Kritik durumdayım yardım edin lütfen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

can-dan

Kayıtlı Üye
Sevgili exorcist0600, derse girdiniz mi sürekli olarak '' ha-mim, ha-mim, ha-mim '' şeklinde tekrarla . Öğretmeninin seni görmediğini farkedeceksin inşaAllah.
Sevgi ve dua ile...

AJA

Elit Üye
Öğretmeninizin keyfi yerinde olduğu bir günde onunla konuşmak istediğinizi söyleseniz ? Bize anlattığınız şekilde ona da anlatsanız hatta ? Bana yardım edermisiniz gibi bir cümleyle de bitirseniz ?

Etkili olucaktır ;)

exorcist0600

Kayıtlı Üye
Can-dan, öğretmeniniz sizi görmeyektir derken? ne demek istediğinizi birazcık açar mısınız?
Bunu defalarca denedim sayın AJA sürekli moralim daha kötü olarak geri döndüm :)

AJA

Elit Üye
O zaman o hocayı biz bir hocalayalım :D Şaka bir yana ben burdan o kadına sinir oldum :)
Sayın can-dan'ın görünmezlik diye belirttiği şey hocanızın gözüne batmamanız manasında.Yani sizi bir anlamda görmiyecek gibi.

can-dan

Kayıtlı Üye
Sevgili exorcist0600, hani öğretmen başkalarını görmüyor hep beni görüyor ve uyarıyor diyorsunuz ya. sizi üzen birilerinin sizi görmesini istemezseniz, onları gördüğünüz an ha mim şeklinde okumaya başlarsanız sizi görmez. yaptıklarınızı da görmez. tecrübelidir. Ama en doğrusunu da elbette Rabbim bilir. Denemenizi tavsiye ederim bakalım sizdeki etkisi ne olacak .Sevgi ve dua ile...

canmert196

Kayıtlı Üye
kahreden helak eden demektir kisi bu esmayi fazla zikrederse dunyavi seylerden sogur cinsellik icgudusu git gide azalir.Esmayi zikrederseniz yavas yavas bu esmanin ozellikleri belirir bu her esma icin gecerlidir. modlarimizinda dedigi gibi o koruma daha basit ve suanki tecrubenize uygun olur kanatindeyim bende enerjiniz artiktan sonra belli zikir calismalarina baslamaniz daha yararli olur heleki boyle agir bir esmada.

striker

Kayıtlı Üye
hoca ile ilk karşılaştığınız zaman, bugün her zamankinden daha güzelsiniz, tatlı dil yılanı ne yapar bilirsiniz ^^

janet

Kayıtlı Üye
En güzel tepki tepkisizliktir. Kayıtsız göründüğün sürece o üstüne gelmeye başlayacak. Tepki vermediğin için öfkelenecek ve kayıtsız davranmaman için seni tahrik edebilir. Kafası karışır. Öfkeli ve kafası karışık bir düşman daima hata yapar ve farkında olmadan kendine zarar verir. Yani olan ona olur, sana değil. Eğer derslerine hakimsen ve çalışkansan eğer, seni sınıfta bırakamaz, böyle bir riski göze aldığı zaman kendi sonunu hazırlar.

Akıllı bir rakip, düşman, seni daima geliştirir. Tavsiyem bu durumda senin avantajların neler onları gözden geçirip kullanman, ve dezavantajlarını kendi lehine çevirmen. Bazen hiç birşey göründüğü gibi değildir.
Ben 4 sınıfta öğrenciyken yabancı dil hocam benle uğraştığını ve beni rezil etmeye çalıştığını düşünürdüm. Zamanla farkettim ki, aslında o beni okul birincisi seviyesine gelecek kadar iyi hazırlama ve eğitme çabasındaymış. Fakat o zamanki bakış açımla bunu algılayamayacak kadar çocuktum.
İki seçeneğin var: ya ilk dediğim gibi tepkisiz kalırsın ve sessiz savaş başlatırsın, ya da ilk kırılma noktasını, yani olayın asıl başlangıç noktasını bulup durumu düzeltmeye çalışırsın.

Birde öğretmenin bu konuda düşüncelerini bilseydik, çok daha verimli cevaplar verirdik. Burada herkes tek taraflı cevap veriyor.

