1 yılda yıkılan yuvam

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Aile meseleleri hakkında yorum yaptığım oluyordu fakat bunun çok kötü bir fikir olduğu kanısına vardım. Allah yollarını açık etsin.
Bu konuda aynı fikirdeyim. Zira çoğu kişi bir çözüm bulabilmek için değil. İçindekileri dökmek için konu açıyor.

Su zaman, bu zaman diye birşey yok. İyii insanlar ve kötü insnlar herzaman vardı. TV ve internet yoktu. O kadar kötülük görmüyordu insanlar. Ben ta tersi gençleri kıskanıyorum. Ne güzel bir tıkla bilgilere uglasabiliyorlar.
Bizim zamanımızda öyle yoktu. Ertrafimda kişisel gelişim ile ilgilenen insan yoktu. Ben kişisel gelişim ile internet sayesinde tanıştım. Keşke daha önce ogrenseydim. Öğretmen ya da doktor veya ahçı olmak için insanlar okuyor. Ama iyi bir eş olabilmek için okuyan ve çabalayan insan pek görmüyorum ertrafimda. Eş nasıl seçilecek, yuva nasıl kurulacak ve bir sürü başka bilgi sahibi olabilmek mümkün ve de çok kolay. Yani mutlu olmak isteyen, çaba göstererek mutlu olabilir. Devir iyi. Aklını kullanana iyi.

Ori

Kayıtlı Üye
Bu konuda aynı fikirdeyim. Zira çoğu kişi bir çözüm bulabilmek için değil. İçindekileri dökmek için konu açıyor.

Su zaman, bu zaman diye birşey yok. İyii insanlar ve kötü insnlar herzaman vardı. TV ve internet yoktu. O kadar kötülük görmüyordu insanlar. Ben ta tersi gençleri kıskanıyorum. Ne güzel bir tıkla bilgilere uglasabiliyorlar.
Bizim zamanımızda öyle yoktu. Ertrafimda kişisel gelişim ile ilgilenen insan yoktu. Ben kişisel gelişim ile internet sayesinde tanıştım. Keşke daha önce ogrenseydim. Öğretmen ya da doktor veya ahçı olmak için insanlar okuyor. Ama iyi bir eş olabilmek için okuyan ve çabalayan insan pek görmüyorum ertrafimda. Eş nasıl seçilecek, yuva nasıl kurulacak ve bir sürü başka bilgi sahibi olabilmek mümkün ve de çok kolay. Yani mutlu olmak isteyen, çaba göstererek mutlu olabilir. Devir iyi. Aklını kullanana iyi.
İyi ve kötü insan tabii ki her zaman vardır. Fakat şu zaman, bu zaman diye bir şey de vardır. Çünkü toplum psikolojisi her dönem için farklıdır. İmkanlar konusunda katılıyorum, haklısınız. Aklını kullanana gerçekten fayda getirecek bir dönemdeyiz. Yalnız iyi bir eş olmak için bilgi sahibi olmaya çalışma konusu bana bu dönem için çok ütopik bir yaklaşım gibi geldi. O yüzden denk gelmemişsiniz, bence yok. Çünkü insanların toplumsal bakışı iyi bir eş olmalıyım değil, iyi bir eş bulmalıyım yönünde. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir. Bu konulara fazla girmek istemiyorum. Çünkü gerçekten herkes için farklılık gösteren fakat benim için seyri değişmeyen konulardandır.

