Allahin somut delilleri varmidir?görebilirmiyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

undead

Kayıtlı Üye
HERKES İYİ GECELER..eminim herkesin bu soru günün birinde aklına gelmiştir...ve araştırmıştır...fakat araştırırken korkmuş olabilirler..çünkü içinde yaşadığımız bu durmdan bir varlık inancından ,inanmamaya düşmek insan için bir hayal kırıklığı gibi bir şey...güvendiğiniz zor zamanlarda sığındığımız yardım istediğimiz derdimizi paylaştığımız ve en büyük olarak bizi yaratan ALLAH öyle değilmi...ALLAH hakkında somut bir delil varmıdır..yani bir baktığımızda gerçekten anlayabileceğimiz en inançsızını dahi inandırabileceğimiz...bazıları şöyle diyor...işte kuranı kerimden ayet söylüyorlar...yanlış olmasın ama ONLARIN GÖZLERİ KÖRDÜR GÖRMEZLER DİRİ SANARSINIZ DEĞİLDİRLER ANLAMAZLAR...gibisinden tam meali bu değil onu söyliyim...işte görmüyomusun bu dünyayı ...sence her şey tesadüf mü...yok işte sana şunlar şunlar bir araya geldi ve şu gemi oluştu inanmazsın .peki öyleyse nasıl dünya bu şekilde yaratıldı gibisinden....yanlış anlaşılmasın inançlı biriyim...fakat şu an çoğumuz taklit vasıtasıyla bir iman bağı kurmuşuz ...ilmel yakın bir iman...sanırsam.....yani dağın arkasında duman varsa ateşte var misali....fakat ben o ateşe dokunmak istiyorum...görmek istiyorum...bunu yapabilirimiyim...ve en önemlisi rüyamda ALLAH bana bir şeyler gösteririmi....yoksa hiç bir zaman anlayamıyacam tam olarak ,,,ve içime gelenlerin sadece vesvese olduğunu düşünüp öylemi yaşamaya devam edicem....bir yol gösterirseniz..yorumlarınız benim için çok değerli...lütfen dikkate alarak yazın ...(SAĞLICAKLA KALIN)...♣

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Mesajlarınızı okumak için çırpınmak gerekiyor. Türkçemizde her kelimenin sonuna üç nokta değil sadece bir nokta konur. Sonrasında da bir boşluk bırakılır ve büyük harfle başlanır. Telefondan mesaj atmıyorsunuz. Ya da kendinizi anlatmak için noktalarla ayırıp daha belirgin birşey yazdığınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. ayrıca forum içerisinde eğer ki bir yazıyı ima etmek ya da belirginleştirmek istiyorsanız bunu büyük harfle yazarak değil, " ... " gibi tırnak içine alarak belirtmeniz yeterli olacaktır. Noktalardan kafam yeterince karıştığı için cevap verecek enerjiyi dahi bulamadım maalesef. Uygun yazılmayan tüm yazılarınız silinecektir. İmla kurallarımız katı olmasa da bu tür bir yazıyı kabullenmiyoruz. Bu yüzden konu kapatılmıştır. Ve silinecektir. Bilginize...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...