Sorular ve Cevaplar

ademwape

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar çok fazla dini bilgiye sahip olmamakla beraber Allah(cc)'ın varlığına, birliğine, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, ahiret gününe, hayrın ve şerrin Allah(cc)'tan heldiğine inanan biriyim. Havvas ilmi konusunu yaklaşık olarak 2 hafta kadar öğrendim ve bununla beraber de hatrı sayılır sayıda sorularla karşılaştım

Ben de buradaki bir çok arkadaşım gibi içimde bulunan Allah (cc) korkusu ile bir çok davranıştan kendimi korumaya Yüce Allah(cc)'a karşı gelmemeye çalıştım ve hala da bu durum devam etmektedir. Bu konulara yönelmemde kız arkadaşım tarafından terk edilmiş olmak yatıyor. Lafı daha fazla uzatmadan sorularıma kafama takılan cevap veremediğim konulara gelmek istiyorum

1-Öncelikle büyü ve dua arasındaki farkı merak
ediyorum
2- Gezindiğim forumlarda sayı ile okuma yapmanın havas ilmi ile ilgili olduğu söylenmekte. Buraya kadar her şey nornal En güzel isimlerin sahibi yüce Allah (cc)'a ait olan 99 isim yani Esmaül Hüsna'daki esmaların zikirleri ebced değeri karşılığı kadar okunarak zikr yapılmaktadır. Bu yapılan uygulama Havvas ilmi ile alaklı mıdır?
3- Fatiha suresinin dahi sayı ile okunmasının sakıncalı olduğu söylenmektedir bu ne kadar doğrudur.
4- Havvas ilmi tehlikeli ise bu ilimin ortaya çıkmasına ve uygulanmasına başlanmasındaki sebep nedir?
5- Örneğin suya dua okunması ve bu suyun içirilmesi gibi uygulamaların da olduğuna rastladım. Bu konuya gelindiğindr sağlık ve kötülüklerdrn korunmak gibi durumlar söz konusu olduğunda bu uygulamaların ak büyü sınıfına girdiği söylenmekte. Yüce Allah(cc) ve dinimiz iyi ya da kötü büyüleri ayırt etmeksizin yasaklamamış mıdır?
6- Ölmüşlerin ruhlarına hediye eylediğimiz 3 ihlas 1 fatiha surelerinin okunması da mı havas içermektedir?
7- Havvas uygulamalarını yaparken sadece ruhani güçlerden yararlanmak dinimizce ne kadar doğrudur? Kul isteklerini sadece yüce Allah'tan dilemeli midir? Araya ruhanileri katmak Allah' a şirk koşmaya girmemekte midir?
8-Yüce Allah'ın (cc) esmalarını kullanarak sayı ile zikr etmek ne kadar doğrudur.

Sorularım şimdilik bu kadar lütfen yazdıklarımdan herhangi bir anlam çıkarmaya çalışmayın sadece ve sadece merak ettiğimden soruyorum. Teşekkür ederim. Allah'ın (cc) rahmeti ve bereketi üzerinize olsun

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Havas ile çok alakası olan bir insan değilim ama sorularınıza bakınca forumda cevaplarının olduğunu anlayabiliyorum.Çünkü bu tür sorular daha önce de soruldu.Konuyu doğru yere açmayı başarmışsınız :) devamı da gelsin merak sadece düşüncede kalmayıp ardından araştırma eylemini de getirsin diyorum ki böyle ulaşılan ilim size çok daha faydalıdır.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhaba arkadaşlar çok fazla dini bilgiye sahip olmamakla beraber Allah(cc)'ın varlığına, birliğine, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, ahiret gününe, hayrın ve şerrin Allah(cc)'tan heldiğine inanan biriyim. Havvas ilmi konusunu yaklaşık olarak 2 hafta kadar öğrendim ve bununla beraber de hatrı sayılır sayıda sorularla karşılaştım

Ben de buradaki bir çok arkadaşım gibi içimde bulunan Allah (cc) korkusu ile bir çok davranıştan kendimi korumaya Yüce Allah(cc)'a karşı gelmemeye çalıştım ve hala da bu durum devam etmektedir. Bu konulara yönelmemde kız arkadaşım tarafından terk edilmiş olmak yatıyor. Lafı daha fazla uzatmadan sorularıma kafama takılan cevap veremediğim konulara gelmek istiyorum