depresifmod

Kayıtlı Üye
Merhaba o kadar güzel ve beni anlayarak yazmışsın ki sarılmak istedim sana resmen.Ben çok çabaladım inan hastaneye geldiği gün elini tuttum birakti beni götürür sandım. Zaten doğuma kadar olan 1 Ay da da caba vermistim asla pes etmedim. Bir ara bıraktım bende zaten iletişimde olduğumuzda da bagris cagris içinde oluyoduk. Oğlum 10 aylık olunca amcasının evine gittim herkes çok şaşırdı bi yandan da mutlu oldular helal olsun sana dediler çünkü Oğlum için gittigimi herkes biliyodu. Oraya geldi beni rezil rüsva etti ablalarinin ağzıyla konuştu, annemi suçladı vs .O yüzden vicdanım çok ama çok rahat o konuda.ilerde oğluma verwmeyecgim bi hesabim kalmadı.ve onun akrabaları da dedi ki biz ilerde senin yaptıklarını anlatırız omere ki inşallah oyle olur.Tei bildiğim bunlarj haketmedigim o kadar
Sevgili genç kardeşim, ortada bir çocuk olduğu için dayanamayıp yine yazıyorum. Öncelikle sizi çok iyi anladığımı belirtmek isterim. Şimdi kızgın, kırgın ve öfkelisiniz, haklısınız da. .Ancak bu olumsuz duygulardan kurtulmaya çabalamak yerine, çocuğunuz için eşinizden ayrılmamak adına elinizden geleni yaptığınızı, çocuğunuza ileride bunu anlatabileceğinizi ve vicdanınızın bu anlamda rahat olduğunu söylüyorsunuz. İyi de bu rahatlık, çocuğunuzun rahat olmasını sağlamayacak ki. Yani bunun Ömer'e faydası yok. Benim demek istediğim, sizin değil, çocuğunuzun rahat etmesini sağlamanın daha önemli olduğuydu. Çocuğunuz ileride duydukları ve öğrendikleri (sizin çabalarınızla ilgili olarak) nedeniyle sizi suçlamasa da babasını, halalarını suçlamayacak mı? Bu suçlama duygusu, onda kızgınlığa, nefrete yol açmayacak mı,? Üstelik bu olumsuz duyguları babasına karşı yaşarken aynı zamanda babası olduğu için ona karşı sevgi, özlem bağlılık duymayacak mı? Birbirine karşıt bu duygular arasında gidip gelirken daha fazla acı çekmeyecek mi? Baba bir başkasıyla evlenip bir çocuk sahibi olduğunda oğlunuzdan daha da uzaklaşmayacak mı? Elbette ki hayat sizin hayatınız, ne yapmanız gerektiğine siz karar vereceksiniz ama bu hayat sizden daha fazla çocuğunuzu ilgilendirdiği için dayanamayıp konuya dahil oldum. Bu nedenle lütfen kusuruma bakmayın. Ben, babasıyla birlikte büyüyemeyen çocuklar konusunda çok hassas bir anneyim. Bu nedenle yine yazmak istedim. Size son mesajım şudur: Babasız (vefat etmişse) sağlıklı bir çocuk büyütebilirsiniz ama Var-Yok bir baba ile asla mutlu bir çok büyütemezsiniz. Birleşme umutları tamamen tükenmişse (bence kızgınlık duygularınızdan kendinizi arındırırsanız tükenmiş görünmüyor) lütfen Psikolog yardımı alın ve hiç değilse bu yardımla birlikte çocuğunuzu büyütün. . Allah yardımcınız olsun.

