacizde bulunuyor hiç birisinin rahatsız olduğunu görmedim.

Sen doğru olanı yapmaktasın sakın kendinden bu konuda ödün verme. Bu tipler hemen hemen her ortamda her yaş grubunda bulunur .

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kendi annelerine küfür edilip normal karşılanıyorsa o ortamdan çıkmak farzdır
duaya pek gerek yok aslında sadece biraz laf sokmasını bilmek lazım
sana asosyal dediklerinde sende onlara de ki " Annelere küfür edilen bir ortamda kalmak istemiyorum sizin anneniz değerli olmayabilir ama benim annem değerli annemi o durumlara sokucak kadar düşmedim "
Bu laf onlara çok fazla ağır gelir hatta bazısı kaldıramaz ama faydası olur,seninle dalga geçmelerinin sebepleri buysa bunu tavsiye ederim sana.
Ama yok ben uğraşamam diyorsan belirtmek isterim ki bu konuda yapılıcak uygulama senin yapabileceğin birşey değil bir üstada yaptırman gerek
dil bağlama uygulamaları vs. var. Sana tavsiyem site yetkilileriyle iletişime geç başka yerlerde seni çok kandırırlar paranı fln alırlar haksız yere
buradaki ler güvenilir insanlardır.

Kiymazxx

Kayıtlı Üye
Ben geldiğim yerde ne böyle muamele gördüm nede anaya küfür felan orda anaya saygı vardı burda ahlak tamamen bozulmuş etklerini görseniz neredeyse çıplak gelicekler okula hocalarda bunu görmüyolar yada bir şey yapamıyorlar bi kaç kez uyardılar ama yumuşak dille ya bi insana dalga geçildiğini yada küfür edildiğini nasıl görmezler hayret ediyorum ve bıktım artık üstelik benim dış görünüşümlede dalga geçiyorlar ama ben küfür edemem işte edemiyorum benden küçükte olsa saygım vardır ama onlarda böyle bişey yok.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Okulunuzu değiştirmeyi denediniz mi ?

Junmen

Kayıtlı Üye
Ben geldiğim yerde ne böyle muamele gördüm nede anaya küfür felan orda anaya saygı vardı burda ahlak tamamen bozulmuş etklerini görseniz neredeyse çıplak gelicekler okula hocalarda bunu görmüyolar yada bir şey yapamıyorlar bi kaç kez uyardılar ama yumuşak dille ya bi insana dalga geçildiğini yada küfür edildiğini nasıl görmezler hayret ediyorum ve bıktım artık üstelik benim dış görünüşümlede dalga geçiyorlar ama ben küfür edemem işte edemiyorum benden küçükte olsa saygım vardır ama onlarda böyle bişey yok.

Güç konusunda Aslanmı köpek mi ? cevap basit ama kimin sesi çok çıkıyor ?
Zerafet konusunda Kuğumu hindimi daha önde ? peki kim daha çok kabarıyor ?

İlk mesajımda da dedim sen doğru olanı yapıyorsun onlar içlerindeki ezikliği yıkımı örtmek için dışa şiddet söylemleri sarf ediyor .
Etraflarındakiler onları aşşağılamış hakaret etmiş bu şekilde büyümüşler onlara göre küfür doğal olmuş artık .

Senin yetiştiğin ortam sana sayğınlığı saygılı davranmayı öğretmiş sen kendine duyduğun saygıdan dolayı etrafınada saygılısın ahlaki değerlerin yüksek.
İçine atma bu tür durumlarda onlara kendine nasıl davranılması gerektiğini sürekli tekrar et onlar alay edip devam ettikçe sen tekrar et içine atarsan seni olumsuz etkiler ya bir patlama yaşarsın yada ileride psikolojik sorunları tetikler.

Öğretmeler gerek eğitim yasaları gerekse günümüzde öğretmenliğin idaalist kişilerin değilde az çalışma çok maaş düşüncesine sahip kişilerin yoğun olduğu bir meslek gurubuna dönüşmesinden dolayı eskisi kadar otoriteyi sağlayamıyorlar.

manevi açıdan yardımcı olabilecek kişilere ulaşma imkanın varsa tereddüt etme .

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Ne yaparlarsa yapsınlar onlarda insan.Sadece bu yüzden onları sevmeyi başarabilirsen,hatta davranışları ve söylemleri altında ki etkenleri yakalayıp analiz edicek bilince sahip olabilirsen her şey zamanla rayına oturur..Bu seni ruhen çok geliştirir hatta hepsini bir şekilde iyileştirebilirsin bile.

nikotin-34

Kayıtlı Üye
malesef bu olayları ve bu yaşları duayla değil yaşayarak atlamanız gerek.

YETENEKK

Kayıtlı Üye
malesef bi dua yok ama bedua ede bilirsin

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Bende öyle büyüdüm devamlı insanlar uğraşırdı büyüyüp kariyer sahibi olunca daha güçlü oluyorsun ve daha güzel bir gelecek seni bekliyor geçmişteki acıların gelecekte mutluluğa dönüşüyor sadece pes etme ve başarabileceğine inan onlara kendini ezdirme kimseyi umursama nasıl istiyorsan öyle yaşa.

