Gittikçe yalnızlaşıyorum.. Bunun için Esma, Dua, Uygulama varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hopefull06

Kayıtlı Üye
Merhaba, başlıktanda anlaşıldığı gibi gün geçtikçe yalnızlaşıyorum, ailemle ablam yüzünden aram açık, ailem görüşmek istedi ama olayları hazmedemiyorum, geçmiş konumdan okuyan olmuştur 1,5 senedir üst komşumla aram berbat ve kadın diğer komşu ve arkadaşlarımı yavaş yavaş aleyhime çevirmeye başladı.. Hatta geçen gün en yakın arkadaşım dert ortağım olan komşum üst kattakiyle konuşurlarken üst komşu hakkımda konuşurken amaan banane, ne haliniz varsa görün, ikinizide Allaha havale ediyorum demiş yakın arkadaş ve sırdaş bildiğim kişi.. Bana o arkadaşım demiştiki bir sıkıntın olursa bana söyle sen muhattap olma üsttekiyle ben söylerim demişti, geçen gün yine aşşağıya kıyma ve un atmış sanırım örtü silkelemiş, bu konuda konuşurken ben söylerim dedi, sonrada o kadına böyle demiş.. Şimdi ben arkadaş bildiğimede kırıldım.. Ben gerek ablama, gerek çevreme çok insiyatifli davrandım, kendi ailemede eşimin ailesinede öyle.. Bana ne oluyor bilmiyorum.. Çok dua ediyorum.. Bu tip durumlar için yapılacak başka uygulamalar varmı? Gittikçe kabuğuma çekilmeye başladım.. Kimseye tahammülde edmiyorum yalnızda kalmak istemiyorum.

Ü

Üye silindi 15237

Allah şifa ihsan etsin . Öncelikle durumunuz sosyolojik bir rahatsızlık izlenimlerim böyle toplumdan kendinizi dışlıyorsunuz . Kendine atfetme hatasına düşüyorsunuz
Çözüm önerisi olarak bir işi yapmadan önce düşünün ilk önce kendi dünyanızda TERAZİ kurun bu terazide sözlerinizi davranışlarınızı tartın ölçün biçin sonra
davranışınıza uygulayın .

hopefull06

Kayıtlı Üye
Haklısınız, ama bu noktaya gelmem, hatta bu gün burada şunları bile yazmam terazide ölçmeden olmadı. Benim önceliğim ana, baba, arkadaş, komşudan ziyade evliliğimdir, çok Rabbime şükürki o düzgün şimdilik.. Ben girdiğim ortamda sıkıntı yaşayan bir tip değildim, ama son 1,5 yıldır yaşadıklarım, yanımdaymış gibi olan insanların süratli çark etmeleri rahatsız ediyor beni.. Bu insanlar bana öyle başkasına böyle derse ciddi sorun vardır.. Benim arkadaşım yok. Kalmadı, kendimide eleştiriyorum bu konuda bazen çok fevri davrandım ama bu noktaya gelmeme şaşıyorum.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Kısacası beni bu hale onların yaptıkları, benim insiyatifli davranışlarım ve sonuç olarak yeter be deyip kendimi çekmem oldu, ama bakıyorum gün geçtikçe yalnızlaşıyorum, sahtelik ve yapmacıklıklarını görüyorum, eskiden bu kadar görmezdim. Oluruna bıraktıkça ben dibe gidiyorum..

kıvep

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar, dostlar, aile güneş gibidir. Bazı insanlarda hayatımızın ortasında kabak gibi durup ışık almamızı engeller. Komşunuda bu tip insanlara benzettim ben. Bir insan, başka bir insanın evine pislik atcak kadar vicdansızsa zaten güzel sözden anlamaz. İmkanınız varsa keşke taşınabilseniz.
Düşmanın yaptığı bi derecede, dostunuzun yaptığı çok kötü olmuş. Çoğunluk kendini düşünür böyle, sizde kendinizi düşünüp başkalarından medet ummayın bence. Düzeliceğini sanmıyorum durumun.