Ayssomerr

Kayıtlı Üye
Merhaba, mesajları okuduktan sonra yazmadan edemedim. Eşinizin size şiddeti ve kötü alışkanlıkları yoksa ki, anlatımlarınızdan olmadığını anladım, lütfen çocuğunuz için mücadele edin ve bu evliliği kurtarmak için çabalayın. Çocuk sahibi olduktan sonra artık ne kendinizi ne eşinizi düşünmelisiniz. Çocuğunuz her şeyden önemli olmalı. Özellikle ne gurur, ne ego, ne o şunu yaptı, ne görümcem bunu etti, eşim beni yalnız bıraktı falan... Bu gibi söylemleri bir kenara bırakmalı ve evliliğinizi yeniden kurmalısınız. Unutmayın ki bu ayrılık çocuğunuzun tüm yaşamında büyük ve derin bir boşluk açacak ve bu boşluk asla ve hiçbir biçimde hiç bir zaman kapanmayacak, hangi yaşa gelirse gelsin hep yüreği kırık, boynu bükük olacak. Okul hayatında, evlenirken, daha neler neler... Vefat nedeniyle babayı kaybetmiş olsa neyse ama belirttiğiniz nedenler yüzünden çocuğunuza bu kötülüğü yapmayın. belli ki daha genç, yeni evlisiniz. Eşiniz de zamanla olgunlaşacak. Lütfen kendi aranızdaki bu ego savaşlarını bir yana bırakın ve çocuğunuzu babasız bırakmayın. Siz bir annesiniz ve artık bu sorumluluğu aldıktan sonra kendinizi değil, çocuğunuzu düşünmek zorundasınız. Babasının düşünüp düşünmediğini düşünmeden annelik bilinciyle hareket etmelisiniz. Eşinize sanki karşınızdaymış gibi sevginizi, iyi dileklerinizi gönderin. Onunla uzaktan konuşun, gülümseyin. Çocuğumuzu birlikte büyütelim, yeniden deneyelim deyin. Şiddet yoksa, yaşamınız tehdit altında değilse yeniden deneyin ve bir psikologdan birlikte yardım almayı önerin.
Merhaba o kadar güzel ve beni anlayarak yazmışsın ki sarılmak istedim sana resmen.Ben çok çabaladım inan hastaneye geldiği gün elini tuttum birakti beni götürür sandım. Zaten doğuma kadar olan 1 Ay da da caba vermistim asla pes etmedim. Bir ara bıraktım bende zaten iletişimde olduğumuzda da bagris cagris içinde oluyoduk. Oğlum 10 aylık olunca amcasının evine gittim herkes çok şaşırdı bi yandan da mutlu oldular helal olsun sana dediler çünkü Oğlum için gittigimi herkes biliyodu. Oraya geldi beni rezil rüsva etti ablalarinin ağzıyla konuştu, annemi suçladı vs .O yüzden vicdanım çok ama çok rahat o konuda.ilerde oğluma verwmeyecgim bi hesabim kalmadı.ve onun akrabaları da dedi ki biz ilerde senin yaptıklarını anlatırız omere ki inşallah oyle olur.Tei bildiğim bunlarj haketmedigim o kadar
Sevgili genç kardeşim, ortada bir çocuk olduğu için dayanamayıp yine yazıyorum. Öncelikle sizi çok iyi anladığımı belirtmek isterim. Şimdi kızgın, kırgın ve öfkelisiniz, haklısınız da. .Ancak bu olumsuz duygulardan kurtulmaya çabalamak yerine, çocuğunuz için eşinizden ayrılmamak adına elinizden geleni yaptığınızı, çocuğunuza ileride bunu anlatabileceğinizi ve vicdanınızın bu anlamda rahat olduğunu söylüyorsunuz. İyi de bu rahatlık, çocuğunuzun rahat olmasını sağlamayacak ki. Yani bunun Ömer'e faydası yok. Benim demek istediğim, sizin değil, çocuğunuzun rahat etmesini sağlamanın daha önemli olduğuydu. Çocuğunuz ileride duydukları ve öğrendikleri (sizin çabalarınızla ilgili olarak) nedeniyle sizi suçlamasa da babasını, halalarını suçlamayacak mı? Bu suçlama duygusu, onda kızgınlığa, nefrete yol açmayacak mı,? Üstelik bu olumsuz duyguları babasına karşı yaşarken aynı zamanda babası olduğu için ona karşı sevgi, özlem bağlılık duymayacak mı? Birbirine karşıt bu duygular arasında gidip gelirken daha fazla acı çekmeyecek mi? Baba bir başkasıyla evlenip bir çocuk sahibi olduğunda oğlunuzdan daha da uzaklaşmayacak mı? Elbette ki hayat sizin hayatınız, ne yapmanız gerektiğine siz karar vereceksiniz ama bu hayat sizden daha fazla çocuğunuzu ilgilendirdiği için dayanamayıp konuya dahil oldum. Bu nedenle lütfen kusuruma bakmayın. Ben, babasıyla birlikte büyüyemeyen çocuklar konusunda çok hassas bir anneyim. Bu nedenle yine yazmak istedim. Size son mesajım şudur: Babasız (vefat etmişse) sağlıklı bir çocuk büyütebilirsiniz ama Var-Yok bir baba ile asla mutlu bir çok büyütemezsiniz. Birleşme umutları tamamen tükenmişse (bence kızgınlık duygularınızdan kendinizi arındırırsanız tükenmiş görünmüyor) lütfen Psikolog yardımı alın ve hiç değilse bu yardımla birlikte çocuğunuzu büyütün. . Allah yardımcınız olsun.
O kadar içimdekileri yazdin ki ..Birleşme umutları bitti kalmadı çünkü karşıdan tek bir adım dahi olmadı. Zaten birlesseydik ben destek alicaktim bizim için ama tek taraflı caba boş cabaymis gördüm. Omer için çok ama çok üzülüyorum, ailem hep şunu dedi amann çocuk oyle bi yerde buyuyecwgine boyle büyüsün ya da bi ayrılan sen misin diyerek durumu basitleştirdiler. Oysa kimse senin dediğin yönden düşünmedi, bilmiyorum dediğim gibi cocuklara oluyo olan .Güzel dileklerin içinde çok teşekkür ederim.