BaD_bOy

Kayıtlı Üye
Size ana hatlarıyla durumdan bahsedeyim. Ben öğrenciyim. Bir öğretmen gerçekten boş yere bana kafayı takmış durumda,hiçkimseye değil sürekli bana çatıyor,vazgeçmiyor ne dediysem ağladıysamda.Onun girdiği ders sayısıda yüksek.Beni notlarım cok kotu olmadıgı halde sınıfta bırakacak. Ne yapacağımı cidden bilmiyorum.

660 defa ”YA ŞEDİDEL BATŞİ”

Fî kulûbihim maradun, fe zâdehum filan bin filan allâhu maradâ ve lehum filan bin filan azâbun elîmun bi mâ kânû yekzibûne.bi hakkı ya Kahharül kabıdül Şedidel Batşi Seriül Mücibu.
yukarıda filan bin filan yazan iki yere kişinin adı ve annesinin adını söylüyorsun.Niyet edip..

En temizi..Konuşmak için uğraşma manevi olarak yap ne yapıcaksan..

scLeng

Banlı Kullanıcı
Tepki verme , tepkisiz kal ona karşı..Ne yaparsa yapsın sana gördüğünde güler yüzlü ol ve nasılsınız,iyi günler tarzında ufak ve basit diyaloglara gir etkiye tepki vermezsen bir süre sonra oda etki etmekten yorulur çünkü etkiyi devam ettirmek için kanımca karşıt bir tepki gerekiyor.Bu birazda şeye benzer kapalı fanustaki pire deneyine kapağı açsan da artık ümidi kesilmiştir.O şekilde tepkisiz ol ve her etkisine güzellikle karşılık ver oda en sonunda pes edip doğruyu görecektir bence..Cahil ya da egoist biri olduğunu düşünüyorum hocanın..Bu birince önerim ikincisi ise iyi bir konuşmacı olduğunu düşünüyorsan çık karşısına 5 dakikanızı alabilir miyim de Başla konuşmaya hitabın iyiyse en sonunda kendinden utanması gerekir..Ama konuşurken çok samimi davranman gerekli artık pes etmiş ve onun üstünlüğünü kabul etmiş gibi arada öv sizin tecrübeleriniz sizin bilgileriniz sizin kadar bilgili biri değilim nerde hata yaptığımı göremiyorum bin bilsende bir bilene sor demişler tarzında çaktırmaktan birazcık öv ve yardımınıza ihtiyacım var de ailemi getirip emribaki yaptığım için çok üzülüyorum sizi gördükçe kendimden utanıyorum tarzında bu ve türevleri cümlelerle onun utanmasını utanmasada sana karşı biraz da olsa yumuşamasını sağlayabilirsin.Ah bana denk gelecekki böyleleri :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Size ana hatlarıyla durumdan bahsedeyim. Ben öğrenciyim. Bir öğretmen gerçekten boş yere bana kafayı takmış durumda,hiçkimseye değil sürekli bana çatıyor,vazgeçmiyor ne dediysem ağladıysamda.Onun girdiği ders sayısıda yüksek.Beni notlarım cok kotu olmadıgı halde sınıfta bırakacak. Ne yapacağımı cidden bilmiyorum.
Bunun bir sebebi olmalı, hangi ihtimaller üzerinde duruyorsunuz? Ona zıt mı gittiniz, hoş olmayan bir laf mı söylediniz, kopye mi çektiniz vs. Bazı öğretmenlerde ırkçı olur, sırf isim ya da içinde bulunduğunuz mezhep ya da köken itibari ile size takarlar. Böyle bir sebep mi? Bir tahmininiz var mı?

exorcist0600

Kayıtlı Üye
Benim tek amacım öğretmenimin gözüne iyi gözükmek onun iyi yönlü ilgilisini çekmek:)

Teykel00

Banlı Kullanıcı

Yapman gereken tek şey hocanı umursamamak bu kadar net ve açık sen bu duruma kafayı takdığın sürece böyle devam eder :)

hasan06

Kayıtlı Üye
hocanla konuşmayı dene

dromos

Kayıtlı Üye
Merhaba exorcist0600 Hep beni görüyor hocam derken ne demek istediniz.Ders esnasında ne yapıyorsunuz da sizi görüyor.Dersi dinlemeyip dalga geçiyorsanız,diğerlerini konuşmaya kışkırtıyorsanız sizden hoşlanmıyor olabilir..