AJA

Elit Üye
Üzüntü kızgınlık ve isyan duyguları içindesiniz fakat yalnızlaşmanız sizin hayrınıza.Bırakın bir kenara bu hissiyatınızı.Bundan rahatsız olmayın.Milyonlarca insan aynı durumda meraklanmayın.Bu hoş mu ? Hayır elbette.Ama şartlar genelde böyle. Hatta bir çoğunun yanı başında hayat arkadaşı bile yok.İnsanlara olan güvenci bitmiş tüm arkadaşlardan uzak kalınmış yaşam paylaşımlarından haz alınmaz olmuş.
Bu herkesin hayatında bir dönemdir en azından.Bundan kurtulmanız için bunu kabul etmeniz yeterli.Kendinize telkinlerde bulunun.Hatta meditasyon yapın.Rahatlamak için bunlar yeterli şimdilik.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Pislik atarken videoya alıp zabıta arandığında para cezası kesiyorlar.Takip edilince illaki yakalanır.
insanların hatalarını asla yüzlerine vurmayın,görüşün ve yalnızca dikkatli hareket edin.Hatalarını görmezden gelin ,çünkü bazen bizim menfaatimize olan şeyler karşımızdakinin menfaatine uymaya bilir.Bu karşı taraf içinde geçerli.Sizin duyarlı düşünce ve davranışlarınızı herkes kavrayamayabilir,öyle davranamayadabilir.Çünkü herkes kendi penceresinden bakar.
Komşularınızı hiçbirşey olmamış gibi oturmaya davet edin sizinle görüşmek isteyenler gelecektir,görüşmek istemeyenler gelmeyecektir.Sizde terazinizin kefesini dengelemiş olacaksınız.Ama ne yüzle çağırırım yada ne cüretle onlarla görüşürüm ben derseniz bilinki gurur ve ego yapıyorsunuz.Biraz yumuşamaya çalışın çünkü sonuçta size maddi yada fiziksel bir zarar vermediler sıradan saçma sapan komşu kavgaları kıyma ekmek atmışsa temizleyi versin tekrar tekrar inanın zamanla kendisinden utanıyor bu tip insanlar.
İnatlaştıkcada inatlaşıyorlar çünkü bu şekilde bencillik ve hırslarını komşuları üzerinden besliyorlar.Forumda da okumuşsunuzdur belki enerji vampirleri diye.Bunlara ne kadar prim verirseniz o kadar enerjinizi çekerler.Fakat yok sayar ve yaptığı herşeyi görmezden gelirseniz kazanan siz olursunuz.

hopefull06

Kayıtlı Üye
fikrimühim arkadaşım, elimde foto ve video olarak yaptım zaten şikayetimi ancak burası lojmn, gereken yapıldı zaten ama kadın pişkin. 2 dilekçesi var 3. gelirse atılacak ama kendine çok güveniyor, inkar mekanizması süratli çalışıyor, herkes gördü, dilekçemede ekledim görsel kayıtları ama üstümde başkası yok yinede ben atmadım iftira diyor, bizim az gelişmiş beyinli komşularda bana gelince bana inanıyor, ona gidincede ona.. Arkasından atıp tutuyorlar ama yüzüne gelince basiretleri bağlanıyor. Ben zaten taşınıcam buradan ama bir sonuç almam içimin soğuması lazım. geçen yıl onun attığı ekmek kırıntısına bastım hamileydim ve basınva korkudan ölüyordum neredeyse, ertesi gün doktora gittim ve bebeğin kalbi durmuş, herşey Rabbimden ama sebep oldu o.. çünkü 2 gün önce hiç bir şeyimiz yoktu normaldi herşey..