endlessnothingness

Banlı Kullanıcı
İş
Zebanilik
Hanımefendi sizde karar verin bir barışmak istiyorum diyorsunuz bir de barışmak istemiyorum diyorsunuz formu ikiye böldünüz😂

Ayssomerr

Kayıtlı Üye
Hanımefendi sizde karar verin bir barışmak istiyorum diyorsunuz bir de barışmak istemiyorum diyorsunuz formu ikiye böldünüz😂
Ben şu an ona tek bir adım dahi atmıyorum atmamda hiçbir iletişimin yok kendisiyle. Önceden vereceğim çabaları verdim ve bitti. O zaman isteseydi ona koşulsuz gidicektim aileme bile sırtımı dönmüş olcaktim ama şu an bir mucize oldu diyelim ve geldi peşine takılıp asla gitmem bi bedel odettirirrim en azından. Benim istediğim onun gözündeki perdenin kalkmasi diyorum ya yine birlesmeyelim ama en azından o vicdan azabını göreyim onda

Ayssomerr

Kayıtlı Üye
Hayir yanlış dusunuyorsun çok güzel yazdı bence.ki ben bunları düşünerek yaptım her şeyi asla da pişman olmadım. Babası oğlumu gördüğünde xok güzel vakit geciriyordu ama bizim aramız kötü olunca omeri de görmeye gelmemeye başladı. Bu arada ben goturuyodum ayağına çocuğu kendisi annemden nefret ettiği için bahanesi tabi,bu kapıya bi kere gelmedi. Şimdi mantıken bakınca yüzüne bile bakılmaz bu adamın ama diyorum ya biz çok güzeldik nolduysa bi anda oldu 1 yıl sürdü zaten. Herkes bir hataya düşer diye düşünüp yaptım bisehlet ama olmadı çünkü o da benim onu sevmedigime inandırdı kendini ,ona göre ben aileciydim bana göre de o,çocuk işi givi bisey oldu yani

PERSEISS

Banlı Kullanıcı
İş
ebe
Merhaba @Ayssomerr
İşte aradığım yorum 😂 sabahtan beri yazıp yazıp siliyorum. Arkadaş da kararsız ne yapmak istediğinden çok emin değil.bence bir terapistten destek alsa daha iyi olacak gibi..

Ayssomerr

Kayıtlı Üye
Merhaba @Ayssomerr
İşte aradığım yorum 😂 sabahtan beri yazıp yazıp siliyorum. Arkadaş da kararsız ne yapmak istediğinden çok emin değil.bence bir terapistten destek alsa daha iyi olacak gibi..
Benim yaşadıklarımı yaşasaydın eğer böyle gülemezdin emin ol.Allah yaşatmasın tabiki

