Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Reenkarnasyon,Bölünmüş Enkarnasyon Kavramı Ve Sorularım

Rep Puanı : 971
    Ettiği Teşekkür
    206
    291 mesaja 452 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    28

Ruhun enerjisinin bir kısmını bölerek iki yada daha fazla bedende olması mümkün,ama bu durum ruh için zorlayıcı bir durum,dünyaya gelmeden önce ruh enerjimizin tamamını getirmiyoruz kişiye göre değişmekle beraber % 40-70 arası enerjisini dünyaya taşıyor geri kalan enerjisi ruh aleminde bulunuyor ,bazı kişiler az ruh enerjisi getirmeyi seçtikleri için bir enerji kıtlığı yorgunluk vs yaşayabilir,nadir olarkta ruhyeryüzünde aynı anda 2 farklı bedende 2 ayrı kişinin deneyimini yaşıyobiliyormuş ama bu 2 hanımı idare etmek gibiidir heralde.Ölüm yaklşatığı zaman perde aralanmaya başlıyor ve kişi psişik bir varlık haline geliyor bedensiz varlıkları görme vs bilmeler normal oluyor.

2. 3 kişi asterix üyemize teşekkür etti:
    Aisling (04.03.2018), Selenit (27.07.2016), Sevinc23 (27.07.2016)

Rep Puanı : 215
    Ettiği Teşekkür
    133
    77 mesaja 105 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    10

Misal reenkarnasyon var ve biz öldükten sonra bir bedene bürüneceğiz. Ya istemezsek ruh formunda yaşamak istersek yani bu durum böyle paralel evrene geçiş ya da bir kapıdan portaldan geçiş şeklinde oluyorsa ki genelde köprü yol geçiş gibi kavramlar kullanılıyor o zaman birini seçmek zorundayız?
    Ölümötesi deneyim yaşayanların ifadeleri de önemli bence bu konuda

Rep Puanı : 137
    Ettiği Teşekkür
    57
    53 mesaja 68 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı sudaki_izim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhaba ,

ben her türlü din,felsefe görüşleri çok araştırdım bu araştırmaya da '' neden yaratıldık ? '' sorusu ile başaladım ve bu soruyu sorduğumda 12 yaşındaydım ...

bir ara çok dindar oldum''islam'', tasavvuf sonra melekler tek gerçek dedim sayıların gücüne inandım , yahudilik dedim , artrolaji dedim budistlik , kabala dedim aktif eğitimlere ,derslere bile katıldım’’hala arada katıloyorum’’ , Reenkarnasyon vs. yani denebilecek ulaşabildiğim bir çok şeyle uğraştım sonra hepsini kabul ettim (aklma ve mantığıma uyanları) hepsi ile arayı iyi tutmakta zarar gelmez birşeyler öğrendim ve en son hepsinde aldığım bilgilerle aslında hepimzin bir bütün olduğuna karar kıldım yanı ben diye bir şey yok yani sen benim ben sen bu dünyadaki amacımızda yaratanın seviyesine ulaşmak ... bu yolculuk da da belirli aşamalar kademeler var ve her koyun kendi bacağından asılmıyor birimiz iyi olamayı Yaratıcı gibi veren olamayı gönülden beceremeyince hopp geri islah olmak için dünyaya dönüyoruz ... tabi seviyeyi geçen ruhlar islah olanlar dönmüyor yalnız geride kalanlar düzelene kadar da bu dünya yok olmuyor yani sürekli geri dönüyor çünkü biz tümden geldik tüme döneceğiz yaratan içimize kendinden bir parça ruh üfledi ve bu parçalar bir araya doğru bir şekilde toplanana kadar Reenkarnasyona devam edeceğiz ... o yüzden hiç kimseden farkımız yok hepimiz biriz biziz ve tekiz sonra daha iyi anladım Hallac-ı Mansur neden "Ene'l-Hak" dediğini ... en son buna inandım yani kendime  ve mantıklı geldi ama hala şüphelerim ve araştırmalarım devam ediyor bir gün kafamın netleşmesi umudu ile .