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Sevgili hopeful06 bak sende az önce yazdıklarımı söylüyorsun komşular ona gidince ona,bana gelince bana inanıyor.Tamda anlatmak istediğim şey.Yalnız kalmamak için herşeye göz yummalısın fakat sende boş durma örneğin onun hassas olabileceği durumlarda üzerine git.Sıkılırsa daha da üzerine git zamanla bıkar.Biliyorum uzun bir süreç ama bunu yapmazsan olmaz.Örneğin çamaşır yıkadığında mutlaka birşeyler çırp toz çıksın mangal yak ,yasaksa semaver yak.Bunlar onu çıldırtacaktır ve semaver hazır dursun her çamaşır asmasında yak ve balkonun üzerine bırak olabildiğince tütsün.(Ne kötüyüm dimi)Olsun böyleleri bundan anlar ama bunu yaptığını kimseyle paylaşma asla.Komşuların ve ailenlede paylaşma.Herşey yapabilirsin duruma göre bazıları anlamaz karşısındaki insana neler hissettirdiğini ona bir şekilde anlatmak lazım.Sen sinir olup krizlere greceğine o sinir olsun ne par ki en fazla toz çırpar balkona su döker varsın döksün sen de onun sinirlerini yokla inan müthiş bir şey birden bire güçlendiğini hissediyorsun.Sakın yüz yüze tartışmaya girme bu seni suçlu çıkarır.
Mantıklı ve hasas insanlar genelde bu duruma çok düşer bunu aşmanın tek yolu sana yapılanın aynısını yada aynısına en yakın hareketi o kişiye yapmaktır.Çivi çiviyi söker.

hopefull06

Kayıtlı Üye
fikrimühim ciğim,bu olayları fitilleyen olay,bir sabah kalktım, 1,5 yıl oldu yine çırpınıyodu tepemden, bende balkonu süpürdüm sessizce, hatta o tozla külle yetinmedim, saksıdanda toprak kattım, gece balkonda çıktım tabureye, yukarı fırlattım, ertesi sabah lojm yönetimini aramış, yetmez gibi milleti toplayıp bak işte bu hep bunu yapıyor ben çırpınmıyorum bişi yapmıyorum diyor. Kadın arsız.. Çirkef.. bizim taifenin kadınları maalesef köyün sümüklüsüyken kocaları sayesinde hanımefendi olduk sanan tipler.. Kadın salak değil benle yüz yüze tartışıcak.. Onun kini bana geçen yıl tozu topragı iade ettim ve loj yönetiminden o suçlu çıktı, gıcığı oradan, etrafımdaki komşu diye geçinenlerde ben anlayışsız olduğum için kızıyorlarmış yani neredeyse ben kadına zulmettim bak bebeğin düştü Allah seni cezalandırdı diyecekler neredeyse.. önceki 1,5 yılda aa haklısın şöyle böyle diyorlardı, şimdi çarkettiler, kadın havasla uğraşmaya başlamış..

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
geçen yıl onun attığı ekmek kırıntısına bastım hamileydim ve basınva korkudan ölüyordum neredeyse, ertesi gün doktora gittim ve bebeğin kalbi durmuş, herşey Rabbimden ama sebep oldu o.. çünkü 2 gün önce hiç bir şeyimiz yoktu normaldi herşey..

Bu yazınıza aslında pek yorum yapmayacaktım çünkü fikirler ve düşüneler içeriyor ve de tamamen bireysel düşünceler olduğu için objektif olamayabileceğimiz düşüncesine hakimim. Lakin sadece şu ihtimali dillendirmem doğru olacaktır. Ekmek kırıntısına basınca çocuğunuzun düşmesi bir havas çalışması ile ya da başka bir ekolden çalışmalarla mümkün değildir. Bu tamamen batıl bir inançtır. Ekmeğe yani nimete saygı için oluşturulmuş bir kalıptır. Bu inanca bağlanarak yanlış bir fikre sahip olmuşsunuz. Bu tür işler nasip işidir. Ve bebek anne rahmine düştükten sonra ulvi bir güç tarafından korunmaya başlar ve çocuk doğduktan belli gün sonraya kadar da devam eder. Bu inanca bağlı kalmamanız için söylüyorum bunu. Nasibinizde o çocuğun doğmasına vesile olmak yokmuş demekki diye düşünmelisiniz. Yoksa yanlış inanşlara bağlanacak ve yanlış yorumlamaya devam edeceksiniz olayları. Lütfen bu konuya dikkat edin.