PERSEISS

Banlı Kullanıcı
İş
ebe
Benim yaşadıklarımı yaşasaydın eğer böyle gülemezdin emin ol.Allah yaşatmasın tabiki
Sizin yaşadıklarıniza güldüğümü nerden çıkardınız.formu ikiye böldünüz yorumuna güldüm ben. Dünden beri konuyu takipteyim ilk başta seviyorum geri dönsün dediniz ,sonrasında yaptığınız yorumlarda ölsün nefret ediyorum dediğinizi okudum, dönmesin dediniz ,oğlum için dönsün dediniz ,beni bırakıp giden birisi bana dönmesin dediniz vs vs. Sağlıklı dusunemiyorsunuz farkında mısınız? Amacım sizi kırmak üzmek değil yanlış anlamayın beni,yasadiklariniz tabi ki ağır şeyler. Ama bi destek almanız gerekiyor dediğim gibi en sagliklisi bi terapiste gidip sorunları sağlıklı bir şekilde çözmek. Benim yaşadıklarımı yaşasaydıniz gulmezdiniz demissiniz ya herkesin kendine göre yaşadığı çektiği acıları var sadece siz değilsiniz bu konuya da açıklık getireyim. Yani kısaca sizinle ve yaşadığınız şeylerle dalga geçmedim kimsenin acısıyla dalga geçmem ama sizinde yorumlarınız çok tutarsız. Önce Bi sakin kafayla oturup ne yapmak istediğinize karar verin lütfen..iyi geceler..

rima vita perfetto

Kayıtlı Üye
Merhaba lafta eşim dedim tabiki eşimin olmadığının farkındayım. Ben konuyu yazarken yanlış ifade etmişim aslind kendimi. Beni sevsin derken şunu demek istedim ,ben ondan igreniyorum inan her an diyorum ki keşke ölse de en azından oğluma baban öldü derim diyorum. Biz zorluklarla evlendik herkese karşı dik durduk nolduysa o lanet binada oldu. Tabi her zaman derim zaten yuvami yıkan kendisidir diye görümceler annem de etken ama asıl iş kendisindeydi. Ona psikolojik baskı uyguladıkları için hiç kizamazdim tek erkek olduğu için baba vasfını yuklediler ona o da ister istemez onlara karşı hep sorumluluk hissederdi. Benim kendisiyle hiçbir muhatapligim yok bu arada oğlumla hayatıma bakıyorum. Ben güçlü bir anne olmasaydım eğer oğlumu ona verip hayatıma bakardım şu an da tek önceliğim oğlum ve kendimim.Ama dediğin gibi çok acı çektim burda çok basit görülebilir yargilamakta normal ama ne yaşadığını insan bi kendi bilir. Benim ailem bana sahip çıktı gibi gözüküyor sagolsunlar ama maddi manevi değil bu. 2 hafta sığınma evinde kaldim evdeki kavgalardan dolayı artık dayanamadim o süreçte ona dönmek istedim ama olmadı. Ben acı çekerken onlar güllük gülistanlık yaşıyorlar bunu hazmedemiyorum tabiki onlarda acı çeksin istiyorum. Attıkları o dilekcedeki iftiralardan dolayı pişmanlık duysunlar istiyorm çünkü asla onlara kötülüğüm olmadi ,bilmiyorm çok zor süreç kafa karisikliklari çok oluyo bazen bilincimin gittiğini hislerimin olmadığını hissediyorum. Şu an tek isteğim sağlıklı bir birey ve anne olabilmek.
Yaşadıklarınızı anlıyorum ben.
Ama son cümleleriniz üzücü. Evet biraz sert yazdım. Çünkü kendinize gelin istedim.
Çünkü birinin aci çekmesini ya da pişman olmasını istemek size zarar verir.
Bunu istedikçe hiç bir işiniz rast gitmez.
Serbest bıraktığınızda onlar sizin enerjinizden beslenemez hale gelirler.
Tam tersi siz onlar için dua edin.
Allah hidayet versin , doğru yolu bulup anlasınlar idrak etsinler deyin.
Tamamen onlarla hiç tanışmamış gibi yolunuza devam edin.
Allah' a bırakın ama tamamen bırakın.
Hatta çok sevdiğim bir kısas vardır onu paylaşayım.
Vaktiyle bir derviş berbere gidip:

– Vur usturayı berber efendi, der. Berber dervişin saçlarını kazımaya başlar ve diğer tarafa usturayı vuracakken, mahallenin kabadayısı içeri girer. Doğruca dervişin yanına gider, başının kazınmış tarafına sert bir tokat atarak:

– Kalk bakalım kel, kalk da tıraşımızı olalım, diye bağırır. ‘Dövene elsiz, sövene dilsiz’ olan, halktan gelen her şeyin Hak’tan geldiğine inanan derviş, sabreder. Fakat kabadayının tıraş esnasında da dili durmaz, sürekli alay eder
derviş ile:

”Kel aşağı, Kel yukarı.”

Nihayet tıraş biter, kabadayı dükkandan çıkar. Henüz birkaç metre gitmiştir ki, kontrolden çıkan bir at arabası yokuştan aşağı hızla üzerine gelerek kabadayıyı altına alıp sürükler. Kabadayı oracıkta feci şekilde can verir. Berber dervişe bakar, sorar:

– Biraz ağır olmadı mı derviş efendi?

Derviş düşünceli bir şekilde cevap verir:

– Vallahi gücenmedim ona. Hakkımı da helal etmiştim. Gel gör ki, bu kelin de bir Sahibi var!

Son düzenleme:

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Merhaba @Ayssomerr
Arkadaş boş kulak arıyordu. Burada buldu.
Aslında ilk postta net söyledi. Büyü yaptırmaya geldi buraya.
Babasına büyü yapan aynı zamanda çocuğa da yapmış oluyor. Söyleyim de bilsin. Demediler demesin.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Kaç yaşına geldim hala evlenmeyi düşünmüyorum. Bu tip durumları gerek sosyal medya, gerek mabet ve gerek çevremde gördüğümden ötürü evlenmenin gereksiz ve baş ağrıtıcı olduğu fikri beynime çivi gibi çakıldı. Umarım konu sahibi ve eşi de çocuğu için barışabilir. Kendilerini değil, çocuğu umursadım bir an için.
Yani çocuk için de pek hayırlı mi bu durum emin değilim. Beni 5 ay görmeye gelmeyen babayla büyüdüğümde de varlığı bana güç destek verir mi? Zannetmiyorum. Onun bunun gazıyla beni bi öyle bi böyle yetiştirirken kendi kişiliğimi nasıl bulurum? Herkes evlenmemeli bence de. Sorumluluk alamayan ya da sadece istemeyen insanlar evlenmemeli ama toplumda herkes evlenip çoluk çocuğa karışmalı gibi bir algı var. Bence burda soru soran kişimin pişman olsunlar sürüm sürüm sürünsünler dileği de anlamsız. Kapında köle olsa adam ne olır yani karnındaki ne bebeğe bile sahip çıkmamış. Bilmiyorum yani toplum zor belki aile evinden kocana dön diye baskı vardır ama bu adamdan çocuğuna baba olmaz. İnat falan bunlar hikaye.

endlessnothingness

Banlı Kullanıcı
İş
Zebanilik
Ben şu an ona tek bir adım dahi atmıyorum atmamda hiçbir iletişimin yok kendisiyle. Önceden vereceğim çabaları verdim ve bitti. O zaman isteseydi ona koşulsuz gidicektim aileme bile sırtımı dönmüş olcaktim ama şu an bir mucize oldu diyelim ve geldi peşine takılıp asla gitmem bi bedel odettirirrim en azından. Benim istediğim onun gözündeki perdenin kalkmasi diyorum ya yine birlesmeyelim ama en azından o vicdan azabını göreyim onda
Aile olmak istiyorsunuz ama aynı zamanda bedel ödetmedende olmaz diyorsunuz?Gerçekten söylediklerinizi düşünüyor musunuz yoksa öylesine random bir şekilde yazıyor musunuz?Tekrar aile olmak isteyen birisi neden sevdiği adama bedel ödetir bunu anlayamadım?Saçma sapan ergen düşüncelerden çıkıp çocuğunuza odaklanmanız herkesin hayrına olur.Konuştukça kendinizle çelişmekten başka hiçbir şey yaptığınız yok.Önce bir ne istediğinize karar verin sonra yazın.