sevgi ile kalın

bana yardımcı olabilecek herkes'den merakla cevap bekliyorum.
    Ene'l-Hak kısmına kadar katılıyorum. Reenkarnasyon kısmında alternatif fikrim var. Biz Bir'in bilgisine özde sahibiz fakat Yaradan'a yaklaşmak üzere yürüdüğümüz yol (yol diyebiliriz) tekil. Tekamül olarak bahsi geçen de bu. Farkımız bu yolu işleme tarzımız. Sahip olduğumuz bilgi bizi Tanrı yapacak düzeyde ama Allah ya da Elohim değil..insanın tanrısallığı kendini yaratmaya yeterli ama her seviye geçişinde (ben Allah diyorum) Allah bir başka seviyede oluyor. Henüz fikir sahibi olamadığım seviye ise Hiçlik, ona ulaşmak için kendi ben'ininde vazgeçmek...

Bu düzen içinde, bakış açım anlaşılsın diye yazdım, reenkarnasyon mümkün değil. ölüp ölüp başka bedenlerde doğmak yani. her ruh bir bedenin bilincine hükmedecek şekilde dünya ömrüne sahip, sonrasında ruh ölümsüz. yalnız aynı bedende birden fazla ruhun hüküm savaşı yaptığı durumlar var. yeniden dünyaya gelmek biçiminden ziyade, bedeni öldüğünde dünyayı terk etmeyenler. kendi tekamülünde başarısız olduğunu düşünenler, bir nedenle gitmek istemeyenler. bu durumda aynı beden de iki ruh olması mümkün oluyor.

diğer teorimde aynı ruhun iki bedende olmasıyla ilgili; bilinç düzeyinde eş zamanlı bölünmüşlük mümkün değil. ancak ruh, düşünce, duygu gibi şeyleri zamanla kafeslemek mümkün olmadığı durumlar çıkıyor. böyle olduğunda bilinçli olan ruh, hükmettiği bedende, diğer ruhun tesirlerini yaşatıyor. kendi içinde de bölünmeye gidiyor. olmayan sesler yaratmak gibi bişey bu..ama bu da yaşadıklarımızın arasında

Yer
    çanakkale
    Rep Puanı : -18
    Ettiği Teşekkür
    22
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cherish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ene'l-Hak kısmına kadar katılıyorum. Reenkarnasyon kısmında alternatif fikrim var. Biz Bir'in bilgisine özde sahibiz fakat Yaradan'a yaklaşmak üzere yürüdüğümüz yol (yol diyebiliriz) tekil. Tekamül olarak bahsi geçen de bu. Farkımız bu yolu işleme tarzımız. Sahip olduğumuz bilgi bizi Tanrı yapacak düzeyde ama Allah ya da Elohim değil..insanın tanrısallığı kendini yaratmaya yeterli ama her seviye geçişinde (ben Allah diyorum) Allah bir başka seviyede oluyor. Henüz fikir sahibi olamadığım seviye ise Hiçlik, ona ulaşmak için kendi ben'ininde vazgeçmek...

Bu düzen içinde, bakış açım anlaşılsın diye yazdım, reenkarnasyon mümkün değil. ölüp ölüp başka bedenlerde doğmak yani. her ruh bir bedenin bilincine hükmedecek şekilde dünya ömrüne sahip, sonrasında ruh ölümsüz. yalnız aynı bedende birden fazla ruhun hüküm savaşı yaptığı durumlar var. yeniden dünyaya gelmek biçiminden ziyade, bedeni öldüğünde dünyayı terk etmeyenler. kendi tekamülünde başarısız olduğunu düşünenler, bir nedenle gitmek istemeyenler. bu durumda aynı beden de iki ruh olması mümkün oluyor.

diğer teorimde aynı ruhun iki bedende olmasıyla ilgili; bilinç düzeyinde eş zamanlı bölünmüşlük mümkün değil. ancak ruh, düşünce, duygu gibi şeyleri zamanla kafeslemek mümkün olmadığı durumlar çıkıyor. böyle olduğunda bilinçli olan ruh, hükmettiği bedende, diğer ruhun tesirlerini yaşatıyor. kendi içinde de bölünmeye gidiyor. olmayan sesler yaratmak gibi bişey bu..ama bu da yaşadıklarımızın arasında
    öncelikle teşekkür ederim ...