Sevgili hopeful06 bak sende az önce yazdıklarımı söylüyorsun komşular ona gidince ona,bana gelince bana inanıyor.Tamda anlatmak istediğim şey.Yalnız kalmamak için herşeye göz yummalısın fakat sende boş durma örneğin onun hassas olabileceği durumlarda üzerine git.Sıkılırsa daha da üzerine git zamanla bıkar.Biliyorum uzun bir süreç ama bunu yapmazsan olmaz.Örneğin çamaşır yıkadığında mutlaka birşeyler çırp toz çıksın mangal yak ,yasaksa semaver yak.Bunlar onu çıldırtacaktır ve semaver hazır dursun her çamaşır asmasında yak ve balkonun üzerine bırak olabildiğince tütsün.(Ne kötüyüm dimi)Olsun böyleleri bundan anlar ama bunu yaptığını kimseyle paylaşma asla.Komşuların ve ailenlede paylaşma.Herşey yapabilirsin duruma göre bazıları anlamaz karşısındaki insana neler hissettirdiğini ona bir şekilde anlatmak lazım.Sen sinir olup krizlere greceğine o sinir olsun ne par ki en fazla toz çırpar balkona su döker varsın döksün sen de onun sinirlerini yokla inan müthiş bir şey birden bire güçlendiğini hissediyorsun.Sakın yüz yüze tartışmaya girme bu seni suçlu çıkarır.
Mantıklı ve hasas insanlar genelde bu duruma çok düşer bunu aşmanın tek yolu sana yapılanın aynısını yada aynısına en yakın hareketi o kişiye yapmaktır.Çivi çiviyi söker.

Sevgili arkadaşım. Yorumun tamamen yönlendirmeye dayalı. Ve olumsuz yönlendirme yapıyorsun. Söylediğin tek şey bana göre doğru o da önemsizleştirmek. Onun dışında hiçbir yorumuna katılmıyorum. Kana kan dişe diş inancına bağlanarak hareket ettiğimizde bu çözüme kavuşturmaz olayı daha da negatif bir düzleme çeker durumu. Fikir belirtebilirsiniz ama yönlendirme yapmayınız. Bu düşünce kalıbı toplum olarak sahip olunan bir düşünce kalıbı. Bu yüzden ülkemizde bu kadar problem var. Biraz empati yapmanızı dilerim. Ben olsam sabreder sabreder sonra rezil ederim o kişyi hem mahalleye hem apartmana ve bunu birileri ile konuşarak yapmam aleni yaparım lakin bunu yapan benim. Ben böyle yaparım diye arkadaşımızın da böyle yapmasının doğru olduğunu söyleyemem. Lütfen bu doğrultuda düşününüz. Sevgi ve Işıkla...

hopefull06

Kayıtlı Üye
Sevgili Yule, ben bebek olayında dikkat ederseniz herşey Rabbimdendir ama o sebep oldu belki yzdım, yani demek istediğim açık, elbette doğacağı yoksa doğmaz, ancak bu durup durukende düşebilirdi, yada ayağım kayıp düşebilirdim biyerden yine olurdu, o kişi sürekli taciz etti beni, ekmek kırıntısından az büyüktü o attığı, üzeine basınca o kurumuş ekmeğin, o ses hani dağılır ya kuru kırıntı inanılmaz bir panik yaptırdı bana, sırtımın ortasından sanki soğuk sular indi.. Havas konusuda bu kadın güç gösterisi yapmayı sever, yani insanlar benim çevremde olsun etkime alıyım diye uğraşır, yalakalığında sınırı yoktur üslerinin eşlerine, ama benimle yaşadığı olay itibarını sarstı sanırsam, havas olayını kendi menfaati için benimle yaşadıklarından sonra başladı..