Ayssomerr

Kayıtlı Üye
Babasına büyü yapan aynı zamanda çocuğa da yapmış oluyor. Söyleyim de bilsin.

Aile olmak istiyorsunuz ama aynı zamanda bedel ödetmedende olmaz diyorsunuz?Gerçekten söylediklerinizi düşünüyor musunuz yoksa öylesine random bir şekilde yazıyor musunuz?Tekrar aile olmak isteyen birisi neden sevdiği adama bedel ödetir bunu anlayamadım?Saçma sapan ergen düşüncelerden çıkıp çocuğunuza odaklanmanız herkesin hayrına olur.Konuştukça kendinizle çelişmekten başka hiçbir şey yaptığınız yok.Önce bir ne istediğinize karar verin sonra yazın.
Çünkü ben ona o hatalı olduğu halde gittim ama o beni yok saydı onurum gururum kalmadı çocuğum için her şeyi yaptım. Şimdi çıkıp gelirse takılıp peşine asla gitmem tabiki hemen, en azından aileme kendini ispatlamasi gerekir gerçi bi mucize bu ,neyse ben kendimi ifade edemedim sanırım burda da çok az insan anlayabildi beni.Bu arada çocuğumu bu zamana ben tek başıma getirdim maddi manevi ona odaklı olmasaydım ya sadece kendi hayatıma bakardım ya da iyi bir annelik yapamazdım çok şükür her şeye rağmen o konuda gurur duyuyorum kendimle.

Ayssomerr

Kayıtlı Üye
Babasına büyü yapan aynı zamanda çocuğa da yapmış oluyor. Söyleyim de bilsin. Demediler demesin.
Ne büyüsü ya! Ben büyü isteseydim eğer 17 Ay bekler miydim Allahim korusun asla böyle bisey düşünmedim. Bana şunu diyenler oldu kocanı sana bağlayalım senden başkasını görmesin vs direk kaçtım bana bir etkiyle baglancaksa hiç olmasin daha iyi.Ben beş vakit namazını kılan biriyim.Sunu istedim belli Esma ve zikirle var ya hani daha etkili hale getiriyor duaları öyle bisey bulma amacıyla yazdım buraya ya da insanız hepimiz fikir almak amaçlı.Benim zaten içimi kemiren eşime ablalarinin bir büyü yapmasi ve varsa böyle bisey ortadan kaldırmak. Allahim o ve onlar gibilerden etmesin.

Ayssomerr

Kayıtlı Üye
Yaşadıklarınızı anlıyorum ben.
Ama son cümleleriniz üzücü. Evet biraz sert yazdım. Çünkü kendinize gelin istedim.
Çünkü birinin aci çekmesini ya da pişman olmasını istemek size zarar verir.
Bunu istedikçe hiç bir işiniz rast gitmez.
Serbest bıraktığınızda onlar sizin enerjinizden beslenemez hale gelirler.
Tam tersi siz onlar için dua edin.
Allah hidayet versin , doğru yolu bulup anlasınlar idrak etsinler deyin.
Tamamen onlarla hiç tanışmamış gibi yolunuza devam edin.
Allah' a bırakın ama tamamen bırakın.
Hatta çok sevdiğim bir kısas vardır onu paylaşayım.
Vaktiyle bir derviş berbere gidip:

– Vur usturayı berber efendi, der. Berber dervişin saçlarını kazımaya başlar ve diğer tarafa usturayı vuracakken, mahallenin kabadayısı içeri girer. Doğruca dervişin yanına gider, başının kazınmış tarafına sert bir tokat atarak:

– Kalk bakalım kel, kalk da tıraşımızı olalım, diye bağırır. ‘Dövene elsiz, sövene dilsiz’ olan, halktan gelen her şeyin Hak’tan geldiğine inanan derviş, sabreder. Fakat kabadayının tıraş esnasında da dili durmaz, sürekli alay eder
derviş ile:

”Kel aşağı, Kel yukarı.”