Kiymazxx

Kayıtlı Üye
Desteklerinizden dolayı herkese teşekkür ederim bir şekilde başa çıkmaya çalışacağım inşallah en kısa zamanda atlatırım.Birde dil bağlama felan demişsiniz büyü haram değilmi?

Junmen

Kayıtlı Üye
Desteklerinizden dolayı herkese teşekkür ederim bir şekilde başa çıkmaya çalışacağım inşallah en kısa zamanda atlatırım.Birde dil bağlama felan demişsiniz büyü haram değilmi?

Güzel kardeşim sen zaten tespit etmişsin durumu ama yinede tekralıyayım sırf sana saygısız davranıyorlar diye kimseye muska tılsım vs. yaptırmaya uğraşma sonu istemeyeceğin durumlara dönüşebilir.

Bencede sen bu tür sıkıntılara göğüs gerip üstesinden gelebilecek kadar dayanıklı ve iradelisin . Gelip geçici bu durm emin ol .

La-edri

Kayıtlı Üye
Asosyal olmak kötü bir sey degilki, böle bir toplumun icinde sosyal olmaktansa asosyal ol daha iyi.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlık bağları kuvvetli demekki. Bazı insanlar öyle dosttur ki kötü bir söz desede, öyle demek istemediğini anlarsın.
Ağzı kötü konuşsada, kalbi iyidir. Kavga etmiyorlar demişsin, bundan güzel huy varmı? Yeni bir ortama girmişsin keşke biraz anlamaya calışsaymışsın.
Genellikle seni haklı görmüşler yorumlara bir baktımda ama ben seni haklı göremiycem. Çünkü yeni bir ortama girdiğinde onları yargılamak yerine - ki onları kötü görüp yargıladığının kokusu mesajından geliyor- anlamaya calışabilirdin.
Kimse kendine kötü densin istemez, sen karsındakikeri kötü görüp, yargılarsan yada tek erdem ölçüsünün kendinde olduğunu düşünüp, senin gibi olmayana pis dersen
Karsındakilerde haklı olarak seni dışlar, durduk yere yapmamışlardır bunu. İlk baslarda seni aralarına aldıklarını söyledin, sonradan neden böyle davranıldığını düşündün mü? Onları yargılayan bir bakışın bile yeter bence tavır almaya, sana haksızsın demiyorum ama olayları birde bu açıdan düşünmeni istedim. Sonuçta onlarda insan, canavar değil ya...

Kiymazxx

Kayıtlı Üye
Eski oturduğumuz şehirde bile bu kadar değildi.Onlarda asosyal olmak kötü gözle bakılıyor ve seni dışlıyorlar.

Kiymazxx

Kayıtlı Üye
peki ozaman eski geldiğimiz yerde neden böyle büyük bir sorun yoktu yada benmi çok sorun ediyorum orda anaya bacıya sülaleye saygı vardı en azından.

Junmen

Kayıtlı Üye
peki ozaman eski geldiğimiz yerde neden böyle büyük bir sorun yoktu yada benmi çok sorun ediyorum orda anaya bacıya sülaleye saygı vardı en azından.

Kıvep objektif olarak yaklaşarak yorum yapmış bir nevi karşı tarafın bakış açısını yansıtmış bu seni direkt suçlayan hatalı gören bir yorum değil yanlış algılama.

Mesela aralarında kavga etmiyorlar buda arkadaşlık bağının güçlü olduğunu gösterir derken senin birbirlerine ettikleri küfürleri önemsemiyor umursamıyorlar bu nedenle birbirlerine bir çıkışları olmuyor yorumunu farklı yorumladığı içindir .
Birbirlerinin anasına bacısına sövmenin kavga sebebi olmaması arkadaşlık bağının derecesini güçlü kılıyor ise o arkadaşların güzel bir kız için birbirlerini bıçaklama sebeplerini de ben merak ederim yani kişilerin degerleri farklı olabilir

İnsanlar farklıdır onlar o ortamı kendilerine yakıştırmışlar sen yakıştırmamışsın bu kadar basit herkes aynı takımı tutacak aynı yemeği sevecek diye bir kural yok ki

Kiymazxx

Kayıtlı Üye
Kıvep objektif olarak yaklaşarak yorum yapmış bir nevi karşı tarafın bakış açısını yansıtmış bu seni direkt suçlayan hatalı gören bir yorum değil yanlış algılama.