dreamreader

Kayıtlı Üye
Sorun komşunuzun yaptığı mı yoksa sizin algılamınızda mı, Dünyada 7 milyar insan var bunların içinde sosyopat ve benzeri ciddi sorunları olanların olması doğal bir durum, bu sorunlu insanların bir kısmının komşunuz, arkadaşınız ve kimi zaman ailenizden olabilir bu da doğal bir durum, diğer insanların davranışlarını ve sözlerine olması gerekenden fazla anlam yüklemeniz size yorar, örneğin balkonunuza çöp atıyorsa görmezden gelin, balkonu kullanmadığınız zamanlarda sık sık temizlemeyin vb. sorunları olduğundan fazla önemsemeniz sizi yorar ve daha hassas bir ruh haline sokar ......

calavara

Kayıtlı Üye
Hiçbirimizin ailemizi seçme lüksü yok. Eminim ki bi çok insan ailesinden dert yanar. Kendi seçtiğin bir arkadaşının da senin hakkında böyle birşey demesi senin seçimlerine dayanıyor. Kaldı ki seni Allah'a havale etmesi de senin davranışlarından fazlasıyla rahatsız olduğunu gösterir. Sen gene zikrini çek tabi ama sana verilmiş bir özgür irade olduğunu unutma. Hepimiz bu tip sorunları aşabilecek güçteyiz. Sen benim tavsiyemi dinle arkadaşlığınıza kıyma. Unutma ki iki insan arasında bir sorun varsa çözüm iki taraflıdır. Konuşmayı dene. Zincirlerini kır ve babanla da barış. Babaya küslük olmaz(genelde).

hopefull06

Kayıtlı Üye
Hiçbirimizin ailemizi seçme lüksü yok. Eminim ki bi çok insan ailesinden dert yanar. Kendi seçtiğin bir arkadaşının da senin hakkında böyle birşey demesi senin seçimlerine dayanıyor. Kaldı ki seni Allah'a havale etmesi de senin davranışlarından fazlasıyla rahatsız olduğunu gösterir. Sen gene zikrini çek tabi ama sana verilmiş bir özgür irade olduğunu unutma. Hepimiz bu tip sorunları aşabilecek güçteyiz. Sen benim tavsiyemi dinle arkadaşlığınıza kıyma. Unutma ki iki insan arasında bir sorun varsa çözüm iki taraflıdır. Konuşmayı dene. Zincirlerini kır ve babanla da barış. Babaya küslük olmaz(genelde).
Teşekkür ederim calavara. Ancak bazı şeyler birikim sonucu oluyor, benim arkadaşım hep yanımda olan kişinin yaptığı ne olursa olsun ayıp, madem kalkıp o kadına diyebilirdi sen hopefulldan rahatsızsan, git özür dile helallik al diyebilirdi. Aile konusuda babamla mevzular zor ve derin, yıllarca eziyet etti, maddi anlamdada manevi anlamdada çok sömürdü.. Ben yine ona saygısızlık yapmadım.. Sadece ailevi bir sorunda ben zarar görünce görüşmek istemedim.. Belki kırıcı olabilirim diye..

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşım. Yorumun tamamen yönlendirmeye dayalı. Ve olumsuz yönlendirme yapıyorsun. Söylediğin tek şey bana göre doğru o da önemsizleştirmek. Onun dışında hiçbir yorumuna katılmıyorum. Kana kan dişe diş inancına bağlanarak hareket ettiğimizde bu çözüme kavuşturmaz olayı daha da negatif bir düzleme çeker durumu. Fikir belirtebilirsiniz ama yönlendirme yapmayınız. Bu düşünce kalıbı toplum olarak sahip olunan bir düşünce kalıbı. Bu yüzden ülkemizde bu kadar problem var. Biraz empati yapmanızı dilerim. Ben olsam sabreder sabreder sonra rezil ederim o kişyi hem mahalleye hem apartmana ve bunu birileri ile konuşarak yapmam aleni yaparım lakin bunu yapan benim. Ben böyle yaparım diye arkadaşımızın da böyle yapmasının doğru olduğunu söyleyemem. Lütfen bu doğrultuda düşününüz. Sevgi ve Işıkla...
Sevgili yule çook haklısınız ama size böyle bir komşu musallat olmamış anlaşılan.Ben yalnızca sıyrılma önerisi sundum.Bu bayanı en iyi ben anlıyorum sizin dediğiniz şekilde ben tam 2 yıl sabrettim sonra öyle yöntemler uygladım ki şu an taşınayım diye dua ediyordur.Ne yaptım yalnızca onun bana yaptığının aynısını.Yalnızca bunu yaptım.Öyle dualar ettim ki olmuyor bazı insanların iyi niyet ve uyarıdan anlamaları na mümkün ben bunu yeni anladım.Ben sürekli taşınan biriyim.Bu nedenle çok komşu gördüm ve bu kadar kötü niyetli bir aile daha görmedim yalnızca komşu değil ,insanlar arasındada görmedim.
İyi niyetle sabretmeye ,görmemeye ve dışarı bile çıkmamaya çalıştım çatıya çıkıp karşıdan bana resmen kendisini göstermeye çalıştı tabi en fazla 2 yıl dayanabildim.Bu bayana istediğiniz kadar dua önerin komşusuna kar etmez.Ben yaşadıklarımdan yola çıkarak böyle bir öneride bulundum.Aksi takdirde iyi niyet ve uyumdan yanayım.Hepte öyle olacağım..