Nihayet tıraş biter, kabadayı dükkandan çıkar. Henüz birkaç metre gitmiştir ki, kontrolden çıkan bir at arabası yokuştan aşağı hızla üzerine gelerek kabadayıyı altına alıp sürükler. Kabadayı oracıkta feci şekilde can verir. Berber dervişe bakar, sorar:

– Biraz ağır olmadı mı derviş efendi?

Derviş düşünceli bir şekilde cevap verir:

– Vallahi gücenmedim ona. Hakkımı da helal etmiştim. Gel gör ki, bu kelin de bir Sahibi var!
Çok haklısın o konuda.Ben başlarda lohusaligimda bile eşime ve ailesine hep dediğin gibi dualar ettim ama öyle anlar oluyo ki o acıyla Ah ediyo insan .sonrasında pişmanlığım oluyodu tabi ama artık olmuyorum. Bilmiyorum öyle acı verdiler ki ben bana yapılanı unuttum oğlumun yok sayılmasını hazmedemediğim için Ah etmeyi durduramiyorum.
O şahsın mailine giriş yaptım ve alisverislwrinj gordum yegenlerine aldığı ayakkabilari kiyafetleri ..hazmetmek hiç kolay değil gerçekten. Kendime şu yüzden kızıyorum keşke evime gitseydim ve onu o ablalrina birakmasayfim diyorum. Çünkü ablasının evimde söylediği şeyler zaten gösterdi beni ve doğacak oğlumu hazmedemedigini.
Çok kişi kafan karışık vs yazmış 3vet oyleydi basta ama artık değil çünkü ben elimden gelenleri yaptıktan sonra karşımdaki adama karşı net oldum.
Yine diyorum olurda gelirse pişmanlıkla neden donmeyeyim ki basta oğlum için sonra da daha aile olmayı bile anlayamadigim yuvam icin bir şans veririm. Tabi mucize bu

Ayssomerr

Kayıtlı Üye
Yani çocuk için de pek hayırlı mi bu durum emin değilim. Beni 5 ay görmeye gelmeyen babayla büyüdüğümde de varlığı bana güç destek verir mi? Zannetmiyorum. Onun bunun gazıyla beni bi öyle bi böyle yetiştirirken kendi kişiliğimi nasıl bulurum? Herkes evlenmemeli bence de. Sorumluluk alamayan ya da sadece istemeyen insanlar evlenmemeli ama toplumda herkes evlenip çoluk çocuğa karışmalı gibi bir algı var. Bence burda soru soran kişimin pişman olsunlar sürüm sürüm sürünsünler dileği de anlamsız. Kapında köle olsa adam ne olır yani karnındaki ne bebeğe bile sahip çıkmamış. Bilmiyorum yani toplum zor belki aile evinden kocana dön diye baskı vardır ama bu adamdan çocuğuna baba olmaz. İnat falan bunlar hikaye.
Ailem ve çevrem asla baskı uygulamadı aksine ailem sevindi bile. İste benim bu evlilikten öğrendiğim tek şey şu oldu bekar varsa icinizde asla unutmayın. Ailenizin içine asla ve asla kimseyi dahil etmeyin anne baba dahi olsa bu kişiler. Benim açımdan bakınca karşıdaki adam oyle gozukuyor, onun açısından bakınca da ben onu sevmeyen evini bırakan bir kadın olarak gozukuyorum. Iletisimsizlik en kötü şey işte konusabils4ydik eğer ki işler buraya gelmeyecekti zaten.

zehirhafiye

Kayıtlı Üye
Büyü yapılıyor da çok zor bozuluyor.benzer bir durumu ben de yaşıyorum. Nişanlimin annesi bizi ayırdı kızına soğutma büyüsü yaparak. Çarem de kızı bulup ona su içirmek. Yüzünü dahi göremiyorken nasıl başarırım bunu? İnanın intihar eşiğindeyim.. çok az kaldı.