1-Öncelikle büyü ve dua arasındaki farkı merak
ediyorum
2- Gezindiğim forumlarda sayı ile okuma yapmanın havas ilmi ile ilgili olduğu söylenmekte. Buraya kadar her şey nornal En güzel isimlerin sahibi yüce Allah (cc)'a ait olan 99 isim yani Esmaül Hüsna'daki esmaların zikirleri ebced değeri karşılığı kadar okunarak zikr yapılmaktadır. Bu yapılan uygulama Havvas ilmi ile alaklı mıdır?
3- Fatiha suresinin dahi sayı ile okunmasının sakıncalı olduğu söylenmektedir bu ne kadar doğrudur.
4- Havvas ilmi tehlikeli ise bu ilimin ortaya çıkmasına ve uygulanmasına başlanmasındaki sebep nedir?
5- Örneğin suya dua okunması ve bu suyun içirilmesi gibi uygulamaların da olduğuna rastladım. Bu konuya gelindiğindr sağlık ve kötülüklerdrn korunmak gibi durumlar söz konusu olduğunda bu uygulamaların ak büyü sınıfına girdiği söylenmekte. Yüce Allah(cc) ve dinimiz iyi ya da kötü büyüleri ayırt etmeksizin yasaklamamış mıdır?
6- Ölmüşlerin ruhlarına hediye eylediğimiz 3 ihlas 1 fatiha surelerinin okunması da mı havas içermektedir?
7- Havvas uygulamalarını yaparken sadece ruhani güçlerden yararlanmak dinimizce ne kadar doğrudur? Kul isteklerini sadece yüce Allah'tan dilemeli midir? Araya ruhanileri katmak Allah' a şirk koşmaya girmemekte midir?
8-Yüce Allah'ın (cc) esmalarını kullanarak sayı ile zikr etmek ne kadar doğrudur.

Sorularım şimdilik bu kadar lütfen yazdıklarımdan herhangi bir anlam çıkarmaya çalışmayın sadece ve sadece merak ettiğimden soruyorum. Teşekkür ederim. Allah'ın (cc) rahmeti ve bereketi üzerinize olsun

1- Dua hiçbir şey yapmadan istemek ve uygunsa olmasını beklemektir. Büyü istemek değil, zorla inatla oldurmaktır ve bu uğurda her şeyi yapmaktır.
2- Evet büyük bir kısmı Havass ile alakalıdır.
3- Niyetinize göre değişir. Yani hem doğrudur hem değildir. Siz ve Allah arasındaki bir meseledir.
4- Sebebi İslamiyet öncesi majikal geleneklerdir. Sonra ne olmuşsa olmuştur, sebebi değişmiş veya değişmemiştir. İlk sebebi dediğim gibi o geleneklerden kopamamaktır. Kısa ve net.
5- Ak büyü kara büyü ayrımı aslında yoktur. Büyü büyüdür. Siz suya okuyup bir fayda için birine içirecekseniz o kişiyi haberdar edip her detayı anlatıp kabul ederse yapmalısınız ve bu büyü olmaktan çıkar. Haberi olmadan ne yaparsanız yapın, kişinin haberi olmadan onun iyiliğine veya kötülüğüne karşı hareket etmeniz suçunuzun derecesini belirler sadece. Ancak suçtur. Siz komşunuzun evine izin almadan girip temizlik yapabilir misiniz? Yapamazsınız aynı şeydir.
6- Sayıya dökmek yerine istediğiniz kadar okuyup hediye etmeniz daha anlamlıdır. Gerisi de evet Havass incileridir.
7- Durumuna göre değişir. Mesela: Savaşa gireceksiniz. Allah'tan size yardımcı olmasını istediniz. Size melek taburlarını nasıl yanınızda savaşa gireceğinizi ilham ile rüya ile bir şekilde öğretti. Yaptınız oldu. Bunu anlattınız sonra öldünüz.. Bir süre sonra biri daha aynı şeyi yapmak istedi. Sizin anlattıklarınız ve tariflerinizle yaptı. Oldu veya olmadı işte o tariflerle vs. Havass kitapları ortaya çıktı. Cevap 3 ile aynı mesele.
8- Bir yere kadar doğrudur. Niyet önemli yine. Bir de ne yaptığınızın farkında olmak. Zira her şeyin bir enerjisi ve o enerjinin çoğul halleri vardır. Her kademede bir türü yaşanır. Belli sayılarla da belli kademelerin anahtarları açılır ve çoğul enerjinin tek tek katmanlarıyla tanışırsınız.