Geçen gün öğretmen bir arkadaşım şunu söyledi.Derse girdiğinde öğrencinin biri bu hoca hangi dersin hocasıydı diye sormuş.Düşünün sene başından beri o sınıfa giren öğretmenin daha ne öğretmeni olduğunu bilmeyecek kadar ilgisizler.Bir diğeri de hocam adınız neydi demiş.Ciddi ciddi soruyor bunu.Öğretmen o an sinir olup farklı bir isim söylemiş ve inanmışlar.Düşünün ilgisizliği.Bende dedimki ne içmiş de gelmiş bunlar.Bu kadar da olmaz yani.Burada tek taraflı yargılamalar yapmayın o öğretmene sorsanız kimbilir neler anlatır.Siz kendinizi onların yerine koyun bir an.Düşünün bütün gün nefesinizi patlatıp ders anlattığınızı ve öğrencilerin sizi dinlemeyip veya ilgilenmeyip boş boş baktıklarını.Bir öğretmene uyarı cezadı aldırmak o kadar kolay değildir.Hiç bir öğretmen haksız yere öğrencisiyle takışıp mesleğini tehlikeye atmaz.

Size tavsiyem derste asla kimseyle konuşmayın.Saygıya çok önem verin.Dersi dikkatle dinleyin.Öğretmenler derse çok iyi çalışanlara değil terbiyeli,saygılı davrananlara daha çok değer veriyorlar.Kanaat notunuda buna göre veriyorlar.
Kahhar esmasını zikrederseniz unutmayın sizin de en ufak bir haksızlığınız varsa o esmanın size etki etmesi ihtimali var.Bir şeyleri yaparken iyi düşünün.Yıkıcı değil yapıcı olun.Allah size bunun karşılığını mutlaka verecektir.İyi şeyler yaparsanız iyi görürsünüz kötüsünü yaparsanız gün gelir sizinde en ufak bir hatanızda size aynısını yaparlar.Vedud esması sevgiyle ilgilidir.Bunu okuyun hocanız için.Size olan siniri geçip sizi sevmesini sağlayabilirsiniz bu esmayla.
Saygılarımla.

can-dan

Kayıtlı Üye
Ya Şedidel Batşi okunmasını tavsiye eden arkadaşımız bence yanılıyor. Bu ancak çok zalim birisine karşı okunan , onu helak eden ama iki tarafı keskin kılınç gibi olan bir terkiptir. Yani okunan kimse hak etmediyse okuyanı mahveder.
Sevgi ve dua ile...

hsncn154

Kayıtlı Üye
Ben olsam bana takan bu hocaya lanet yapardım kendi derdiyle uğraşmaktan beni unuturdu ya da iyi tarafından bakalım ho'oponopono yapabilirsin ben daha önce yaptım ve işe yaramıştı unutma her zaman en sonunda kara büyüye başvurmalısın..

dromos

Kayıtlı Üye
Şu uygulamada işe yarıyor.Ben beni sevmeyenleri bu şekilde kazandım.Hocanız karşınızdayken kalbinizden kocaman pembe kalpler çıkıp onun kalbine girdiğini hayal edin.Bunu imgeleyin.Karşınızda olmadığı zamanda yapabilirsiniz.Yani sanki karşınızdaymış gibi düşünebilirsiniz.Hocanızla karşılaşmadan önce sürekli bunu tekrarlayın.Ders esnasında da yapabildiğiniz kadar imgeleyin.Faydasını göreceğinizden eminim.Ben çok yaparım bunu.Hem de uzaktan yaparım.Bana kapris yapan arkadaşlarımın hiç bir şey yokmuş gibi aradıklarını ve bana özel ilgi gösterdiklerini bile bilirim.Sevginin açamadığı hiç bir kapı yoktur.Yüksek benliğimiz sevgi dolu kalpleri havada kapıyor ve o insan size karşı sevgi dolu hale geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...