Mesela aralarında kavga etmiyorlar buda arkadaşlık bağının güçlü olduğunu gösterir derken senin birbirlerine ettikleri küfürleri önemsemiyor umursamıyorlar bu nedenle birbirlerine bir çıkışları olmuyor yorumunu farklı yorumladığı içindir .
Birbirlerinin anasına bacısına sövmenin kavga sebebi olmaması arkadaşlık bağının derecesini güçlü kılıyor ise o arkadaşların güzel bir kız için birbirlerini bıçaklama sebeplerini de ben merak ederim yani kişilerin degerleri farklı olabilir

İnsanlar farklıdır onlar o ortamı kendilerine yakıştırmışlar sen yakıştırmamışsın bu kadar basit herkes aynı takımı tutacak aynı yemeği sevecek diye bir kural yok ki
doğru söylüyorsunuz ama berke diye bir çocuk var onu daha fazla ileri gidip dövüyorlar resmen ama çocuk şakalşıyoruz sanıyo deli yerine konuyo çocuk benim arkamdan konuşulanları duydum birisi bana dilsiz o dilsiz,dedi hemen arkamda idi ben duydum ama bir şey demedim biriside bana sınıfta sevilmen için şımarıklık yap diyo ama ben öyle bir insan değilim ders dinlemeyemi geliyoruz yoksa başka bir şeyemi ya din hocasının arkasından kel diye dalga geçiyorlar.anlamadım ama 1 çocuk var oda hiç kimseyle konuşmuyo sadece 1 arkadaşı var ama ona bir şey demiyorlar.

Junmen

Kayıtlı Üye
doğru söylüyorsunuz ama berke diye bir çocuk var onu daha fazla ileri gidip dövüyorlar resmen ama çocuk şakalşıyoruz sanıyo deli yerine konuyo çocuk benim arkamdan konuşulanları duydum birisi bana dilsiz o dilsiz,dedi hemen arkamda idi ben duydum ama bir şey demedim biriside bana sınıfta sevilmen için şımarıklık yap diyo ama ben öyle bir insan değilim ders dinlemeyemi geliyoruz yoksa başka bir şeyemi ya din hocasının arkasından kel diye dalga geçiyorlar.anlamadım ama 1 çocuk var oda hiç kimseyle konuşmuyo sadece 1 arkadaşı var ama ona bir şey demiyorlar.

Sen yanlız değilsin bu konuda senin gibi nice gençler yaşıyor buna benzer problemleri . Senin farklılığın İradenin algılama yetinin diğerlerinden fazla olması bu nedenle sürü psikolojisine dahil olmuyorsun . başkalarının yönlendirmelerine direnebiliyorsun bu da seni kendilerine uymayan uyumsuz yada farklı yapıyor .

Bende okulda senin gibi biriydim ama farklı özelliklerimle onlara kendimi kabul ettirebilmiştim sınavlarda yüksek not aldığım zaman o diğer şebeleklerin suratına bakıp aldığım zevk bana yetiyordu :D sende onlardan farklılıklarını kullanarak onlara kendini kabul ettirmeye devam etmelisin onlar sana lakaplar takabilir ama sen onlara kendi adını öğretebilirsin

candokia

Kayıtlı Üye
Arkadaşlık bağları kuvvetli demekki. Bazı insanlar öyle dosttur ki kötü bir söz desede, öyle demek istemediğini anlarsın.
Ağzı kötü konuşsada, kalbi iyidir. Kavga etmiyorlar demişsin, bundan güzel huy varmı? Yeni bir ortama girmişsin keşke biraz anlamaya calışsaymışsın.
Genellikle seni haklı görmüşler yorumlara bir baktımda ama ben seni haklı göremiycem. Çünkü yeni bir ortama girdiğinde onları yargılamak yerine - ki onları kötü görüp yargıladığının kokusu mesajından geliyor- anlamaya calışabilirdin.
Kimse kendine kötü densin istemez, sen karsındakikeri kötü görüp, yargılarsan yada tek erdem ölçüsünün kendinde olduğunu düşünüp, senin gibi olmayana pis dersen
Karsındakilerde haklı olarak seni dışlar, durduk yere yapmamışlardır bunu. İlk baslarda seni aralarına aldıklarını söyledin, sonradan neden böyle davranıldığını düşündün mü? Onları yargılayan bir bakışın bile yeter bence tavır almaya, sana haksızsın demiyorum ama olayları birde bu açıdan düşünmeni istedim. Sonuçta onlarda insan, canavar değil ya...

yorumunuza katılmıyorum çünkü evet iyi yada kötü insan olmasa bile anormal insan vardır bağları kuvvetli olsa kavga etmeseler bile çok ayıp bir davranış size normal gelebilir aynı tür insanlarla uzun vakit uğraştım hatta aralarında kavga ettiklerini gördüm çoğu madde bağımlısı ve sigara bağımlısı bu yüzden onlardan uzak durarak asosyal lakabını kazandım ama hiçte utanmıyorum kendileri utanmalı böyle sosyal bir hayat geçirmek bana çok aptalca geliyor ben sadece düzgün ve küfür etmeyen kibar insanlarla arkadaş olurum galiba soruyu soranda benim gibi düşünüyor :) bu arada sana lakap taktıklarında unutma çalışmaları yaparak o taktıkları lakabı unutturabilirsin hem kimseye zarar vermez hemde sen rahat olursun e tabi maji ile halletmek istiyorsan sağlıcakla sevgi ve ışıkla :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...