yani aslında benim ruhum diye bir şeyde yok ben diye bir şey yok bunu anlayorum ... aynı zamanda zaten dünyadan gitmeyenler de ölmüyor yani as olan ruhumuzsa sadece bir beden ölümü gerçekleşiyor çok öğrenmemiz edinmemiz lazım çok hakılısınız yaşamadığın , edinemediğin şeyler hakkında yorum yapmak sadece başkalarının sözlerini yorumlamaktan geçiyor'' hiçlik'' bir gün o ilahi gerçeğe ulaşmak ümidi ile ne diyelim bedeni terk edene kadar öğrenmeye devam edelim en önemlisi de sevelim...

6. sudaki_izim Üyemize teşekkür edenler:
    cherish (29.07.2016)

Rep Puanı : 1123
    Ettiği Teşekkür
    675
    315 mesaja 479 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    31

Bence reenkarnasyon ruhun karmasını tamamlamamasinin bir nedeni dünyaya tekrar gelip eksik kalan her şeyi tamamlayıp arınmış bir halde öte dünyaya gidiyor yani kısacası cenneti de cehennemi de kendimiz götürüyoruz

""ACTURIAN""

Rep Puanı : 39
    Ettiği Teşekkür
    63
    15 mesaja 19 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

Alıntı sudaki_izim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhaba ,

ben her türlü din,felsefe görüşleri çok araştırdım bu araştırmaya da '' neden yaratıldık ? '' sorusu ile başaladım ve bu soruyu sorduğumda 12 yaşındaydım ...

bir ara çok dindar oldum''islam'', tasavvuf sonra melekler tek gerçek dedim sayıların gücüne inandım , yahudilik dedim , artrolaji dedim budistlik , kabala dedim aktif eğitimlere ,derslere bile katıldım’’hala arada katıloyorum’’ , Reenkarnasyon vs. yani denebilecek ulaşabildiğim bir çok şeyle uğraştım sonra hepsini kabul ettim (aklma ve mantığıma uyanları) hepsi ile arayı iyi tutmakta zarar gelmez birşeyler öğrendim ve en son hepsinde aldığım bilgilerle aslında hepimzin bir bütün olduğuna karar kıldım yanı ben diye bir şey yok yani sen benim ben sen bu dünyadaki amacımızda yaratanın seviyesine ulaşmak ... bu yolculuk da da belirli aşamalar kademeler var ve her koyun kendi bacağından asılmıyor birimiz iyi olamayı Yaratıcı gibi veren olamayı gönülden beceremeyince hopp geri islah olmak için dünyaya dönüyoruz ... tabi seviyeyi geçen ruhlar islah olanlar dönmüyor yalnız geride kalanlar düzelene kadar da bu dünya yok olmuyor yani sürekli geri dönüyor çünkü biz tümden geldik tüme döneceğiz yaratan içimize kendinden bir parça ruh üfledi ve bu parçalar bir araya doğru bir şekilde toplanana kadar Reenkarnasyona devam edeceğiz ... o yüzden hiç kimseden farkımız yok hepimiz biriz biziz ve tekiz sonra daha iyi anladım Hallac-ı Mansur neden "Ene'l-Hak" dediğini ... en son buna inandım yani kendime  ve mantıklı geldi ama hala şüphelerim ve araştırmalarım devam ediyor bir gün kafamın netleşmesi umudu ile .

sevgi ile kalın

bana yardımcı olabilecek herkes'den merakla cevap bekliyorum.
    dedikleriniz doğru ise şuan başta olmalıyız çünkü gönülden vermek kavramı günümüzde neredeyse sıfırlanmış durumda yani daha kat edeceğimiz cok reenkarnasyon var demekki

Günler,
    bencilliğinize yetmeyecek kadar kısadır....

Goethe

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)