fikrimühim

Kayıtlı Üye
fikrimühim ciğim,bu olayları fitilleyen olay,bir sabah kalktım, 1,5 yıl oldu yine çırpınıyodu tepemden, bende balkonu süpürdüm sessizce, hatta o tozla külle yetinmedim, saksıdanda toprak kattım, gece balkonda çıktım tabureye, yukarı fırlattım, ertesi sabah lojm yönetimini aramış, yetmez gibi milleti toplayıp bak işte bu hep bunu yapıyor ben çırpınmıyorum bişi yapmıyorum diyor. Kadın arsız.. Çirkef.. bizim taifenin kadınları maalesef köyün sümüklüsüyken kocaları sayesinde hanımefendi olduk sanan tipler.. Kadın salak değil benle yüz yüze tartışıcak.. Onun kini bana geçen yıl tozu topragı iade ettim ve loj yönetiminden o suçlu çıktı, gıcığı oradan, etrafımdaki komşu diye geçinenlerde ben anlayışsız olduğum için kızıyorlarmış yani neredeyse ben kadına zulmettim bak bebeğin düştü Allah seni cezalandırdı diyecekler neredeyse.. önceki 1,5 yılda aa haklısın şöyle böyle diyorlardı, şimdi çarkettiler, kadın havasla uğraşmaya başlamış..
Benim önerim iz bırakmayan cinstendi.Siz yanlış yapmışsınız.Resmen hata bende diye haykırmışsınız.Semaver örneği kısmi olarak doğal haktır kimse tepki gösteremez ama siz toprağı çöpü alıp yukarı atmışsınız üstelik elinizde ispat yok.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Benim önerim iz bırakmayan cinstendi.Siz yanlış yapmışsınız.Resmen hata bende diye haykırmışsınız.Semaver örneği kısmi olarak doğal haktır kimse tepki gösteremez ama siz toprağı çöpü alıp yukarı atmışsınız üstelik elinizde ispat yok.
fikrimühimcim 11 numaralı mesajda yazdım, zaten yaptım çok önce, maalesef muşamba suratlı o kadın.. ben yenilgiyi kabul edememiştim ama bu gidişe ben taşınıcam.. Allah büyüktür, sabır bitince herşey bitiyor işte.. Ağlayıp depresif olmaktansa bişeyler yapmam lazım, ama ona birşey yapamıyorum, yüzsüzlüğe ve inkarcılığa dayanamıyorum..

hopefull06

Kayıtlı Üye
Bu arada konuda bahsettiğim benim pisikopat üst komşumla kıyaslayan arkadaşımdan yinede özür diledim.. Biraz havalandı, kendini haklı gibi, sanki büyüklük etmiş gibi davrandı ama napalım.. Bu yalnız kalmak korkusundan değil, onun oğlu kanser hastası, kendi derdi ona yeter.. Allah herkesin hakkında hayırlısını versin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...